PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaj veya gaz pedalından gelen su

tumu35umut
22/11/2009, 16:27
2. el olarak aldığım ve servise kontrol ettirdiğim arabamın gaz veya debriyaj pedalından su aktığını fark ettim. Kontrol edince paspasların ve döşemenin ıslak olduğunu fark ettim. Hemen soğutma suyunu kontrol ettim ve azaldığını gördüm. Zaten paspaslardaki su da yağlı gibi, yani antifrizli su. Vakit bulup servise gitmeye niyetim var ancak bir türlü o zamanı bulamadım. Bu konuda bir fikri olan var mı? Bu araçlarda kronik bir sorun değildir umarım.

GP COSKUN
22/11/2009, 20:39
büyük ihtimalle kalorifer sisteminde bir yerlerde kaçak var su oradan geliyordur
arabayı çürütmeden gidin baktırın

ABNEW
22/11/2009, 22:08
Coşkunun da belirttiği gibi kalorifer borusundan kaynaklanan bir sorun gibi.Belki bir yırtılma ya da bağlantı yerlerinde bir problem vardır, serviste kolayca halledilir, geçmiş olsun...

tumu35umut
23/11/2009, 21:06
Teşekkür ederim. Yarın için servisten randevu aldım. Umarım 40.000km bakımıyla birlikte bunu da yaptırabilirim.

tumu35umut
27/11/2009, 12:33
Sorunumu hallettim.
Tahmin ettiğiniz gibi kalorifer ile ilgiliydi. Tam olarak kalorifer radyatörünün delinmesiymiş.
Antifriz kullanıyorsanız, tavsiyem; kalitesine güvendiğiniz bir markanın antifrizini almanız. Tamir eden arkadaş büyük bir ihtimalle kötü bir antifrizden kaynaklandığını söyledi.
Ben açıkcası antifrizin radyatörü delecek kadar etkin bir madde olduğunu bilmiyordum.
Servis, ancak bayram sonrası parçayı getirtirip takabileceğini belirttiği için de başka bir yerde taktırdım.

Tecrübem, bilgilerinize.

İyi bayramlar...

GP COSKUN
27/11/2009, 12:57
sorununu hallettiğine sevindim
iyi bayramlar

JASMINE
27/11/2009, 13:02
Sorunun çözüldüğüne sevindim Umut. İyi günlerde ve sorunsuz kullanman dileğiyle sana da iyi bayramlar

mustafaf
27/11/2009, 21:06
antıfırızın kalıtesınden cok, mıktarına baglı olarak problem yaratmıstır muhtemelen.fazla antıfırız hangı markada olursa olsun radyatore zarar verır zaten.gecmıs olsun...

tumu35umut
30/11/2009, 12:46
Teşekkürler. Umarım başka da sorun çıkarmaz.

antıfırızın kalıtesınden cok, mıktarına baglı olarak problem yaratmıstır muhtemelen.fazla antıfırız hangı markada olursa olsun radyatore zarar verır zaten.gecmıs olsun...

Evet, kalitesi bir yana, kullanılan miktardan da olmuş olabilir.
Benden önceki sahibi anladığım kadarıyla tamamen antfriz doldurmuş.
Çünkü çkan kalorifer radyatörünü incelediğimde, radyatörü çevreleyen süngerin bir tarafı antifrizin rengini almış ve çürümüş.
Ayrıca iç döşemeye geçen su da yoğun antifrizli.

Şimdiki derdim de bu döşemedeki bu antifrizi temizlemek...