PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Otomatik klimadan gelen ses yardım!

qwertasdf
08/12/2009, 17:00
arkadaşlar klimayı açtığımda konsolun en sağındaki hava üfleme yerlerinden ıslık sesine benzer bir ses geliyor. kapattığımda ise yine aynı ses yavaşlayarak duruyor. bu neden olabilir?
bir de klimayı açıp kapattığımda içeriden sanki bi kapak açılıp kapanıyormuş gibi gürültülü bir ses geliyor. bu sorunlar neden kaynaklanıyor olabilir? yardımcı olursanız sevinirim.

not: Bu durum yazın soğuk klimayı çalıştırırken yoktu. Ancak klimayı çalıştırmayıp sadece fanı çalıştırdığımdan ve sıcak üflettirmeye başladığımdan itibaren olmaya başladı.

Erdem Bozdağ
08/12/2009, 17:42
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/8046-klima-devreye-girerken-cikan-ses.html

ABNEW
08/12/2009, 18:30
İlkinin kaynağı kalorifer sistemi içindeki herhangi bir madde olabilir.Bir de fan motoru kaynaklı olabilir bu ses,

İkincisi ise otomotik klimanın yönlendiricilerinden kaynaklanmakta.Açılma ve kapanma anında o seslerin gelmesi normal yani...

GP COSKUN
08/12/2009, 20:14
ilkinin kaynağı kalorifer sistemi içindeki herhangi bir madde olabilir.bir de fan motoru kaynaklı olabilir bu ses,

ikincisi ise otomotik klimanın yönlendiricilerinden kaynaklanmakta.açılma ve kapanma anında o seslerin gelmesi normal yani...

+1000

qwertasdf
15/12/2009, 19:52
arkadaşlar sesin geldiği yeri buldum ama neden geldiğini anlayamadım.sağ topidonun altında ince bi hortum var.o hortumu geri doğru çekip sabitlediğimde ses kesiliyor. ama ser bıraktığımda tekrar başlıyor. neden olabilir sizce?? yardımlar için şimdiden teşekkürker.

GP COSKUN
15/12/2009, 22:33
belki o çektiğiniz hortum hava üfleme panelinin önüne geldiğiiçin üfleme sırasında ıslık sesi yapıyor olabilir
hortumu sesin kesildiği şekilde cırtlama imkanı varsa belki çözüm olabilir
denemekte fayda var