PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pioneer hoparlör almayı düşünüyorum yorumlarınıza ihtiyacım var

monaugur
12/11/2009, 22:45
Hepsiburada.com : PIONEER TS-A 6982S 440W 4 YOLLU HOPARLÖR | Oto Aksesuar (https://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=26090&Productid=otayttsa6982s)

arkadaşlar selamlar acil yardımınıza ihtiyacım var. grande puntomu alalı çok olmadı ikinci el aldım.aldığım kişi arka kapılardaki hoparlörü sökmüş.arka bagaj üzerindeki kapağada oval hoparlör yerleştirmek için kestirmiş sanırım bana satarken onlarıda sökmüş.arka kapılara hoparlör koymasamda bagaj üzerindeki kapağa yukarıdaki linkteki hoparlörü taktırsam nasıl olur. yorumlarınızı olumlu verirseniz bu gece sipariş vereceğim.teybim orjinal teyp. anfi takmayı düşünmüyorum birde bu hoparlör orjinal teyp ile ne kadar uyum sağlar.çok aşırı yüksek ses dinlemek istemiyorum ama sesi açıncada kaliteli olsun istiyorum.lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Sean_Constantine
12/11/2009, 23:11
Link'te ki hoparlorleri kullanıyorum şu an aracımda performansı mükkemel denecek kadar iyi pioonner en son model oval hoparlörlerinden bir önce ki model ama görüntü olarak daha güzel durduğu için bende sizin beğendinizi tercih ettim gelelim asıl konuya eğer böyle yüksek çıkışlı pionner veya sony veya başka marka hoparlör takmayı düşünüyorsan kesinlikle ve kesinlikle bir anfi takmalısın yoksa verdiğin paranın karşılığını alamazsın ses çıkar ama kalitesi'de bir o kadar düşük olur punto'ların teyp'i gayet güzel uyumlu çalışır bende orjinalle kullanılıyorum ve çok kaliteli bir ses alıyorum tabi ki anfi'Nin etkisi buna çok fazla...

ek: kardeşim yanlız bende kiler 460w modeli 6992s yani senin eklediğin 440w yanlışlık olmasın eğer bulma imkanın varsa 460w modeli tercih et...

monaugur
12/11/2009, 23:15
anfi ne kadara mal oluyor orjinal teypte anfi çıkışı sanırım yok. biraz bilgi verirmisiniz. anfisiz beni tatmin etmezmi. ben son sesi açıp müzik dinlemeyi sevmem. sesi biraz açarım kendim tatmin olduktan sonra önemli değil. sizce anfisiz tatmin etmezmi. etmez diyorsanız anfinin kalitesi çok önemlimi ve orjinal teypte anfi sorunsuz çalışırmı?

Sean_Constantine
12/11/2009, 23:30
Zaten bende anfi'me ne bas nede başka extrem ekipmanlar takıyorum sade 2 oval pionner ve kapı'da ki kompenant lar bağlı anfi'nin bir +'sı ileride kapıda ki orjinallerin yerine başka bir şey takmak istersen hepten bomba olur aracın için'de mükemmel bir ses kalitesi yakalarsın bas falan takmadan hemde orjinal teyp'in anfi çıkışı yok yanlız heryerde satılan ufak bi aparatla direk anfi çıkışı yapılıyor bunun maliyeti'de en fazla 20-30 ytl'dir anfi olarak 4 kanal'lı 640w civarı jbl marka bir anfi çok iyi bir uyum oluşturur ki ben şu an bu çifti kullanıyorum anfi'nin maliyeti'de ortalama 300-380 arası...

yine ek olarak bende yüksek ses'ten hoşlanmıyorum ama anfi'siz bu dediğimiz kalite biraz zor fazla'dan 300ytl ver anfi için ama değer başka masraf yapmazsın...

usermm1
12/11/2009, 23:41
keşke orjinal teybe anfi çıkışı koysalarmış. anfisizde ses alırsın ama anfili kadar tok olmaz.

monaugur
12/11/2009, 23:44
yorumlarınız için teşekkür ederim.anfi nereye konuyor peki?anfinin markasının çok önemi var. yani gidip 100 tl lik anfi alsam bu işi görürmü?

usermm1
12/11/2009, 23:52
orjinal teybi kullanacaksan içinden anfi çıkışı aldırman lazım. anfiyide almışken pioneer al.
arkaya kolonlar için siyah kumaş kaplı bir mdf yaptır. anfiyide altına vidalat (bence)

monaugur
12/11/2009, 23:56
anfi alma taraftarı pek değilim eğer dersenizki sesi biraz açınca bası tisi güzel verir çok yüksek sesi açınca bozar diyorsanız benim kabulum buna razıyım. asıl öğrenmek istediğim bu hoparlörler biraz sesi açınca beni tatmin edermi?

usermm1
13/11/2009, 00:01
ben zamanında yıllarca anfisiz pioneer6985 dinlemiştim. dene beğenmessen anfiyi sonra takarsın.

monaugur
13/11/2009, 00:08
şimdi sipariş veriyorum hepsiburadadan. bakalım dediğiniz gibi beğenmezsem anfi taktırırım. acaba arka bagaj kapağına tesisat kablosunu nereden almak mantıklı olur.zaten satın aldığım kişi arka kapılardakide hoparlörleri sökmüş acaba orada kabloları duruyormudur yoksa teybin arkasındanmı çekmek gerekecek.

usermm1
13/11/2009, 00:13
kablo duruyodurda, o kapak kağıt gibi. bass titreşimlerini iyi alabilmen için sert bir zemine iyice vidalaman lazım.

monaugur
13/11/2009, 00:19
alacağım pıonner hoparlörün montajındanmı bahsediyorsunuz. sanırım bagaj kapağını söylediniz. oraya 4 tane vida yetmezmi?

usermm1
13/11/2009, 00:27
evet. istersen önce onunla bir dene. olmassa mdf ideali.

monaugur
13/11/2009, 00:46
teşekkür ederim iyi geceler.

monaugur
16/11/2009, 23:55
arkadaşlar hepsiburadadan bugün hoparlörlerim geldi. inanın bu kadar performans beklemiyordum. anfisiz düzgün ses almak beni birazda olsa tatmin etsin diyorsanız kesinlikle linkteki verdiğim hoparlörü tavsiye ediyorum. tek kelime mükemmel. konu başından beri yorumunu görüşünü eksik etmeyen arkadaşlarımada teşekkür ederim. artık bana yetecek kadar kaliteli bir müzik dinleyebiliyorum.

https://www.hepsiburada.com/productDetails.aspx?Categoryid=26090&Productid=otayttsa6982s

not:arkadaşlar sanırım aldığım hoparlör hepsiburadada bitmiş modelini belirteyim pıoneer 6982s

2004doblo
30/11/2016, 15:10
s.a bende de 2004 doblo var orj ses tesisatinda yuksek seslere ciktimmi bozulma oluyor onun icin pioneer bi teyp almayi dusunuyorum sizce nsil olur hee birde 6 yane hoparlore orjinallere ek olarak 2 tane pioneer oval haporlor alsam daha tatminkar ses alirmiyim bir an once tavsiyede bulunursaniz sevinirm

SinanTR
30/11/2016, 20:47
eğer doblonun kapı hoparlörleri punto ile aynı ise bence teybi değişmeniz çok bişey ifade etmeyecek boşa masraf olur kanaatindeyim içinden çıkan hoparlörler çok dandik o yüzden ya hoparlörleri değişin yada amfi ve mid takımı bulun derim

ayrıca hızlı cevap almak için kendinize ait konu açın daha hızlı cevap alırsınız eski konulara pek dönüş olmuyor

2004doblo
30/11/2016, 21:39
tesekkur ederim bende bilmiyorum aynimi hoparlorler