PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gaza her bastığımda ön taraftan gelen ses!!

birkan
07/11/2009, 22:22
Arkadaşlar merhaba,

Az önce istanbuldan ankaraya gelirken, bolu yakınlarında baya büyük bir köpek cesedinin üzerinden geçmek zorunda kaldım, çok sert bir şekilde sıçrayıp çarptım aracı yere, daha sonra gaza her bastığımda ön taraftan takır tukur sesler gelmeye başladı, durup servise çektirmek istemedim vardığımda ses arttı baya, ama çekişde falan hiç problem olmadı.

arabanın garantisi de kaskosu da var, sizce sorun ne ve ne yapmalıyım?:agri:

teşekkür ederim hepinize

Don Vito Puntoleone
07/11/2009, 22:32
yarın pazar servisler kapalı..bence yarın arabaya hiç dokunmayın pazartesi ilk iş servise gösterin..

serdar2362
07/11/2009, 23:15
Kavaklıdere servis açık gidip gösterin belki ciddi birşey olabilir.

GP COSKUN
08/11/2009, 00:16
bir çok sebebi olabilir
daha fazla aracı kullanmadan derhal servise başvurun
sorunun neden kaynaklandığı hakkında görmeden yorum yapmamız doğru olmaz

ABNEW
08/11/2009, 00:26
Geçmiş olsun Birkan,

Buradan birşey söylemek zor ama akla ilk gelen karterin altında egsoz borusunun altından geçen demir korumanın eğilmiş olabileceği,
Servise vakit kaybetmeden göstermek gerekli...

M@GIC
15/11/2009, 23:35
geçmiş olsun... fazla vakit geçirmeden servise gitmekte fayda var.

AGUS
15/11/2009, 23:53
yayları tutan bir demir parça var sorun büyük ihtimalle hatta yüzde doksan ondadır.... fazlaca gecikme derim bence... çünki zamanla titreme yapıp yol tutuşunu da etkiliyor, yan sanayisi 150 tl civarında ''çifti'' + taktırması falan en fazla 200-250 arası bir şeydir bilgine.... benim başıma geldi ben daha 1 hafta önce değiştirdim aksatma derim ben....

llcemll
16/11/2009, 01:41
kesınlıkle ya egsoz yada demır cubuk ..banada aynı olay oldu egsozla alakalı dedıler alttakı cubuklardan kaynaklanıo

emrequzel
16/11/2009, 08:14
dostum sorunun ne olduğunu hemen söylim sana basıma gele gele ogrendim baya.. ön tarafta 2 teker arasında bulunan ince bir koruma demiri var. Odemir yamultustur %100 diorum sana hatta %250 o derece yanı.. Tenik olarak soyliyemicem ama o koruma demiri yamulunca arka ekzost borusunun motora birleşen kısmını zorluo yani baskı uyguluyo.Sen her gaza bastıgında motorda bir esneme olur yaa o demir de o esnemeyi durduruoya ve ses yapar ugultu gibi.. En kısa zamanda servise git eger tanıdık servisse para vermeden düzeltirler.. Düzeltebiliyorlar yanii değiştirmene gerek yok ben 3 kere düzelttirdim.

tomypenev
17/11/2009, 16:21
6 ay önce benim de buna benzer bir olay geçti başımdan. malesef yolun ortasındaki ölü bir köpeğe çarptım. gaza basıkça ses geliyordu. servise gitmeden önce bir lift'e alıp baktıayım dedim. egsozun altrındaki ince çubuk eğilmiş ve egsoza çarpıyordu. muhtemelen aynı problemdir senin de.