PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ''Check the Light plate!!" Problem mi?

cpeloo
22/12/2009, 03:00
Arkadaşlar herkese tekrar merhabalar. hemen sorunuma geceyim.geçen günlerde aracım 4 gün boyunca evin önünde yattı.ve 4. günün sonunda kontağı açtıktan sonra km panelinin ortasındaki üçgen içindeki ünlem işareti çıktı (sarı renkli) ve panelde aynen şu yazıyordu "check the light plate"...önce aracın farları aklıma geldi indim baktım herhangi bi patlak yanmama sorunu yoktu...sonra iç aydınlatmaları kontrol ettim yine yoktu...ama kontağı 3 kez kapatıp actım hala yanıyordu sonra calıştırıp bekledim ve 1 dakika sonra ışık söndüü!! ve bir daha gözükmedi...
bunun nedeni nedir acaba?ben bi anlam veremedim çünkü... Dışarda üşüyüp kafasımı karıştı, yoksa bana trip mi attı araç...:)

CaGRi
22/12/2009, 08:40
plate light, plaka ışıklandırmasıdır. o an için bi sorun oluşmuş olaiblir ama sonradan düzelmiş anladığım kadarıyla. önemli birşey olduğunu sanmıyorum....

femoli
22/12/2009, 08:48
çağrıya +10 :) palaka lambalarından kaynaklı olabilir..

KaGaN
22/12/2009, 09:21
Genelde arka plaka lambalarının birinin patlaması yada yanmamasından kaynaklı bi problem.Arabayı çalıştırırken farların kapalı konumda durmasının faydası var.Hatta araç çalışmadan hiç bir elektroniği devreye sokmamanızı tavsiye ederim.

ABNEW
22/12/2009, 16:33
Suat, akü ya da yazılım kaynaklı bir problem de olabilir.Akünü ölçtürdün mü hiç?

cpeloo
22/12/2009, 16:56
ya Arda , bunu soylediğin iyi oldu ben hiç aküyü ölçtürmedim...nerede nasıl yaptırabilirim ankarada???

ABNEW
22/12/2009, 17:03
Suat, yetkili servise gidersen 5dk da hallederler.Bu problemle ilgisi olmasa bile soğukta motor çalıştırırken en azından kafan rahat eder :)

cpeloo
22/12/2009, 19:15
Çok Teşşkür ederim arda,sağol yarın bi uğraayım servise...Tekrar Görüşmek üzere....