PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GP kapı kolonları

Dr.Alper
25/12/2009, 17:23
Tüm GP kapı kolon şikayetçi olan arkadaşların dikkatine ;
Ben de aynı dertten şikayetçiydim her yolu araştırdım
1-Kapı hoparlörlerini değişmek; 50-150 milyon ama kapıyı sökmek hoparlörleri bağlamak orjinalliğin içine ediyor ve sonuç tatminsiz
2-Amfi -Bas-Bagaj iptal oluyor masraflı
3-Komple tesisat- Çok masraflı
4-Arkaya oval hoparlör-İdeallllll
Sonuç;
https://www.meka-shop.com/images/imagecache/150x101_KFC-M6932A.jpg (javascript:popupWindow('https://www.meka-shop.com/kenwood-kfcm6932a-350watt-coaxial-yollu-hoparlor-pi-347.html'))KENWOOD KFC-M6932A OTO OVAL HOPARLÖR 6X9
alıp arkaya pandizot kestirdim ve sonuç bagaj kutu bas vazifesi görüyor
Dinleyen herkes tesisat var sanıyor İstediğin zaman da sök orjinalini tak
Masrafı; hoparlör media marktta 129 tl Pandizot 50+işçilik20=70 tl topmda 199 TL ye muhteşem çözüm
Femoli de şahittir sese ;-)

emrequzel
25/12/2009, 17:33
Amfi Bağlamadan nasıl iyi bir ses alabiliyormusunkii oval kolonlarda. Aman orjinal teyp in çıkışlarını yakma sonucta kapılardaki kolonlarda war fazla yük binmesin

Not: Aracının üstünde montaj olmus halinin resimleri varsa paylaşabilirsen iyi olur.

Dr.Alper
25/12/2009, 18:13
Yanlış anlamayın amfi-basın yerini tutmaz hiçbir zaman ama kesinlikle tatmin edici bir ses alıyorsunuz hem de bu fiyata
Bu hoparlörlere karar verene kadar pioneer,sony de bağlatıp denedim
Burda önemli olan hoparlörün diyaframı tabiki de pandizot da önemli yani kalın ve iyi kaplanmış olmalı
İsteyen herkes gelip dinleyebilir ;-) Resimleri çekebilirsem koyarım
Görenler gayet de şık olmuş diyor ayrıca ;-)

By_Static
25/12/2009, 18:16
benim panzot hop hop hopluyo gıcık oluyom kuturtu sesine bide takarsam hoparlör kaçarım heralde:)

musisi
25/12/2009, 18:33
dostum arka kapı hoparlörlerini iptal ediptemi bunları taktın.

Sean_Constantine
25/12/2009, 21:37
Eğer orjinallik'ten yanaysanız kesinlikle arkaya sunta kesitirip araba'nın orjinalliğini bozmayın en mantıklısı orjinal pandizotunu kesip yaptırın ve ince hesaplarla sanayide pandizotun altını enlemesine içi boş şekilde kesilmiş demir parçalar'la destekleyin...hoplama zıplama titreme olmadan gezin hemde aracınız orjinalliğinden hiç bir şey kaybetmemiş olur....tabi pandizotun oturduğu köşelerin plastik miktarını arttırın yemeyinde yanında yatın :)

musisi
25/12/2009, 21:44
Eğer orjinallik'ten yanaysanız kesinlikle arkaya sunta kesitirip araba'nın orjinalliğini bozmayın en mantıklısı orjinal pandizotunu kesip yaptırın ve ince hesaplarla sanayide pandizotun altını enlemesine içi boş şekilde kesilmiş demir parçalar'la destekleyin...hoplama zıplama titreme olmadan gezin hemde aracınız orjinalliğinden hiç bir şey kaybetmemiş olur....tabi pandizotun oturduğu köşelerin plastik miktarını arttırın yemeyinde yanında yatın :)
pek parlak bi fikir değil bence hem orjinal parçayı kesiyorsun hemde mdf den yaptırılan bi pandizotla alacağın bası orjinal pandizot varken alamazsın.

Sean_Constantine
25/12/2009, 22:15
pek parlak bi fikir değil bence hem orjinal parçayı kesiyorsun hemde mdf den yaptırılan bi pandizotla alacağın bası orjinal pandizot varken alamazsın.

Pandizotun kapasitesi bellidir zaten maxiumum 2 tane oval veya yuvarlak kolan takarsınız maximum performansı alırsınız siz arkaya sunta kestirseniz'de birşey değişmeyecektir....benim bahsettiğim özel fiber'den yapılan çukurlaştırılmış şekilde yapılmış pandizotlar için değil düz kesilmiş4-5 santimlik suntalar için...ayrıca marangozda sunta kestirmek hoparlörlere yer açmanmın maliyeti nerden baksan 60-70tl yi bulur orjinal pandizotun fiyatı da en falza 150 ytl'dir..yani keserken hiç terettüt etmeyin sunta yaptırmaya kalksanız hemen hemen orj pandizot fiyatı'nı bulacaktır....

Erdem Bozdağ
25/12/2009, 22:25
hakkaten ya lafı geçmişken bu orjinal pandizot nekadar acaba?

Dr.Alper
25/12/2009, 23:18
Arkadaşlar dediğim gibi pandizot önemli! Orjinali dursun istediğiniz zaman geri takın
Sanayide iyi ustanız varsa orjinalinden güzel yapıyor vallahi ;-)
Ne titreme var ne de görüntü kaybı ;-)
Kalın ve güzel kaplanmşı sağlam bişey olacak ki bası titretmesin

Bu arada serviste orjinali 380 ytl cik

emrequzel
25/12/2009, 23:27
Arkadaşlar dediğim gibi pandizot önemli! Orjinali dursun istediğiniz zaman geri takın
Sanayide iyi ustanız varsa orjinalinden güzel yapıyor vallahi ;-)
Ne titreme var ne de görüntü kaybı ;-)
Kalın ve güzel kaplanmşı sağlam bişey olacak ki bası titretmesin

Peki ovalleri nasıl bağladın 4 kapı kolonu + oval kolonları teyp kaldırdımı kii ?

usermm1
26/12/2009, 00:13

çok yüksek değil mi? fiat parayı arabadan değil yedek parçadan kazanıyor.

Sean_Constantine
26/12/2009, 02:41
orjinal pandizota takılmış oval hoparlörleren alacağınız bas kalitesi mdf den yapılmış bi pandizota takılmış hoparlörlerden alacağınız kaliteyi asla vermez.tecrübeyle sabit.

Sen sunta yaptır arkadaşım dandirikten sunta'nın orjinal pandizot'tan ne gibi bir performans farkı varsa artık....kapalı birşey olsa hava çıkışı falan olsa olur ama alt taraf yayla gibi açık ben 2 malzemeyle'de kullandım sonuç aynı....sonuç sunta'Nın görüntüsü iğrenç ve bagaja oturan pimleri olmadığı için bagajı kaldırdığınızda pandizotla beraber kalkma özelliğini yitirmiş oluyor........

@@Dr.Alper
380ytl çok fazlaa..

musisi
26/12/2009, 15:13
Peki ovalleri nasıl bağladın 4 kapı kolonu + oval kolonları teyp kaldırdımı kii ?aynı kenwood hoparlörleri bende bu gün bağlattım arka kapıları iptal ettik çünkü çıkışlar ısınınca,volüm yüksettiğinde ses bozuluyor ama arka kapı hoparlörlerini iptal edince süper oldu.media marktan 100 tl ye aldım bağlatmayada 30 lira verdim pandizot yaptırmak işi uzatacağından ve bende sabırsız olduğumdan orjinal pandizotu kestirdim.arka kapıya takılacak hiç bir midten bu ses alınmaz,tavsiye ederim az maliyetle çok iyi bir sonuç çıktı gerçekten.mdf pandizot yaptırsam dahada iyi bir bas alabilirdim ama en az 2gün beklemem gerekiyordu.o yüzden orjinale taktık buda iyi oldu.serkan arkadaşımıda kırmamış oldum böylece:))

Sean_Constantine
26/12/2009, 18:54
aynı kenwood hoparlörleri bende bu gün bağlattım arka kapıları iptal ettik çünkü çıkışlar ısınınca,volüm yüksettiğinde ses bozuluyor ama arka kapı hoparlörlerini iptal edince süper oldu.media marktan 100 tl ye aldım bağlatmayada 30 lira verdim pandizot yaptırmak işi uzatacağından ve bende sabırsız olduğumdan orjinal pandizotu kestirdim.arka kapıya takılacak hiç bir midten bu ses alınmaz,tavsiye ederim az maliyetle çok iyi bir sonuç çıktı gerçekten.mdf pandizot yaptırsam dahada iyi bir bas alabilirdim ama en az 2gün beklemem gerekiyordu.o yüzden orjinale taktık buda iyi oldu.serkan arkadaşımıda kırmamış oldum böylece:))

Hadi bakalım hayırlı olsun..... :)

By_Static
29/12/2009, 15:52
bugün bende kolonları aldım mediamarktan kampanya vardı yığmışlar bir kule kolonları takan arkadaşta çok ii almıssın dedi fiyatına (119tl) yanlız ben arka panzotu deldırdım we arka kapı kolonları iptal ettirdim tam istediğim gibi alamadım performansı ama eskisinden çok ii tizleri harika teşekkürler tavsiye için...

Sean_Constantine
29/12/2009, 19:31
bugün bende kolonları aldım mediamarktan kampanya vardı yığmışlar bir kule kolonları takan arkadaşta çok ii almıssın dedi fiyatına (119tl) yanlız ben arka panzotu deldırdım we arka kapı kolonları iptal ettirdim tam istediğim gibi alamadım performansı ama eskisinden çok ii tizleri harika teşekkürler tavsiye için...

Bir adet bagaj anfi'si alırsanız performans'ta çok büyük artış olur hem şöyle bir avantajınız var anfi takarsanız kewood'ları anfiye bağlatırsınız aracın üzerinde ki orjinal hoparlörleri iptal ettirmenize gerek kalmaz onları anfiye bağlatmayacağınız için ne kadar açarsanız açın orjinallerde de bir bozulma olmayakcak...(tabi onunda bir sınırı var kenwood'un maximum performans verdiği noktaya kadar yani sesi bozmadan)

monaugur
10/01/2010, 21:36
arkadaşlar bende arka pandizotlara 2 adet pıoneer oval hoparlör taktım. kapı kolonlarındaki orjinal hoparlörler var ön kapılar değilde arka kapılar sesi bozuyor. kapı kolonlarını değişmeyi düşünüyorum. önler 16 cm arkalar 13 cm biliyorum ama arkalarada 16 cm olurmu ve ne önerirsiniz? birde bu sistemle çıkışı yakarmıyım?

drahmet
10/01/2010, 21:51
arkadaşlar bende arka pandizotlara 2 adet pıoneer oval hoparlör taktım. kapı kolonlarındaki orjinal hoparlörler var ön kapılar değilde arka kapılar sesi bozuyor. kapı kolonlarını değişmeyi düşünüyorum. önler 16 cm arkalar 13 cm biliyorum ama arkalarada 16 cm olurmu ve ne önerirsiniz? birde bu sistemle çıkışı yakarmıyım?

arkalara da 16 cm lik hoparlör takabilirsin
ama anfisiz hem yeni takacağın hoparlörü hemde ovalleri cd çalarımız kaldırmaz. onun için anfi şart :D

monaugur
10/01/2010, 22:03
arkalara da 16 cm lik hoparlör takabilirsin
ama anfisiz hem yeni takacağın hoparlörü hemde ovalleri cd çalarımız kaldırmaz. onun için anfi şart :D

cevap için teşekkürler.anfi ne alayım herhangi bir anfi olurmu?

drahmet
10/01/2010, 22:31
cevap için teşekkürler.anfi ne alayım herhangi bir anfi olurmu?

anfi 4 kanallı bir anfi olabilir
ama ben daha dün taktırdım jbl gto 5355 5 kanallı süper bişi
5. kanal direkt subwofer çıkışı için
ama ses sistemi tamamen bütçe işi bütçene uygun olan ve neler bağlayacağına göre değişir :D

monaugur
10/01/2010, 22:39
sizdeki sistem nasıl?
anfi sadece ne kadar?
teyp orjinal teypmi?
dönüştürücü ne kadara aldınız?

:)

drahmet
10/01/2010, 23:49
sizdeki sistem nasıl?
anfi sadece ne kadar?
teyp orjinal teypmi?
dönüştürücü ne kadara aldınız?

:)

JBL GTO5353 anfi-----------------400
Cadence FXC 6K komponet--------160
Cadence CWB 1214 subwoofer ----170
cadence dönüştürücü--------------50
kablo+montajj--------------------100
teybim orjinal değiştirmeyi şimdilik düşünmüyorum ayrıca

monaugur
11/01/2010, 08:51
JBL GTO5353 anfi-----------------400
Cadence FXC 6K komponet--------160
Cadence CWB 1214 subwoofer ----170
cadence dönüştürücü--------------50
kablo+montajj--------------------100
teybim orjinal değiştirmeyi şimdilik düşünmüyorum ayrıca

güle güle kullanın. sisteminiz tuzluymuş :D

drahmet
11/01/2010, 10:29
güle güle kullanın. sisteminiz tuzluymuş :D

saolasın inşallah en yakın zamanada sen de sahip olursun
ama dediğim gibi tamamen bütçe işi bunlar

smartmavi
11/01/2010, 23:37
JBL GT5-650C 16cm Mid Bass Takımı #18380413 - sahibinden.com (https://www.sahibinden.com/jbl_gt5-650c_16cm_mid_bass_takimi-42WQQaXQQ18380413WQQpXQQdisplayitem) arkadaslar önlere bunları, önden çıkanları da arkaya taksam amfisiz işi toparlayabilir miyim ne dersiniz?

smartmavi
13/01/2010, 12:31
arkadaşlar cevap yok mu?

önden çıkanlar arka kapılara sığar mı?

M@GIC
13/01/2010, 13:14
önden çıkan orjinal kolonları arkaya anfiye gerek kalmadan sorunsuz çalışır. 16 cm lik kolonlar arka kapıya sığıyor gerekli yer vardır. Hiç düşünmeden bile yapabilirsin.
Ama önden çıkanlar tizler içinse arka kapı panzotunda yer açmalısın.