PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Esp asr abs problemi mi var?

berattuna
01/12/2009, 17:21
unavailable see handbook esp have power steering,,,,,,,,,bilgisayarımda bu yazıyo problem büyük sanırım servis yolu gözüküyomuuu:cool:

lionT-JET
01/12/2009, 17:42
merhaba bu mesaj sureklı kontagı her acısınızda gelıyormu?eger kontagı acıp kapattıgınızda gıdıyorsa muhakkak yandıgı zaman kontagı acıp kapatmadan servıse gıdıp bılgısayara baglatın.arızanın nereden oldugunu hemen tespıt ederler..benım dobloda bır parcayı bu sekılde hallettırmıstık..

MURAT_41_41
01/12/2009, 23:12
selam mehmet abı yazan sıkıntıların hepsı ortak dolasıyla abs de sıkıntı var yakın bırservıse gıt smarta baglasın arkadaslar baksınlar arızasına muhtemelen nedenler fren musuru abs kontrol unıtesı yada abs tesısatında sıkıntı vardır tecrubeme dayanarak söluyorum sensörler kaza olmadaıgı surece kolay kolay arıza yapan bı parca degıl cunku

berattuna
02/12/2009, 03:39
çok teşekkür ederim arkadaşlar ilk aracım ve hiçbişiyinden anlamıyorum o yüzden büyük bi sorunmu diye paylaşmak istedim hemen servise gitcem hallederler umarım tekrar teşekkür ederim,,,,

M@GIC
04/12/2009, 20:25
Bazen yazılımsalda olabiliyor. ama servise en kısa zamanda gitmende fayda var. Eğer Abs sistemin çalışmıyorsa fren sistemini çalışır sadece abs siz şekilde . Ama uyarı mesajn da esp de ile ilgili yani abs ya da break ilgili bir şey geçmiyor. Sen yinede servise giderken dikkatli ve yavaş git ki herhangi bir süprizle karşılaşma.

berkeraaa
04/12/2009, 23:55
yazılımsalda olabiliyor denildiği gibi...ama citroen C4 te aynı olay gelmişti başıma...Fren müşürü üzerinde bir sensör varmış ve frenle alakalı olarak kısa devre yapıp bozuluyormuş bu parça kolayca....İşçilik dahil 100 Tl falan ödemiştik yanlış hatırlamıyorsam....

berattuna
23/12/2009, 00:30
:agri:servise gittim akü zayıf ondan uyarı ışığı yanıyo dediler ,,,gittim akü aldım ama 2 gündür hala aynı ışık yanıyoo esp,hıll holder asr yazıp duruyo deli olcamm yaaaaa

lionT-JET
24/12/2009, 17:24
mehmet servıse gıdıp durumun acılıyetını ırdele ve baslarından ayrılma,aku ıle bır alakası olmaması baska bır soruna ısaret oluyor..baska bır servıse daha gostermende fayda var derım.bununla ılgılı ankaradakı arkadaslardan yardım alabılırsın.

GP COSKUN
24/12/2009, 17:34
aracın elektrik tesisatında akım çeken bir yer var herhalde
kısa devre falanda olabilir tekrar git servise halletsinler sorununu

smartmavi
24/12/2009, 23:13
servise gitmeden sorun nerede bulamazsın, bunların hepsi birbirine bağlı. Benim başıma geldi birkez, fren pedalının arkasında fren sensörü adı verilen bi parça var. Gayet basit plastik birşey ama görevi büyükmüş meğer. 130 tl gibi bi rakama değiştirildikten sonra tüm sistemler düzelmişti.

Bu arada, ESP çok önemli bir sistem arkadaşlar, bu akşam kaygan zemin üzerinde biriki fren denemesi yaptım, çok başarılı araç, çok güven veriyor.

youtube açabilenler ESP vidyosuna bir baksın. bence tüm araçlarda standart olmalı

ESP (https://www.youtube.com/watch?v=NiZjeeMExY4&feature=related)

https://www.youtube.com/watch?v=j-hHWSQhKuc

berattuna
25/12/2009, 13:03
haklısınız arkadaşlar biran önce başka bir servise gitcem boşu boşuna 135 liraya akü aldım sanırım bu arada batman servisine - veriyorum sanırım diyarbakır servisine gitcem doğunun zorlukları iştee sinir olmamak elde değilllll

ttayyllann
02/05/2013, 12:13
Evet aynı dert bendede var zamanı geçmiş konuya yorum yapmak istemezdim ama sorununuzu çözdünüz mü ? Benim daha servise gidecek zamanım olmadığı için halledemedim .