PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Atiker LPG ve Grande Punto

abitto
22/11/2009, 14:17
Selam arkadaşlar,

10 gün önce Atiker sıralı sistem tüp taktırdım. Kurşunsuz ile 150 TL ile 550 km giderken bir depo tüple (55 TL'ye doldu) 322 km gitti. Kaba bir hesapla 150 TL ile 966 km yapacak. 75% daha fazla km yapılabilecek gibi görünüyor.

Ama üç tane sıkıntım var;

- vites değişimlerinde araba titriyor.
- özellikle 100 km üzerinde araba titriyor. Benzin biterken arabanın titremesi gibi.
- Araba arıza lambası yandı dün akşam.

Bu konularda bilgisi olan arkadaş var mı?

Şimdiden sağolun.

GP COSKUN
22/11/2009, 20:51
lpg taktırılınca genelde bu tür sıkıntılar meydana geliyor
taktırdığınız yere gidip durumu belirtin sorunun kaynağını bulsunlar
ışık yakma mevzusunada alışsanız iyi olur arada sırada size bundan sonra sıkıntı verecektir

narkoz30
22/11/2009, 21:41
Atiker bmw mercedese bile takılıyor takan usta önemli bence italyan markalarından hiçbir farkı yok atikerin lpg de en önemli faktör montaj ustasının gerçekten usta olmasıdır.

cantekin
22/11/2009, 23:14
bu yakıt değerlerini şehir içinde mi yaptınız şehir dışın damı kaç km hızla yaptınız belirtebilir misiniz?

xavi
23/11/2009, 02:46
aracınızın LPG ayarından geçmesi gerekiyor. Arıza ışığının yanması ve titremelerin sebebi büyük olasılıkla "zengin veya fakir karışım"dan kaynaklıdır, yani yakıt/hava karışımı aracın orjinal karışım oranının altında veya üstünde... arıza ışığının yanmasının sıkıntı çıkarmayacağını 4-5 farklı ustadan duydum (tabi arıza ışığı devamlı yanınca gözünüz oraya takılacak ve başka bir arızanın varlığını, araç bilgisayara bağlamadan anlayamayacaksınız)
şunu belirtmek gerekir ki işnin ehli bir usta sorunlarınızı birkaç dakika gibi kısa bir sürede çözebilir. Ya da benim başıma geldiği gibi 9 defa :( ayara gidersiniz sorunu çözmek için ama sonuş sıfır, 10.ayarda birden çok basit bi değişiklikle bütün sorunlar kaybolur... sonra da "lanet olsun" deyip dizel bi araç alırsınız (benim gibi)

"USTA"sı takar ya da ayar yaparsa LPG!yi sorunsuz kullanırsınız. Arkadaşım 1 sene önce taktırdı Atikeri GP'ye, taktırdığı günden sonra bir daha takan yere gidip ayar falan yaptırdığını görmedim,duymadım. Sorun yok

erdemsys
27/11/2009, 17:59
arkadaşlar yeni bir konu açmak yerine bu konuya dahil olayım dedim ben 10 gün önce ekogaz sıralı lpg taktırdım araç çekişinde bir sıkıntı olurmu diye normalden daha agrasif kullandım ve 60 liralık gazla şehir içi abartmıyorum devir saati 4000 den asagi ınmedi tam 430 km yol yaptım ancak sımdı benımde arıza lambam yandı bayram nedeniyle kapalı olduklarından lpg montajı yapan yere gidemiyorum ancak aracı suan kullanmanda sıkıntı olurmu acaba tesekkurler...

JASMINE
27/11/2009, 18:04
Erdem 15 gün önce 2 kez aynı durum bende de oldu. Aracımda LPG yok. Müşteri Hizmetlerini aradığımda aracı bu şekilde kullanmamam gerektiği iletildi. Araç 4 gün ara ile 2 kez servise girdi. Büyük bir sorun ile karşılaşmadan önce istersen sende telefon ile destek al.

mustafaf
27/11/2009, 20:59
su LPG olayına bır turlu ısınamadım gıttı :)

boss
27/11/2009, 21:35
lpg tamam fiyat ucuz ama verdiği zararlar vs artı arabanın bayılması benim araba depoyla 700 km yapıyo benzinli 2009 6 ileri bence lpg ortadan kaldırılmalı arabaya ve sinire zarar bişey...

erdemsys
27/11/2009, 22:28
ancak benim gözlelediğim 6 ileri 16 valf ile benim aracımdaki yakıt farkı hatrı sayılır dıye dusunuyorum...

boss
27/11/2009, 22:38
tamam ama bakım masrafların motorun tıpranması can sıkıntın vs bence pek fark yaratmaz sana totalde diye düşünüyorum ayrıca lpg ye karşıda pek sıcak olmadığım için önyargılı bakabilirim olaya sonuçta hayırlı olsun

pilotender
28/11/2009, 02:51
yav bu hafta atiker lpg taktırmayı düşünüyordum hemen bayramı müteakip...ancak bunca yazılanı okudukca iyice tereddütte kaldım. bu arıza lambası olayı nedir ki ?? Önceki arabam Alfa Romeo 156 2.0 TS idi. Onda da sıralı sistem Stefanelli marka lpg vardı ve asla lpg kaynaklı bir sorun yaşamadım kullandıgım süre zarfında...Bu GP'lerin kronik sorunu mudur acaba beni aydınlatın lütfen. Araçlarımız LPG ile uyumsuz mudur?? Kimi araçlar varmış lpg ile bir türlü barışamayan...Bizim araçlar da onlardan birisi mi? Mesela kuzenimde ford focus var 2 senedir bir kere bile sorun yaşamadı lpg ile....

boss
28/11/2009, 03:05
kardeşim sen alfa kullanmış adamsın zaten şu anki araban çok atik değil üstüne bide lpg koyunca ne olacak? arıza ışığına gelince onu bende hep duyuyorum lpg taktıranlarda bu sürekli oluyo bence aracını satıp 2. el temiz dizel bul şehir içi 15 krs yakıyo. LPG fabrika çıkışılı olmadıktan sonra ben aracıma sokmam arabam benzin olarak çıktıysa benzinle çalışır tanımadığı bişeyle değil.

mustafaf
28/11/2009, 10:43
aracın garantısı bıtmemısse kesınlıkle lpg ısıne gırmeyın derım.bu bıraz sans ısı, kımı taktırır yıllarca sorun yasamaz, kımı de sorundan kurtulamaz.bır nevı kumar sayılır...

mustafaf
28/11/2009, 16:45
Grande Punto'yu bilmem de, Atiker'in en verimli olduğu yer Kurtlar Vadisi onu biliyorum. :D

:D:D

pilotender
29/11/2009, 02:37
Grande Punto'yu bilmem de, Atiker'in en verimli olduğu yer Kurtlar Vadisi onu biliyorum. :D

Espiriye bayıldım :)):):):) Buradan Boss kardeşime de cevap vereyim haklısın kardeşim aslında dizel bir araba almak en mantıklısı hiç LPG masrafına girmeden. Onu da güzel diyorsun ama dizelde masraf çok olur diyorlar korktum...Sıfırını şu an için alamam. İkinci ele de güven olmuyor yahu...

mustafaf
29/11/2009, 10:14
abartıldıgı kadar bır bakım farkı yok arada.zaten vergıden, yılda 235TL karda oluyorsunuz...

boss
29/11/2009, 12:30
Espiriye bayıldım :)):):):) Buradan Boss kardeşime de cevap vereyim haklısın kardeşim aslında dizel bir araba almak en mantıklısı hiç LPG masrafına girmeden. Onu da güzel diyorsun ama dizelde masraf çok olur diyorlar korktum...Sıfırını şu an için alamam. İkinci ele de güven olmuyor yahu...

korkma çok temiz ikinci eller var servislerin satış kısımlarında onu bırak buradaki arkadaşlarda sana yardımcı olurlar ayrıca dizelin masrafı tamam yüksek ama lpg nin kide ondan aşşağı kalmaz en azından garantili temiz temiz binersin aracına

eexelanss
30/11/2009, 12:18
Arkadaşlar Lpg olayından korkmayın. Ben çok düşünmüştüm ve çok araştırdım bu konuda ama bi karar verdim sonunda ve lpg ye döndüm. Aracım 1.4 95HP starjet ve forumları inceleyenler bilirler bu lpg olayında starjet motorlarda problem yaşamayan çok azdır.
Bence bu işi yetkilisine ve harbi ustasına yaptırırsanız hiç bi problem yaşamazsınız. Normal şartlarda sıralı lpg sistemlerinde performans kaybı yaşamazsınız. Değişen hiç birşey olmaz..Ama montaj yanlış ve işçilik kötüyse performans kaybıda yaşanır başka şeylerde yaşanır... marka ve usta seçimi önemli.. Yaklaşık bir aydır lpg kullanıyorum ve çok memnunum..
Aracım benzinde 255.00tl yakarken şimdi 145.00tl yakıyor.. Olay bu...

KaMiKaZe
30/11/2009, 12:36
benzinli arkadaşlar için konuşuyorum takmadıkları hergün zarar.

Riddle
30/11/2009, 21:01
Bende garanti bitince lpg taktırdım. Konyalı olmama rağmen Atikerden ürktüm çok memnun olanlarda vardı olmayanlarda.

Bende paraya kıyıp Prins taktırdım.

Aracım 1.4 77 Bg tam depoyla 600 kmden fazla görmedim ki 150 tl lık benzinle..

Şu an yakıt tüketimim 72tl ile 580 km. (Şehirler arası ortalama 110 hız ekranda 6.5 yakıt tüketim değeri ile) Değerler Ankara lpg fiyatıyla

Ankara şehir içi tüketimim daha az ama evEryaman iş Güvercinlik bundan dolayı. Çok sıkışık trafiktede Kızılay vs. 125kr u geçmedi araba.
Performans konusunda aracım eski performanssızlığında devam :) , bariz güç kaybı olmadı.

Taktıralı 3 ay oldu 9500 km yapmışım bu gidişle 15000 de amorti etcek kendini.

Bu hesaplarla ben gayet memnunum, ama memnun olmayanda çok .

Bu arada motoru yıpratıyo olayı beni çok ilgilendirmiyo açıkcası arabayı 200000 gibi bi kmyle zaten kullanmam.

pilotender
30/11/2009, 21:49
Bende garanti bitince lpg taktırdım. Konyalı olmama rağmen Atikerden ürktüm çok memnun olanlarda vardı olmayanlarda.

Bende paraya kıyıp Prins taktırdım.

Aracım 1.4 77 Bg tam depoyla 600 kmden fazla görmedim ki 150 tl lık benzinle..

Şu an yakıt tüketimim 72tl ile 580 km. (Şehirler arası ortalama 110 hız ekranda 6.5 yakıt tüketim değeri ile) Değerler Ankara lpg fiyatıyla

Ankara şehir içi tüketimim daha az ama evEryaman iş Güvercinlik bundan dolayı. Çok sıkışık trafiktede Kızılay vs. 125kr u geçmedi araba.
Performans konusunda aracım eski performanssızlığında devam :) , bariz güç kaybı olmadı.

Taktıralı 3 ay oldu 9500 km yapmışım bu gidişle 15000 de amorti etcek kendini.

Bu hesaplarla ben gayet memnunum, ama memnun olmayanda çok .

Bu arada motoru yıpratıyo olayı beni çok ilgilendirmiyo açıkcası arabayı 200000 gibi bi kmyle zaten kullanmam.

Prins ve Atiker arasındaki fiyat farkı nedir acaba? Bilginiz var mı? Aydınlatırsanız sevinirim. Bir de madem ki siz de araştırdınız bu marka olayını, sizin BRC, ZAVOLLI ve TARTARINI markaları hakkındaki düşünceleriniz nedir? Bunların fiyatlarının birbirlerinden farklı farklı olmasına sebep olan kalite farkı neresinde?? Sonucta hepsi de aynı sistemle çalışıyorlar farkları nedir bilginiz var mı?

taipen71
30/11/2009, 22:17
Prins 2000 tl civarında atiker 1000 tl civarı bence brc düşünün kardeşimin puntosunda var brc 45000 km oldu taktıralı enufak bi sorun yaşamadı

pdr42
30/11/2009, 23:28
arkadaşlar lpg olayına ilk basta bende supheli yaklasmıstım ama 3 sene oldu sanırım 10 bin kmde taktırmıstım bugune kadar sorunsuz bir sekilde gelidm atiker marka benmkisi. yalnız bir yerde hata yaptım. filtresini degsitirmeyi unuttum ogunbugundur arabada bi ayarsızlık var. birde kendi ustama goturmedim baska ustaya goturdum onunda etkisi var sanırım. ufacık sorundan rahatsız oluyorsanız lpg yi taktırmayın cunku ara ara lpg ayarı yapılması gerekir. yapılanda cok bişey yoktur bilgisayra baglayıp degerleri ile oynamak

toggykaya
01/12/2009, 00:16
ben 1.5 sene önce voltran taktırmıştım.. tek sıkıntısı sürekli arıza lambasını yakmasıydı.. sürekli gidip hata mesajını sildiriyordum sonraasında 2-3 gün sonra yeniden yanıyordu.. buna kendimce bi çözüm buldum ve 6 aydır arıza lambam hiç yanmadı... aracın benzinini iice bitirip arabama 98 oktan benzin aldım.. mantığını bilmiyorum ama işe yaradı ;)

pilotender
01/12/2009, 00:27
Voltran için kimse iyi şeyler söylemedi. Taktıracağın tek yerli marka atiker olsun diyorlar üstadım bana. Peki arıza lambası olayını bu şekilde çözdünüz. Diğer konularda voltran markasından memnun oldugunuz ya da olmadıgınız yönleri paylaşır mısınız bizimle? 98 oktan benzin alma fikrini size veren kimdi? Nereden geldi aklınıza böyle bişey yapmak? Daha sonrasında 98 oktandan daha düşük bir benzin aldınız mı? Başka benzin alınca yine mi yanacak arıza lambası?

toggykaya
01/12/2009, 23:51
voltran lpg sisteminden son derce memnunum.. 33 000 km dir sorunsuz çalışıyo.. benzin olayına gelince hata mesajları okunduğunda hep zayıf yakıt karışımı gibi bişiler görüyodum.. o zaman bende dedimki 98 alayım bakayım.. bi baktım düzeldi bidahada sorun çıkarmadı.. o zamandan beri hiç 95 almadım.. lpg olayında anladığım kadarıyla ve herkesin söylediği kadarıyla taktırdığın markadan çok taktırdığın yer önemli.. iyi bir serviste yaptırırsan sorunsuz çalışıyo..

Riddle
02/12/2009, 18:11
Ben taktırırken Atiker Konya da tanıdıktan 800 / 10 du bu fiyat 950 / 10 normalde.

Brc 1500 Lovata 1400 Tartarini 1400 teklif aldım.

Prinsi 2000 'e taktırdım.

Prinsin enjeksiyon sistemi değişik diğerlerine göre yüzde 5-10 yakıt tüketimini azaltıyor(muş). Ki gördüğüm kadarıyla böyle.

pilotender
03/12/2009, 01:47
Ben taktırırken Atiker Konya da tanıdıktan 800 / 10 du bu fiyat 950 / 10 normalde.

Brc 1500 Lovata 1400 Tartarini 1400 teklif aldım.

Prinsi 2000 'e taktırdım.

Prinsin enjeksiyon sistemi değişik diğerlerine göre yüzde 5-10 yakıt tüketimini azaltıyor(muş). Ki gördüğüm kadarıyla böyle.

Atiker ile Prins arasındaki 1000 liralık fiyat farkını yapacağım yakıt tasarrufuyla ne kadar km ve ne kadar zamanda amorti edeceğimi düşlündüm ve atiker taktırmaya artık kesinlikle karar verdim arkadaşlar. Bu hafta içinde hallolur ben de daha sonra size izlenimlerimi iletirim kullanım sonucunda.

agaytan
03/12/2009, 10:40
mehmet ural bey (riddle) prins i ankarada nereye taktırdınız ve bu fiyat (2000) taksitli fiyatımı

pilotender
15/12/2009, 16:31
Sonunda aracıma Atiker marka lpg sistemi taktırdım. 49,28 liralık LPG ile yani tam 28 litre LPG ile deposunu doldurdum. Bu kadar gaz beni 429 km yol götürdü şehirlerarasında. Gözlerime inanamadım...Araba sanki koklayarak gidiyor. Ve ben bu değerleri elde ederken hızım genelde 100-110 km idi. 100 km hızın altına düşmedim :) Arkadaşlar benzinle gecen her dakika külliyen zarar... Şiddetle tavsiye ediyorum.

cantekin
15/12/2009, 16:54
sayın plotender valla çok iyi değerler.nasıl yapıyonusunuz bu kadar yolu hayret ediyorum.bende 28 litre gazla en fazla 360 km yol yapabiliyorum hemde 90-100 km hızla şehirler arasında brc marka tüp takılı peki nasıl oluyorda bu kadar fark olabiliyor.aracıma yaptırmadığım ayar kalmadı en son hali bu.ben şaşkınım yada sizin hesabınız yanlış.

pilotender
15/12/2009, 17:23
sayın plotender valla çok iyi değerler.nasıl yapıyonusunuz bu kadar yolu hayret ediyorum.bende 28 litre gazla en fazla 360 km yol yapabiliyorum hemde 90-100 km hızla şehirler arasında brc marka tüp takılı peki nasıl oluyorda bu kadar fark olabiliyor.aracıma yaptırmadığım ayar kalmadı en son hali bu.ben şaşkınım yada sizin hesabınız yanlış.

Cantekin Bey, lpg taktırdıktan sonra ilk depo bitti. ikinci depoyu doldurdum ama sıfırlamayı unutmuşum kilometreyi. o yuzden bu depo bittikten sonra yine ölçüm yapacağım. İlk depoda alınan netice aynen söylediğim gibi. Zaten ben de şaşırdım :) Bu kadar mükemmel olacağını düşünmemiştim. Birkaç depo daha tükettikten sonra hepsinin ortalama değerini yine sizlerle paylaşırım, daha sağlıklı bir sonuc olur herhalde. Ama, yaptığım hesap yanlış değil. Lpg litre fiyatı 1,76 dan tam 28 litre gaz alınca depo doldu. Bu da 49,28 liralık gaz yapıyor. Kilometreyi benzinlikte sıfırlayıp yola cıktım. Gaz bitip, alarm sesiyle beraber benzine gecinceye kadar gittiğim yola baktım...Hesaplama şeklimin yanlış oldugunu düşünmüyorum. Ancak dediğim gibi birkaç depo daha denedikten sonra sizlerle sonucları paylaşırım. Saygılar.

Cantekin Bey benim bundan önceki arabam 2000 cc Alfa Romeo 156 idi. Onda da Stefanelli marka sıralı sistem LPG vardı. Ben o aracımı da uzun yolda test ederdim sık sık yakıt durumunu görmek için. 2000 motor ve 1450 kg olmasına rağmen 42,86 litre gaz alıyordu deposu ve ben o gazla 470-480 km gidiyordum. O arabada o kilometreyi yaparken hızım 120-130 olurdu hep. 120 nin altına düştüğüm çok nadir olurdu. Dolayısıyla hesaplayacak olursak 42,86 litre gaz, biz ona 43 diyelim; 43 x 1,76 = 75,68 TL. 75,68 / 480 = 157 bin 600 lira km başına yaktığı değer oluyor. Bence sizin aracınızın yakıt tüketimi benim iki aracımla da kıyaslayınca fazla! Lpg filtrelerini, buji ve buji kablolarınızı, hava filtrenizin ve lastiklerinizin durumunu bir gözden gecirseniz iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü zaten lpg ayarı bilgisayardan yazılım atmak suretiyle oluyor, hangi marka ve modele hangi yazılım atıldıgı standart oluyor. Doğal olarak sizin yakıt tüketiminizi arttıran etkenlerin başka şeyler oldugunu düşünüyorum söylediğinize dayanarak.

cantekin
15/12/2009, 18:09
valla hertürlü bakımını yaptırdım.bir arıza olmasından şüpheliyim yada lpg montajı iyi yapılmadı.

pilotender
15/12/2009, 18:14
valla sizinle bu konusmamızın hemen ardından teyzemin oğlunu aradım. onda 2004 model hatchback ford focus 1,6 collection var. atiker lpg var onda da. km'de 140-145 bin arasında yaktığını söyledi...benim arabanın montajı ile onun arabasınınki aynı yerde yapıldı. bilmiyorum yakıt tüketimi montajdan etkilenir mi. olabilir aslında....bence iyice bir check-up yaptırın öğretmenim. meslektaşmışız bu arada ;)

cantekin
15/12/2009, 19:49
sağol teşekkür ederim.ben bıktım yaa bu arabaya baktırmaktan yoksa baktırmıyo değilim servisler başından savıyo bişey yok diye ancak problemi kendin bulacanda yaptıracan.ben bir manifoldda kaçak var mı ona baktıracam.

mastman12
16/12/2009, 16:55
merhaba ben 2008 ekim ayında starjete alır almaz lpg taktırdım.hatta noter satışından önce taktırdığım için ruhsat aşamasında montaj tarihi noter tarihinden önce olduğu için tekrar fatura düzenletip kdv sinide bi güzel ödettirdi manas otogaz.herneyse manas otogaz(izmir 3.sanayi)atiker marka lpg kiti taktı.benim vaktim olmadığı için babam taktırmıştı.
takan adam sigorta kutusu kapağını tam kapatmamış ilk suya girdiğimde araba sapıttı.servise gittim değişcek dediler 1000 tl imiş.değiştirmedim temizletip kurutup kullanmaya dewam ediyorum.
sonra 1 gün klima soğutmamaya başladı meğersem klima aliminyum borusunu zedeleyip delmiş lpg tesisatından başka bir boru.klima tamirini manas otogaz yaptırdı.
daha sonraları geçtiğimiz kış sabahları araba çalıştıktan sonra motor devri çok değişken bir şekilde inip çıkmaya,gaz pedalına bastığımda gaz yememeye egzozdan öksürme gibi pat pat sesler gelmeye,gaza geç geçmeye başladı.
ayrıca 3.vitesten sonra gaza yüklenince bir duraksama sonra devirlenme yapıyordu.
ha ayrıca regülatörün çatladığını ve su kaybından 2 kez hararet yüzünden conta yakmak dan kurtuldum.regulatör değişti çare olmadı.
yeni beyin denediler olmadı.
yeni enjektör denediler olmadı.bugün tekrar regulatör değiştirdik ama problem hala çözülmedi.taktırdığımdan beri 3 günden fazla problemsiz sürüşüm olmadı.
motor arıza lambası yanıyor,mecburen benzine atıp bi süre kullanıp arıza lambası sönünce tekrar gaza atıyorum.garantisi devam ediyor ama manas otogaz sorunları çözmekte yetersiz kalıyor.

ayrıca yol bilgisayarı 100kmde 7.1 lt yakıt tükettiğimi gösteriyor.
yani 27 lt gaz ile 380 km gidebilmem lazım.
ama ben 250 km yi geçemiyorum.
izmirde gaz 1.85tl(opet) 50 tl ile 220 km gidebiliyorum.yani km de 0,27 tl gaz harcıyor.

pilotender
16/12/2009, 17:03
merhaba ben 2008 ekim ayında starjete alır almaz lpg taktırdım.hatta noter satışından önce taktırdığım için ruhsat aşamasında montaj tarihi noter tarihinden önce olduğu için tekrar fatura düzenletip kdv sinide bi güzel ödettirdi manas otogaz.herneyse manas otogaz(izmir 3.sanayi)atiker marka lpg kiti taktı.benim vaktim olmadığı için babam taktırmıştı.
takan adam sigorta kutusu kapağını tam kapatmamış ilk suya girdiğimde araba sapıttı.servise gittim değişcek dediler 1000 tl imiş.değiştirmedim temizletip kurutup kullanmaya dewam ediyorum.
sonra 1 gün klima soğutmamaya başladı meğersem klima aliminyum borusunu zedeleyip delmiş lpg tesisatından başka bir boru.klima tamirini manas otogaz yaptırdı.
daha sonraları geçtiğimiz kış sabahları araba çalıştıktan sonra motor devri çok değişken bir şekilde inip çıkmaya,gaz pedalına bastığımda gaz yememeye egzozdan öksürme gibi pat pat sesler gelmeye,gaza geç geçmeye başladı.
ayrıca 3.vitesten sonra gaza yüklenince bir duraksama sonra devirlenme yapıyordu.
ha ayrıca regülatörün çatladığını ve su kaybından 2 kez hararet yüzünden conta yakmak dan kurtuldum.regulatör değişti çare olmadı.
yeni beyin denediler olmadı.
yeni enjektör denediler olmadı.bugün tekrar regulatör değiştirdik ama problem hala çözülmedi.taktırdığımdan beri 3 günden fazla problemsiz sürüşüm olmadı.
motor arıza lambası yanıyor,mecburen benzine atıp bi süre kullanıp arıza lambası sönünce tekrar gaza atıyorum.garantisi devam ediyor ama manas otogaz sorunları çözmekte yetersiz kalıyor.

ayrıca yol bilgisayarı 100kmde 7.1 lt yakıt tükettiğimi gösteriyor.
yani 27 lt gaz ile 380 km gidebilmem lazım.
ama ben 250 km yi geçemiyorum.
izmirde gaz 1.85tl(opet) 50 tl ile 220 km gidebiliyorum.yani km de 0,27 tl gaz harcıyor.

Sayın Pala, forumda olsun, dışarıda konuştuklarım olsun herkes bana taktırdığın LPG kitinin markasından ziyade, montajı yapan ustanın harbiden usta olması ve temiz iş cıkartabilmesi gerekli diye söylediler. İzmir 3.sanayiyi iyi biliyorum. Alfa Romeo varken bende oranın yollarını çok aşındırdım. Ayak üstünde adamı...........;) Siz anladınız. Yani çok kazıklıyorlar demek istedim :) O arabayı bence biran önce elden cıkartın. 2000 cc lik Alfa Romeo 156 ile ben şehiriçinde 0,25 yakıyordum!!! Onu da her zaman 1 ya da 2nci viteslerde kullanarak hani...Çünkü Tokat'ın Niksar ilçesinde çalışıyorum. Burada zaten arabayı 3 e alma şansınız olmuyor her sokak dar ve her yer yokuş! İzmir ve Ankara şehiriçine ben zaten şehiriçi trafiği demem. Oralar resmen şehirlrarası gibi benim gözümde.Siz naptınız yaaa o kadar yakarken o arabaya binilir mi?

mastman12
16/12/2009, 17:08
mecburen biniyorum benzinde kullanmaktansa.
ayrıca tüketici hakları falan hikaye.çünkü yoldan geçen herkese atiker bayiliği vermişler.
aracımı çok seviyorum ve bu donanımda başka bir arabanın fiyatları beni aşıyor.
valla çok büyük olay çıkacak yakında yada kasko yaptırıp dükkanın önünde yakıcam arabayı!

pilotender
16/12/2009, 17:15
mecburen biniyorum benzinde kullanmaktansa.
ayrıca tüketici hakları falan hikaye.çünkü yoldan geçen herkese atiker bayiliği vermişler.
aracımı çok seviyorum ve bu donanımda başka bir arabanın fiyatları beni aşıyor.
valla çok büyük olay çıkacak yakında yada kasko yaptırıp dükkanın önünde yakıcam arabayı!

Bu araba rahat rahat kullanarak pek faazla ekonomiyi düşünmeden benzinle kullanmış olsanız zaten şehiriçinde 100 km de taş çatlasın 9 litre yakar. 9 litre de demek oluyor ki benzin 3,33 dersek 29.90 lira. Burdan hesaplarsak km de 297 bin lira yakar. 30 bin lira kar için boşverin. ya adamla kavga edip aracınızı düzelttirin ya da o tüpü söktürün aracınızdan. 30 bin lira için değmez çünkü. Naçizane tavsiyem olur size bu. Zaten soyadlarımız da aynıymış, kulak verin en iyisi bana. Saygılar.

serdar2362
16/12/2009, 17:26
Batuhan kardeşim. Arabayı yakmaktansa dizel ile yenilemek daha iyi galiba. Ben ayda iki kere toplamda 1 aylık yaklaşık 180 TL ile işe gelip gidiyorum. Yakıt harcaması ortalama değeri 4,7 ile 5,2 arasında değişiyor. Birde mazotun fiyatı ucuz olunca ekonomik oluyor. Sen dizel araba kullanıp az para ödeme düşünürsen tavsiye ederim.

mastman12
17/12/2009, 12:02
evet haklısınız dizel mantıklı.ama ben gerçekten seviyorum benzinli arabamı.lpg yi düzelttirmek en öncelikli tercihim.
ama manas otogaz ile olacak iş değil atiker ile de olmayacak galiba.
sürekli atikerin çözülemeyen problemleri olduğu yazıyor şikayet var.com da

ozgurtektas
20/12/2009, 14:26
Bende 2009 1.4 gp 77hp fun var, benzin fiyatlar ve su aralar tüketimim artmasından dolayı lpg taktirmaya karar düşünüyorum.. Aracın garantisi 1 sene daha var, garantiden çıkmıs olacak. Bi de tavsiyeler üzerine BRC düşünüyorum 1500TL fiyat aldım ankara, telfeks lanzerone gibi birçok firma var su an yaklasık km de 250 krs yakıyorum. ne tavsiye edersiniz

pilotender
20/12/2009, 17:09
Bende 2009 1.4 gp 77hp fun var, benzin fiyatlar ve su aralar tüketimim artmasından dolayı lpg taktirmaya karar düşünüyorum.. Aracın garantisi 1 sene daha var, garantiden çıkmıs olacak. Bi de tavsiyeler üzerine BRC düşünüyorum 1500TL fiyat aldım ankara, telfeks lanzerone gibi birçok firma var su an yaklasık km de 250 krs yakıyorum. ne tavsiye edersiniz

git hiç düşünmeden atiker taktır... ben de cok kararsız kaldım acaba brc, zavolli filan mı taksam diye...iki hafta oldu atiker taktıralı. bence fazla para vermeye gerek hiç yok! atiker ile, burada bazı arkadaşlar inanmıyor ama, ben her türlü ispatlamaya hazırım gelirler binerler arabama bir depo doldururuz ve ne kadar gittiğine bakarız beraberce :) LPG litresini 1.76 liradan alarak, km de 118 bin lira yakıyor uzun yolda!!! hiç beklemeden git atiker taktır..ne diye fazla para vereceksin. ANCAK, montajı yapan yerin işin ehli olmasına dikkat et! Yoksa başın bu lpg yüzünden dertten kurtulmaz.

ugurozer
22/12/2009, 13:59
Arkadaşlar yapmayın allahınızın aşkına dizelin ulkemizde hiçbir ama hiçbir espirisi yoktur kendinizi kandırmayın ben hem dizel hem lpg hemde benzinli araç kullanıcısıyım ve bu konularda çok fazla araştırma yaparım.

Dizele alırken verdiginiz para ve bakım masrafları benzinli araca yaklaşıyor inanın.

Lpg de hem marka hem takan yer çok onemlidir.

Prins lpg kullanıyorum honda aracımda kullanılan malzemeler chip olsun enjektor olsun çalışma prensibi olsn dunyadaki en iyi malzemelerdir. Mesela enjektorler honda motorlarında stock kullanılan keihin marka dunyanın en kalşteli enjektorleridir. Omru ve hızı inanılmaz derecededir. Bilgisarı ise aracınızın bilgisayarını okur ve motora aynen onun gibi davranır. Benzinle i lpg ile mi gittigini hissedemezsinz.

Evet lpg de omur değişir ancak motorunuzun omru uzar yanlış okumadınız uzar! yeterki duzgun bir sistem kullanılsın.

Saygılarımla.

leon033
18/06/2010, 22:51
2009 puntoya atiker marka lpg sistem taktırdık arabada ne titreme sorunu nede arıza ısıgı yakma sorunu hiçbir şey yok performans kaybıda öyle çok fark edilecek orandada olmadı ama lpgyi takan ustamız sagolsun çok özendi işini yaparken estetik olarakta çok güzel yerleştirdi lpg elemanlarını lpgli oldugu çok fark edilmiyor kaput açılınca. ugur arkadşım lpgnin motor ömrünü uzatacagını söylemiş kendisine bende katılıyorum..

ZAK1980
18/06/2010, 23:12

Kardes konya yolu kartas ıle bı gorusw fıyat al orası brc takıyor yetkılı fıat servısı oldugu ıcın garantı sorun olmaz dıye dusunuyorum .
Muslum abi sende el atsanya şu Lpg olayına mıllet nerede ıyı takılır kım takar sıkıntısına gırmese sayende

sercangptr
21/06/2010, 22:25
Ben de de 2008 Fire Active 1.4 8V 77Bg. var. LPG düşünüyorum. bu araçtan kullanan ve lpg taktıran arkadaşlardan fikir istiyorum.

Atiker fiyatı ve geniş servis ağı ile cazip geliyor. diğerleri hakkında bilgim yok.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada arkadaşlar ADANA da en bilinen iyi bir yer varsa bildirir misiniz?

35mert
21/06/2010, 22:52
atiker yerine zavolli düşünebilirsin benim tercihim bu yönde oldu .Aslında en önemlisi montajı yapacak olan firmayı iyi secmen. Yaklaşık iki aydır lpg kullanıyorum benzin birim fiyatını unuttum........ full depo 412 km 65tl .ayda yaklaşık 10 tl benzin alıyorum lpg dönüşümü 1350 tl

sercangptr
21/06/2010, 23:06
aslında montajı yapacak yere güvenmem gerek markaya çok takılmıyorum. çünkü atikerinde kalitesinin iyi olduğundan söz ediliyor. bayi ağı geniş. zavoli yi de araştırıyorum.

Bugün mersin yetkili servis boranlar otomotivle görüştüm onlar yetkili serviste BRC takıyorlar. ama ben sordum ve aldığım cevap puntolara takmıyoruz fiat izin vermiyor oldu.

korktum açıkçası puntoda sorun yaşayan var mı atiker ya da zavoli ya da brc çözülemeyen ciddi sorunlar yaratıyor mu?

35mert
21/06/2010, 23:12
bütün yetkili servisler gp'lere lpg kiti takmıyor.bende çok araştırdım boşuna ugraşıp aklını karıştırma bence ...arkadaşlarımdan aldığım fikirler neticesinde zavolli taktırdım atikeri hiçbiri önermedi sadece fiyatı cazip sonucunda başımın ağrımasını istemiyorum 350 tl fark vardı zavolliyi seçtim........ kaliteli bir servis 0 performans kaybı sorunsuz sürüş keyfi :)

sercangptr
21/06/2010, 23:20
benimde sorunum aslında atiker zavoli vs seçimi değil. adanadayım ve bu ildeki en salam servis neredir onu bulmak istiyorum. lpg dönüşümünden sonra öyle sürekli sorunla uğraşamam başım ağrımasın hatta mümkünse aldığım yeri bi daha görmiyim istiyorum.

dediğin çok doğru aracımı seviyorum ve ben de senin gibi 300-500 aramam

pdr42
22/06/2010, 01:54
ister zavoli ister brc ister tartarini ister prins arkadaşlar. önemli olan MONTAJ dır. prins piyasada en kaliteli urundur ama montajı duzgun yapılmazsa yarın ondan da sikayet eder hale gelirsin. oyuzden once montajı iyi bi yere yaptırın. hangisini taktırrısanız taktırın . ben atiker kullanıyorum 50 bin kmdir biniyorum sorun yok. arastırın bakın. eger kafanıza yatmadıysa lovato taktırın. bende ilk basta cok kararsızdım.sizinde boyle dusunmeniz normal. ama snuda unutmayın ben taktırırıken cevremde hic atikerci yoktu . bilgi alacak kimsemde yoktu ona ragmen taktırdık. simdi iyiki taktırmısız diyorum

AGUS
22/06/2010, 07:41
evet benimde eski g.p.'de atiker vardı sadece montajdan kaynaklanan bir sıkıntı yarattı ve epey uzun sürede kullandım sorunsuz bir biçimde diğer markalar kaliteli fakat iyi montaj olduktan sonra atiker of the .... saygılar

Ceday
22/06/2010, 22:53
Ben de de 2008 Fire Active 1.4 8V 77Bg. var. LPG düşünüyorum. bu araçtan kullanan ve lpg taktıran arkadaşlardan fikir istiyorum.

Atiker fiyatı ve geniş servis ağı ile cazip geliyor. diğerleri hakkında bilgim yok.

Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada arkadaşlar ADANA da en bilinen iyi bir yer varsa bildirir misiniz?
Ben arabayı alır almaz 1 ay içerisinde çok çok uzun araştırmalar sonucu atiker taktırdım. Zaten herkes aynı konuda hemfikir ÖNEMLİ OLAN İŞÇİLİK hiç öyle 2 katı para ödeyipte pahalı markalara yönelme derim çok araştır işinin ehli bi usta bul taktır geç.

Ama şöyle bir hataya düşme yarı yarıya kar edeceğini sanma bu işten 10 litre benzinle ne kadar yol yapıyorsan en iyi şartlarda 12 litre lpg ile aynı yolu yaparsın kit parası+ruhsat parası+muayene parası+sızdırmazlık falan filan.

Eğer lpg kullanırsan km de 10krş tasarruf edersin yukarıda ki saydığım masrafları cıkarman için 12,000 km yapman lazım eğer atiker taktıracaksan.

atiker değilde brc taktırırım dersen fiyatı tam iki katı 20,000 km yapman lazım kara geçmek için.

Araban ve motoru benımkının aynısı rakamların doğruluğu konusunda hiç düşünme ben yeteri kadar kafa patlattım :) yazdıklarım umarım sana fikir verir atikerde taktırıp memnun olmamak var brc de taktırıp memnun olmamak var usta ve şans işi birazda.

Atiker ben ve LPG şimdilik baya iyi anlaşıyoruz:group000:

gemlikli_55
23/06/2010, 11:48
benım eski aracıma taktırmıstım eskiden ugras gerektıren bir sey ayar ayar bir sorun oluyor gazcı motorcuya motrcu gazcı pas ediyor anlayacağı karısık bu lpg işi
ben bir yemın ettim arabayı sattım
bu 3 aracım son iki aracım dizel dizel eski arac olsun orjınal olsun

medjai
24/06/2010, 18:33
bugun atiker servislerini gezdim acıkcası hiçbiri bana guven vermedi atiker bayi bile bana lavato takıyorum dedi puntolara ama ben zavoli taktırmayı dusunuyorum yarın hem servisi begendim hemde evo ya taktıran biri ile konustum cok memnunum dedi

zammuray
21/08/2010, 20:01
Arkadaşlar İstanbul'da Atiker taktırıp da sorun yaşamayan arkadaşımız var ise usta bilgisini rica etsem paylaşabilir mi?

coolsea
21/08/2010, 23:04
burada marin oto ( lovato bayi ,montaj servis ) bilgisayar işlerini yapıyorum sürekli yazılım sorunları olduğu için sık sık gidiyorum,orda gördüğüm müşteri sorunlardan bazıları konuyu açan arkadaş ile aynı ,öyle böyle çözülüyor fakat ben l.p.g nin benzine tasarlanmış bir motora zarar verdiğini ve ömrünü kısalttığını düşünüyorum,,tamam kısa vadede tasarruf sağlayabilir fakat uzun vadede daha çok masraflar çıkarttığını düşünüyorum,yaşadığınız sorunlarda cabası,,,zaten araçlarımızın yada her aracın kronik sorunları başlı başına bize yetiyor,,uzun lafın kısası ,şahsi görüşüm 2-3 bin lira daha fazla veririm dizel araç alırım,zaten l.p.g ninde maliyeti 1.000 - 1.500 civarı değilmi??

emresan87
22/08/2010, 14:38
Ben de aracıma 2 gün önce atiker montajı yaptırdım, şu ana kadar hiç bir sorunum yok maşallah... Bi arkadaş söylemişti bu forumda okumuştum, (nerede olduğunu tam hatırlayamıyorum), bana da çok mantıklı gelmişti; madem bu lpg motorun ömrünü kısaltıyor, bu kadar taksici, karbüratörlü eski motorlarla yüzbinlerce kilometreyi lpgli olarak nasıl yapıyor??

cemsahin01
31/08/2010, 17:49
Herkese selam !

aracım 2009 gp fire active 8v 77 hp aracıma lpg taktırmak istiyorum formları cok dikkatli şekilde okuyorum fakat tam karar vermiş durumda degilim aitker fiyat olarak cazip geliyor fakat neden digerleri pahalı bu ucuz diye kafam karısıyor.birde su konularda bahsedilen motor ısıgını yanması felan benı cok korkutuyor ben aracıma sorunsuz binmek istiyorum.Mersin'in tarsus ilçesinde yasıyorum bana bu bölgede tavsiye edebileceginiz iyi bir usta var mı ? bu bolgede taktıran var mı ? lütfen bilgi paylassın.Herkese sımdıden cok tesekkur ederım.

cemsahin01
02/09/2010, 09:04
Evet sonunda atiker taktırdım tarsus akdeniz otogaz da cok temız ıscılık yapıyorlar gozum onunde yaptılar içime sindi atiker gercekten 10 numara herkese şiddetle tavsiye ederim.Ne bir ekran hatası nede cekıs kaybı hıc bıse yok benzınden hıc bır farkı yok bakalım yakıt nasıl olacak...

PNT 34
02/09/2010, 09:14
ATİKER taktırdığına pişman edeceksin cem..ama niye bu kadar bekledim diye pişman edeceksin...

cemsahin01
03/09/2010, 07:55
haklısın serdar 20 tl koydum suan 150 km deyım bakalım zorluyorum bıtınce ye kadar gıdecem sonucu sızler ile paylasırım.

suvari_84
03/09/2010, 08:18
bizim puntoşlarda bu sıkıntı daha fazla arabanın arıza lambasını kafana takma benimde yanıyordu tüp takıldıktan sonra bi kaç defa benzine aldım kullandım ertesi gün çalıştırdığımda düzelmişti. akşam eve geçerken arabayı benzine al benzinde kalsın gece boyu sabah çalıştırınca düzelir :) ayrıca lpg ilk seferde düzen tutmaz 1000 km sonra bi daha ayar için gideceksin o zaman tam randuman alırsın beyinde usta düzenleme yaptıktan sonra tüm sıkıntıların geçer :) unutma her 20000 de bir gaz filtresi değişecek

cemsahin01
03/09/2010, 16:26
Allah'a sukur hic bir sıkıntı yok cok memnunum.Ne arıza ısıgı problemı nede çekişden dusme.

maybay
03/09/2010, 16:57
benim arabada BRC takılı çok memnunum .Ben BRC yi tavsiye ediyorum.

cemsahin01
03/09/2010, 18:24
evet sizin aracta kmye 140 kurus yakıyor normal...brc 1500 civarı bence hıc gerek yok atiker aynı ısı fazlasıyla goruyor...

Du Hast
03/09/2010, 18:30
arıza ışığı oksijen sensörü yüzünden yanıyor büyük ihtimalle.
bir süre benzinde kullandıktan sonra söner. ancak lambanın yanmasına hazırlıklı olun, kafanızı takmayın

guven_ogun
03/09/2010, 19:15
benzinli arkadaşlar için konuşuyorum takmadıkları hergün zarar.
kesinlikle katılıyorum.
arabayı aldığım gün babamın karşı çııkmalarına rağmen atiker sıralı sistem bağlattım,2.5 ay içerisinde tam 9000km yol yaptım ve tahminime göre lpg kitinin parasını çıkarttım bile,şansıma takan usta gerçekten ustaymış ne bir problem ne bir performans kaybı yaşadım.sorduğum uyuz uyuz sorularıma her an sıkılmadan cevap verdi...
bence benzinli arabaya benzinli haliyle binmek büyük yanlış...

maybay
03/09/2010, 22:50
kesinlikle katılıyorum.
arabayı aldığım gün babamın karşı çııkmalarına rağmen atiker sıralı sistem bağlattım,2.5 ay içerisinde tam 9000km yol yaptım ve tahminime göre lpg kitinin parasını çıkarttım bile,şansıma takan usta gerçekten ustaymış ne bir problem ne bir performans kaybı yaşadım.sorduğum uyuz uyuz sorularıma her an sıkılmadan cevap verdi...
bence benzinli arabaya benzinli haliyle binmek büyük yanlış...

sıfır araç alsam onada taktırırım en pahalı benzin bizde olduğu sürece

guven_ogun
04/09/2010, 00:10
sıfır araç alsam onada taktırırım en pahalı benzin bizde olduğu sürece
kesinlikle,ki uzun vadede lpg'nin motoru öldürdüğü fikride bana pek inandırıcı gelmiyor açıkcası,normal bir kullanıcının bi arabayla yapacağı maksimum yol 100bin olur,onu yapana kadar zaten bi şekilde değiştirir aracını,değiştirmese bile bu kadar taksicinin rektefiyeden çıkmaması lazım.

serkankucuk
04/09/2010, 00:40
ya arkadaşlar ne kadar az yakıyor ya araçlarınız kıskandım valla... bnm eski tüplü 1.2 siena çok daha fazla yakıyordu... şu an dizelden çok memnunum ama sizinkilerin de maşallahı var yani...

cemsahin01
05/09/2010, 09:46
1,2 motor agır kasa bencede cok yakar.Zaten aracın az yakması aslında motor ile kasa agırlının dogru orantı olması ıle ılgılı aslında bızım gp 1.4 lerde kasaya gore dusuk 8 v olması motoru cok etkılıyor 12v olmus olsaydı ıananın daha ıyı bır performans ve yakıt tasarrufu saglardı.

Ceday
05/09/2010, 11:28
Toplam 6000 km yaptım atikerle hiçbir problem yok atiker fazlasıyla yetiyor bizim arabalara

puntoturbom
07/09/2010, 16:22
BIZI LPG YE MAHKUM EDEN YUKARIDAKI VERGI ZENGINLERI UTANSIN .DUNYANIN EN PAHALI BENZINI VE OTOMOBILLERINI KULLANIYORUZ. e-BAY DAN ARASTIRIN BAKIN SIFIRA ALDIGINIZ ARACLARINIZ RAKAMLARA AMERIKADA NE ARACLARA BINIYORSUNUZ ......

pilotender
08/09/2010, 01:20
BIZI LPG YE MAHKUM EDEN YUKARIDAKI VERGI ZENGINLERI UTANSIN .DUNYANIN EN PAHALI BENZINI VE OTOMOBILLERINI KULLANIYORUZ. e-BAY DAN ARASTIRIN BAKIN SIFIRA ALDIGINIZ ARACLARINIZ RAKAMLARA AMERIKADA NE ARACLARA BINIYORSUNUZ ......

Bence paylaşımınızın bu başlık altında olması biraz yanlış olmuş. Söylediklerinize aynen katılıyorum ama konu başlığımız "Atiker Lpg ve Grande Punto"

pdr42
09/09/2010, 02:33
bu motor ömrünü kısaltma olayı lpg varoldugundan beri tartısılır. ben lpg de 50 bin km yaaaptım motorun icine bakmadım ne durumda bilmyiorum ama suanda bi sorunum yok. forumda 150 bini deviren vardır belki o arkadaslarda yazsın cizsin bide onları dinleyelim

demon
11/09/2010, 21:28
Bende Toyota Corolla ( İmzamdaki araç ) HB aracıma Atiker taktırdım. Hiçbir sorunum yok çok şükür.
En son değerlerim şu şekilde ;

İstanbul - Mersin = 985 KM + 15 KM - Toplam yakıt : 140 TL LPG litre fiyatı: 1.99

Araçta 5 kişi ve bagaj full dolu. 1000 Km yol yaptım ve 14 kuruş km başına yakıt harcadım. 1.6 110 beygir motor. Hadi bakalım.

ugurozer
13/09/2010, 14:43
Bende Toyota Corolla ( İmzamdaki araç ) HB aracıma Atiker taktırdım. Hiçbir sorunum yok çok şükür.
En son değerlerim şu şekilde ;

İstanbul - Mersin = 985 KM + 15 KM - Toplam yakıt : 140 TL LPG litre fiyatı: 1.99

Araçta 5 kişi ve bagaj full dolu. 1000 Km yol yaptım ve 14 kuruş km başına yakıt harcadım. 1.6 110 beygir motor. Hadi bakalım.

son 5 depo yakıt değerleri 13,8 - 14,5 arası ha bu arada şehiriçi değerler hadi bakalım :)))

demon
15/09/2010, 03:56
Valla süper Uğur. LPG kaç liradan alıyorsun merak ettim doğrusu : )

ugurozer
15/09/2010, 14:40
1,94 ila 1,99 arası

yolcu27
18/09/2010, 09:13
son 2 3 saatim kaldı arkadaslar Atikermi BRC mi kararsızım arasında 700 lira fark var. atikerin kitine baktıgımda daha bir kaliteli duruyordu brc ye göre :) eleman hocam görüntü yanıltmasın dedi. yeni aracların coguna brc my07 takıyorz sorunsuz dedi fakat benim araba 2010 motoru 2006 :) montajlarınada cok güveniyorlar son 1 haftada 8 tane 2011 civic montajı yapmıslar... KISACASI

ATİKER vs BRC ?? öneriniz

mastman12
28/09/2010, 18:25
evet benimde eski g.p.'de atiker vardı sadece montajdan kaynaklanan bir sıkıntı yarattı ve epey uzun sürede kullandım sorunsuz bir biçimde diğer markalar kaliteli fakat iyi montaj olduktan sonra atiker of the .... saygılar

pardon nerede ve kime taktırmıştınız
arabama son bi şans vermek istiyorum çünkü.

celalyigit
01/11/2010, 15:22
Merhabalar,
havaların soğumasıyla yakıt tüketimi artmaya başladı. Şehir içi 7.4 litre /100 km yakıyor. Atiker LPG taktırmayı düşünüyorum. Gaziantep'te taktırıp memnun olan var mı? Varsa neresi?

celalyigit
05/11/2010, 16:57
Bugün arabama Atiker LPG taktırdım. Umarım uygun yakar ve sorun çıkarmaz. Bir süre sonra değerlerimi paylaşırım.

Performans olarak kısa bir şehir turunda azalma fark etmedim.

serkankucuk
05/11/2010, 17:19
bu motor ömrünü kısaltma olayı lpg varoldugundan beri tartısılır. ben lpg de 50 bin km yaaaptım motorun icine bakmadım ne durumda bilmyiorum ama suanda bi sorunum yok. forumda 150 bini deviren vardır belki o arkadaslarda yazsın cizsin bide onları dinleyelim

LPG'nin motor ömrünü kısalttığının yalan olduğu ve aksine motorun ömrünü uzattığını duymuştum, aslında avrupada da temiz, çevreci yakıt olarak biliniyor. bikaç yabancı programda gördüm. ve eğer motora bi zarar veriyor olsa bugüne kadar insanlar çok rağbet göstermezdi, bmw mercedes gibi lüks araçlarına da taktırmazdı, bence....