PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor ikaz ışığı

krasimir
06/11/2009, 23:36
arkadaslar benim arabamın motor ikaz ışıgı yandı kataloga baktım ama tam olarak acıklayıcı degıl arabanın calısmasında bir sorun yok basına boyle bırsey gelen oldumu? yardım ederseniz sevinirim:serenade:

berkeraaa
07/11/2009, 00:39
servis yolları taştan diyelim....ikaz ışıkları tehlikeli olur genellikle....bi uğrayın bağlasınlar makinaya çıkar elbet bişey...belkide çok anlamsız bir yerden çıkar ama ya ciddiyse ?

Alperbey
18/11/2009, 13:09
ikaz lambası birçok sebepten dolayı yanabilir.en iyisi makinaya bağlatmak.problemin ne olduğu hemen ortaya çıkıyor.aynı problemi bende yaşadım makinaya bağladık turbo basınç sensörü arızalanmış.parçayı değiştirdik sorun kalmadı.ihmal etme derim.

clax22
18/11/2009, 13:22
servis bilir anca

GP COSKUN
18/11/2009, 15:18
kesinlikle servise gidip makinaya bağlatıp ışığın yanma sebebini tespit ettirmen gerek
ihmal etme

turkishstar
18/11/2009, 15:32
benim bi arkadaştada dün olmuştu aynı problem. servisten bir tanıdıkla görüştüm "muhtemelen kirli benzinden olmuştur" dedi. ama bu benzinli araç içindi. bana akünün - (eksi) kutup başını söküp bir 5 dk beklememi söylemişti. ışık sönerse problem yok ama yanmaya devam ederse en yakın servise götürmeniz gerek demişti. ama senin araç mazotluymuş o yüzden kendin bi servisle görüş ve ona göre hareket et derim.