PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Artık bende ailedenim

linea06
29/11/2009, 11:02
Arkadaşlar linea aracımı yeni aldım.Linea forumda var biliyorum ancak başka marka aracım varken dahi bu forumu dikkatle izliyordum.Gerçekten güzel bir forum oluşturulmuş emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Ablamın 2008 model 14500 km de garantisinin dolmasına 9 ay var daha aracı ben almış bulunuyorum araç 1.3 linea dynamic duologic bayan için baya büyük bir araç.Bir kez zaten 10000 bakıma girdi onun dışında iki parçada boya var garaja girerken ön sağ fardan hafif vurmuştu far değişmiş ve kaput boyanmıştı sonuçta ablamın arabası herşeyini biliyorum.Aracı 1 haftadır kullanıyorum yalnız sağ veya solda olabilir önden gaza bastıkça metal metale sürtüyor gibi bir ses geliyor ben balatadan olabilir diye düşünüyorum şanzuman da olabilirmi bilemiyorum ancak bayanlar biraz daha dikkatsiz kullandığı için aracı fren balatalarından gelebilir diye düşünüyorum servis olarak kavaklıdere fiat servisinden memnuniyet oldukça fazla acaba aracı buraya götürsem garanti açısından bir sorun olur mu yoksa kartaş,üstün buralara mı götürmem gerekir aracı yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum

mustafaf
29/11/2009, 11:09
aracınız hayırlı olsun.bıldıgınız bır aracsa 1-2 parcada boya olması cok muhım degıl.servıs olarak Kavaklıdere'ye goturebılırsınız tabıkı, dıger servıslerden hıcbır farkı yok.sadece memnunıyet acısından farklı :) on taraftan gelen ses de bır ıhtımal klıma borularından kaynaklı olabılır.ılk kalkıs anında gelen, metalın metala surtmesı gıbı bır sesse, bundan kaynaklanabılır.Servıs bolumunu ıncelersenız Kavaklıdere Oto hakkında daha fazla detaya ulasabılırsınız.keyıflı forumlar...

Ah-MeT
29/11/2009, 11:12
Aramıza Hoşgeldiniz, Kavaklıdere Fiat Servisini öneririm. Müslüm abi herşeyi halledecektir:)

linea06
29/11/2009, 11:30
Arkadaşlar teşekkür ederim yarın ilk iş olarak oraya gideceğim müslüm beyle bi tanışacağım bakalım inşallah bu övgülere layık bir servisle karşılaşırım

JASMINE
29/11/2009, 14:13
Aramıza hoşgeldiniz. Forumdaki arkadaşlarıma katılıyorum. Kavaklıdere Oto - Müslüm bey size yardımcı olacaktır. Keyifli forumlar.

boss
29/11/2009, 14:42
LİNEA MAREA PUNTO HATTA honda bmw farketmez **ne olursan ol yine gel** aramıza hoşgeldin gerçi bende yeniyim ama ilk intibam pişman olmayacaksın:)

ABNEW
29/11/2009, 15:03
Motor ve vites kutusu bizim araçlarımızla aynı olması sebebiyle gelen sesin kaynağının karter tapasının altında egsoz borusunu da koruyan metal çubuktan olabileceğini düşünüyorum,

Aracınızın resimlerini diğer fiat otomobilleri bölümünde yeni bir konu başlığının altında bizlerle paylaşabilirsiniz,

Keyifli forumlar...

linea06
29/11/2009, 15:42
En kısa zamanda paylaşacağım resimleri

ExTReMe_
29/11/2009, 16:03
hayırlı olsun aracınız :)

Erdem Bozdağ
29/11/2009, 18:26
aracınız haırlı olsun
keyifli forumlar

linea06
29/11/2009, 20:13
Herkese teşekkür ediyorum

GP COSKUN
29/11/2009, 23:05
aramıza hoş geldiniz
gaza basınca gelen ses balatalardan değilde arda nın da belirttiği eksoz borusu muhafaza çubuklarından olma ihtimali yüksek bu problemi daha önce bir kaç arkadaşımızda yaşamıştı sorunun bundan kaynaklandığını öğrendik
buna sebeb olarakta aracın altını daha önce bir yere vurmuş olabilirsiniz
servise gidip gösterirseniz sorununuz çözülecektir
saygılar

Romeo_er2
29/11/2009, 23:26
hoşgeldiniz=)

KaMiKaZe
29/11/2009, 23:28
merhabalar ihsan bey hoşgeldiniz.

trkyzc
29/11/2009, 23:29
hosgeldiniz aracınız hayırlı ola

predator_ant
29/11/2009, 23:41
Hoşgeldiniz,kazasız belasız binersiniz yeni aracınıza inşallah.

Punto_Can
30/11/2009, 02:08
hoşgeldiniz ;) keyifli forumlar...

linea06
30/11/2009, 08:21
aramıza hoş geldiniz
gaza basınca gelen ses balatalardan değilde arda nın da belirttiği eksoz borusu muhafaza çubuklarından olma ihtimali yüksek bu problemi daha önce bir kaç arkadaşımızda yaşamıştı sorunun bundan kaynaklandığını öğrendik
buna sebeb olarakta aracın altını daha önce bir yere vurmuş olabilirsiniz
servise gidip gösterirseniz sorununuz çözülecektir
saygılar
Teşekkür ediyorum malum yukarıda yazmıştım araç bayan arabası ablam.Eminimki vurmuştur:cool0000:Kavaklıdere servis ile görüştüm bugün kapalı yarın gideceğim.Ancak bu ses harekete geçtiğimde araç hareket halinde iken geliyor hızlanmaya başlarken özellikle düşük devirlerde ses net duyuluyor sürtme sesi bakalım yarın götüreceğim ne olduğunu buradan yazarım.

mustafaf
30/11/2009, 09:29
Motor ve vites kutusu bizim araçlarımızla aynı olması sebebiyle gelen sesin kaynağının karter tapasının altında egsoz borusunu da koruyan metal çubuktan olabileceğini düşünüyorum,

Aracınızın resimlerini diğer fiat otomobilleri bölümünde yeni bir konu başlığının altında bizlerle paylaşabilirsiniz,

Keyifli forumlar...

bu arabalarla ılgılı dusuncelerım artık oyle bır hal aldıkı, en basıt olabılecek sorun en son aklıma gelıyor :D

linea06
30/11/2009, 10:20
bu arabalarla ılgılı dusuncelerım artık oyle bır hal aldıkı, en basıt olabılecek sorun en son aklıma gelıyor :D
Umarım dediğiniz gibidir en basit sorun olsunda çünkü daha önce duologic araç kullanmadım eşim çok istediği için aldım.Heralde en ufak arızada bile ben otomatik vitese suç bulacağım:cool0000:

ABNEW
30/11/2009, 13:22

O zaman aklına ilk olarak ne geldi Mustafa ? :)

mustafaf
30/11/2009, 14:32
O zaman aklına ilk olarak ne geldi Mustafa ? :)

klıma borularıyla alakalı bır problem olabılecegı geldı aklıma.ılk zamanlar o ses delı edıyordu benı, sonradan servısle bırlıkte cozmustuk sorunu.klıma boruları zamanla gevseme yapıyor, aracın ılk harekete gectıgı anda saseye surterek ses cıkartıyordu :)

ABNEW
30/11/2009, 15:53
klıma borularıyla alakalı bır problem olabılecegı geldı aklıma.ılk zamanlar o ses delı edıyordu benı, sonradan servısle bırlıkte cozmustuk sorunu.klıma boruları zamanla gevseme yapıyor, aracın ılk harekete gectıgı anda saseye surterek ses cıkartıyordu :)

Evet bu da olabilir tabi:) Özellikle orta konsol arkasındaki hortumlar hareket esnasında ses çıkartabilmekte.Bunları düzeltip yalıtarak ses kesilmekte...

linea06
01/12/2009, 18:42
Arkadaşlar bugün aracı göstermek üzere kavaklıdere servise gittim ve müslüm beyle tanıştım.Gerçekten müslüm bey çok ilgili ve cana yakın bir insan arabamı sabah bıraktım öğleden sonra aldım bir parça garantiden değişti aracım gıcır gıcır yıkandı tek kuruş ta para vermedim hizmet gerçekten forumlarda denildiği gibi çok güzel bundan sonra bir aksilik olmassa tek adresim kavaklıdere otomotiv olacak müslüm bey ve ekibine teşekkürler

GP COSKUN
01/12/2009, 20:55
buna şaşırmamanız lazım bu tam bir müslüm bey klasiği artık
bekliyoruz bakalım ne zaman istanbula bir servis açacaklar
biz burada üvey evlat gibiyiz