PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jant kapağı nasıl sökülüyor?

phyevren
16/11/2009, 14:10
Merhaba arkadaşlar
daha önce kullandığım megane1 aracımda jant kapakları çektinmi geliyordu esnek plastikti ortasında bijon görünümü falan yoktu.

Geçen gün merak ettim dedim şu puntomun jant kapağı nasıl sökülüyor diye baktım birincisi bijon şeklinde görüntü var dedim acaba o sadece görüntümü yokladım sert geldi çok bana.

allah korusun lastik patlamadı daha ama karşılaşırsak diye soruyorum
yolda lastiğimiz patladı ve lastik değiştiricez bunu nasıl yapmalıyız?

Fabrika çıkışı jantlarda olan kapakları nasıl söküyoruz.

işi bilenlerden cevap bekliyorum.

Teşekkürler..

femoli
16/11/2009, 14:24
Bijon anahtarı ile söküyorsunuz :) lastik patladığında komple sadecee jant kapağını sökeceğinizde sadece sibopun olduğu bijonu sökmüyorsunuz diğer üçünü söküyorsunuz..

serdar2362
16/11/2009, 15:37
1-) Lastik patladığında krikoyu marşbiyelin görünür kısmnda ok işareti olan yerden iç kısımda şaseden kancalıyarak takıyorsunuz. Tekeri havaya kaldırmadan önce bijonları gevşetin sonra kaldırıp tekeri çıkarın.
2-) Jant kapaklarını çıkarmak için 4 adet gijonun 3 adedi kapağı bağlar onları söküyorsunuz 1 adedi üzerinde takılı kalıyor. (banada Femoli öğretmişti)

phyevren
17/11/2009, 13:35
yardımlarınız için çok teşekkürler önümüz bayram bir süprizle karşılaşırda çaresiz kalırım diye sordum.
aydınlattığınız için teşekkürler.

maddogjr75
07/07/2013, 12:32
Jant paslı olduğu için boyamak istiyorum. Denildiği gibi üç bijonu söküp 1 bijon kalınca jant kapağını söktüğümüzde janta zarar verir mi?