PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tekleme sorunu

ERDİ
24/12/2009, 23:38
Aracım yolda giderken durduk yere tekleme yapıyo genelde 2. viteste giderken gaza bastığım halde sanki o ana ayağımı gazdan çekmişim gibi aniden tekleme yapıyo bir ara bu olayay olmamaya başlamıştı ama geçenlerde yine aynı şeyi yaptı sorun neyden kaynaklanıyor acaba

GP COSKUN
24/12/2009, 23:54
Aracım yolda giderken durduk yere tekleme yapıyo genelde 2. viteste giderken gaza bastığım halde sanki o ana ayağımı gazdan çekmişim gibi aniden tekleme yapıyo bir ara bu olayay olmamaya başlamıştı ama geçenlerde yine aynı şeyi yaptı sorun neyden kaynaklanıyor acaba

genelde dizellerde mazot filtresinin şişmesinden yapar bunu
sanki ayağının altında gaz yokmuş gibi araba kesilir sora birden yer gazı
muhtemel filtren şişmiş olabilir bi değiştir bakalım
sonra başka yerde arayalım
birde mazot filtresini kaç km önce değiştirdin

JASMINE
25/12/2009, 00:13
Benim araçta da aynı sorunlar vardı. Serviste EGR sistem temizliği ve carbon clear işlemi yapıldı. 1 aydır herhangi bir sorun yok. Şimdi çok daha seri bir duruma geldi araç. Servis kullanılan yakıtın kalitesi ile ilgili olduğunu söyledi.

ERDİ
25/12/2009, 00:23
araç 20000 bin km de bakıma girdi mazot filtresi değiştirildi şuandada 25000 bin km de bukadar kısa zamanda bozulmuş olabilirmi

Benim araçta da aynı sorunlar vardı. Serviste EGR sistem temizliği ve carbon clear işlemi yapıldı. 1 aydır herhangi bir sorun yok. Şimdi çok daha seri bir duruma geldi araç. Servis kullanılan yakıtın kalitesi ile ilgili olduğunu söyledi.

peki bu işlemi kaç km de yaptırdınız

JASMINE
25/12/2009, 00:59
45.000 km'de.

ACTOROFTHEROAD
25/12/2009, 01:09
malesef bende de aynı sorun var:s yalnız bu sorun yakıtı sonuna kadar kullandığım zaman ortaya çıktı, yıllardır mazot seviyesini bu kadar düşürmemiştim..

schumi
25/12/2009, 01:21
Wala bendede hep var bakımda da sonrasında da anlamadım gitti bi bu yönüne alışamadım olayın 2 . viteste önce bi zorlanma sonra gidiş yani 2 leme gibi bişey var 3 senedir hasta oldum çareyi bulan banada söylesin....

16PUNTO16
25/12/2009, 10:29
Merhabalar

arkadaşlarinda yazdiği gibi ilk önce küçük kisimdan başlanacak parça mazot filitresidir fakat dizel motorlarda bulunan yüksek basin pompasi common rail denilen kaval gibi malzeme enjektörlere yüksek basinçta mazot gönderen parça bu parçaya bağli drv ve basin müşürleri vardir araci bir ariza cihazina bağlatip bu basinç değerlerine baktir basinç düşük geldiğindede bu ariza oluşur araç tekleme yapar
birde not olarak türkiyedeki yakıt oranındaki kükürt seviyesi avrupaya göre çok yüksektir bu yüzden kaliteli yakıt katkısı würt-berner- gibi yakıt katkılarını üç-yada dört depoda bir kullanırsanız dizel sisteminizde herhangi büyük sorunların yaşanmasını önlersiniz.

KaGaN
25/12/2009, 10:36
Arabanın kronik sorunu diyelim :=)
Herşeyi bağladık kroniğe dimi :) Bunu dışarıda bırakırsak olmaz.
Bendede aynı sıkıntı varda ben benzinden şüpheleniyorum.Çok sık yapmıyo çünkü teklemeyi.

schumi
25/12/2009, 12:53
bence kesinlikle kronik ama ibrahimin dediklerinide yaptıracağım belki azalır saol ibrahim

detay
25/12/2009, 18:43

Yasemin hanım benim aracımda da arıza ışığı yandı ve egr temizliği yapılacak. Egr temizliği için kaç TL ödediniz?

Muhendis06
25/04/2010, 18:24
malesef bende de aynı sorun var:s yalnız bu sorun yakıtı sonuna kadar kullandığım zaman ortaya çıktı, yıllardır mazot seviyesini bu kadar düşürmemiştim..

Geçen hafta mecburiyetten dolayi ben de yakiti dibine kadar kullandim, depoda 1-2 litre kadar kaldi ve ardından araçta tekleme sorunu ortaya cikti. Ardindan mazot filtresini değiştirdim ve problem azaldi ancak tam olarak ortadan kalkmadi. Bu konuda tecrubelerini paylasacak arkadaslar varsa sevinirim. :hmm:

ayberk07
05/12/2015, 09:55
Merhabalar aynı sorunu bende çektim egr, hava basınç sensörü zaten genel bakımla birlikte tüm filtreler değişti malifort söküldü temizlendi sorun geçmedi. Bİ abimin tavsiyesi ile shell nitro pluss kullanmaya başladım şuan araç hiçbir şekilde tekleme yapmıyor performansında ise baya bi artış oldu duman atma olayıda azaldı tavsiye ederim bi deneyin.