PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bıktım bu seslerden!

Gökhan Can
16/12/2009, 22:02
Arkadaşlar öncelıkle ıyı akşamlar.Bu punto denılen aracımı cok buyuk bı hevesle almıştım.Ancak araç içerisinde geçen 5 aylık zaman diliminde garip garip sesler olmaya başladı.Once gaz pedalı peşinden vida sesleri onun peşinden direksiyonumu cevırırken tık tık dıye gelen garip ses küçücük çukura girdiğimde arka panzottan gelen ses şimdide debriyaja bastıgımda gelen tıkırtı. Artık illallah ettim cidden çıldırma noktasına geldim.. Önerisi olan arkadaşlar lütfen bi fikir verin kafayı yemek üzereyim.

GP COSKUN
16/12/2009, 22:07
ne gibi bir öneri istiyorsun gökhan
servise gidip yaptıracaksın seslerin nereden nasıl geldiğini izah edeceksin yapacaklar
bazı ufak tefek sesleride müziğin sesiniaçıp duymazdan geleceksin

ABNEW
16/12/2009, 22:07
-Gökhan, pedallardan gelen ses papastan kaynaklanabilir.
-Özellikle araç duruyorken veya düşük süratte direksiyonu sağa ve sola çevirirken duyulan sesin kaynağı muhtemelen amortisör takozlarıdır.
-Vida sesini ise anlayamadım:)

Servis bu seslerin kaynağını ve çözümünü bulacaktır.Geçmiş olsun...

Gökhan Can
16/12/2009, 22:09
Valla coşkun abi artık servise gitmeye ben utanıyorum.Arabayı bırakıyorum akşama alıyorum tamam dıyorlar hayda evin önune gelmeden aynı muhabbet devam.Gidicem aynı dediğin gibi ama artık gitmeye yuzum kalmadı.Cidden ufak tefek bi ses olsa aldırmıcam ama yanı 2008 model arabaya gore hayli hayli fazla gelen sesler.sanki punto değilde doğan kullanıyorum

GP COSKUN
16/12/2009, 22:15
gökhan
arka panzot için çift taraflı bant veya eskiden kapıların arasına soğuk girmesin diye çekilen yapışkanlı bir tarafı sünger bantlar vardı onlardan çekebilirsin sesi tıkırtıyı kesmek için
debriyaja basınca gelen ses pedal yayından geliyor olabilir biraz yağlayıp yada biraz daha yumuşağını takıp kesebilirsin
vida sesini arda gibi bende anlamadım açıkçası
gaz pedalından gelen ses paspaslardan yada gaz telinden geliyor olabilir
ama bunlar halledilmeyecek sorunlar değil
birde başka bir servise git durumu söyle orada yaptır bakalım sonuç ne olacak
inşallah halledersin

gogo61
16/12/2009, 22:15
inan sadece senin aracında değil, punto kullanan tüm tanıdıklarımın aracında aynı sesler var, ama can sıkıntısı dışında sorun yaratmıyor. bence de arkadaşın dediği gibi müziğin sesini açarsan canın sıkılmaz :)

Gökhan Can
16/12/2009, 22:17
inan sadece senin aracında değil, punto kullanan tüm tanıdıklarımın aracında aynı sesler var, ama can sıkıntısı dışında sorun yaratmıyor. bence de arkadaşın dediği gibi müziğin sesini açarsan canın sıkılmaz :)

Birazda kafama bu takılıyor.Acaba sıkıntı sadece benım aracımdamı var ?

GP COSKUN
16/12/2009, 22:17

hakan aramıza hoş geldin öncelikle
tanışma bölümünde bir konu açıp kendini kısaca tanıtabilir diğer üyelerimizinde seni tanımasını sağlayabilirsin
saygılar

Gökhan Can
16/12/2009, 22:19
gökhan
arka panzot için çift taraflı bant veya eskiden kapıların arasına soğuk girmesin diye çekilen yapışkanlı bir tarafı sünger bantlar vardı onlardan çekebilirsin sesi tıkırtıyı kesmek için
debriyaja basınca gelen ses pedal yayından geliyor olabilir biraz yağlayıp yada biraz daha yumuşağını takıp kesebilirsin
vida sesini arda gibi bende anlamadım açıkçası
gaz pedalından gelen ses paspaslardan yada gaz telinden geliyor olabilir
ama bunlar halledilmeyecek sorunlar değil
birde başka bir servise git durumu söyle orada yaptır bakalım sonuç ne olacak
inşallah halledersin

İnşallah coşkun abi.. Dediğin gibi başka servisleri deneyeceğim.Ben kocaelideyim İstanbula dogru yol alıcam sevis için.Çünkü kafayı fena halde bozmuş durumdayım bu konu ile :)

GP COSKUN
16/12/2009, 22:23
bu arada servise gitmeye sen utanma bence utanması gereken onlar

Gökhan Can
16/12/2009, 22:52
bu arada servise gitmeye sen utanma bence utanması gereken onlar

Evet abi haklısın.. Denıcem şansımı yıne 60.000 bakımda soylıcem umarım hallederler

gogo61
16/12/2009, 22:54
Birazda kafama bu takılıyor.Acaba sıkıntı sadece benım aracımdamı var ?

benim puntoda da var, bundan önce transporter t5 kullanıyodum, arnavut kaldırıma girdiğimde yanımdakinin sesini duyamıyodum gürültüden :) şimdi puntodan gelen sesler ninni gibi..

hakan aramıza hoş geldin öncelikle
tanışma bölümünde bir konu açıp kendini kısaca tanıtabilir diğer üyelerimizinde seni tanımasını sağlayabilirsin
saygılar

tabii zevkle :)

Erdem Bozdağ
16/12/2009, 22:57
valla ben alıştım artık seslerle yaşamaya

taneli
16/12/2009, 22:59
benimki 2009 model 15binde, süper bir senfoni var içerde, kapıdan gelen seslere özellikle hayranım :/

JuzZz
16/12/2009, 23:07
Benmde arac 0 ,silecek calışmadn önce tik silio camı inio aşagıya tik böyle ritmik bi sesim var arabada bazende sol ön den tıs bıs sesler gelio ama musık dinlemeyi seviyorumm allah kahretsınn cok ender duyuyorum onları=)

GP COSKUN
16/12/2009, 23:56
ewt maalesef puntolarımız devlet konservaturı senfoni orkestrası gibi maaşallah

utku952
17/12/2009, 01:11
Herkeste büyük küçük ses problemleri var bi süre sonra alışıo insan. bendede sol kapı kolonu içinden emniyet kemerinin ordan tak tuk ses gelmeye başladı iyice kıllandım açıp bakcam bi gün dayanamıyorum :)

By_Static
17/12/2009, 01:50
müziksiz gp kullanmamk için tüm bunlar:)
bendende bi ses geliyo ama çözemedik grul gurul:) alttan biyerden..??

serkan_gazi
17/12/2009, 09:47
bende de geliyordu bu seslere benzer durumlar hepsini bireysel çabalırmla çözdüm arabam müziği kapattıığımdabile zırıltı tıkırtı hiçbişi kalmadı :)

lonewalker
17/12/2009, 10:17
Arkadaşlar öncelıkle ıyı akşamlar.Bu punto denılen aracımı cok buyuk bı hevesle almıştım.Ancak araç içerisinde geçen 5 aylık zaman diliminde garip garip sesler olmaya başladı.Once gaz pedalı peşinden vida sesleri onun peşinden direksiyonumu cevırırken tık tık dıye gelen garip ses küçücük çukura girdiğimde arka panzottan gelen ses şimdide debriyaja bastıgımda gelen tıkırtı. Artık illallah ettim cidden çıldırma noktasına geldim.. Önerisi olan arkadaşlar lütfen bi fikir verin kafayı yemek üzereyim.

Ne yalan söyleyeyim, ben kaç defa servise taşındım bilmiyorum. Ama Direksiyon mili, Sinyal ünitesi, Baskı balata, Tavan iç kaplama şimdilik garanti kapsamında değişen parçalarım. Evet biraz ayıp bu kadar açık vermek ama...

Şu vida sesi bir yuvarlanma sesi değil mi? ben bir yıldır o sesle yaşıyorum. Ve hatta artık bazen o vida bir yere sıkışıyor ve ses gelmiyor. O zaman da sesi arar oluyorum.

Şu sıralar her ne kadar fiat kampanya yapmış ta olsa araç yenileyecek gücüm de yok. Ne yapalım, Kadere 45...

SEDAT_06
17/12/2009, 10:38
öncelikle bunlarin torpito gözünün arkasinda fan motorunu tutan 2 adet demir parca var onlar cok ses yapiyor onlari bi kontrol et derim ses yaniltabiliyor nerden geldigini

serkan_gazi
17/12/2009, 18:06
valla arabamı biraz daha sevdim 2006 model garantide yok o yüzden tüm sesleri kendi çabalarımla kestim bi yol sesi var onuda halledecem havalar ısınsın arabam passat olcekvalla:)

lionT-JET
17/12/2009, 18:17
benım arabam 22000 de pek oyle bır ses yok.debrıyajla ılgılı olan ses 2009 doblomda vardı yagladılarsada gecmedı.en sonunda pedal kısmını komple sokup degıstırdıler ses kesıldı.bır tek emnıyet kemerının toklarından ses gelıyor oda kapı dıregıne baktıgından,onuda servıse gıdıp ters cevırttırecegım.babamda 2006 passat var(35000km).ondakı sesler puntodan daha felaket.onden muazzam ses gelıyor.arabanın herseyı yakıtı bıle ıyı(puntoyla aynı yakıyor. 2.0fsı auto) ama ses var:(

serkan_gazi
17/12/2009, 19:55
tüh beozaman volvo olsun benim araba napalım passattan da vazgeçtim

MURAT_41_41
18/12/2009, 15:25
Gökhan bey aracinizin sasi motor numarasini alababilirmiyim sikayetlerinizle ilgili birde gebze birlik motora yakinsan sana yardimci olmaya calisirim beni burda uzman fiat teknisyeni:murat bildir diye bulabilirsin saygilarr..

M@GIC
18/12/2009, 20:09

Arkadan gelen sesleri servis ücret almadan sorunu çözüyor. Kapı ve kilit ayarı yapıyor. Direksiyonunsan tak diye ses gelmesi. servo motorlu oluşundan bu sesi kafana çok takma derim bir sıkıntısı yok. Sert plastik kullanımından dolayı çıtırtılar gelemekte. uzun süre maruz kalınca insanın canını sıkıyor. özellikle dişli yollarda. Bunundan kurtulmak içinse radyonun sesini biraz da açmak :cool0000:

Kaplan35
26/12/2009, 01:00
Merhaba,
Benim arabamın bu şekilde kronik tıkırtıları var, üstelik müzik dinlerken kapı içleri de zırıldıyor parmağımla baskı uygulayıp kesilmesini sağlıyorum. Şikayetçi değilim Gp mu böyle seviyorum ben :)

Kriminal
21/01/2010, 17:55
Arkadaslar 4 yıl oldu ben bu seslerın hıcbırını duymadım..Ne kullanıyosunuz????

aslam0740
22/01/2010, 22:04
arkadaşlar gösterge panelinden gelen cızırtılı olan sesi buldum ve hallettim çok basit ama çok ses çıkaran bi ses nasıl yapıldığını tarif edeyim gösterge panelinin önündeli platik bi parça var o plastik parçayı 2 tane alyan civata tutyor onu sökün ve alt kısmına çok ince sizinde fark edemeyeceğiz kadar süngerimsi lastik(kapılara takılan lastiklerden eskilerden bi tane bulun takmadan biraz daha inceltin çok ince olsun bali ile yapıştın v takın cızırtı gitmiş olur. estetik olarakta hiç fark edilmiyor.

KaGaN
23/01/2010, 11:16
Güzel bir çözüm yöntemi aslında ses çıkan yerlere böyle ufak süngerli müdahelelerde bulunmak iyi hem gözü yormaz hem sesten kurtulmuş oluruz..

kara kız
23/01/2010, 12:54
Arkadaslar 4 yıl oldu ben bu seslerın hıcbırını duymadım..Ne kullanıyosunuz????

ozaman ızmırın yolları guzell diyelim....kordon boyu hariçç orayı biliyorumm...

vedatarslan
24/01/2010, 16:54
kimisidemişki bu seleri dumazdan geleceksin anlam veremiyorum.....bilmem kaç milyar verip aldıklşarı arabalarında insasnlar neden müziğin sesini açarak yolda gitsinki....... bu sorunların çözülmesi aşılması gerekir sadece fiat değil ford tada var bu sorun...... servisle kavga edin değiştirsinler.... siz üzüleceğinize servis üzülsün...

güvengültekin
24/01/2010, 22:41
benim aracım 2008 tek kapı 35000km de bende tık ses yok arakadaşlar ben bu konuda şanslı olanlardanım galiba allahtan gelmio ben pek müzik de dinlemediğimden kesin kafayı yerdim bu seslerle yanlız servisin pek ilgileneceğini sanmam ustaya gidince ses yapmaz kesinn yada duymazlar ...

murat53
12/02/2010, 00:45
benim aracımdada vardı bu sesler arkadan gelen panzot sesine banzotun altına medefe kesip koydum üstünü süetle kapladım göstergeden gelen sesi baliyle ve ince süngerle hallettim şimdi ise camlar açıkken kapıyı kapatınca gelen sesle uğraşıyorum sanki hacı murat. topluyorum arabayı işte servise gitmiyorum çünkü servisteki uzman arkadaşları kendimden daha uzman göremiyorum.

KaGaN
12/02/2010, 09:21
Kapıların kilit kısmına bant sararak o sesi kesebilirz..benimki öyle