PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracımdaki çizikler! Lütfen yardım!

Painkiller
13/11/2009, 00:34
Merhaba arkadaşlar. Bu sabah otoparka gittiğimde çok kötü bir sürprizle karşılaştım. Aracımın ön kaputu çocuklar tarafından katledilmiş. Sinirimden napacağımı bilemiyorum.
Dün gece aracımı evimin önünde 2-3 saatliğine bırakma gafletinde bulundum ve sonuç aşağıda. Gece olduğu için de fark etmemişim çizikleri sabah olunca farkına vardım. Sakınılan göze çöp batar deyişi geçerli midir nedir, ben üstüne titredikçe beter şeyler oluyor. Aracımı normalde evimin önünde bırakmıyorum, özel otoparkta duruyor, işe gittiğimde de yine otoparkta duruyor, her ay bi sürü para bayılıyorum otoparklara sırf zarar görmesin diye ama gel gelelim...

Arkadaşlar urfada görev yapıyorum ve civarda boyatabileceğim bildik, güvenilir, temiz çalışan bi yer bilmiyorum.

Sizlerden ricam adana da bildiğiniz, işinin hakkını veren fiat servisi yahut kaportacı önerebilir misiniz... Zira arabayı bu halde kullanmak istemiyorum..

Arabanın fotoğraflarını çekinerek ekliyorum zira yazılan şeyler hiç hoş değil...

https://img29.imageshack.us/img29/5158/1002875ur.jpghttps://img121.imageshack.us/img121/4402/1002876.jpg

Erdem Bozdağ
13/11/2009, 00:43
büyük geçmiş olsun gerçekten
nedenirki bunu yapanlara hiç bilmiyorum
umarım bidaha başına gelmez

ocean_1919
13/11/2009, 00:45
Çok moral bozucucu bir durum. Geçmiş olsun...

murat17
13/11/2009, 00:54
kaptan cok gecmiş olsun

Painkiller
13/11/2009, 00:55
Saolun arkadaşlar...

berkeraaa
13/11/2009, 01:24
gerçekten üzücü.....

gtosun
13/11/2009, 08:47
çok geçmiş olsun.bunu yapmak ********liktir.

Ah-MeT
13/11/2009, 08:55
Çok geçmiş olsun, Çok sinir bozucu bir durum aracınızı dikkatle sürüyorsunuz oraya buraya çarpmıyayım sürtmeyeyim diye sonra evinizin onune getiriyorsunuz aracınızı en güvenli yere olan evin onunde oluyor... Çocuklardan bende çok çektim sokakta orda burda olmuyor garajıma koyuyorum arabamı gelip orda ciziyorlar çok derin olmasada yinede cizik sonuçta. valla kaç sefer uyardım olmadı bende Cennetten Çıkma yöntemlerle hallettim şimdi 10 mt yanına yaklaşamıyor çocuklar.

serdar2362
13/11/2009, 09:46
Geçmiş olsun Aydın kardeşim. kardeşim bu konuda sanırım sana yardımcı olabilir.

GP COSKUN
13/11/2009, 09:48
hakikaten çok sinir bozucu bir durum
çok geçmiş olsun arkadaşım
ya bir insan çizilecek diye arabasını yıkatıp evin önüne koymaktan korkarmı
evet ben yıkatıpta evin önüne koymaya korkuyorum
dikkat çekiyo adam gıcık oluyo geliyo çiziyor
sırf bu yüzden kirli dolaşıyorum ve bir kaç arkadaşım da aynen böyle yapıyor

usermm1
13/11/2009, 12:03
nasıl bir ülkedir bura ya. benimde bagaj kapağını içine çökertmiş çocuklar. otokingten boyasız düzeltme yaptırdım. bakalım sırada ne var?

anvil
13/11/2009, 12:19
böyle çizik olmaz yaw. normal çizik olsa neyse de. bu nasıl bir çocuktur. bunları yetiştirenler nasıl anne-babadır.

dream_blue
13/11/2009, 12:33
abi acıkcası bu yapılanlar cocuk ısıne benzemıyor.Senı sevmeyenler tarafından yapılmıs bır hereket gıbıme geldı benım, bılmıyorum bana katılan varmı? Gercektun buyuk gecmıs olsun allah kımsenın basına vermesınallah bırdaha senınde basına boyle bırsey vermesın... :(

makineman
13/11/2009, 12:56
Geçmiş olsun. Aynı olay benim de başıma gelmişti. Tek fark benim kaputa anlamsız harfler kazımışlar 1 yıl oldu neredeyse hala duruyor. Bu çiziklerin pastayla kapanması mümkün değil. Kapağın komple boyanması lazım. Kaskoyu devreye soksam indirim gidecek. Ben de bıraktım öylece duruyor. Ama sendeki yazılar biraz abartı. Ben de sadece harf kazımışlardı. Kasko varsa eğer yetkili serviste kaskodan boyattırabilirsin bence. En sağlıklısı bu.

kara kız
13/11/2009, 14:02
insan işi değil bırakın çocuk işini..neler hıssetiğinizi okadar ıyı anlıyorumki..benimde başıma aynı olay geldi ustelik arabamın ustunde branda varken..boyatcaksınız dikkat etmeniz gereken husus fırın boya yapılması aksi halde çok bariz bi şekilde boyandıgı belli olurr.

Painkiller
13/11/2009, 18:44
Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkürler...

Valla açıkcası beni sevmeyenler tarafından yapılmış olabileceğini ben de düşündüm fakat kaldığım yerde beni tanıyan çok az kişi var belki bana gıcığı olan bir öğrenci yapmış diyeceğim fakat o da mümkün değil zira okulumla evin bulunduğu yer bambaşka yerler ayrıca sınıf öğretmeni olduğumda ilgilendiğim çocuklar çok küçük ve bu tarz eylemler yapabileceklerini düşünmüyorum. Zaten dediğim gibi okulum ve evim bambaşka yerlerde...
Arkadaşlar bir bilseniz buradaki çoğu siyah arabanın başına benzer olaylar geliyor. Passatlar, jipler aklınıza ne gelirse hepsinde çizikler oluyor, herkes bıkmış durumda. Ben de bu durumu bildiğimden özellikle otoparkta bırakıyorum.

Geçen sene de doğrusal çizikler yapmışlardı küçük çocuklar. 4-5 yaşındaki çocuk arabanın ön kaputundan altındaki metal levhayla kaydırak misali kayıyorken arabamın üzerinde yakalamıştım. Ana babaların sorumsuzluğu. Bakabileceklerinden çok çocuk yapıyorlar. Sonra saldım çayıra mevlam kayıra. İlgisizlik diz boyu. Sonra başıboş bırakılan bu çocuklar milletin malına kastediyorlar bilerek yada bilmeyerek...

rodopian16
14/11/2009, 00:52
geçmiş olsun. ben senden dahqa çok sinirlendim valla yapanlara saymadığım kalmadı tüm arkadaşlarda saysın hak edenin hakkını verelim lütfen...yakalıycan buınları yazdıklarını suratına kazıyacaksın ömür boyu dolaşsın öyle adiler...

Painkiller
14/11/2009, 01:13
Saolasın. Ben artık diyecek bişey bulamıyorum...

phyevren
14/11/2009, 14:05
çocuklara asla laf söylemeyelim arkadaşlar eğer gerçekten çocuklar yapmışsa çoccuktur dememiz gerek. ama onu doğuran anaya ve buyuten babaya yazıklar olsun milli servet bu ya sizin kültürünüze yazıklar olsun.

bakamayacaksan yapma kardeşim çocuk uçkuruna sahip çık!

Sean_Constantine
14/11/2009, 14:25
Geçmiş olsun kardeşim ama böyle saaçma şeyler bizim ülkemizde çok oluyor fazla aldırmıyacaksın dikkat ediceksin ama olursa'da emin ol elden hiç birşey gelmiyor vah niye oldu demiyceksin kendine zarar çünkü bende çok dikkat ediyorum ama en ufak örnek başka bir aracın yanına park ettiğiniz aracınızın kapısını üst komşunuz bile hiç umursamadan bam-güm kendi aracının kapısıyla mahvediyor...en güzeli işini çok iyi yapan bir boyacıya götürüp orjinal gibi boyatmak....

61TS61
14/11/2009, 15:20
Öğretmene okuldada saygı kalmamışki dışardada saygı göstersinler.Tek suçlu aileler bence.Bizim zamanımızda öğretmenimizin ağzının içine bakardık bize ne diyecek diye şimdikiler nerdeyse bi dövmedikleri kaldı öğretmenini.Büyük geçmiş olsun size.O yazılanlarıda o kişinin babasına göstermek lazım aslında.

Ogulcan.Öğüt
14/11/2009, 15:51
Çok geçmiş Olsn gerçekten bu nasıl insanlıktır Calısıp Didinip araba al gözünden sakla gelsin 1-2 tane***** arabayı bu hale getirsin Cok cok geçmiş olsn ..

ygttt54
16/11/2009, 22:47
Çok geçmiş olsun görünce içim gitti ama bu olay bnmde başıma geldi malesef evim site içinde + evin garajı var ve hergün üşenmeden garaja koyuyorum işteyken kapalı garajda en köşede yerim yanımdaki arabalar kapılarını açıp kapatırken çarpmasın die sadece 2 saatliğine bi cafeye gittm sonuç tam şöför kapısının yanndaki çamurluğun üzerine eski kız arkdşım şiir yazmış altına osmanlu turası çizmiş imzasınıda atmış oturdm ağladım arabam 3 kapı koca çamurlu boyandı + renk tutmadı kırmızı olunca.. :****( alsaydı jileti beni çizsin öle canım yanmazdı senin durumunu çok iyi anlıyorum tekrar geçmiş olsun.

GP COSKUN
16/11/2009, 23:24
Çok geçmiş olsun görünce içim gitti ama bu olay bnmde başıma geldi malesef evim site içinde + evin garajı var ve hergün üşenmeden garaja koyuyorum işteyken kapalı garajda en köşede yerim yanımdaki arabalar kapılarını açıp kapatırken çarpmasın die sadece 2 saatliğine bi cafeye gittm sonuç tam şöför kapısının yanndaki çamurluğun üzerine eski kız arkdşım şiir yazmış altına osmanlu turası çizmiş imzasınıda atmış oturdm ağladım arabam 3 kapı koca çamurlu boyandı + renk tutmadı kırmızı olunca.. :****( alsaydı jileti beni çizsin öle canım yanmazdı senin durumunu çok iyi anlıyorum tekrar geçmiş olsun.

yiğit sen kıza ne yaptın be abicim
arabaya bu kadar zarar verdiğine göre
bu arada bayramda adaya geliyorum müsait olursan görüşürüz

Painkiller
17/11/2009, 22:32

Yiğit Bey size de çok çok geçmiş olsun.

Bu renk tutmama olayı siyah renkte de sorun oluyor mu acaba?
Servis danışmanı aracın yılına göre boya eskitme yapılır demişti. Model yılına göre renk kodları mı ne oluyormuş.
Renk tutmama konusunda bilgisi olanlar bizimle paylaşırsa çok memnun olurum...

ygttt54
18/11/2009, 22:14
yiğit sen kıza ne yaptın be abicim
arabaya bu kadar zarar verdiğine göre
bu arada bayramda adaya geliyorum müsait olursan görüşürüz

kısmen ihanet o yüzden yaptıkları için şikayetçi olmamıştım :D şimdi haberleri görüyorumda neler neler yapıolar arabadan çıkarması iyi olmuş =))
malesef bayramda yokum tüm akrabalar istanbulda bende istanbulda olyrm =(

ygttt54
18/11/2009, 22:20
boya tutmaması siyah renkte olmuyor die biliyorum kırmızıda çok duydum ve yaşadım serviste peşin peşin demişti %100 garanti veremyorz die nitekim öle oldu

erkaymis
19/11/2009, 09:54
kısmen ihanet o yüzden yaptıkları için şikayetçi olmamıştım :D şimdi haberleri görüyorumda neler neler yapıolar arabadan çıkarması iyi olmuş =))
malesef bayramda yokum tüm akrabalar istanbulda bende istanbulda olyrm =(

sen gerçekten azla kurtulmuşsun yıllar önce ben bir alışverişin merkezinin otoparkında arabayı komple çizmiş(tavan hariç boyum yetmedi :) arac sorento idi) lastik havalarını indirmiş sol dikiz aynasını kırmıştım bazı kişilerin canınıda malıyla acıtırsın buda böyle birşeydir umarım ders almışsındır ;)

GP COSKUN
19/11/2009, 10:03
sen gerçekten azla kurtulmuşsun yıllar önce ben bir alışverişin merkezinin otoparkında arabayı komple çizmiş(tavan hariç boyum yetmedi :) arac sorento idi) lastik havalarını indirmiş sol dikiz aynasını kırmıştım bazı kişilerin canınıda malıyla acıtırsın buda böyle birşeydir umarım ders almışsındır ;)

deniz bunu sana hiç yakıştıramadım
umarım sende yaptığından pişman olursun
kendini bilen insanlar bu şekilde kesinlikle davranmamalı ve böyle bir şeyi ballandıra ballandıra anlatmamalısın

erkaymis
19/11/2009, 10:09
deniz bunu sana hiç yakıştıramadım
umarım sende yaptığından pişman olursun
kendini bilen insanlar bu şekilde kesinlikle davranmamalı ve böyle bir şeyi ballandıra ballandıra anlatmamalısın

hoş olmadığının farkındayım ama kimse karşısındakini salak yerine koymasın burada bir ihanet söz konusu olduğunda emin olun hem cinslerim çok daha fazlasını yaparlar ki yaptığımdan asla pişmanda olmadım ben de aldatırsam eğer aracımı gelsin yaksın sesim çıkmaz bu bir dersti.hem yıllar önce yapılmış bir şeydi şimdi olsa yaparmıyım bilemem ?? ;)

kolombo
19/11/2009, 13:54
büyük geçmiş olsun. Şimdiden bunu yapan (çocuksaki eğer) büyüyünce neler yapar kimbilir. İyi aile çocukları bunlar.

serdar2362
19/11/2009, 13:57
Eeee.. Ne demişler "fakiri dövmeyeceksin üstünü başını yırtacaksın" Ama bu laf kendini bilmez ukala fakirler için. Birileri kalkar bu lafı mazlumlarda uygularsa kendi fakir konumuna düşer.

eexelanss
17/02/2010, 18:44
Çok geçmiş olsun. Bide yazı yaşmış ********ler.. Ben Bunları bi yakalasam Bileklerini kırar ceplerine koyarim.. Benim arabayıda çizmişler. Şöför kapısından başlamışlar pagaj kapağına kadar aralıksız çizmişler.. Boyasan bile kapanmıcak vaziyette..

ibrahim06
17/02/2010, 22:03
Valla içim yandı.Yav sırf bu yüzden 2 hafta önce arabamı gri renkte aldım. Yoksa bordo almak hayalimdi ama piyasada bu denli ********ler olduğu için malesef böyle. 2 hafta önce eski arabam bravayı da cazır cazır çizmişlerdi

lionT-JET
17/02/2010, 22:21
gecmıs olsun.bu ser*f**lerı allah bıldıgı gıbı yapsın.benım aracıda gecen hafta uc parca derın bır sekılde boya gozukuyor cızmısler ve dunde sofor kapısına vurup kacmıslar.bunlara ne demelı?ınanın arabadan sogudum..yanlız arabaya vurup kacan arabayı buldum gıbı bakalım sorunca ne dıyecek?

KaGaN
17/02/2010, 23:01
inkar edicektir suat inkar etmicek olsa zaten kartını telefonunu falan bırakır halleder..ama nerde bizde öyle insanlar.......

lionT-JET
17/02/2010, 23:10
ben oyle bır sey yapsam muhakkak fotografını ceker ve kartımı bırakırdım.vuranda bır bayan dıye bılıyorum.bakalım ne dıyecek.

Painkiller
17/02/2010, 23:27
Suat Bey geçmiş olsun.

Kendi hatamızdan dolayı arabamız zarar görse bu kadar üzülmeyiz. Böyle şeylerle kaşılaşınca insan çileden çıkıyor.

lionT-JET
17/02/2010, 23:51
sızede buyuk gecmıs olsun.aynen kendım vursam gam yemem ama maalesef vurup kacıyorlar.arabaya bakmadan,oraları gormeden bınmeye calısıyorum.konuya yarın bır ara fotograf eklesem mahsuru olurmu?

patchwork
18/02/2010, 13:03
Boyatmadan evvel fotoğraflarını çekip dosyasında bulundurmanız satış esnasında çok yararlı olur, bence ihmal etmeyin.

alperyonar
18/02/2010, 13:18
Bence bunu yapan çocuk olamaz. Etrafınızda size gıcık olan biri yapmış olabilir:(

lionT-JET
18/02/2010, 21:13
arkadaslar fotografları ekledım.on-arka sol camurluk,arka bagaj kapagı ve sofor kapısında bellı olmayan ama 25x15 cm gocuk mevcut.gıcıgı olan bırı degıl cunku aracı kardesıme nadır olarak verdıgım gunlerde olaylar meydana geldı.bu aksamda kardesıme verdım ınsallah basına bır daha boyle bır sey gelmez:agri:

barbar74
18/02/2010, 23:23
geçmiş olsun. Servet düşmanı cok...

alperyonar
18/02/2010, 23:37
arkadaslar fotografları ekledım.on-arka sol camurluk,arka bagaj kapagı ve sofor kapısında bellı olmayan ama 25x15 cm gocuk mevcut.gıcıgı olan bırı degıl cunku aracı kardesıme nadır olarak verdıgım gunlerde olaylar meydana geldı.bu aksamda kardesıme verdım ınsallah basına bır daha boyle bır sey gelmez
Ben onu PAİNKİLLER için demiştim:)
Sizin ki de üzücü bir olay geçmiş olsun:agri:

gogo61
19/02/2010, 01:38
babamın arabasını inan seninkinden beter hale getirmiştiler okulun önünde öğrenciler, ben de okula arabayla gidiyorum ama henüz bişey yapmadılar. çok geçmiş olsun

agabey3838
19/02/2010, 01:58
bizde çocuk olduk zamanında ama şükürler olsunki ailemiz bizi düzgün yetiştirdi
bunu yapan çocuk olsa bile odunu haketmiş hemde ne odun...
çok geçmiş olsun

gizemlisan
20/02/2010, 19:00
Çok geçmiş olsun.içim acıda ya ne hale gelmiş.aynı durumdan bende şikayetçiyim aracımda birçok çizik var.çoğu anahtarla yapılmış derin çizikler.bunu yapanlar çocukda değil 17-18 yaşına gelmiş gençler niye anlamam büyük bir haz duyuyorlar yaptıklarıyla.

GPunto19
04/03/2010, 20:09
Bugün benimde başıma böyle talihsiz bir olay geldi..Okulun yanına tam da sınıfımdan göreceğim bir yere parkettim arabayı..Arabanın anteniyle uğraşan gençleri uyardım..Öğlen sağ ön kapıda boydan boya çizikle karşılaştım..Çok beddua ettim Allah affetsin beni..Bunu yapanlarıda Allah ıslah etsin..

zyilmaz90
04/03/2010, 20:23
Yapan cocukdan Başkası Olmaz Tabi Büyük Birisi Yapsa Derinden Ve Boydan Boya Yapar.ama Sucun En Büyüğü Aileden Bizim Mahalle Cocuk Esirgeme Kurumu Gibi. Her Adım Başı Velet Dolu Hepside Sabahın Köründe cıkıp Akşam Eve Gidiyorlar.Bi Aile 10 Kişi Benim Aracında Arkasına 1 2 3 4 5 Diye Rakam Cizmiş İt Oğlu it

Scottie
04/03/2010, 20:46
geçmiş olsun. benim arabayada evin önünde çarpıp gitmişler 250 lira masraf.