PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Değiştirme hakkında; fio mu pano mu?

34plaka
10/12/2009, 10:08
Forum arkadaslarim, tecrubelerinize ve bilginize ihtiyacim var. Punto bana yetmiyor artik. iki cocukla alisverise bile gidemiyoruz, puset sigmiyor, aldiklarimiz sıkıs tepis...
Fiorinolari cok begeniyordum. ama ikinci kopruden gecme sorunu kotu..gerci kac kere karsiya geciyorum ama...neyse.
bugun fiat sitesine girdim ve binek otomobiller listesi altinda doblo panoramayi gordum.
sizlere sorularim sunlar:
1- 2007 grande punto fiyatlari nasil? kac lira fiyat koysam satilir?
2- bayide takasa mi vereyim? ucuza mi sayarlar?
3- siz olsaniz fiorino mu alirsiniz panaroma mi ve neden?

pisman olmayacagim bir karar vermem lazim. :agri:
bunlari teknik bilginizden yararlanmak icin burada sordum, bana "fiorinonun rengi daha guzel o yuzden onu al" demeyeceginizi biliyorum.

mustafaf
10/12/2009, 10:12
Doblo Panaroma derım tabıkı ama Doblo yakın zamanda kasa degıstırecek oldugundan oyle bır nıyetınız varsa bır sure beklemenızı tavsıye ederım.2007 GP fıyatları arabanın durumuna gore degısır.km, kaza-vuruk-boya vs. gıbı bırcok etken var.bunlarıda belırtırsenız az-cok tahmınde bulunabılırız...

34plaka
10/12/2009, 10:14
km 36000. kaza boya filan yok ama kapi altlarini kaldirima bir kac kez surttum dogrusu. teknik olarak sifir gibi.

mustafaf
10/12/2009, 10:16
ortalama olarak 18-19.000TL cıvarı gıderı gıbı ama 19.000TL'den fazla edecegını zannetmıyorum.zaten yılbasında Punto Evo cıkınca onunda ıster ıstemez GP 2. el pıyasasına bır mıktar etkısı olacaktır.bayıye takasa vermeyı onerın, bırde onlardan fıyat alın...

emrequzel
10/12/2009, 10:18
19000-20000 e filan gider bence

GP COSKUN
10/12/2009, 10:19
bayide takasa girerseniz düşük fiyatla gitme olasılığı yüksek kendi imkanlarınızla satarsanız mustafanın dediği rakamlara verirsiniz
ama bayinin 16 -17 tl den fazla vereceğini sanmam

femoli
10/12/2009, 12:31
Bence fierino alın derim hususiye çevirme olasılığı varmı tam bilmiyorum ama şirince kutu gibi bir şey :)

Aracınızda 18,50 ye satabilirsiniz.

ABNEW
10/12/2009, 14:06
İpek, 2007 GP Active in 20000TL nin altında satılacağı kesin diyebilirim.Takasta araç değerinin (alınacak yüksek fiyatlı araçlar hariç) birkaç milyar altında fiyat söylemeleri sonucu aracınızın dışarıda değerlendirilmesi sizlerin yararına olacaktır,

Ben kasası değişecek dobluyu almaktansa Fiorinoyu tercih ederdim kesinlikle.Daha modern ve kompakt çizgilere sahip Fiorino.Zaten araç genişliği nerdeyse doblo ile aynı.Tek farkı daha kısa olması Fiorinonun,

Hayırlısı olsun diyelim:)

swath
14/12/2009, 20:19
linea yı neden dusunmuyorsun nedense benim cok hosuma gidiyor o arac. bagaj hacmi de gayet iyi

predator_ant
14/12/2009, 20:31
Forum arkadaslarim, tecrubelerinize ve bilginize ihtiyacim var. Punto bana yetmiyor artik. iki cocukla alisverise bile gidemiyoruz, puset sigmiyor, aldiklarimiz sıkıs tepis...
Fiorinolari cok begeniyordum. ama ikinci kopruden gecme sorunu kotu..gerci kac kere karsiya geciyorum ama...neyse.
bugun fiat sitesine girdim ve binek otomobiller listesi altinda doblo panoramayi gordum.
sizlere sorularim sunlar:
1- 2007 grande punto fiyatlari nasil? kac lira fiyat koysam satilir?
2- bayide takasa mi vereyim? ucuza mi sayarlar?
3- siz olsaniz fiorino mu alirsiniz panaroma mi ve neden?

pisman olmayacagim bir karar vermem lazim. :agri:
bunlari teknik bilginizden yararlanmak icin burada sordum, bana "fiorinonun rengi daha guzel o yuzden onu al" demeyeceginizi biliyorum.

^^İkinci köprüden geçme sorunu^^ ne demek anlamadım??

lionT-JET
14/12/2009, 21:38
fiorino veya bravo:)

kara kız
14/12/2009, 23:53
benim bildiğim ticari panelvan sınıfına giren araçlar 1.köprüden geçemiyor..artı fıorınonun hususisi yokmu??

monaugur
15/12/2009, 00:51
benim bildiğim ticari panelvan sınıfına giren araçlar 1.köprüden geçemiyor..artı fıorınonun hususisi yokmu??

benim bildiğim hususi fiorino yok ruhsatta kamyonet-ticari araç diye geçiyor vergisi punto gibi değil senelik 630 tl olması gerek ve her sene muayenesi ticari araç olduğundan yapılmak zorunda bende almayı düşünüyordum ama bu söylediğim dezavantajları şimdilik sen yinede puntoda kal diyor.

mustafaf
15/12/2009, 09:07
Ben kasası değişecek dobluyu almaktansa Fiorinoyu tercih ederdim kesinlikle.Daha modern ve kompakt çizgilere sahip Fiorino.Zaten araç genişliği nerdeyse doblo ile aynı.Tek farkı daha kısa olması Fiorinonun,

Hayırlısı olsun diyelim:)

ben buna katılmıyorum.sadece yukleme bolumu uzunlugu Fıorıno'dan 55cm daha uzun, puset vs. yuklenecegı dusunulurse Doblo Panaroma daha mantıklı.Doblo Cargo'dan sonra Fıorıno Cargo kullanan bırı olarak, aradakı buyukluk farkları gercekten azımsanacak kadar degıl.Fıorıno Emotıon veya Dynamıc modellerıne baktıgınızda arka dız mesafelerı bızım Punto'lar kadar.ayrıca Fıroıno'ların tum modellerı Ruhsatta Kamyonet olarak gecıyor.Doblo Panaroma ıse ruhsatta Otomobil olarak gecıyor...

ABNEW
15/12/2009, 18:09
ben buna katılmıyorum.sadece yukleme bolumu uzunlugu Fıorıno'dan 55cm daha uzun, puset vs. yuklenecegı dusunulurse Doblo Panaroma daha mantıklı.Doblo Cargo'dan sonra Fıorıno Cargo kullanan bırı olarak, aradakı buyukluk farkları gercekten azımsanacak kadar degıl.Fıorıno Emotıon veya Dynamıc modellerıne baktıgınızda arka dız mesafelerı bızım Punto'lar kadar.ayrıca Fıroıno'ların tum modellerı Ruhsatta Kamyonet olarak gecıyor.Doblo Panaroma ıse ruhsatta Otomobil olarak gecıyor...

Ben de aynısını dedim ya Mustafa :) Fiorino Doblodan sadece daha kısa.Genişlikleri aynı.İki aracı ben de biliyorum.Diz ve yükleme mesafesi -saymış olduğun avantajlar- sadece uzunlukla alakalı.Genişlikleri aynı, daha doğrusu 6mm lik bir fark var sadece,

Kişisel olarak ben Fiorinoyu tercih ederim, nedeni tasarımı.Ön, arka, omuz çizgisi.. her yönüyle modern ve uyumlu bir araç Fiorino.Doblo da (yenisi de dahil) tasarım hataları var bence.Tabi daha uzun olması taşıma kapasitesini arttırmakta,

Fiorinonun binek modeli yok bu arada, hepsi ticari-kamyonet olarak geçmekte...

femoli
15/12/2009, 18:16
bende aynısını söylüyorum :)

Kısa zaman için hususi vergi indirimi bakımından iyi ama uzun zman kullanılacaksa ticari dezavantajlı oluyor yılık taşıt vergisi ve her yıl muayenesi insanı bıktırıyor.. Fiorino cizgileri ile otomobili anımsatıyor ama hususi olanı yok :(

kara kız
16/12/2009, 12:39
artı fiorinonun benim dikkatimi çeken en buyuk dez avantajı surucu diz mesafesii benim boyum fazla uzun değil ama ne yazıkkı fiorinoyu her kullandığımda debriyaja basarken kaval kemiğim direksyon altına surtuyo ve muthıs bı rahatsızlık veriyo..nerdeyse parmaklarımın ucunlan basmama ve koltugum en arkada olmasına rağmen değişen bisey yokk..

ABNEW
16/12/2009, 13:56
artı fiorinonun benim dikkatimi çeken en buyuk dez avantajı surucu diz mesafesii benim boyum fazla uzun değil ama ne yazıkkı fiorinoyu her kullandığımda debriyaja basarken kaval kemiğim direksyon altına surtuyo ve muthıs bı rahatsızlık veriyo..nerdeyse parmaklarımın ucunlan basmama ve koltugum en arkada olmasına rağmen değişen bisey yokk..

Onur, direksiyonu yukarı kaldırıp koltuğu aşağıya indirerek kullandıysan yapacak birşey yok:)