PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lastikteki problem garantiye girer mi? Acil yardım

Raistlin
07/11/2009, 19:37
Arkadaşlar son 1 haftadan beri lastiğimle başım belada 4 kez farklı lastikçiye götürdüm fakat lastikçilerin hiçbiri bi sorun bulamadı ve sibobu fln tamamen değişti...lastik daha 4000 km'de fakat 1 günde havası iniyor hiçbir sorunda yok gözüküyor herhangi birinin indirmesi de söz konusu değil tahminimce kronik bi hata var lastikte...Sizlere sorum fabrikanın taktığı bu dunlop sp serisi lastik garantiye girermi ??? yani servise götürsem garantiden işlem yaparlarmı ? Yardımlarınıza ve cevaplarınıza şimdiden teşekkürler..

MURAT_41_41
07/11/2009, 21:45
yaparlar ama önce servısın lastıkcısı bakması lazım daha sonra degısmesı gerekıyorsa degıstırıler sıkıntı olmaz 4000 km dekı arac ıcın

serdar2362
07/11/2009, 23:31
Servise götürün şikayetinizi anlatın zatı şahaneleri size inanmaz ise yedek lastiği taktırtın asıl lastiği 1 gün orda yoğun bakım ünitesinde tutturun o zaman sorun olduğuna kanaat getireceklerdir ve garanti kapsamından değiştirebilirsiniz. Burda gelişen olayları anlatırsanız bizide meraktan kurtarırsınız.

femoli
09/11/2009, 09:53
Mert araçla beraber gelen lastikse servise götürüp işini hallettirebilirsin herhengi bir delik yoksa tabiki..

tüfekçi
09/11/2009, 10:50
merhaba mert benimde lastiklerim 195/55/16 dunlop sp 30 aracım 2000 km de sağ ön lastikte balon oluştu. servise götürdüm good year lastik eksperi geldi lastiğe baktı lastik fabrikada janta takılırken içinden yolunmuş olduğu söyledi ve rapor yazdı tofaş yeni lastik gönder di bugun taktırdım lastiği.lastik eksperine bi göster derim.

Raistlin
09/11/2009, 13:58
merhaba mert benimde lastiklerim 195/55/16 dunlop sp 30 aracım 2000 km de sağ ön lastikte balon oluştu. servise götürdüm good year lastik eksperi geldi lastiğe baktı lastik fabrikada janta takılırken içinden yolunmuş olduğu söyledi ve rapor yazdı tofaş yeni lastik gönder di bugun taktırdım lastiği.lastik eksperine bi göster derim.

Çok teşekkürler verdiğin bilgiye çok yardımcı oldu sanırım servise bırakıcam lastiği...