PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AVATAR:An IMAX 3D

ons
21/12/2009, 16:40
Arkadaşlar son bir kaç gündür gazetelerde, TV'lerin sinema programlarında devamlı bu filmden bahsediliyor. Pazar günü Cepa AVM'de bu filmi izledim. Tek kelimeyle muhteşemdi!
Filmin konusu bir yana (ki gayet sürükleyici ve ilgi çekici bir senaryo bence) kullanılan efektler ve 3D olayı sinemadan çıkan herkeste "Vay be adamlar yapmış kardeşim!" etkisini bıraktı.
Cepa'daki sinemada Xpand 3D olarak orjinal dilinde (ingilizce ve Na'vi :cool0000:)Türkçe altyazılı gösteriliyor. Benim ilk 3D filmim olduğu için nasıl birşeyle karşılaşacağımı bilmeyerek gittim. Biletleri mybilet.com sitesinden alırken, "gözlük bedeli" olarak 1.5 TL ödedim. Sinemada şu dandik kırmızı yeşil karton gözlüklerden verecekler diye beklerken baya kallavi bir gözlüğü elimize tutuşturdular. AVM içinde, Avatar'dan çıkanlar burunlarındaki kızarıklıklarıyla belli oluyordu hemen :busted_b:. E kolay değil 2 buçuk saatten fazla o gözlüğü taşımak...Bu da burun yani!
Velhasıl film tam anlamıyla bir görsel şölen arkadaşlar, 3D olayı benim çok hoşuma gitti. Başlangıçta biraz başı döner gibi oluyor insanın ama sonra alışınca vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyorsunuz gerçekten. 3 boyut hissi süper! Daha da normal filme gitmem! Ne o öyle 2 boyutlu 2 boyutlu :puke0000: Mutlaka görmenizi tavsiye ederim, hatta Real 3D ve Imax 3D versiyonlarını da çok merak ediyorum. Bunlara giden arkadaşlar da kendi görüşlerini yazarsa çok güzel olur bence.

https://www.avatarmovie.com/
https://www.imdb.com/title/tt0499549/
https://www.xpandcinema.com/

GP COSKUN
21/12/2009, 16:54
evet serdar abi de gitmiş izlemiş
mükemmel bir film mutlaka seyret diye tavsiyedede bulundu
en kısa zamanda mutlaka seyredicem

serdar2362
21/12/2009, 17:30
Pazar günü Ankara buluşmasından önce gidelim vakit geçsin dedik. Ben 2 saat zannettim meğer 3 saatmiş. Buluşmaya az geç geldim. Fakat filmden müthiş haz aldım. Atakulede 2 boyutlu seyrettik. 3 boyut için Cepaya bir daha gideceğim. Görsellik kadar konusu da güzeldi. Kurgu filmden hoşlananlar için kesinlikle kaçırılmaması gereken bir film. Değil 3 saat 13 saat olsa bıkmadan izlerdim.

femoli
21/12/2009, 17:43
dün buluşmanın ana konusu avatardı zaten ama herkes 3D diyor başka bişi demiyor .. enteresan bu cumartesi bende gideceğim 3D izleyebileceğim güzel bir yer tavsiye edermisiniz yada nerelerde var bana yakın olanı tercih edeyim :)

serdar2362
21/12/2009, 18:01
Antares te var gözüküyor Mehmet'cim.

femoli
21/12/2009, 18:05
Abi antareste 3D yok sanırsam :)

serdar2362
21/12/2009, 18:09
Bütün esprisi gözlük. Sinemalarda ne var sitesine baktığımda var gözüküyor. Telefon ile sorabilirsin.

femoli
21/12/2009, 18:27
ok ;) teşekkürler serdar abi ..

BSK
21/12/2009, 19:04
XpanD 3d seçeneği 3D den daha iyi olduğunu yaptığım araştırmalar sonucu öğrendim gidecekseniz XpanD 3d seçeneğine gitmenizi tavsiye ederim Ankarada Cepa ve Ankamall afm sinemalarında bu sistem destekleniyor. Bende filmi merakla bekliyorum fırsatım olunca gideceğim.

narkoz30
25/12/2009, 21:07
Geçen Cuma Antalyadaydım Migros AVM deki Cine bonusta izledim Muhteşemdi teknolojinin son damlasına kadar kullanıldıgı bir film olmuş konusu tipik amerikan işgali olsada anlatım çok çok güzel karakterler çok iyi seçilmiş efektler harika izlediğim abartısız en muhteşem filmdi. Herkese tavsiye ederim mutlaka gidilsin korsana verilecek paraya yazık gidip izleyin destek olun böyle görsel şölenler 5-10 yılda bir geliyor sanat sever insanların başına bence gidin görün ve mutlu bir şekilde çıkacaksınız sinemadan %100 ve çıktıktan sonra da verdiğim paraya helal olsun diyeceksiniz. :)

ABNEW
25/12/2009, 22:17
Ben de çok beğendim.Efektler ve 3d özelliği filmi daha da güzel yapmakta.Bilimkurgu ve fantastik filmlerden hoşlananlar kaçırmasın derim...

GP COSKUN
25/12/2009, 23:43
baya meark ettim
kısmet olursa 1 ocakta gidicem bakalım nasılmış

emrequzel
25/12/2009, 23:44
Walla arkaşlarımın dediklerine göre gözlük olayı cok cokk güzel diyorlar.. Reflex olarak kendıne hakim olamadığın bile oluyormuş.. Denemek lazım :)

Buremir
26/12/2009, 00:09
Ben henüz izleyemedim en kısa zamanda izleyeceğeim

yalnız film zaten 14 yıl gibi bir sürede ve 400.000.000$ gibi bir bütçeyle bitirilmiş
bu yorumlarda gayet başarılı sabırlı bir çalışmanın meyveleri sanıyorum

mustafaf
26/12/2009, 08:58
fılm ılk hafta Amerıka'da 73.000.0000$ gıse hasılatı yapmıs.merakla bekledıgım bır fılmdı.kısmetse yarın ızleyecem, bakalım bekledıgımıze degmısmı :)

femoli
26/12/2009, 09:04
XpanD 3d seçeneği 3D den daha iyi olduğunu yaptığım araştırmalar sonucu öğrendim gidecekseniz XpanD 3d seçeneğine gitmenizi tavsiye ederim Ankarada Cepa ve Ankamall afm sinemalarında bu sistem destekleniyor. Bende filmi merakla bekliyorum fırsatım olunca gideceğim.
bugün akşam bende gideceğim bu dediklerinden sonra ankamalle gitmeye karar verdim :)

serdar2362
26/12/2009, 10:30
Geçen Cuma Antalyadaydım Migros AVM deki Cine bonusta izledim Muhteşemdi teknolojinin son damlasına kadar kullanıldıgı bir film olmuş konusu tipik amerikan işgali olsada anlatım çok çok güzel karakterler çok iyi seçilmiş efektler harika izlediğim abartısız en muhteşem filmdi. Herkese tavsiye ederim mutlaka gidilsin korsana verilecek paraya yazık gidip izleyin destek olun böyle görsel şölenler 5-10 yılda bir geliyor sanat sever insanların başına bence gidin görün ve mutlu bir şekilde çıkacaksınız sinemadan %100 ve çıktıktan sonra da verdiğim paraya helal olsun diyeceksiniz. :)

Ben dedim valla.

xcruelx
28/12/2009, 08:23
arkadaşlar filmin konusu Terrayı kurtarmak adı altına yayınlanan 2006 yılı yapımı ama ülkemizde 2009 gösterime giren animasyon film e bire bir benziyor. O nedenle yorum yapmıyorum.

erkaymis
28/12/2009, 10:02
film güzeldi 4 kişi gittik 2,yarıdan sonra tek başıma kaldım :)3d li izleyememe rağmen güzeldi

femoli
28/12/2009, 10:19
film güzeldi 4 kişi gittik 2,yarıdan sonra tek başıma kaldım :)3d li izleyememe rağmen güzeldi
Hayırdır yoksa arkadaşlarınız beğenmedi çıktı gittimi :)

erkaymis
28/12/2009, 11:42
Hayırdır yoksa arkadaşlarınız beğenmedi çıktı gittimi :)

aynen öyle hiç beğenmediler ama benim işime geldi bütün msırlar ve çift kişili koltuklar bana kaldı ::)

ABNEW
28/12/2009, 12:50

Arkadaşlarınız bilimkurgu-fantastik tarzda bir film olduğunu biliyorlardı değil mi?Çünkü genelde beğenmeyenler bu tarz filmlerden hoşlanmayanlar olmakta...

mustafaf
28/12/2009, 12:52
ısın aslı fılmın aman aman guzel bır konusu yok ama goruntu efektlerı, yapımında harcanan para ve sure ıster ıstemez fılmı ılgınc kılıyor.ımkanı olanlar 3D ızlesınler...

femoli
28/12/2009, 13:16
renkler ve zevkler tartışılmaz :) bende aşk filmlerine uyuz olurum bırakın para vererek sinemada izlemeyi tv de bile izlemem . aksiyon olan tüm filmleri izlerim . Ama cumartesi ankamallde yer kalmadığı için 3D XpanD e giremedik normalde izlemek istemiyorum :(

erkaymis
28/12/2009, 13:31
Ben güzel olan her filmi izlerim özellikle aksiyon ve gerilim film kültürümde bayaa geniş olduğu için bana güvenmişlerdi ama hayal kırıklığına uğratmışım.sırada testere var :) benden daha önce giden olursa yorumlarını beklerim

femoli
28/12/2009, 13:45
ben testere hakkında yorumda bulunabilirim .. gitmeyin :D

filmin başıda sonuda bir, bu sefer gizliliği koruyamamışlar filmin başında kimin ne olduğu belli hata ufak bir ayrıtıda saçma geldi bana. film yine bildiğiniz tipik saw modeli.. :)

magic
29/12/2009, 10:20
Arkadaşlar Xpand 3D, Real 3D ve Imax 3D denen şeylerin birbirinden farkı var mı, varsa nedir, hangisini tavsiye ediyorsunuz.

mustafaf
29/12/2009, 10:51
XpnaD sistemleri bilinen bütün sinema salonlarına uygulanabilmektedir. XpanD sistemlerinde kullanılan projeksiyon cihazları 35mm film gösterimi yapılan tüm salonlara uygun olarak planlanmış dijital film gösterim teknolojisidir. Filmler Hard disk olarak gelmektedir. Aktif polarize gözlüklerle izlenmektedir. IMAX salonları ve kurulumu uygulanması zorunlu kriterlere göre yapılmaktadır. IMAX teknolojisine uygun filmler, formatlarına göre 2 ya da 3 boyutlu olarak gösterilmektedir. IMAX dünyadaki en geniş ve kaliteli film formatına sahiptir. IMAX salonlarında görüntüler; gerçek hayattaki renkleriyle olağanüstü netlikte, şaşırtıcı boyutlarda ve inanılmaz derinliktedir. Bu IMAX Deneyimi’nin sırrı; IMAX salonlarında, normal sinemalardaki 35 mm’lik film karesinden 10 kat daha büyük olan, 15 delikli 70 mm’lik film karesinin kullanılmasıdır. Perdedeki görüntüler; IMAX’in, son teknoloji ürünü 14.000 watt’a varan güçteki 6 kanallı çok yönlü dijital surround ses sistemi ile desteklenerek olağanüstü bir hal alır. Salonun tüm koltuklarını EN İYİ koltuk yapan bu mükemmel kalitedeki sesi, izleyici nerede oturursa otursun, iliklerinde hisseder. IMAX’te dünyanın en güçlü projeksiyon makineleri kullanılmaktadır. IMAX projeksiyon sistemlerinde kullanılan güçleri 7.000 ile 10.000 watt arası değişen 2 adet xenon lambası sayesinde perdede son derece net görüntüler elde edilmektedir. Hatta IMAX projeksiyon lambası gökyüzüne yönlendirilir ise bu ışık uzaydan dahi görülebilecek kuvvettedir. IMAX film perdesi için özel bir salon dizayn sistemi gerekmektedir. Bunun için de izleyicinin görüş alanının genişlemesini sağlayan hafif kavisli dev IMAX perdelerine gereksinim vardır. Devrim yaratan IMAX DMR® (Digital Re -Mastering) teknolojisi sayesinde gişe rekortmeni Hollywood filmleri eşsiz bir görüntü ve ses kalitesiyle IMAX’in dev formatına dönüştürülmektedir. 3 Boyutlu film gösteriminde özel polarize gözlük kullanılmaktadır.

( Alıntı : FriendFeed (https://www.friendfeed.com) )

magic
29/12/2009, 12:17
XpnaD sistemleri bilinen bütün sinema salonlarına uygulanabilmektedir. XpanD sistemlerinde kullanılan projeksiyon cihazları 35mm film gösterimi yapılan tüm salonlara uygun olarak planlanmış dijital film gösterim teknolojisidir. Filmler Hard disk olarak gelmektedir. Aktif polarize gözlüklerle izlenmektedir. IMAX salonları ve kurulumu uygulanması zorunlu kriterlere göre yapılmaktadır. IMAX teknolojisine uygun filmler, formatlarına göre 2 ya da 3 boyutlu olarak gösterilmektedir. IMAX dünyadaki en geniş ve kaliteli film formatına sahiptir. IMAX salonlarında görüntüler; gerçek hayattaki renkleriyle olağanüstü netlikte, şaşırtıcı boyutlarda ve inanılmaz derinliktedir. Bu IMAX Deneyimi’nin sırrı; IMAX salonlarında, normal sinemalardaki 35 mm’lik film karesinden 10 kat daha büyük olan, 15 delikli 70 mm’lik film karesinin kullanılmasıdır. Perdedeki görüntüler; IMAX’in, son teknoloji ürünü 14.000 watt’a varan güçteki 6 kanallı çok yönlü dijital surround ses sistemi ile desteklenerek olağanüstü bir hal alır. Salonun tüm koltuklarını EN İYİ koltuk yapan bu mükemmel kalitedeki sesi, izleyici nerede oturursa otursun, iliklerinde hisseder. IMAX’te dünyanın en güçlü projeksiyon makineleri kullanılmaktadır. IMAX projeksiyon sistemlerinde kullanılan güçleri 7.000 ile 10.000 watt arası değişen 2 adet xenon lambası sayesinde perdede son derece net görüntüler elde edilmektedir. Hatta IMAX projeksiyon lambası gökyüzüne yönlendirilir ise bu ışık uzaydan dahi görülebilecek kuvvettedir. IMAX film perdesi için özel bir salon dizayn sistemi gerekmektedir. Bunun için de izleyicinin görüş alanının genişlemesini sağlayan hafif kavisli dev IMAX perdelerine gereksinim vardır. Devrim yaratan IMAX DMR® (Digital Re -Mastering) teknolojisi sayesinde gişe rekortmeni Hollywood filmleri eşsiz bir görüntü ve ses kalitesiyle IMAX’in dev formatına dönüştürülmektedir. 3 Boyutlu film gösteriminde özel polarize gözlük kullanılmaktadır.

( Alıntı : FriendFeed (https://www.friendfeed.com) )

Açıklama için teşekkürler Mustafa kardeşim. Bu durumda Imax olana gidicez daha gerçekçi seyretmek için.