PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Balata Ömrü

emrequzel
09/11/2009, 10:26
Arkadaşlar 30.000 bakımında aracımın balatalarını değiştirmiştim 36000 lerde ses gelmeye başladı bende dedim belki balata tozları ses yapıyodur dedim ama aracım 38.000 e geldi we hala ses gelmekte. Balatalarımı Erkay otoda değiştirdim ve Bildiğim kadarıyla Erkay oto istanbulun en cok satış yapan 1. ve Türkiyenın de 3. bayisi olarak biliyorum.Bir balatanın ömrü ne kadardırki daha 6000 km yapmısken ses gelmeye başlasın.. Aracımı öle şehir içi de fazla kullanmıyorum karma olarak kullanıyorum.Bu sorunu yaşayan varmı.. Nasıl çözebilirim ne yapmam gerekir.. ?

femoli
09/11/2009, 10:34
Bence bu ses balatanın ömründen ziyade sertliğinden meydana geliyor bazı balatalar malesef ses yapıyor orj balatamı oparın mı ?

emrequzel
09/11/2009, 12:31
walla orjinal olup olmadıgını bilmiorum serviste 2 farklı model wardı biri ucuz diğeri pahalı ben pahalı olanı almıstım.. Ama dediğim gibi markasını bilmiorum mehmet abi.

femoli
09/11/2009, 12:35
Servisine bir daha git olanı biteni söyle onlar yardımcı olacaktır mutlaka yoksa balatalar bitmiş olamaz çok zor ..

emrequzel
10/11/2009, 08:00
minimum ne kadar gider bir balata bileniniz warmı ?

femoli
10/11/2009, 08:42
Bunun minumumu yok çok fazla kullanmayla 15 000 de bile bitirebilirsin..freni ne kadar kullandığına bağlı

ERDİ
10/11/2009, 08:57
Bende aynı servise gidiyorum pahalı olan balata bosch marka olan bende aynı balatadan taktırdım ama şuanda ses felan gelmiyor

emrequzel
10/11/2009, 11:11
Bende aynı servise gidiyorum pahalı olan balata bosch marka olan bende aynı balatadan taktırdım ama şuanda ses felan gelmiyor

Walla benım bi tanıdıqım orda satıs temsilcisiydi onun için bir kere gittim oraya oda bole oldu.. :8

emrequzel
10/11/2009, 11:14
Balatanız aşınmış olsa uyarı ışığı alırsınız
walla cihan aracımın suana kadar hiçbir uyarı verdiğini görmedim.. söyle söylim aracım 20000 km deyken balataların durumunu sormustum 5000 km daha filan yapar demişlerdi servisten. ve ben 25000-26000 lerde ses yapmaya baslamıstı we 30000 bakımına kadar oyle kullandım ve bir kere bile uyarı ısıgı wermedı. Suana kadar da ne yagdan ne sudan nede balatadan hiçbirşekilde uyarı almadım..

GP COSKUN
10/11/2009, 12:46
mehmetinde dediği gibi kullanmaya bağlı
örnek verecek olursam
2007 model orjinal balatalar üzerinde aracımın 47,000 km de şu anda
tahminime göre 60- 70 bin rahat deviririm
balatalara bakıyorum daha yarım

emrequzel
10/11/2009, 14:06
Walla kullanım diyorsunda ole abartı bir kullanımım yoktur günde 40 km yolum var bunun 20 si e5 de 20 side cadde arası kullanıyorum.. :(

GP COSKUN
10/11/2009, 14:39
Walla kullanım diyorsunda ole abartı bir kullanımım yoktur günde 40 km yolum var bunun 20 si e5 de 20 side cadde arası kullanıyorum.. :(

frenleme tepkini ölçmek lazım
sert frenleme yapıyorsan ömrü yarı yarıya azaltır
yüksek süratlerden düşük süratlere inmekte aynı şekilde tabi

TurboKolik
10/11/2009, 15:13
Araç Aşırı Fren Yapmışsa Fren Balataları Yanmıştır.Bu Nedenle Ses Yapar...

Çözüm: Balatanın Yüzeyini Bir Milim Kadar Alınırsa (Zımparalanırsa) Problemin Çözüleceğine İnanıyorum. Eğer Tekrardan Ses Yaparsa Balataların Değisimi Uygun Görülür...

erkaymis
10/11/2009, 15:21
Arkadaşlar 30.000 bakımında aracımın balatalarını değiştirmiştim 36000 lerde ses gelmeye başladı bende dedim belki balata tozları ses yapıyodur dedim ama aracım 38.000 e geldi we hala ses gelmekte. Balatalarımı Erkay otoda değiştirdim ve Bildiğim kadarıyla Erkay oto istanbulun en cok satış yapan 1. ve Türkiyenın de 3. bayisi olarak biliyorum.Bir balatanın ömrü ne kadardırki daha 6000 km yapmısken ses gelmeye başlasın.. Aracımı öle şehir içi de fazla kullanmıyorum karma olarak kullanıyorum.Bu sorunu yaşayan varmı.. Nasıl çözebilirim ne yapmam gerekir.. ?

Müsait zamanınızda tekrar gelin yardımcı olalım balataları sökelim bakalım durum nedir ? servise randevu almadan gelin beni bulmanızı rica edeceğim.Yazılan yorumların hepsi olabilecek nedenlerdir emin olmak adına tekrar servise gelmenizi bekliyoruz.

emrequzel
10/11/2009, 16:45
Müsait zamanınızda tekrar gelin yardımcı olalım balataları sökelim bakalım durum nedir ? servise randevu almadan gelin beni bulmanızı rica edeceğim.Yazılan yorumların hepsi olabilecek nedenlerdir emin olmak adına tekrar servise gelmenizi bekliyoruz.
pEKİ OZAMAN ARACIM 38.000 LERDE 40.000 BAKIMINDA SİZDEYİM VE GECEN GELDİĞİMDE ACIKCASI SERVİSİNİZDEN MEMNUN KALMADIGIMI FİAT SERVİSİNEDE BİLDİRMİŞTİM.. nEDENİ DE ARAC NE YAKINMIS NEDE BIRAKTIGIM GİBİYDİ VE YAĞ LEKELERİ BİLE VARDI. SORUNUM COK
1.vites topuzum soyuluyor 2008 model aracım
2. İç Tavanda kronik leke (pas lekesi gibi nokta nokta) ve sualmıs gibi leke
3.Balata
4.On camın iç tarafındaki havalandırma kanalının plastiği nedense sol taraftan kalkmıs bulunmakta.

Suan aklıma gelen bunlar...

ERDİ
10/11/2009, 17:35
Ben Erkay a nezaman gitsem acayip ilgileniyolar aracım yıkanmadan servisten çıktığımı hatırlamıyorum + olarakta motor baya pislenmişti ben söylemeden kendileri yıkayıp teslim ettiler

emrequzel
10/11/2009, 17:55
ozaman ben bu durumda bahtsız bedevi oluyorum herhalde :)

mustafaf
10/11/2009, 18:07
bu durumda kutup ayısı kım oluyor :D

femoli
10/11/2009, 18:09
Herkes herşeyden memnun olacak diye bir şey yoktur benim çok memnun kaldığım bir servisten başkaları şikayetçi herkesi aynı anda memnun edemezsiniz.. bir yanlış anlamadır iş kalabalığına gelmiştir sonuçta orada çalışanlarda sizin bizim gibi insanlar yani hata her yerde olur servislerde bile önmeli olan bu hatayı anlayıp sorunu gidermek ve bir daha yapmamaya çalışmak erkay larada bu konuda özen göstereceklerine inanıyorum :)

ERDİ
10/11/2009, 19:00
Herkes herşeyden memnun olacak diye bir şey yoktur benim çok memnun kaldığım bir servisten başkaları şikayetçi herkesi aynı anda memnun edemezsiniz.. bir yanlış anlamadır iş kalabalığına gelmiştir sonuçta orada çalışanlarda sizin bizim gibi insanlar yani hata her yerde olur servislerde bile önmeli olan bu hatayı anlayıp sorunu gidermek ve bir daha yapmamaya çalışmak erkay larada bu konuda özen göstereceklerine inanıyorum :)

Evet abi bazı nedenlerden dolayı kaynaklanan problemler , biraz daha dikkat etmek lazım

emrequzel
11/11/2009, 08:05
Bencede göstermesi lazım ki istanbulun 1.sıradaki bayisi bildiğim kadarıylada tr 3.sü

erkaymis
11/11/2009, 08:50
pEKİ OZAMAN ARACIM 38.000 LERDE 40.000 BAKIMINDA SİZDEYİM VE GECEN GELDİĞİMDE ACIKCASI SERVİSİNİZDEN MEMNUN KALMADIGIMI FİAT SERVİSİNEDE BİLDİRMİŞTİM.. nEDENİ DE ARAC NE YAKINMIS NEDE BIRAKTIGIM GİBİYDİ VE YAĞ LEKELERİ BİLE VARDI. SORUNUM COK
1.vites topuzum soyuluyor 2008 model aracım
2. İç Tavanda kronik leke (pas lekesi gibi nokta nokta) ve sualmıs gibi leke
3.Balata
4.On camın iç tarafındaki havalandırma kanalının plastiği nedense sol taraftan kalkmıs bulunmakta.

Suan aklıma gelen bunlar...

bu şikayetleriniz ile en kısa zamanda servisimize davet ediyoruz periyodik bakım yaptıracaksanız randevu almanızı bakım dışında şikayet ise müsait zamanınızda sizi servisimize bekliyoruz gelin kontrol edelim.balata sesi artıyorsa fazla km katetmemenizi tavsiye etmeyiz

emrequzel
11/11/2009, 15:58
bu şikayetleriniz ile en kısa zamanda servisimize davet ediyoruz periyodik bakım yaptıracaksanız randevu almanızı bakım dışında şikayet ise müsait zamanınızda sizi servisimize bekliyoruz gelin kontrol edelim.balata sesi artıyorsa fazla km katetmemenizi tavsiye etmeyiz
Ben bu sorunlarımı 40.000 bakımında dile getirmeyi düşünüyorum.Bi sorun olmaz sanırım...Çünkü ciddi derecede can sıkıntısı oluyor ve arabamdan soğuyorum. Zaten Satıs temsilciniz Tamer beyle tanışıyoruz. Onunla da irtibata gecerim herhalde.. Ve bu sefer de tekrar aynı sorunlarla karşılaşmak istemiyorum.ve getirdiğim gün aracımı sorunsuz sessiz lekesiz bir şekilde geri almak tek umudum..!! bugun itibariyle aracım 38220 km de ve büyük bir ihtimalde bayram dönüşü yani aralığın ilk haftası bakıma getiririm aracı... Siz Hangi bölümdesiniz orada ?