PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : abs-ebd uyarısı,direksiyondan gelen ses

SERDAR
12/03/2007, 13:33
ya arkadaşlar fırsat bulunca gidip servise baktıracağım ama fikri olan aynı sorunu yaşayan var mı? dün arabayı çalıştırdığımda uyarı sesi verdi, bilgisayara baktığımda abs ebd kullanılmamakta yazınca panikledim. sonra kontağı kapatıp tekrar açtım bir daha uyarı vermedi ama beni sinirlendirmeye yetti. bir de arabanın direksiyonundan ses geldiği için bir parçasını değiştirttim. ama ses yine başladı. aynı zamanda direksiyonu çevirince tuhaf bi ses geliyo. noluyo yaa :ebebe:

Linos
12/03/2007, 14:43
Yazılımın güncelleştirilmesi gerekebilir! Servise bir uğra ;)

İbrahimKC
12/03/2007, 15:34

:) Murat sen iyi kaptın bu teknik servis olayına..

Nickini değiştirelim bence senin teknik uzman gibi bir sey yapalım...

SERDAR
13/03/2007, 10:30

zaten gitmem gerekiyor 20.000 bakımı için :bawling: ama daha bi süre böyle kullanmalıyım umarım problem yaratmaz.

Mısafır
13/03/2007, 10:43
ya arkadaşlar fırsat bulunca gidip servise baktıracağım ama fikri olan aynı sorunu yaşayan var mı? dün arabayı çalıştırdığımda uyarı sesi verdi, bilgisayara baktığımda abs ebd kullanılmamakta yazınca panikledim. sonra kontağı kapatıp tekrar açtım bir daha uyarı vermedi ama beni sinirlendirmeye yetti. bir de arabanın direksiyonundan ses geldiği için bir parçasını değiştirttim. ama ses yine başladı. aynı zamanda direksiyonu çevirince tuhaf bi ses geliyo. noluyo yaa :ebebe:

ayni sorun benimde basimda vardi yazilim problemi tekrar yukletince sorun kallmiyoru,,,

SERDAR
13/03/2007, 15:04
ayni sorun benimde basimda vardi yazilim problemi tekrar yukletince sorun kallmiyoru,,,

yani yazılımdan başka bişi yok öyle mi? çünkü korktum yani eğer abs gittiyse diye.

brvhgt
13/03/2007, 22:47
bende son günlerde iyice artmıştı bu sorun sevise gittim güncellemeyle olmadı daha sonra şase kabloları kontrol edildi olmadı bu arada bende power direksiyonda hata veriyordu ve bomba patladı bilgisayarın yalancısıyım direksiyon hatsı olduğu için tekerleklere düzgün sinyal yollayamıyor bunun için sisitem yani abs asr esp hillholder ne varsa hata veriyor bunun için ışıklar yanıyor yarın direksiyon motoru değişecek sürekli lastikler ve direksiyon bilgi alışverişi yapıyormuş ya bugün resmen ağzım açık kaldı teknoloji yüklü bir alet bunlar ama bide böyle şeyler olmasa teknolojiyi daha çok sevicem

efe
14/03/2007, 09:45
direksiyondan benimde ses geliyor bütün gün aradılar sesi bulamadılar en sonunda direksyon motorunu değiştirmekte karar kıldılar sola sağa çevirince acayip bi ses geliyor

SERDAR
14/03/2007, 12:22
bende son günlerde iyice artmıştı bu sorun sevise gittim güncellemeyle olmadı daha sonra şase kabloları kontrol edildi olmadı bu arada bende power direksiyonda hata veriyordu ve bomba patladı bilgisayarın yalancısıyım direksiyon hatsı olduğu için tekerleklere düzgün sinyal yollayamıyor bunun için sisitem yani abs asr esp hillholder ne varsa hata veriyor bunun için ışıklar yanıyor yarın direksiyon motoru değişecek sürekli lastikler ve direksiyon bilgi alışverişi yapıyormuş ya bugün resmen ağzım açık kaldı teknoloji yüklü bir alet bunlar ama bide böyle şeyler olmasa teknolojiyi daha çok sevicem

oooh ayvayı yedik yani. abi ben izmirde yaptırmıyorum bu işleri. hafta sonu aileme gittiğim zaman yaptırıyorum. bi cumartesim var yani yaptırabileceğim. öyle teferruatlı bi işlemse bir haftada bitiremeyebilirim. peki abs kilitleme, direksiyon kilitleme falan olayı oluyor mu? senin ne kadar sürdü işlemler?

brvhgt
16/03/2007, 01:35
oooh ayvayı yedik yani. abi ben izmirde yaptırmıyorum bu işleri. hafta sonu aileme gittiğim zaman yaptırıyorum. bi cumartesim var yani yaptırabileceğim. öyle teferruatlı bi işlemse bir haftada bitiremeyebilirim. peki abs kilitleme, direksiyon kilitleme falan olayı oluyor mu? senin ne kadar sürdü işlemler?

parça ellerinde vardı yarım günde bitti lokum gibi oldu kerata yok ya kilitleme faaln olmadı sadece uyarı verdi yani yolda falan bırakmadı zaten sorunu fiatta biliyor ona göre bir prosedür uygulamış tabi her arabada olacak diye birşey yok şans sanırım yeni araçlarda bu sorun yok çünkü iyileştirme yapılmış abi asıl önemli olan fıat ve tofaşın olaya yaklaşımı herkese teşekkürler

ORACLE
29/03/2007, 20:02
Benimde bu akşam itibariyle ABS hata vermeye başladı. Düz yolda giderken durup dururken hata vermeye başladı. Yarın servis yolu göründü. Sanki yazılım yüklenince giderilecek bir sorun gibi gelmiyor çünkü devamlı veriyor. Forumu arattım en yakın bu konuyu buldum bununla ilgili. Sadece ABS ile ilgili böyle bir sorun yaşayan varmı?

efe
29/03/2007, 20:06
direksiyondan gelen sesle ilgili direksiyon motoru değişti fakat direksiyon biraz sertleşti başına gelen varmı

ozkan6
09/02/2008, 12:35
Benim direksiyonda da sağ sol yapınca ince gıcırtı gibi bir ses geliyor,aracı dün aldım daha ama çok büyük bir sorun değildir umarım..

Genius
09/02/2008, 16:57
Geçen sabah benimde abs lambam sönmedi, stop edip tekrar çalıştırdım bir daha yanmadı. Takip etmekte fayda var.

webercis
09/02/2008, 21:39
bizim bütün puntolarda arasıra bu uyarı çıkıyor.normaldir.
ama direksiyonundan benimki gibi ses geliyorsa durum vahim.çünkü direksiyon motoru bozulmuştu benim arabada.fiyatı 1500 ytl.ama garantiden değişiyorlar