PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 15. Günde Bravomu servisten çıkardım, ödediğim fatura bilgileri!

narkoz30
21/11/2009, 10:01
Arkadaşlar
FİAT BRAVO 2008 1.4 t-jet dynamic aracımın aks milinin garantiden değişmesi 15 gün sürdü parçanın stoklarda olmaması nedeniyle ilk 8 gün tabanway (otobüs metrobüs taksi ) ile ve domuz gribi ile köşe kapmaca oynayarak (tramway ve otobüs kullanmaktan) işe gidip gelmek zorunda kaldım ısrarlarım sonucu 9. günde bir araç kiraladılar 15. gün de aracımı teslim ettiler.
TEŞEKKÜRLER BEYLKDÜZÜ BİRMOT A

ARAÇTA YAPILANLAR

40 000 KM BAKIMI

carbonclean
yağ ve yağ filtresi toplam 167 lira indrimle 150 lira
tüm bakım kontroller yapıldı daha önce başka bir servise 560 liraya yaptırdığım bakım üzerine extradan bu yukarıdaki bakımları yaptırdım daha önce garantiye sokulmayan aracıma 2 yıllık ek garanti alarak garantiye sokturdum ve bunları BİRMOT vasıtası ile TOFAŞ yetkisi ile tamamen açık kart usulü ile yaptırdım hata yok yalan dolan yok.

Araçta expertiz raporu ve bilimum gereken herşey yapıldı. nokta hata yok.
Kaporta boya vs vb.
Araç darbeli veya takla atmış değil zaten öyle olsa garantiye girmez sokmazlardı. :)
önceki 40000 bakımında alınan 560 liralık tutar birmotta alınan 150 liralık tutar ile birleştiğinde.
560+150 ve ayrıca 2 yıllık garanti hizmeti 550 lirayı da eklersek 1260 lira toplamda bu ay servis ücreti ödemişim.

Artık aracım 2012 yılının mayıs ayına kadar garantide.
Herkese pahalı da olsa servise gitmelerini ve işlemlerini serviste yaptırmalarını tavsiye ederim.

Örneğin yağ değişimi ve yağ filtresini özel serviste 80-100 liraya yaptırabilirsiniz ama birmotta garantili olarak 120 lira cıvarına yaptırırsınız. Buna mukabil özel servis sizin aracınıza alıcı gözü ile bakar (bazı servisler hepsi değil) Aracınız pahalı ise size yüksek servis ücreti çıkarırlar mesleğinizi ve ne iş yaparsınız kaç çocuğunuz var gibi hemşerim muhabbetine girip karakter analizi yapar sizi nasıl yolarım kazıklarım gibi bir dürt içine girerler ancak birmot veya fiat servislerinde yapılan işlemler fixtir verilen iskontolar vs haricinde aracınızı zamanında teslim ederler.

Yani size serviste kimse ekonomik durumunuzu belirtecek bilgiler sormaz siz de sadece vaktiniz var ise 1-2 saat bekler yemekhanede öğle yemeğinizi ücretsiz olarak yer çayınızı içer ve sürekli güleryüzle karşılanırsınız. İsminizi bir kere duyduklarında siz asla unutmazlar. Yanınızda ustalar birbirlerine özel serviste yaptıkları gibi el şakaları ve küfürler etmezler.

FİAT servisine illa gidin demiyorum ama ben bunları yaşadım sadece yaşadıklarımı aktarayım dedim. Garantisi bitmiş bile olsa fiat servisine yine giderim. Çünkü hizmet kaliteli yaklaşım profesyonel.

emrequzel
21/11/2009, 10:12
Aynen katılıyorum hakan abi sana..Suana kadar servisten şaşmadım şaşmamda herhalde..Aracımın birçok sorunları oldu ve hepsini garanti sayesinde hallettim. Suan mesela 3 parçamın sipariş verildi ve bayramdan sonra taktırıcam.Bunlar iç tavan döşemesi, vites topuzu,iç ön havalandırma plastiği.Dısarıda bunları kimbilir kaça yaparlar.Aam servis ve garantinin bu özelliği işte cok iyi. O yuzden bu yıl garantim bitiyo sanırım 2008 mart ta almıstım aracımı. Garantiyi tekrar uzattırmayı düşünüyorum.

narkoz30
21/11/2009, 10:28
BENCE UZATMALISIN 559 TL ödeyerek uzattır çünkü illa sorun çıkacak ha bu arada aracının garantisini ancak 130000 km ye kadar uzatabiliyorsu 2 yıl yada 130 000km hangisi önce biterse. benim araç 49000 de yani yaklaşık 81000 km daha 2.5 da ancak yapacağım km. Tam denk gelmiş oluyor.

femoli
21/11/2009, 12:04
Artık aracım 2012 yılının mayıs ayına kadar garantide.
Herkese pahalı da olsa servise gitmelerini ve işlemlerini serviste yaptırmalarını tavsiye ederim.

Örneğin yağ değişimi ve yağ filtresini özel serviste 80-100 liraya yaptırabilirsiniz ama birmotta garantili olarak 120 lira cıvarına yaptırırsınız. Buna mukabil özel servis sizin aracınıza alıcı gözü ile bakar (bazı servisler hepsi değil) Aracınız pahalı ise size yüksek servis ücreti çıkarırlar mesleğinizi ve ne iş yaparsınız kaç çocuğunuz var gibi hemşerim muhabbetine girip karakter analizi yapar sizi nasıl yolarım kazıklarım gibi bir dürt içine girerler ancak birmot veya fiat servislerinde yapılan işlemler fixtir verilen iskontolar vs haricinde aracınızı zamanında teslim ederler.

Yani size serviste kimse ekonomik durumunuzu belirtecek bilgiler sormaz siz de sadece vaktiniz var ise 1-2 saat bekler yemekhanede öğle yemeğinizi ücretsiz olarak yer çayınızı içer ve sürekli güleryüzle karşılanırsınız. İsminizi bir kere duyduklarında siz asla unutmazlar. Yanınızda ustalar birbirlerine özel serviste yaptıkları gibi el şakaları ve küfürler etmezler.

FİAT servisine illa gidin demiyorum ama ben bunları yaşadım sadece yaşadıklarımı aktarayım dedim. Garantisi bitmiş bile olsa fiat servisine yine giderim. Çünkü hizmet kaliteli yaklaşım profesyonel.

Yazınızın bu kısmını kınıyorum hakan bey bu yazı size hiç yakışmamış .. şimdi yetkili özel si*** yarışına çevirmeyelim ama sizin saydıklarınızı daha farlkısını yapan yetkili servilerde biliyorum özel servislerde ama yazım şekliniz tüm sanayi esnafını rencide edecek tarzda bir yazıdır ..

Kimse karşısındaki müşteriyi yolunacak kaz gibi gördüğü için muhabbet etmez çoluğunun çocuğunun yaşını sayısını vs vs sormaz soruyorlarsa bu samimiyetten meydana gelir yolmak için değil zannedersem hep yanlış kişilerle iş yapmışsınız ,karşınızda muhattab bulamdığınız zaman ne yapıyorsunuz ..

Yetkili servisler kötüdür demmiyorum yanlış anlaşılmasın ama lütfen özel firmalar yani sanayi ustalarınada bu şekilde ithamda bulunmayalım .. Şahit olduğunuz kişiler varsa yazın ama lütfen genelleme yapmayalım.

narkoz30
21/11/2009, 12:20
femoli bey hepsi değil diye not düşmüşüm üstüne alınan gocunur benim amacım bilgi vermekti farklı bir mecraya konuyu yöneltmek değil ancak siz onu yapmışsınız zaten hep böyle şeyler oluyor bu forumda neden kısır çekişme var şimdi yine yargısızinfaz girişimleri olacaktır ömrümce kimseye yağ çekmedim hep doğru bildiklerimi yazdım sanayii esnafının iyileri de vardır elbette bana kötü mü denk geldi hayır hemşeri muhabbetlerine katlanamıyorum çünkü tanıadığım insanlara yakın davrandığımda o samimiyetle fazla para ödediğimi biliyorum bunu başına gelen birçok insan da doğrular sizin mesleğiniz gereği yazdığınız yoruma katılmıyorum.
İnsanlar içinde iyisi de kötüsü de vardır bunu psikolojik yöntemlerle ayırt edebilirsiniz ve bazı şeyleri de deneme yanılma yöntemi ile tecrübe ile sabittir dersiniz ben yaşım itibariyle konuştum 2001 yılında 88 model klimalı bir doğan l ye biniyordum mercedese de bindim mazda ya da aldığım araçların %70 i fiat ın araçlarıydı 2. defa garantili araç alıyorum 15 araç da hayatım boyunca değiştirmişim buna8 adet de motorsikleti sayabiliriz. Servis ve sanayii sektörünü benim kadar iyi tanıyorsunuzdur yorumlarınızı duygusallığınıza veriyorum ben yanlış yorum yaptığımı düşünmüyorum sadece bazı servisler dedim yada bazı sanayiiler diyeyim. (hepsi değil)
Lütfen tekzip açıklamasına mahal verecek yorumlar yerine katkı niteliğindeki paylaşımlarınız ve başınızdan geçenleri yazmanız daha iyi olur böylelikle forum kısır çekişme platformuna dönmez. Saygılar Sevgiler.

femoli
21/11/2009, 12:30
Bunun duygusallıkla ne alakası var doğru olan bu kimse doktorun bir tanesi kötü çıktı diye bütün doktorları kötüleyemez ,Doktorlar özel muayenesi var hastanede bakmıyorlar özele çağıryorlar sömürmek içn desek bu sizce doğru bir davranışmıdır .

Yadığınız yazı bir çok insanı rencide edici kelimelerden oluşmaktadır başınızdan geçen olayı paylaşırsınız ama genellemeyi herkes üzerinden yaparsanız bu yanlış olur ve tekzip gerektirir her yazdığğınız yazıya arkanızdan geleceğiz diye bir kaide yok katkı yorumlarının yanında eleştri yorumlarınıda kabullenmeyi bilmeniz gerekir ..

Her muhabbet eden kişi sizi kazıklamaya yolmaya çalışmaz sizi orada yabancı olarak kalmamanızı sağlar eğerki siz istemezseniz oturursunuz aracın içine yada içeriye aracınızın bitmesini beklersiniz ..

GP COSKUN
21/11/2009, 13:32
hakan bey bence ilk önce insanlara güvenmeyi unutmuşssunuz
genelleme yaparak yetkili servisler iyi özel servisler sanayidekiler değil gibi
bir söz kullanma amacınızı aşıyor
ben öyle servisler tanıyorumki kan emiyorlar
mesala dün bir üyemiz aracını servise götürmüş frene basınca titreme geliyor diye
servis diskler değişecek demiş fiyat =400 tl
ama öneride bulunduk sanayiye bir tornacıya git bir miktar taşlattır sorun hallolur dedik
yaptırmış fiyat =100 tl
bu sadece bir örnek
işim gereği tam 5 ayrı sanayide toplam 25 e yakın usta ve parçacılarla muhatabım
4 adette yetkili servisle çalışıyorum
ama inanın bana sanayi esnafı olmadan sadece servislerle bu işi yürütmemizin imkanı olmaz çoktan bayrağı çekmiştik
allah hepsinden bin kere razı olsun
tabiki arada çürük elmalar olacaktır bunlarıda siz ayıracaksınız
saygılarımla

narkoz30
21/11/2009, 14:12
Yok genelleme yapmyorum üstüne alınacak kimse işini bilen esnaf alınsın diyorum. Siz de kırık plak gibi hala aynı şeyleri yazıyorsunuz.Farklı konulardan örnekler veriyorsunuz doktorluk bir iş değil bu ama sözlerimi tüm esnafa maletmişsiniz haksızsınız burada böyle birşey demedim diye 100 kere yazmam mı gerek. Sadece üstüne alınacaklar öyledir. İşini doğru yapan esnaf zatenbu yazılara güler ben hissi davranıyorum çünkü hislerimde yanılmıyorum toplumumuzda ne yazık ki her sektörde kokuşmuşluk var buna doktorlar da dahil şimdi çıkar biri ben doktorm kardeşim benim amirim olan doktor benim kaşemi kullanarak hastasına ilaç yazdı dese kimin umurunda ama hasta gerçek bir hasta değil de ölmüş biri ise ve onun karnesine yazımış ise 4-6 ay sonra o kaşesi kullanılan doktor hakkında dava açılır. Bu yaşanmış birşeydir. Kötü niyet ile yapılan herşey genelleme olmaz elbette biz tüm sektöre bunu demiyoruz ki Temiz ahlak sahibi insanlara iftara atamayacak kadar yufka yürekliyim ancak topluumuzda öyle bir ön yargı oluştu ki kimseye güvenme güvenirsen sorunla karşılaşırsın. (mesela ben bravoyu ucuza aldım diye sevinirken arkadaş vasıtası ile de adığımı söylemiştim işte orada çuvalladım ve birdaha babamın oğluna bile güvenmeyeceğimi biliyorum artık.

Diğer bir konuya geleyim araca garantiyi boşuna almadık ha 2.5 yıl sonra dediğiniz gibi bazı şeyleri özel serviste yaptırmayı elbette düşünürüm ama bakım olayını kesinlikle yetkili serviste yaptırmak gerek özellikle aracı turbo olanlar dikkat etsinler turbo yağlama borusu tıkanıyor bunun nedeni servisin kullanmış olduğu 5-40 sentetik yağın yerine değişik markalar kullanılmasından.

femoli
21/11/2009, 15:08
Ben daha size bişi demiyorum .Yazın ! yazdıktan sonra hepsi değil diyin sonrada üstüne alınan alınsın diyeyim :)

OzzY
21/11/2009, 16:35
benim gözlemim özellikle büyük servisler yoluyo müşteriyi yapılmayan şeyleri yapıldı gibi göstererek...

bi keresinde cmaxi servisten aldığımda cam suyu düşük uyarısı yazıyodu, faturada 3*500ml cam suyu yazılmışken :D

GP COSKUN
21/11/2009, 18:47
benim gözlemim özellikle büyük servisler yoluyo müşteriyi yapılmayan şeyleri yapıldı gibi göstererek...

bi keresinde cmaxi servisten aldığımda cam suyu düşük uyarısı yazıyodu, faturada 3*500ml cam suyu yazılmışken :D

çok güzel bir konu yakalamışsın ozan maalesef böyle şeyleride çok yapıyorlar yersen sorun yok
yemezsen bahane hazır arkadaşlar unutmuş özür dileriz deyip geçiştiriyorlar
ayrıca en ufak pul yada civatayı bile fatura ediyorlar ama dışarıda asla bir pulun veya ufak bir el emeğinin parasını sizden istemezler eğer devamlı müşterisiyseniz

OzzY
21/11/2009, 21:41
çok güzel bir konu yakalamışsın ozan maalesef böyle şeyleride çok yapıyorlar yersen sorun yok
yemezsen bahane hazır arkadaşlar unutmuş özür dileriz deyip geçiştiriyorlar
ayrıca en ufak pul yada civatayı bile fatura ediyorlar ama dışarıda asla bir pulun veya ufak bir el emeğinin parasını sizden istemezler eğer devamlı müşterisiyseniz
evet kesinlikle öyle, bu ne dediğimde aynı cevabı aldım :D:D

serdar2362
22/11/2009, 10:30
Hakan bey. Yeni arabanızın fotolarını da bizimle paylaşacaksınız değilmi...??

narkoz30
22/11/2009, 10:35
Hakan bey. Yeni arabanızın fotolarını da bizimle paylaşacaksınız değilmi...??
modifiyeli hallerinin fotolarını birazdan çekerim ne demek :) Ayrıca araca Pioneer Avic F900BT navigasyon dvd divx mp3 çalar bluetoth radyo vs cihazını taktırdım 10 numara oldu. Herhalde kullanacağım aracı yüksek ihtimal. 2 sene ek garanti aldıktan sonra bi de bu kadar masraf yaptıktan sonra başka seçenek pek kalmıyor :)
Fotolar geliyor.

Buyrun buradan bakabilirsiniz araçta bulunan taş izlerini bile çektim. :)

https://forum.grandepuntotr.com/garaj/14005-bravo-pioneer-f900bt-navigasyon.html#post258369

mustafaf
29/11/2009, 10:51
ben bu konunun neden buraya tasındıgına bır anlam veremedım.sıteye ılk baktıgınızda, GrandePuntoTR ve BravoTR yazıyor.dolayısıyla Bravo'nun Dıger Fıat Bınek Modellerı kısmında olmaması gereklı.sonuc olarak burada bır karısıklık oldugunu dusunuyorum...

narkoz30
29/11/2009, 10:56
Whalla benim açtığım konular sürekli bir yerlere taşınıyor anlamış değilim sorma ihtiyacı da hissetmedim aracım için aldığım ipod touch 32 gb ı ihtiyaç olmadığı için satışa ilan vererek konu açtım onu bile yayınlamadılar. Buradan belirteyim. :(

mustafaf
29/11/2009, 10:57
Whalla benim açtığım konular sürekli bir yerlere taşınıyor anlamış değilim sorma ihtiyacı da hissetmedim aracım için aldığım ipod touch 32 gb ı ihtiyaç olmadığı için satışa ilan vererek konu açtım onu bile yayınlamadılar. Buradan belirteyim. :(

o kadarda degıl :)

https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/13904-satilik-32gb-ipod-touch-tertemiz.html

Ah-MeT
29/11/2009, 11:27

Demekki yanlış yere açıyorsunuz konuları o yüzden taşınıyor.

Lütfen Açtığınız Konularınızı dikkatli takip ediniz, Açtığınız konuları takip etmekte zorlanıyorsanız; profilinizden statics kısmından yazdıgınız mesajları ve açtığınız konuları gorebilirsiniz.

ipod touch 32 gb ilanınız aşağıdaki linktedir, 15 gunden beri aktiftir.
https://forum.grandepuntotr.com/ilanlar/13904-satilik-32gb-ipod-touch-tertemiz.html

narkoz30
29/11/2009, 13:19
İlanı yeni gördüm özür dilerim ancak yukarıda arkadaşın belirtmesi üzerine konu ile ilgili bilgi yazdım ayrıca benim kendi sitem de var yanlış yere konu açmam belki 1-2 defa olabilir ama genelde doğru yerlere konu açmaya çalışıyorum. :)

boss
29/11/2009, 13:25
bence sanayide çok değerli ustalar var ama aracı sıfır alınca insan en azından ilk 2-3 yıl servisi tercih ediyo korku ve garanti olayı sanırım bu arada forumda yeniyim ama genel olarak okuduklarımdan anladığım kadarıyla servisler pek profesyonel görünmüyor

TurboKolik
29/11/2009, 15:04
Normalde Bize Gelmiş Olsaydınız Aracınız Eğer 2 Günden Fazla Kalıcaksa Fiat Aracım Hizmetinden Yaralandırıyoruz Size Aracı Biz Veriyoruz...

batuhann80
01/12/2009, 14:12
ben bu konunun neden buraya tasındıgına bır anlam veremedım.sıteye ılk baktıgınızda, GrandePuntoTR ve BravoTR yazıyor.dolayısıyla Bravo'nun Dıger Fıat Bınek Modellerı kısmında olmaması gereklı.sonuc olarak burada bır karısıklık oldugunu dusunuyorum...
diyosun...