PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2009 Active sis farı

phyevren
22/11/2009, 13:24
kış mevsimine girmekte olduğumuz şu dönemde gündüz ile gece arası sıcaklık farkından dolayı özellikle sabah ve akşam vakitlerinde sis kendisini oldukça hissettirmekte.

Forumu aradım takip ettim bir çok arkadaş sis farları hakkında bilgilendirici açıklamalar yapmış.

benim aracım 2009 model active fire

sis farı taktırmak istiyorum ve bu işlemi garantiden dolayı kesinlikle serviste yaptıracağım.

forumda bazı arkdaşlar activlerin beyninin ön sis farına uygun olmadığını yazmış bunun ise ön sislerin ya arka sislere ya da ayrı bir bağlantı ve anahtarlar ile giderebileceklerini belirtmişler.

ben ise ön ve arka sis lambalarının birbirinden bağımsız olmasını ve orjinal haline uygun olmasını istiyorum.

bunun içinde sis farlarını çalıştırdığımız düğme setinin komple değişmesi gerekiyormuş sanırım.
bu işlemi yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim elektirik aksamda sorun oluyormu ön göğüste ön sis lambalarını yaktığımızda ön sis uyarı lambası yanıyormu?

Bir de SİS FARLARI ve bu tuş takımı değişikliği yuvarlak hesap olarak ne kadar tutabilir.

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.
iyi günler.

Ogulcan.Öğüt
22/11/2009, 14:11
Taktırabilirsinz Arka Sis Tusuna Bağlıyorlar Serdar Abi yaptırmıştı Forumda ...

drama
22/11/2009, 16:05
Cevap yazmadan önce Evren'in düzgün bir Tükçe'yle yazdığı mesajı okudun mu Oğulcan?

Evren; gösterge parlaklığını, farların yükseklik ayarını değiştirdiğin direksiyonun sol tarafında (direksiyona göre seviye olarak aşağıda) olan panel de değiştirilirse dediğin mümkün. Fiyat olarak 364-400 TL civarına gelir diye tahmin ediyorum.

phyevren
23/11/2009, 09:10
Cevap yazmadan önce Evren'in düzgün bir Tükçe'yle yazdığı mesajı okudun mu Oğulcan?

Evren; gösterge parlaklığını, farların yükseklik ayarını değiştirdiğin direksiyonun sol tarafında (direksiyona göre seviye olarak aşağıda) olan panel de değiştirilirse dediğin mümkün. Fiyat olarak 364-400 TL civarına gelir diye tahmin ediyorum.

katılıyorum:)

soruma en net yanıtı aldım teşekkürler drama:)

en kısa zamanda bir servise gidip işimi halledeceğim.

Bu siteyi kurmayı düşünüp kuran ve yaşamasında katkıları olan herkese teşekkürler.
şu ana kadar ne sorun olduysa buraya yazdım ve hepsine de yanıt aldım..

batuhann80
23/11/2009, 09:31
normalde tam bir uyumluluk olmuyor...söyle söyleyeyim,soldaki paneli degiştirip oraya baglantı yaparsanız bazen (atıyorum 40. kullanmada)kontagı kapattıgınızda sisler acık kalabiliyor...ozaman tekrar kontagı acıp kapama yapmanız gerekir..bazen bir kac defa...kontrol etmeniz gerekiyor her seferinde.gündüz acık kaldıgında farkına varmassanız(gündüz)akünüz biter...
diger türlü tam olması için bodycomputerin filan degişmesi gerekiyor ozaman problem cıkmıyor ama fiyat bayagı pahalıya cıkıyor..
arkaya baglamayı zaten düsünmüyorsunuz..ondan bagsetmiyecegim...

femoli
23/11/2009, 09:32
Ben bu net yanıta ufak bir ekleme yapayım sadece o tuş takımını değiştirdiğinizde tüm sorunlarınınz hallolmaz :)

Düğmeler on of olarak çalışmaz sinyalli olarak çalışır eğer ön sinyal lambasını algılayacak bir röle yada bir beyin yoksa malesef bu sorunda işinizi çözmez bu işi yine bu işi yaptırmış bir arkadaş çözebilir ben şahsen hiç takmadım ..

Buremir
23/11/2009, 09:46
Evren aracın 2009 muhtemelen aracında ön sis tesisatı bulunuyordur ona bir baktırmanı tavsiye ederim eğer varsa sadece tuş takımı ve sis farları yeterli olacaklardır

2009 modellerin ilklerini bilmiyorum ama son çıkanlarda tesisat mevcut

imdesign
23/11/2009, 17:57

Sayın drama; Oğulcan arkadaşımız mesajı baştan sonuna kadar

bir kaç sefer okuduğunu düşünüyorum... Kısa bir kaç şey yazmış

olması art niyet taşıması, düzgün türkçe okuyamaması anlamına geliyor ?

kış mevsimine girmekte olduğumuz şu dönemde gündüz ile gece arası sıcaklık farkından dolayı özellikle sabah ve akşam vakitlerinde sis kendisini oldukça hissettirmekte.

Forumu aradım takip ettim bir çok arkadaş sis farları hakkında bilgilendirici açıklamalar yapmış.

benim aracım 2009 model active fire

sis farı taktırmak istiyorum ve bu işlemi garantiden dolayı kesinlikle serviste yaptıracağım.

forumda bazı arkdaşlar activlerin beyninin ön sis farına uygun olmadığını yazmış bunun ise ön sislerin ya arka sislere ya da ayrı bir bağlantı ve anahtarlar ile giderebileceklerini belirtmişler.

ben ise ön ve arka sis lambalarının birbirinden bağımsız olmasını ve orjinal haline uygun olmasını istiyorum.

bunun içinde sis farlarını çalıştırdığımız düğme setinin komple değişmesi gerekiyormuş sanırım.
bu işlemi yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim elektirik aksamda sorun oluyormu ön göğüste ön sis lambalarını yaktığımızda ön sis uyarı lambası yanıyormu?

Bir de SİS FARLARI ve bu tuş takımı değişikliği yuvarlak hesap olarak ne kadar tutabilir.

Bu konuda tecrübeli arkadaşların yardımını bekliyorum.
iyi günler.

Rüstem bey,

Sorduğunuz sorununuza en net aldığınız cevap o kadar net değil !

Ben 1 senedir bu işi kurcalıyorum 364-400 TL'ye halolacak bir iş olsa

bunu hayrına yapardım emin olun ;)

1. Orjinali kadar olmaz!

2. Aracınız Active ise 2010 bile olsa ECU'nuz da Ön sis diye bir kavram yok!

3. Bu işi servis 'orjinalinden bağımsız' yapar.

Orjinale en yakın şekilde yaptırmak istiyorsanız.

1. 400 Tl. ye Orjinal Tuş Takımı, 300 Tl. ye çıkma Tuş Takımı,

10Tl. ye Nos kit tuş takımı, (fantazi olsun diye takanlar gördüm)

3 Tl. ye harici kontak tuşu, Bedavaya arka sis tuşuna bağlamak.

2. 750 Tl. ye Orjinal Sis farı kablosu 40 Tl. ye harici sis kablosu.

3. 450 Tl. ye Orjina 250 Tl. ye Yan sanayi Sis Farı 1 Çift

4. 150 Tl. Servis işçilik ücreti. 20 Tl. Profs. elektronikçi ücreti

5. 10 Tl. H1 halojen sis ampülü

Daha detay istersen inciğini cinciğini üşenmeden yazarım.

Benim türkçemden Şikayeti olan varsa PLS. ...

femoli
23/11/2009, 18:49
İbrahim anlatılmaz yaşanırsın bune olm :D

Şunu söyleyeyim orj sisler 250 tl ye temin edebilirim isteyen arkdaşlara..

Ogulcan.Öğüt
23/11/2009, 19:53
Ben Konunun Hepsine Hakim Değilim , Gayet Güzelde Düzgün Türkçeyle Okudum Sadece Bilgim Olan Kısmı Olan Kısmı Yanıtladım Ve Forumda Bunu Yapan Serdar abinin Daha detaylı yardımcı olabilcegini Söyledim ... Eleştiri Tarzınız Yanlış ...

GP COSKUN
23/11/2009, 20:32
Evren aracın 2009 muhtemelen aracında ön sis tesisatı bulunuyordur ona bir baktırmanı tavsiye ederim eğer varsa sadece tuş takımı ve sis farları yeterli olacaklardır

2009 modellerin ilklerini bilmiyorum ama son çıkanlarda tesisat mevcut

ben tesisat olacağını sanmıyorum
adamlar 2009 modellerde direksiyondaki tuş takımının ışıklarını ve tesisatını kaldırdılar sis tesisatımı koyacaklar

Punto_Can
23/11/2009, 20:50
bende 2006 active aracıma sonradan serviste sis farı taktırdım. arka sis lambası düğmesine bağladılar. 2007 yılında taktırdım ve o zaman servise 450 tl verdim.

gelelim sorunlara:
***3 kere siz lambalarının rölelerini yandı,
***birkaç kere kabloların yağmurda vs.ıslanması nedeniyle temassızlıklar yaşadım, kablolar tekrar değişti.

ama bazı arkadaşlar arka sis lambası dışında ekstra bir düğme koyarak bağımsız olarak bağlıyolar, onların yorumunu da almak gerekir tabiiki...

OzzY
23/11/2009, 20:57
Sayın drama; Oğulcan arkadaşımız mesajı baştan sonuna kadar

bir kaç sefer okuduğunu düşünüyorum... Kısa bir kaç şey yazmış

olması art niyet taşıması, düzgün türkçe okuyamaması anlamına geliyor ?

Abi olay Türkçe olayı değil, mesajda özellikle arkaya bağlatmak istemiyorum yazıldıktan sonra Oğulcanın arkaya bağlıyolar yazması. düzgün Türkçe diyerek vurgu yapılmış :)

phyevren
23/11/2009, 23:02
tamamdır arkadaşlar sorun yok :) sonuçta herkesin tek amacı var birbirine yardımcı olmak öyle ya da böyle.

daha önce de söylediğim gibi istediğim yanıtı aldım teşekkürler.

ozgurdincer
24/11/2009, 04:06
benim de en başından anlayamadım bir şeydir ben aracı aldığımda 750 lira farkla still paket ( sis farı, çelik jant) alınabiliyordu, sonra bende aynı konudan muzdarip servise bunu danıştığımda sis farlarının çiftine 300 lira istemişti tesisat ve işçilik hariç. Sonuçta araç aynı araç bir tek still paketin eksikliğinin yazılımsal derece bir fark yaratacağını sanmıyorum.

imdesign
24/11/2009, 08:48
İbrahim anlatılmaz yaşanırsın bune olm :D

Şunu söyleyeyim orj sisler 250 tl ye temin edebilirim isteyen arkdaşlara..

Orcinal Sis 250 Tl. H1 Xenon takım 150 Tl. Bahçelide sisler açık gezmek...

Pahabiçilemez olmalı :D

phyevren
24/11/2009, 10:36
Bahçelide sisler açık gezmek...

hahahahha:cool:

mustafaf
24/11/2009, 10:44
Bahçelide sisler açık gezmek...

en son 55TL'dı :D

GP COSKUN
24/11/2009, 10:48
[QUOTE=mustafaf;258672]en son 55TL'dı :D[/QUO
artık 62 çarpıyolar diye biliyorum :cool:

imdesign
24/11/2009, 11:01
en son 55TL'dı :D

Abi bekara hatun boşaması kolay :D

Mustafa bu arada senin araca ne oldu ?

mustafaf
24/11/2009, 11:12
sattım :)

imdesign
24/11/2009, 11:15
Hayırlısı olsun hacım nice T.jetlere inşallah :)

femoli
24/11/2009, 11:18
Orcinal Sis 250 Tl. H1 Xenon takım 150 Tl. Bahçelide sisler açık gezmek...

sis takımı orj 250 tl . xenon 130 tl bahçelide sisler açık gezmenin bedeli otopark :D

imdesign
24/11/2009, 11:25
sis takımı orj 250 tl . xenon 130 tl bahçelide sisler açık gezmenin bedeli otopark :D

Adamım o zaman jantlarınıda verirsin beverly hills'de gezerim :D
:evet: :gun_band::punk0000:

femoli
24/11/2009, 11:40
Tamam bir ara gel vereyim ;)

mustafaf
24/11/2009, 11:41
Hayırlısı olsun hacım nice T.jetlere inşallah :)

hayırlısı bakalım :)