PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaleci Sinan gol attı tarihe geçti...

mustafaf
10/12/2009, 11:35
Şampiyonar Ligi H Grubu son maçında temsilcimiz Sinan Bolat'ın kalesini koruduğu Belçika temsilcisi Standard Liege ile Hollanda temsilcisi AZ Alkmaar karşı karşıya geldi.
Maurice Dyfrasne Stadı'nda oynanan karşılaşma 1-1'lik beraberlikle sona ererken maçın 95. dakikasında Sinan'ın attığı gol takımına UEFA Avrupa Ligi kapasını açtı.
İlk yarının 41. dakikasında AZ Alkmaar, Jeremain Lens ise 1-0 öne geçti ve devre böyle sona erdi. Bu skorla Alkmaar yoluna UEFA Avrupa Ligi'nden devam edecekti. İkinci yarıda Standard Liege seyircisinin desteğiyle gol bulmak için ataklarını sıklaştırsada bir türlü aradığı golü bulamadı. Tam maç böyle mi bitiyor derken sahneye kaleci Sinan Bolat çıktı. Standard Liege'nin 95. dakikada kazandığı ser vuruşta ileri çıkan Sinan, ceza sahasına gelen topa adete bir forvet oyuncusu gibi yükselerek kafayı vurdu ve son dakikada takımına beraberliği getirdi. Sinan'ın attığı golle maç 1-1 sona ererken bu golle Standard Liege UEFA Avrupa Ligi'ne kalmayı başardı.
Bu beraberliğin ardından Standard Liege puanını 5'e yükseltti ve grubu üçüncü sırada tamalayarak UEFA Avrupa Ligi'ne katılmaya hak kazandı. AZ Alkmaar ise puanını 4'e yükseltmesine rağmen son sırada kalarak Avrupa defterini böylece kapatmış oldu.
Temsilcimiz Sinan Bolat attığı bu golle UEFA Şampiyonlar Ligi'nde gol atan ilk kaleci ünvanını alarak tarihe geçti.

Video : https://spor.video.mynet.com/video/418946

( Alıntı : www.mynet.com (https://www.mynet.com) )

emrequzel
10/12/2009, 11:57
Walla golü akşam izledim duygulandım walla yaa helal olsun ?

GP COSKUN
10/12/2009, 12:35
golün 90+5 te atılması ve atılan gol sayesinde takımın uefa da bir üst tura çıkması
golün önemini katlıyor
hele sinanın golden sonraki sevinci izlenmeye değer
duygulanmamak elde değil

ABNEW
10/12/2009, 14:14
FB, Kaleci Sinanla ilgileniyormuş bu arada gazetede okudum.Artık kalede mi düşünüyor yoksa ileride mi bilemiyorum :D

emrequzel
10/12/2009, 14:35
:D

anvil
10/12/2009, 15:37
FB, Kaleci Sinanla ilgileniyormuş bu arada gazetede okudum.Artık kalede mi düşünüyor yoksa ileride mi bilemiyorum :D

sinanı bitireceklermiymiş yoksa :D

Ah-MeT
10/12/2009, 21:09
bayılıyorum böyle değişik ilginç gollere :)