PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sistemi konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var

kubilai
13/11/2009, 22:49
Merhaba arkadaşlar. Aracıma ses sistemi yapmayı düşünüyorum kafamda kullanmayı düşündüğüm kesinleştirdiğim iki parça var henüz ve grande punto gibi bir araçta yapacağım bu sistem nasıl sonuç verir bunu tecrübe eden arkadaşlardan rica ediyorum.

Woofer: Rockford F P3
Ön kapı comp: Hertz hsk 165 bu iki parça kesin.. ve ana ünite olarak alpine ida-X200 düşündüm uygun mudur ? benim amacım güç sistemi yapmak değil fakat kullandığım sistemin her yönden beni tatmin etmesini istiyorum. Bu wooferla bizim araçta sağlıklı bir dinleme yapılabilir mi ? nasıl bir kutu olmalı portlu mu yoksa band geçiş mi ? Mono amfi ve comp stereo amfi kullanacam tabiki marka olarak audison düşünüyorum ama çok pahalı.

Arkadaşlar bir fikri olan varsa ya da bu yollardan benden daha önce geçmiş olanlar varsa beni bu konuda aydınlatmalarını bekliyorum...

kubilai
13/11/2009, 23:42
cevap verecek olan yok mu arkadaşlar ?

GP COSKUN
13/11/2009, 23:48
ahh kubilay
bu konuda inan pek fazla bilgim yok
yoksa seve seve yardımcı olurdum
ama hertz in puntoda verdiği sesi dinleme imkanım olmuştu
harika bir ses kalitesi vardı

kubilai
14/11/2009, 00:25
teşekkür ederim yardımcı olmuş kadar oldunuz gerçekten.umarım bilgisi olan birileri vardır ve umarım cevap yazarlar...

blackhawk
19/11/2009, 20:15
Selam dostum p2 30cm kullanıyorum 50 lt. portlu kutuda ses tatminkar fakat büyük kutu tafsiye etmem bagaj bitiyor. en güzeli 40 lt portlu kutuda kullanman. ben kapıda pioneer kullanıyorum ama kapıları bilen birine söktür zira hop. kapıya perçinli sökmesi zor. Hertzin iyi sonuç vereceğini düşünüyorum ben sesten memnunum.

emrequzel
20/11/2009, 08:06
Kapılara kicker ı tavsiye ederim bi arkadasda dinledim cok iyi sesi wardı hertz i dinleme fırsatım olmadı ama iyi bir marka oldugunu biliyorum.bass olarak cadence i de tavsiye ederim ben sahsen kullanıyorum ve alırken deneyerek almıstım pıonner , jbl,phillips den daha kaliteli geldi bana. Amfi olarakda audison , jbl, jameson, sound magus, phlippo(ben suan kullanıorum),kicker aklıma gelen bunlar.. Suana kadar bunlar cok revasta ve pek sorun yarattıgını duymadıgım markalardır.

batuhann80
20/11/2009, 09:26
kapı kompenantların güzel...
wooferın kac cm?
ben 25 cm hertz woofer kullanıyorum...Rockford güzel bir markadır.yanlız bunların cakma olmadıgına dikkat etmeni tavsiye ederim..
portlu,gecişli ve kapalı kabinler müzik zevkine göre dizayn seklidir..
ben kapalı portsuz kabin kulandım...buna baglı olarak woofer yüksek basslarda patlama sesi cıkarmaz ve basın sonunu titresim yüzünden uzatmaz,bass net,kısa ve tok bir hal alır..sizde tarzınıza ve begenize göre seçim yapabilirsiniz...
yanlız unutmayın her woofer kapalı(portsuz) kabine konmaz,patlayabilir,,seciminizi buna göre yapın..
kompenantların altına cerceve koymayı ihmal etmeyin..
amfiyide 6 kanallı düsünebilirsiniz.bendeki xetec 350.6...

sowhat788
20/11/2009, 12:39
Kaliteli ses istiyorsanız ön tarafa 3 yollu alın,bende HERTZ hsk 165.3 var

kubilai
22/11/2009, 23:21
cevap veren arkadaşlara teşekkürler hertzten vazgeçtim çin malı bizzat gördüm ve dinledim. İmpactları buldum ancak adanada bu kadar internetten alışveriş yapma gibi bi huyum yok işte. Kapılar impact sp65 ön arka gn serisi impact woofer soundmagus fy 04 amfi gene soundmagus x801 stereo amfi soundmagus C90 ana ünite pioneer 5150 hepsi montoaj kablo dahil toplam 2000 ytl. Arkadaşlar ben anlamıyorum ben mi kazık yiyorum yoksa piyasa mı bu ?

canpolat21
23/12/2009, 00:29
ben 1100e 1600 watt orjinal kabin subwoofer herz componet 16cm 4 kapıya ve jbl gto 5355 5 kanal anfi aldım..hertzler süper ses veriyor çok net ve bozulma yok son seste bile...teyp alpin ap-960 ama jvc kd-av7100 düşünüyorum...