PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bakıma Gidiyorum, Tavsiyeniz var mı?

padawantr
12/03/2007, 16:56
Arkadaşlar,
Daha 10.000 olmadı ve benim uzun süreli yolculuk dolayısıyla servise daha 5000'de gitmem doğru olur diye düşündüm. Servise gittiğimde yağ+yağ filtresi+hava filtresi rutin bakımından başka nelere dikkat etmeliyim sizce.

Demek istediğim biri debi ölçümü de yaptır falan gibi bi şiy demişti. Bir de direksiyon takırtısını söyleyecem. Aklınızda var mı başka bi şiy?

06kaymak
12/03/2007, 17:17
bütün sızı kontrolleri,alt takımın kontrolü,ön fren balatalarının kontrolü,tüm elektrik kontrolü baktırırsan iyi olur....eğere aracın çekişinde bir problem var ise onuda belirt...

pdr42
12/03/2007, 20:25
yaw erkenden bkıma gidiyosun ama belki yiidir fakat bu araclar için 20 bin suresi var yani yada 1 sene suresi demkki bu surelerde hava filtresi vb şeylerde bi eskime yada dezenformasyon yok ozaman nedne gideceksinki ufak tefek belki vardır ama bence bakıma gidipte para verme sen git eksik arızalı olan tarflarını baktı bu arada sıvı kontrolleri vb seleri yaptır olmazmı

padawantr
12/03/2007, 21:44
yaw erkenden bkıma gidiyosun ama belki yiidir fakat bu araclar için 20 bin suresi var yani yada 1 sene suresi demkki bu surelerde hava filtresi vb şeylerde bi eskime yada dezenformasyon yok ozaman nedne gideceksinki ufak tefek belki vardır ama bence bakıma gidipte para verme sen git eksik arızalı olan tarflarını baktı bu arada sıvı kontrolleri vb seleri yaptır olmazmı

Ya doğru diyosun da, dedim ya yolculuk uzun (askerlik). şimdi bi de peder beye kalmasın yazık o işler. yoksa dizellerde 10.000 yapmam gerekiyo bu şartlar altında ben 3 yılda anca yaparım o km'yi. Bi de ben pimpirikli adamım. Gidip de kafam rahat olsun. GP'mi bakımlı bakımlı bırakiim gidiim...:icon_cry:

akin78
13/03/2007, 08:59
Hayırlı teskereler diyelim o zaman Allah kolaylık versin.

dagored
13/03/2007, 09:06
hayırlı teskereler :)

femoli
13/03/2007, 10:17
en iyisi hayırrlı teskereler dilerimmm.

Linos
13/03/2007, 11:53
Öyle hayırlı teskereler diyerek kaçmak yok arkadaşlar! Kerem'i hep beraber uğurlayacağız askere! Bir de konvoy yaptık mı... ;)

padawantr
13/03/2007, 12:20
Öyle hayırlı teskereler diyerek kaçmak yok arkadaşlar! Kerem'i hep beraber uğurlayacağız askere! Bir de konvoy yaptık mı... ;)

Olur walla. Ama ağlarsam gülmek yok :icon_cry::icon_cry:

Linos
13/03/2007, 12:31
Olur walla. Ama ağlarsam gülmek yok :icon_cry::icon_cry:

Ona söz veremem :D Ağlamaklı fotoğrafını burada sen dönene kadar teşhir edebiliriz :D