PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon kendi kendine dönüyor!

feza33
17/11/2009, 20:10
arkadaşlar city modu açıkken kırmızı ışıkta falan durduğumda ellerimi çekip direksiyona dikkat ettim 5 derece kadar sola dönüyor kendiliğinden city kapalıyken sabit duruyor. servise gittim bi sorun yok dediler bu standart bi durum mu dikkat eden varmı buna?

GP COSKUN
17/11/2009, 20:14
valla ben dikkat etmedim hiç
ilk fırsatta deniycem
merak ettim

crewe34
17/11/2009, 20:17
ewet bazen bende de oluyor hafif sola doğru dönüyor...bencede bir problem yok...

ABNEW
17/11/2009, 20:31
Eğer kendiliğinden sola dönme varsa bence servo motor arızasıdır...

kara kız
17/11/2009, 21:25
evet ne yazıkkı servo motor arızası başlangıcı ileride dahada belirgin hale alır dıreksyonda ki anormalliği km yaptıkca daha dogrusu direkyondaki acı sensörü aşındıkça hıssedilir derecede hissetceksinn..gecmiş olsun..

feza33
17/11/2009, 21:57
peki neden kırmızı direksiyon ikaz ışığı yanmıyor çok mu erken!bence her sola direksiyon dönüşü servo arızası diye yorumlanmamalı (en azından ben kendimi böyle aldatayım)
p.s:servisten biri serçe parmağınla sağa ve sola döndürebiliyosan problem yoktur dedi.
denedim normal dönüyor bu servo arızası ağırlaşma yapmıyormuydu?

kara kız
18/11/2009, 00:01
zamanla zaten goruceksin..daha yenı baslangıç bıraz ılerledıgı zaman zaten arıza lambasıda ve uyarı yazısıda devreye gırcek.

puntoloji
18/11/2009, 00:04
benımde aynı problem oldu ve uzatılmış garantiden cıty motor değiştişuan sorun yok hemen servis değiştir derim zaman kaybetmeden hee birde inş. garantin devam ediyordur.

pdr42
18/11/2009, 00:31
evet arıza baslangıcı sistemin degismesi gerekiyor aynı durum bende de vardı degistrildi

xcruelx
18/11/2009, 10:47
Dostum garanti zamanın daha uzun sa bir süre daha kullan. Ama garanti zamanı bitecek gibi ise bence bekletme ve ısrar et servislere. Garanti bitiminde bile değiştire bilen arkadaşlar olmasına rağmen olduk sıkıntı cektirmekte servisler. O nedenle garanti süren az kaldı ise bir an once git derim.

Allah puntocular city arızazı vermesin.

femoli
18/11/2009, 11:20
Herkes aynı şeyi söylemiş bendede hemen hemen aynı sorunlar oldu ama city değişmedi ve şimdi normal ..umarım ileride sıkıntı çıkarmaz :)

feza33
18/11/2009, 11:56
Dostum garanti zamanın daha uzun sa bir süre daha kullan. Ama garanti zamanı bitecek gibi ise bence bekletme ve ısrar et servislere. Garanti bitiminde bile değiştire bilen arkadaşlar olmasına rağmen olduk sıkıntı cektirmekte servisler. O nedenle garanti süren az kaldı ise bir an once git derim.

Allah puntocular city arızazı vermesin.

aracın garantisi ben aldığımda bitmişti ve uzattırmadım garanti dışı değişim için servise mi yoksa müşteri ilişkilerine başvurmalıyım

h k
18/11/2009, 12:05
direksiyonu değişmiş biri olarak demeliyim ki bu duruma arıza başlangıcı yazan arkadaşlar haklılar.

Stalker
18/11/2009, 13:40
Kendiliğinden sola dönüyorsa servomotor sıkıntılı demektir, araç yolda giderken direksiyonu tutmadığında da kendiliğinden dönüyorsa bence bekleme hemen değiştirt.
(Bu arada 5derece baya az geldi bana)

feza33
18/11/2009, 18:26
Kendiliğinden sola dönüyorsa servomotor sıkıntılı demektir, araç yolda giderken direksiyonu tutmadığında da kendiliğinden dönüyorsa bence bekleme hemen değiştirt.
(Bu arada 5derece baya az geldi bana)
araç yolda giderken sorun yok city devre dışıykende yolda dururkende sorun yok sadece city devredeyken yolda durduğumda hafif sola dönüyor mesela city ilk devreye aldığımızdada döner ya onun gibi

tbu17
18/11/2009, 20:21
garantin bitikse müşteri hizmetlerini ara ! iyiniyet garantisi olarak değiştiriyorlar.

kara kız
18/11/2009, 20:26
araç yolda giderken sorun yok city devre dışıykende yolda dururkende sorun yok sadece city devredeyken yolda durduğumda hafif sola dönüyor mesela city ilk devreye aldığımızdada döner ya onun gibi

benim hiç bi şekilde devreye aldıgımdada herhangi bir kıpırdama olmuyorr....bir kere değişti 3. senesi bitti suanda sorun yasamıyorum ama sunu soyleyebiklirim kullanmadan kullanmaya çok fark ediyorr..3 sene olmasına ragmen arcın on takımlarının ne kadar hassas oldugunu bikliorum ve ilk gunku tıtızlıklen kullanıyorum..bu durum kullandıgım surece devam edicek..insanların bu arac 3 yasındamı demeleri herseye yetiyor...

feza33
18/11/2009, 20:43
garantin bitikse müşteri hizmetlerini ara ! iyiniyet garantisi olarak değiştiriyorlar.
iyiniyet garantisi ha deneyeceğim

gurik
18/11/2009, 21:28
kendi kendine sağa sola dönüşler yapıyor ve belli bir noktada duruyorsa direksiyon açı sensörü denen parça arıza vermiştir. bunun da servo motorla pek ilgisi yokmuş. sadece sensörü değiştirmişlerdi eski aracımda. birde direksiyon mili değişmişti. servis bilgisidir.

batuhann80
19/11/2009, 08:32
feza abi ilk acınca hafif bir dönüs yapıyorsa,degişen voltajla hafif bir oynama yapıyor olabilir..bence bir servise gidip kontrol ettirmen yeterli olacaktır abi...

kara kız
19/11/2009, 13:04
kendi kendine sağa sola dönüşler yapıyor ve belli bir noktada duruyorsa direksiyon açı sensörü denen parça arıza vermiştir. bunun da servo motorla pek ilgisi yokmuş. sadece sensörü değiştirmişlerdi eski aracımda. birde direksiyon mili değişmişti. servis bilgisidir.

bildiğim kadarıyla sadece açı sensörü değişmiyo..komple servo motoruylan beraber değişiyo..yanlışım varsa arkadaşlar uyarsın lütfen..

feza33
19/11/2009, 13:43
feza abi ilk acınca hafif bir dönüs yapıyorsa,degişen voltajla hafif bir oynama yapıyor olabilir..bence bir servise gidip kontrol ettirmen yeterli olacaktır abi...

dun fiat müşteri hizmetlerine elektronik posta gönderdim konu ile ilgili (gönderdiğim kişinin posta kutusu dolu oldugundan 5 6 kez aralıklarla denedim gönderildi yazısına aldanmayın) bugun önce istanbuldan sonra bilen otomotivden arandım ve tekrar servise gittim.
aracın ön tekerleklerini lifte alıp baktılar direksiyon tam sol ve sağ yaptığında tekerlekler boşta iken kendiliğinden düzeliyordu servisteki diğer puntoda denedik çok hafif dönüyordu
2. denemeyi yürür halde yaptık benim direksiyon durdugumuzda sola biraz dönüyor diğeri sabit kalıyordu ve city moda geçtiğindede 3-4 derece kadar sol yapıyordu diğer araç city moduna geçişte hiç bir reaksiyon vermiyordu sonuç olarak aracımın açı sensoru bozulmaya başlamış ve komple servo motor olarak satılıyor onarımı güvenlik ekipmanı oaması nedeniyle yapılamıyor.sadece açı sensoru değişimi diye bişeyde yokmuş.durum bölge müdürlüğüne bildirildi cevap bekliyorum gelen cevabı buradan paylaşacağım

yıldıray
19/11/2009, 15:02
geçmiş olsun.umarım çok önemli birşey değildir.benim aracımdada ,stop ettikten ve anahtarı tamamen çıkardıktan sonra direksiyon 3-4 santım sağa dönüyor.nedenini ne olabilir.Bu aralar biraz yoğun olduğum için servise gidemedim.en kısa zamanda servise götüreceğim.

feza33
19/11/2009, 18:01
geçmiş olsun.umarım çok önemli birşey değildir.benim aracımdada ,stop ettikten ve anahtarı tamamen çıkardıktan sonra direksiyon 3-4 santım sağa dönüyor.nedenini ne olabilir.Bu aralar biraz yoğun olduğum için servise gidemedim.en kısa zamanda servise götüreceğim.

anahtar çıktıktan sonra bende bişey olmuyor yolda durduğumda oluyor. durmadan hemen önce elimi direksiyondan çektiğimde sola doğru döndüğünü görüyorum sende bi servisten bilgi al bence

HasanAliz
19/11/2009, 22:43
2006 model aracımda bugüne kadar city servo motor değişimi yapılmadı. bende korkuyorum ne zaman bana denk gelecek diye.

kara kız
20/11/2009, 00:37
2006 model aracımda bugüne kadar city servo motor değişimi yapılmadı. bende korkuyorum ne zaman bana denk gelecek diye.

aracınız kaç kilometrede ve kullanma sıklıgınız nedir..ve kullandıgnız yol bile buna etkendir..mesela otoyol ağıırlıklı bi guzergahınız varsa bu durum farklı yada sehır içinde kullanmanız farklı..neden diçek olursanız açı sensoru uzerine gelen platın uçlar siz direksyonu cevirdik bakır board un uzerine surterek açıyı alıgılıyo ve zaanla bu platin uçlar aşınıyo yani nekadar çok manevra okadar aşınma..durumu sözkonusu ...

feza33
20/11/2009, 11:26
aracınız kaç kilometrede ve kullanma sıklıgınız nedir..ve kullandıgnız yol bile buna etkendir..mesela otoyol ağıırlıklı bi guzergahınız varsa bu durum farklı yada sehır içinde kullanmanız farklı..neden diçek olursanız açı sensoru uzerine gelen platın uçlar siz direksyonu cevirdik bakır board un uzerine surterek açıyı alıgılıyo ve zaanla bu platin uçlar aşınıyo yani nekadar çok manevra okadar aşınma..durumu sözkonusu ...

ben kendi aracım için söyleyeyim aracı 43 bin deyken aldım su an 54 bin de alalı 7 ay oldu genellikle haftasonu kullanıyorum yaptığım yolda uzun yol ve sehiriçi karışık denebilir yollara gelince sehiriçi yolların durumu malum...

kara kız
20/11/2009, 20:33
ozaman çok sanşlbi alıcıymıssınız çunküsizden onceki sahibide bayagı bi temiz kullanmışş anlaşılan..2006 olupta değişmeyen pek nadir gercekten..demekki devamlı uzun yol yapmışş....neyse umarın hep bu şekilde devam ede...r

xavi
23/11/2009, 03:00
Valla şu "iyiniyet değişimi"nin sonucunu ben de bekliyorum, aynı sorun bende de var ve garantim yok :( :(
Kasko karşılamaz mı ki bu diraksiyon arızasını?

maksimus99
23/11/2009, 11:16
Arkadasım bısey sorucam peki bunu arıza lambası yanmaya basladıgın da kullanmakta herhangıbı bır sorun olur mu seyır halınde ıken

kara kız
23/11/2009, 13:21
arıza ilk sinyalini verdikten sonra aracı aylarca kullanan arkadaşlar oldu ama sonunda direksyonun kitlenme gerceği var..bu durum sizi şehir içinde 20 km hızla giderkende olabilir..otobanda krıtik bi noktada araç sollarkende olabilir..hatta makas atarkende olabilir..yani ne zaman ve nerde olucağı belli değil..heralde siz uzun zamandır arızalı sekılde kullanıyorsnuz..yanlışta tahmın etmiş olabilkirim ama bence hiç vakıt kaybetmeden yaptırın..

anvil
23/11/2009, 13:36
Geçmiş olsun Feza. Umarım iyiniyetten hallederler.

smartmavi
23/11/2009, 15:51
arkadaşlar benim geçenlerde garantiden direksiyon kutusu değisti. şimdilerde city de bile direksiyon sert. İki gündür de hızlı turlarda direksiyondan gacırtılar geliyor.

ne olmuştur, başına gelen var mı??

feza33
25/11/2009, 18:00
arkadaşlar benim geçenlerde garantiden direksiyon kutusu değisti. şimdilerde city de bile direksiyon sert. İki gündür de hızlı turlarda direksiyondan gacırtılar geliyor.

ne olmuştur, başına gelen var mı??

direksiyon mili su almış olabilir servise git hemde garantin varken bi keçe ile de kurtarabilirsin servo da değişsin diye bilirler

sumer
30/11/2009, 22:38
BeNim aracında garantisi bitmişti değiştirdiler

HasanAliz
30/11/2009, 22:47

aracım 38 000 km.de haftaiçi hiç kullanılmıyor.hep haftasonu.
km.si şehiriçi şehirdışı karışık.

vtec368
30/11/2009, 22:59
aracınızın garantili olması önemli değil arıza teşhis ettirdikten sonra müşteri hizmetlerini arayın servise yönlendiriyorlar ben servise gittiğimde servisin haberi vardı benim aracın geliceğinden parça servisin elinde yok 1 aydan fazla sürüyor gelmesi zaten gelen parça yeni değil revizyonlu ama sorun çözülüyor birde dururken direksiyonun dönmesi aslında giderkende sağ yada sola cekmesi anlamına geliyor ben arıza düzelltikten sonra anladım aslında araba düz gitmiyormuş yol eğimlerinde hep sola çekiyormuş şimdi çok şükür bir sıkıntı yok parça değiştikten sonra direksiyon biraz sertti sonra ben iyi tanıdığım bir yerde rot ayarı yaptırdım ve ön amortisör takozlarını değiştirdim baya yumuşadı artık city kapalı kullanıyorum

punto elx2001
01/12/2009, 10:02
arıza ilk sinyalini verdikten sonra aracı aylarca kullanan arkadaşlar oldu ama sonunda direksyonun kitlenme gerceği var..bu durum sizi şehir içinde 20 km hızla giderkende olabilir..otobanda krıtik bi noktada araç sollarkende olabilir..hatta makas atarkende olabilir..yani ne zaman ve nerde olucağı belli değil..heralde siz uzun zamandır arızalı sekılde kullanıyorsnuz..yanlışta tahmın etmiş olabilkirim ama bence hiç vakıt kaybetmeden yaptırın..
Arkadaslar daha oncede soyledigim gibi 2 yili askindir bu sorunla yasiyorum hatta bu yaz Turkiyeye gittim (toplamda 6000 km yol) direksiyon kilitlenmesi diye birsey olmaz, sadece cok asiri sertlesebilir fakat bunu durdugunuz yerde fark edersiniz, hareket edip hiziniz 10 km ye geldikten sonra normal oluyor. ama direksiyon kilidi ile EPS bambaska seyler ( kopmle sokup sensoru degistirmis bir kisi olarak soyluyorum) sorunun en buyuk sebebi Direksiyon ECU su ikincil sebep aci sensoru, en az olasilik ise direksiyon motor arizasi, ama direksiyon kilitlenme kesinlikle yapmaz. ingilizce biliyor iseniz puntomk2.co.uk - puntosports.co.uk - puntopower.com gibi sitelere bakin lutfen.

GP COSKUN
01/12/2009, 10:22
Arkadaslar daha oncede soyledigim gibi 2 yili askindir bu sorunla yasiyorum hatta bu yaz Turkiyeye gittim (toplamda 6000 km yol) direksiyon kilitlenmesi diye birsey olmaz, sadece cok asiri sertlesebilir fakat bunu durdugunuz yerde fark edersiniz, hareket edip hiziniz 10 km ye geldikten sonra normal oluyor. ama direksiyon kilidi ile EPS bambaska seyler ( kopmle sokup sensoru degistirmis bir kisi olarak soyluyorum) sorunun en buyuk sebebi Direksiyon ECU su ikincil sebep aci sensoru, en az olasilik ise direksiyon motor arizasi, ama direksiyon kilitlenme kesinlikle yapmaz. ingilizce biliyor iseniz puntomk2.co.uk - puntosports.co.uk - puntopower.com gibi sitelere bakin lutfen.

direksiyonun kilitlenmeyeceği konusundaki yorumlarınıza tamamen katılıyorum

feza33
01/12/2009, 19:55
aracınızın garantili olması önemli değil arıza teşhis ettirdikten sonra müşteri hizmetlerini arayın servise yönlendiriyorlar ben servise gittiğimde servisin haberi vardı benim aracın geliceğinden parça servisin elinde yok 1 aydan fazla sürüyor gelmesi zaten gelen parça yeni değil revizyonlu ama sorun çözülüyor birde dururken direksiyonun dönmesi aslında giderkende sağ yada sola cekmesi anlamına geliyor ben arıza düzelltikten sonra anladım aslında araba düz gitmiyormuş yol eğimlerinde hep sola çekiyormuş şimdi çok şükür bir sıkıntı yok parça değiştikten sonra direksiyon biraz sertti sonra ben iyi tanıdığım bir yerde rot ayarı yaptırdım ve ön amortisör takozlarını değiştirdim baya yumuşadı artık city kapalı kullanıyorum

hocam sizde garanti haricimi değiştirmiştiniz?gelen parçanın revizyonlu oldugunu nasıl anladınız?sorsak yeni değil dermi bu servisler.arabayı alıyolar aşağıya taktık deyip veriyolar parçayı.bu garanti harici değişmelerde değişen parçaya garanti vermiyolarmı 2 yıl yine?bu revizyon işi acaba başka durumlardada haberimiz olmadan başımıza geliyo mudurki dediğim gibi aracı alıyolar içeri ne yaptığını görmüyoruz faturada ne yazıyosa inanıyoruz(mecburen)puff ne can sıkıcı bi durum

feza33
15/12/2009, 21:52
servo motor sistemi komple orjinali ile garanti kapsamına alınarak ücretsiz olarak bugün değiştirilmiştir.emeği geçen herkese teşekkur ederim.

GP COSKUN
15/12/2009, 22:20
servo motor sistemi komple orjinali ile garanti kapsamına alınarak ücretsiz olarak bugün değiştirilmiştir.emeği geçen herkese teşekkur ederim.

senin adına sorunun hallolduğuna sevindim feza
yeni servoyla keyifli sürüşler

Don Vito Puntoleone
15/12/2009, 22:27
feza boranlar mı bilenler mi ücretsiz olarak değiştirdi?

ABNEW
15/12/2009, 23:48
Gözün aydın Feza, son dönemde Fiat, araç garanti kapsamında olsun ya da olmasın bu sorunu bizlere yansıtmadan halletmeye başladı...

feza33
16/12/2009, 00:14
feza boranlar mı bilenler mi ücretsiz olarak değiştirdi?
bilenoto

batuhann80
16/12/2009, 09:00
abi cok sevindim.. :D
güle güle kullan..
birde senin su kalkısı hallettikmi tamamdır.. :D

ekodin
16/12/2009, 09:24
ozaman çok sanşlbi alıcıymıssınız çunküsizden onceki sahibide bayagı bi temiz kullanmışş anlaşılan..2006 olupta değişmeyen pek nadir gercekten..demekki devamlı uzun yol yapmışş....neyse umarın hep bu şekilde devam ede...r

Benim aracımda 2006 bir problemle karşılaşmadım, köy dağ farketmez altı sürtmesin yeter heryere gittim, Ordu dayım viraj nedir, bizim için o normal yol sayılır. Allaha şükür bir problem yok ve inşallah çıkmaz.

feza33
16/12/2009, 19:48
abi cok sevindim.. :D
güle güle kullan..
birde senin su kalkısı hallettikmi tamamdır.. :D

tesekkur ederim ufuk sırada chiptuning var dimi :D

gokhan.bey
16/12/2009, 22:16
bence normal direksiyon tam düz olmadığı için o anda yol düzelme eğilimde bir yük gösteriyor direksiyon miline servoda çok hassas olduğu için bunu algılıyor ve biraz dönüyor bu şöylede olabilir yoldan da kaynaklanabilir yoldaki eğimde direksiyonu sağa veya sola çok az döndürme momenti uygulayabilir bu en ufak tepki servo motorun tepki vermesine sebep olur ve milimetrik döner bence tamamen normal bir durum bu benim fikrim saygılar.

GP COSKUN
16/12/2009, 22:22
bence normal direksiyon tam düz olmadığı için o anda yol düzelme eğilimde bir yük gösteriyor direksiyon miline servoda çok hassas olduğu için bunu algılıyor ve biraz dönüyor bu şöylede olabilir yoldan da kaynaklanabilir yoldaki eğimde direksiyonu sağa veya sola çok az döndürme momenti uygulayabilir bu en ufak tepki servo motorun tepki vermesine sebep olur ve milimetrik döner bence tamamen normal bir durum bu benim fikrim saygılar.

gökhan bu öyle biraz dönme falan değil
3-4 cm kadar dönüş yapıyor direksiyon
akşam bu konuyla ilgili STATİC nickli üyemiz aradı ve oda bu tür bir sorun olsuğundan bahsetti cıty arızası olarak söyledim
pendikteki bir servise gitti bugün ve onlarında bakıp bugün koydukları
teşhis CITY ARIZASI olduğu

ABNEW
16/12/2009, 22:25
Araç duruyorken direksiyon kendi kendine sola dönüyorsa ya da giderken sol kolunuzu direksiyonu hep sağa çevirmek için kullanıyorsanız %90 servo arızası mevcuttur aracınızda...

Don Vito Puntoleone
17/12/2009, 00:05
bilenoto

Çok geçmiş olsun..adına çok sevindim..İnş. bundan sonra arızasız keyifli sürüşler olur...

ocean_1919
17/12/2009, 00:12
Öncelikle geçmiş olsun. Garanti kapsamına almaları güzel oluş. Eskiye oranla direksiyonda sertleşme oluyor mu? Birde bu arıza meydana geldiğinde uyarı ışığının yanmasını mı beklemeliyiz. Çünkü arıza ışığı yanmadan değiştirmezler sanırım.

gogo61
17/12/2009, 12:31
bu gün dikkat ettim 2007 puntomda aynı şey var, city kapalıyken ışıklarda yavaşladığımda direksiyon hafif sol yaptı, düzelttim tekrar sol yaptı :) bazen direksyonu çevirirken sıkışmış gibi ses geliyor. servis yolu göründü sanırım..

feza33
17/12/2009, 22:56
Öncelikle geçmiş olsun. Garanti kapsamına almaları güzel oluş. Eskiye oranla direksiyonda sertleşme oluyor mu? Birde bu arıza meydana geldiğinde uyarı ışığının yanmasını mı beklemeliyiz. Çünkü arıza ışığı yanmadan değiştirmezler sanırım.

tesekkurler eskiye oranla % 15 gibi bi oran daha sert diyebilirim cok fazla etkilemedi beni beklediğimden iyi oldu arkadas benden 2 gun önce değiştirmişti onunki bayağı bi sert geldi benim city off dayken kinden bile sert diyebilirim.

benim uyarı ısığı falan yanmıyordu bu arıza için bu ısıgın yanmasını beklemeyin servisin soylediği uyarı ısıgı yanmaya da bilirmiş

Kaplan35
26/12/2009, 01:23
Geçen hafta direksiyonla ilgili bir şey dikkatimi çekti paylaşmak istedim, arabamı kendi otoparkıma park ediyorum. Zemin düzdür ve direksiyonu da her zaman düz olacak şekilde bırakırım. Sabah arabama bindiğimde kontak anahtarını çeviremedim sonra direksiyonun kendi kendine çeyrek tura yakın sağa döndüğünü ve bu yüzden kontağın kilitlendiğini farkettim. Direksiyon hala gergin duruyordu biraz sol yaparak kontağı çevirdim ve arabamı çalıştırdım. Daha önce bu şekilde bir şikayet duyan oldu mu?

LeoN48
17/04/2010, 12:35
Aynı durum bende de başladı, yine servis yolları..

kaptan_ahab
17/04/2010, 21:50
2 aydır bende aynı şekilde sola dönme eğilimi ile kullanıyorum aracı, gittiği yere kadar diyorum.

muratx41
17/04/2010, 22:38
selam aracım 2008 model 49000 km bu hastalık kronikmi yoksa belli bir yerde düzeldimi cty acmaya korkmaya basladım cty acmasam yinede bozulurmu

alpimmm
17/04/2010, 22:45
sabitken hafif bi hareketlenme bende de oluyor, fakat sola sağa şeklinde değil sadece minik hareketler, arıza değildir inşallah arkadaşım, normaldir umarım

LeoN48
17/04/2010, 22:47
Bugüne kadar yapılan tüm forum tartışmaları sonucunda city modunun açık olup olmamasının bu durum için pek de önemli bir etken olmadığı görüşüne varıldı.

LeoN48
17/04/2010, 22:50
sabitken hafif bi hareketlenme bende de oluyor, fakat sola sağa şeklinde değil sadece minik hareketler, arıza değildir inşallah arkadaşım, normaldir umarım
Valla pek normale benzemiyor, sonucu burda yazarım yine.

alpimmm
17/04/2010, 22:59
mesaj 11/2009 da yazılmış ve halledilmiş, pardon 3. sayfaya bakmadan cevap yazmışım, city değişmiş. dediğin gibi normal değilmiş :)

feza33
18/04/2010, 11:14
selam aracım 2008 model 49000 km bu hastalık kronikmi yoksa belli bir yerde düzeldimi cty acmaya korkmaya basladım cty acmasam yinede bozulurmu

2006 2007 modellerde daha çok diye biliyorum.city modunun açık ya da kapalı olması önemli değil servo motor içindeki bir parçanın aşınmasından kaynaklı bi durum.

burhankutlu
18/04/2010, 12:36
bendede yok böyle bi sorun city de sürekli açık hayatta kapamam

speedy_16
18/04/2010, 13:03
2006 2007 modellerde daha çok diye biliyorum.city modunun açık ya da kapalı olması önemli değil servo motor içindeki bir parçanın aşınmasından kaynaklı bi durum.
benim aracımda 2008 model şimdiye kadr böyle bi arızaya rastlamadm ama pekte dikkat etmemiştim asvalt düz bir yolda bende deniyecm bunu umarım 2008 modellerde böle bir arıza yoktur.

eskibur
18/04/2010, 14:25
anlamanın bir yolu da direksiyonu city modundan çıkartın arkadaşlar, biraz çevirin sağa sola sonra ortaya getirin ve city tuşuna basın.
Direksiyon kendi kendine sola dönüyor bir miktar.

ya da direksiyon sola biraz daha yumuşak olabiliyor.