PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Skoda Fabia için ne dersiniz?

abdullah42
14/12/2009, 09:27
arkadaşlar şuan aklımda 2 araç var gırande punto ve skoda fabia ikiside benzinli ve 1.4 gp ye göre fabianın artısı eksisi bilen arkadışımız lütfen yardımcı olsun herkese selamlar saygılar.

Ah-MeT
14/12/2009, 09:47
Yeni Kasa Fabia lar nasıl(performans,konfor,vs...) bilmiyorum. Görünüm olarak Güzel görünmüyor, eski kasalarından 2001 model den kullanıyoruz arac cok harika her yönden:)

Fakat ne kadar WW ile motoru aynı densede Skodanın hararet yapma conta yakma sorunu 2001 model fabia da başımıza geldi ve bir cok skoda da oluyor malesef.

Yeni kasaları araştırıp test sürüşü yapman lazım Tercihin Grande punto olacaktır bundan eminim:) 1.4 motor olarak Gp ye göre fabianın hiç bir artısı yoktur.

femoli
14/12/2009, 09:50
Motor olarak sorun açısından fabianın üstüne yok özellikle hararet konusunda . tip olarak hiç bir şey söylemiyorum yorum yapmamız bile yanlış..

StrawBeeRy
14/12/2009, 10:09
Hiç düşünmeden grandepunto derim çünkü oldum olalı bir türlü skoda lara alışamadım

GP COSKUN
14/12/2009, 10:26
skoda motorları alümünyum alaşımlı blok tur ve hararete pek gelmezler
en ufak sıkıştırmada conta yakarlar
blok çatlatma ve tapa atma sorunu yazın sıkça görülen sorundur
ama kışın özellikle spoğuk havalarda motorun performansı iyidir
zaten bir çek arabası olduğu için kara kış iklimlerine uyumlu bir motoru var
karekteristik özelliği çabuk ısınır çabuk soğur
gp varken skoda lafı bile edilmez

Ah-MeT
14/12/2009, 10:42
Skoda motorlarının silindir kapak Saplaması su kanalına silindire çok yakınmış conta cabuk yanıyormuş...

ABNEW
14/12/2009, 14:11
Eski kasa Fabialar hem görünüm hem de iç mekan işçilik ve malzeme kalitesi olarak çok daha iyiydi.Yenileri çağa ayak uydurmuş, maliyet kaygıları nedeniyle işçilik ve malzemeden çalmışlar bence:) Zaten dış görünümü de hoş değil.Ben her yönüyle GP derim...

gurik
14/12/2009, 18:26
Grande Punto sözkonusu ise iyi motor süper estetik ve sorunsuz kullanım ile Fabiadan çok üstün bir araç. 1.4 te en iyi motor Fiat ta tartışmasız.E ikisinin de içine bir binin.

osqr
14/12/2009, 23:25
arkadasımda 2004 fabia var 1.2 benzınlı benım 1.4 firedan daha iidaha seri ve daha sessiz malzemesi işçiliği daha kalıtelı yani..ben fabia derim..

Romeo_er2
14/12/2009, 23:41
eh işte derim..

GPS2
15/12/2009, 00:06
ön camlar minnacık arkalar kocaman...bir belediye otobüsü görünümü...asimetrik bir dizayn berbatos bana göre...zevk meselesi...:)

Little F.K
15/12/2009, 02:02
Yeni kasalarda motor problemi olur mu bilemem fakat tasarım olarak gerçekten vasat bir araç. Benim gözlemlediğim ikinci eli çok zayıf.

Skoda'nın devrim yapamadığı, daha doğrusu diğer modellerinde gösterdiği kalite artışını yansıtamadığı tek modeli Fabia diyebilirim.

Skoda'nın en alınası arabası superb, gerisi hikaye bana göre

Ben GP derim. İmkanınız varsa 95'lik starjet derim ayrıca.

johnlee
15/12/2009, 10:47
motorunu bilmem diğer konularda pek sorunu yok. dizel alırsan değme keyfine...

bizim pederde var dizel, 2009.. dolmuş gibi çalışıyor, benim gp bayağı sessiz kaldı yanında.. iç tasarımı hoş, radyosu klima sistemi falan güzel..vw kalitesi hissediliyor arabada.. ama gp ile henüz 4.ooo km yapmış biri olarak şimdilik overallda gp yi tercih etmenizi öneririm..

ABNEW
15/12/2009, 18:27
bizim pederde var dizel, 2009.. dolmuş gibi çalışıyor, benim gp bayağı sessiz kaldı yanında.. iç tasarımı hoş, radyosu klima sistemi falan güzel..vw kalitesi hissediliyor arabada.. ama gp ile henüz 4.ooo km yapmış biri olarak şimdilik overallda gp yi tercih etmenizi öneririm..

Eski motorlar pompa-memeydi VW nin.Yenilerinde common-rail kullanıldığı için biraz daha sessiz çalışıyorlar...

kara kız
16/12/2009, 19:56
ön camlar minnacık arkalar kocaman...bir belediye otobüsü görünümü...asimetrik bir dizayn berbatos bana göre...zevk meselesi...:)

hocam senin dediğin model roomster....ben kullanmış biri olarak çok keyıf aldıgımıda soyleyebilirimm kullanılan malzeme GP tan daha kalıtelı bu bi gercek arkadaşlar..dış gorunusude fena değil sadece cift renklı olanlarını beyenıyorumm biliosunuz mını cooper tarzı yapılmışş bazı serilerii tavanları byazz benım kullandığım kırmızıydı ve tavanı beyazdı..

ABNEW
16/12/2009, 21:16
Onur, eski fabia nın kalitesi daha iyiydi GP dan.Ancak yenileri kesinlikle öyle değil...

arslan
17/12/2009, 20:50
fabia da arka kotuk berbat.hiç rahat değil.çok sert ve küçük.üstelik bizim arabaların içi daha ferah.kesinlikle punto derim.hem dış görünüş olarakta punto daha estetik ve asabi.

abdullah42
17/12/2009, 22:54
arkadaşlar bugün gidip 2006 model 67 binde 1.4 fire active gp inceledim daha öncede 2005 model fabia 1.4 choice olan serisi 84 binde inceledim size tarafsız olarak izlenimlerimi aktarayım...gp fabiadan birazdaha iç hacmi geniş gp nin içinde kullanılan plastik malzeme fabaya göre birazdaha kalitesiz ama gp nin içi daha çekici ve daha özellikli bir araba görüntüsü var fakat fabianın içi özellikle gögüs gösterge paneli vosvagen tasarımı oldugunu belli ediyor gp 67 binde ama paneldeki bazı tuşlarda dokunmadan kaynaklı silinmeler hafiften başlamış fabia 84 binde ama elle temas gören hiçbir tuşta silinme izi yok dış görünüm ise gp ve fabia ikiside aynı çok güzel bir tasarımı var gp fabiadan birazdaha uzun motor kaputunu açınca gp nin motoru daha küçük gibi gözüküyor fabia ise daha özel bir görünüm sunuyor akü bile kapaklı bir kutu içine gizlenmiş ve motor bölümünde hiç boş yer yok performansa gelince fabia daha atak bir çekiş sergiliyor donanım ve konfor olarak ikisinin özellikleri aşagı yukarı aynı gp birazdaha özellikli diyebilirim (direksiyndan kumandalı cd çalar vs)genel olarak fabia daha atak ve kaliteli gp ise daha şık ve alımlı duruyor.. herkese selamlae saygılar

GPS2
18/12/2009, 00:45
hocam senin dediğin model roomster....ben kullanmış biri olarak çok keyıf aldıgımıda soyleyebilirimm kullanılan malzeme GP tan daha kalıtelı bu bi gercek arkadaşlar..dış gorunusude fena değil sadece cift renklı olanlarını beyenıyorumm biliosunuz mını cooper tarzı yapılmışş bazı serilerii tavanları byazz benım kullandığım kırmızıydı ve tavanı beyazdı..:) valla doğru söylüyorsun ...bacanak roomster ve GP dizel arasında bocalıyordu fiyat fayda *yı da göz önüne alarak karar verdi(yoksa bacanaklıktan men edecektim :) ) ...aldığı 2008 1,3 mjt 75 bg dyn +skydome ...ikinci el olarak talip oldum arabasına ...hadiii başka kapıya dedi ...bende sıfırını almak zorunda kaldım tabii minik maseratti*nin...:)

serkan_gazi
18/12/2009, 23:11
skoda yeni yeni tipi güzel arabalar yapmaya başladı wwnin çakması olsada

tugrul.karaatli
05/01/2010, 19:53
iç aksamı eski kasalar kadar kaliteli değil...belki çok da fikir vermiycek ama ben uzun süre octavia kullandım...bence skoda boş bir marka değil...ama gp aşkı başka;)

narkoz30
09/01/2010, 23:33
Scodayı sevmem citroen saxo vardı bi ara onu hiç sevmem hani LEMAN dergisinde bi kıllanan adam vardı ya aynı o haldeyim bu 2 araba için :) Alma başına dert Allah yazdıysa bozsun. :)

gurik
10/01/2010, 01:40
kişiliksiz araçlardır.kimsenin dikkatini çekmez sıradan bir arabadır. ww nin çakması olduğundan beri çizgisini de kaybetmiştir. Eski kasa favorit silver line ler bile daha kişilikli araçlardı.