PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bebek Arabaları - Koltukları ve Punto Bagaj Hacmi

pilyeri
04/11/2009, 12:40
Arkadaşlar herkese selamlar,
2008 yılının 11. ayından bu yana 2007 model, 1.3 Mjet GP sahibiyim.
Aracımdan oldukça memnunum, özellikle İstanbul'da günde 50 km. den fazla yol yapan biri olarak cebimi ve beni hiç üzmeyen bu teknolojiye teşekkür ediyorum.

Ocak ayında kısmetse baba oluyorum ve bebek alışverileri tüm hızıyla devam ediyor. Bu bağlamda "baba"ları ilgilendiren en önemli konular bebek koltuğu ve bebek arabası (Traveller sistem özellikle, puset ve baston tipi değil.)
Bu bebek ekipmanlarından onlarca markada , yüzlerce model var ve bunlar arasında seçim yapmak çok zor. Bagajımızın hacmini, arka koltuk durumunu dikkate alarak bu alışverişi yapacağım ama yine de sizlerinde tecrübelerini öğrenmek isterim.

Yardımlarınız için teşekkürler,

Yolunuz açık olsun...

ABNEW
04/11/2009, 13:43
Selim öncelikle tebrikler, Allah analı babalı büyütsün şimdiden:)

Bebek arabalarıyla ilgili pek bilgim yok açıkçası.Ancak arkadaşlar yardımcı olacaklardır.Bizim araçlarımıza uygunluğu, boyutu, montajı gibi sorular teknik konular olduğu için Teknik yardıma taşıyorum başlığı...

femoli
04/11/2009, 14:46
Çok güzel bir başlık ve bende sorularınıza en güzel cevap verebilecek kişiyim ...:)

öncelikle allah analı babalı büyütsün inşallah :)

Bebek koltuğu ch ile başlayan marka tercih edin ve onun altı düz olan yani bebek aracına takılabilen tip olmasına özen gösterin yoksa koltuklarımızda iz bırakıyor ..
Bebek arabası olarak bir anlık hevesle heybetli büyük suluklu yemekli vs vs li bişi almayın pişman olursunuz (benim gibi) iki adet almak zorunda kalırsınız bende bir pier card marka var araca sığmıyor parçalıyorum itiyorum tıkıyorum bu seferde marketten bişiler almaya kalkarsanız vay halinize :)

Yani alacağınız aracı mutlaka satın almadan bagajınızda deneyin :)

serdar2362
04/11/2009, 15:19
Selim kardeş hem hoşgeldin hem de eşine ve sana allah kurtarsın analı babalı büyütmeyi nasip etsin. Ocak ayında geleceğinden bence acele etme şimdiden masrafa girme derim. Heyecanını anlıyorum ama o koltuğa oturma zamanı için daha 1-1,5 yıl var derim. Genede sen bilirsin. Up to you.

GP COSKUN
04/11/2009, 15:37
selim öncelikle aramıza hoş geldin
Grande Punto'nun 275 litrelik bagajı arka koltuklar katlandığında 1030 litreye kadar artırılabiliyor.
ayrıca tüm puntolarda standart olarak ISOFIX çocuk koltuğu kancaları mevcut

anvil
04/11/2009, 16:00
ben bebek koltuğu almamıştım, yorum yapamayacam ama bebek arabası arabayı almadan önce puset tipi almıştım. ama maalesef bagaja sığmıyor. sadece arka sağ koltuğu açarsam sığdırabiliyorum. bir seferinde başka bir bebek arabası almaya niyetlenmiştim. deneye deneye 1 tane bagaja tam oturanı buldum. o yüzden senin de deneyerek alman lazım.

bebek koltuğu konusunda ben de femolinin fikrini dikkate alacağım. çünkü 2.si geliyo bizim de :)

ABNEW
04/11/2009, 16:13
Ooo Fatih, seni de tebrik ederim:) Ne güzel konu oldu, bebek bekleyenler bir bir çıkıyor buraya:)

Benim arkadaşımın 3k gp suna puseti tek koltuğu öne almak koşuluyla ortadan (el freninin üstünden) arka koltuğa geçirebiliyor bilginize...

pdr42
04/11/2009, 16:41
oncelikle hayırlı ugurlu olsun. bebek arabası kısmına sonuna kadar katılıyorum kesinlikle baston tipi almanı oneririm. bizde aynı dert oldu arabanın bagajına sgımıyor lpg tankı olunca hic sıgmıyor. puset konusnda yani benmksii tam oto koltuug degildi pusetti onu kullandım sorun yoktu. yalnız sunuda unutma puset tarzı 1.5 yasına kadar kulalnılabiliyor en fazla . oto koltugu o-1 yas arası olurmu bilmiyorum puset olur herhalde

xmen
04/11/2009, 16:55
tebrikler... Allah analı babalı büyütsün,

ben peg per... ürünlerini kullanıyorum, güvenlikte 1 numara....

tabi çakmaları da var aman piyasaya dikkat.....

araba koltuğunu sabitledim :) hiç çıkarmıyorum...

bebek arabasını bagaja koyduğumda ise maalesef yer kalmıyor :(

taygunm
04/11/2009, 17:58
Konu cok iyi olmuş, bizim kızda kısmetse 10 gün içinde doğacak bende araştıryordum nasıl bişi alalım diye marka model tavsiye edebilirmisiniz?

Ah-MeT
04/11/2009, 18:33
Selim ve Taygun bey hayırlı ugurlu olsun Allah analı babalı büyütsün...

bizde 1 yıl daha düşünelim bebek arabası işini:)

taygunm
04/11/2009, 21:18
teşşekür ediyorum Selim bey sizede Allah kurtarsın diyorum...

plastro
04/11/2009, 21:43
Selim bey aramıza hoşgeldiniz bebek bekleyen bütün arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı uğurlu olsun allah sağlıklı sıhhatli bir şekilde kucağınıza almayı nasip etsin bebek koltuğuna gelince ben kraft'ın bir modelini aldım alt kısmını isterseniz arabaya sabitliyorsunuz üst kısmı takıp çıkartabiliyorsunuz bağaja sığıyor ama baya yer kaplıyor linki vereyim bir incele istersen

https://www.pratikev.com/fractalv33/pratikEv/pages/viewProduct.jsp?pTopCategoryId=3010&pCategoryId=3425&pSubCategoryId=3426&pBrandId=97171&pInstanceId=547932

pilyeri
04/11/2009, 23:25
Arkadaşlar, tüm iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Taygun arkadaşımızı da tebrik ederim, sağlıklı hayırlı bir evlat olur inşallah.

Anladığım kadarı ile oğlumun araç içi bebek koltuğunda GP'nin donanımsal ve hacimsel bir sorunu yok. Sorun, bebek arabasında görünüyor. Hatta bu arabanın ne tipte ve markada olduğu da çok önemli değil sanırım. Ne alırsak alalım, bagajı unutuyoruz. Koltuk katlama gibi bir durum olamaz büyük ihtimalle. Hayır o şekilde kullansak bile, GP'nin şanına zarar verir, acizlik göstermiş oluruz. :)
Uyarıları dikkate alarak bebek arabası için acele etmeyeceğim ama bilirsiniz, bu konularda evde her zaman acele eden biri vardır.(?!?)

Ben konuyu takibe devam edeceğim, gittiğim mağazalarda deneyebildiğim markaları sizlerle paylaşacağım.

Yolunuz açık olsun...

femoli
05/11/2009, 10:38
Evet bazen adama bak bindiği araca bak deniliyor ama aldırış etmemek gerekiyor (iki çocuk bir bebek arabası bir puset market alışverişi kotuların üstünde bağaj yarım açık :) )

Ama ne yapalım seviyorum arabamı belki sırf bu yüzden ikinci bir sedan düşünmüyor değilim :)

jackal
05/11/2009, 18:22
Allah anali babali buyumesini nasip etsin
Tecrube sahibi bir baba olarak size iki model tavsiyem olacak
Chicco Simplicity Puset tam bagajlik
Koltuk ise Maxi cossi nin modellerine bakabilirsiniz Priori sanirim modeli ama bunu kayinpeder e aldirirsaniz iyi olur kanatindeyim. saygilarimla

ABNEW
05/11/2009, 22:01
Taygun seni de tebrik ederim:)

Bence çocuğu olacaklar ortak bir karar verip birlikte alsınlar...

batuhann80
06/11/2009, 09:38
tebrik edrim arkadasım...allah analı babalı büyütsün..
tabiki puset alırken aracımızda kullanım kolaylıgı ve hacim önemli ama aldıgınız puset gercekten işe yararmı?birde buna bakmak lazım..
allah korusun en degerli varlıklarımız cocuklarımız..önce emniyet diyorum..
ve size assagıda verdigim linkte pusetlerin güvenlik testleri var.google translate türkçeye cevirip pusetler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz..
markacı olmayalım arastıralım..

Kindersicherung - Tests rund um das Thema Sicherheit für Kinder (https://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/default.asp?ComponentID=130823&SourcePageID=70159)

gurik
06/11/2009, 10:38
Tüm bebek bekleyen kardeşlerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Allah analı babalı büyütsün dileklerimi gönderiyorum. Bebekken her yere sığıyorlar da; büyüdükçe bisikletleri bile sırtınıza biniyor. Ben üst bagaja geçtim bile. Eleman hiçbir eşyasından vazgeçmiyor.Hanım da öyle sağolsun.Yakında römorka geçeceğim galiba.Yolda üstü bagaj arkası römork dili dışarda bir gp görürseniz o benim.:whip0000:

ReNoVaTio
06/11/2009, 12:01
öncelikle tebrik ederim.ben hem femoliye hemde serdar arkadaşıma katılıyorum. benimde bir kızım var ve biz doğduğunda almıştık ama ne alırsan al en az 4 aylık olmadan koltuğa otortamıyorsun zaten.otorcak olsa olsa bile ilerde 2-3 yaşına geldiğinde o koltuk ona küçük gelicek.ve şundanda eminim o yaşa geldiğinde zaten koltukda oturmak pek istemiyorlar.sadece arka koltukda yer kaplıyor:Dbence acele etme koltuk için.bebek 3-4 aylık olunca almayı düşün derim.

pilyeri
06/11/2009, 16:27
Doğru, oto koltuğu için düşünmek erken görünüyor. Ama bebek arabası konusu iyice karıştı. Puset ve baston tipleri için konforlu ve emniyetli değil diyorlar, traveller sisteminde olan arabalarda inanılmaz yer kaplıyor. Arkadaşımın Polo'su var, bagaja bebek arabasını koyuyor. Bebeğin neredeyse eşyaları bile sığmayacak duruma geliyor o bagaj. Aynı şey GP içinde geçerli sayılır. Çok büyük farklar yok bagajlar arasında.
P. C. marka bir bebek arabası 4'e katlanıyormuş, en kısa sürede ona bakacağım. Bakalım kapandığında boyutları ne duruma geliyor...

h k
06/11/2009, 22:39
chicco ct 0.2 model bebek arabası kullanıyoruz.

bu arabanın aynı zamanda ana kucağı adında bir parçası daha var. bu parçada bebek küçükken oto koltuğu olarak kullanılıyor . çarpışma testleri falan var .

arabanın kendisi bagaja oldukca zor sığıyor , almadan önce elimde metre ile bagajın sağını solunu ölçüp öyle almıştım. bagaja hem zor sığıyor hemde tamamen bagajı dolduruyor. bagaja koymadan önce katlarkende arabanın bazı parçalarını sökmek gerekiyor (ama bu işlem zor değil ). arabanın üstüne bagaja ancak bir iki küçük poşet koyabilirsiniz.

baston tipleri çok küçük bebeklere tavsiye etmemişlerdi o yüzden almamıştım. bu hali ile bebek + 3 kişi uzun yol yapmıştık . arabanın her santimetre karesi doldurup yola çıkmıştık , o zaman anladım ki punto bekar insanın arabası :) sedan araba şart.

benim bebe artık büyüyor , ana kucağını bırakıp oto koltuğu almam gerekecek yakında. masrafı hiç bitmiyor bunların :D

taygunm
06/11/2009, 22:49
Bizim forumda bayağı bebeği olan ve bekleyen var ne yapsak grandepunto kreşi mi açsak:)))

Riddle
07/11/2009, 19:03
Ablama hediye olarak son 1 aydır bebek arabalarını baya araştırdım. 300-500 arası en iyi bebek arabası olarka pierre cardin enigmayı(2008 yılında en iyi bebek arabası seçilmiş) buldum. Katlanınca bagaja sığıyo. Mağaza fiyatı 400tl ben epuset diye bi siteden 284 e kargo dahil aldım. Koltuk için 6 ay kadar beklerken araştrın zaten o aydan önce oturamıyo yumurcaklar.

https://www.epuset.com/Cift-Yonlu-Bebek-Arabalari/Pierre-Cardin-Enigma-Aliminyum-PS%20705.aspx

reddragon
23/07/2013, 23:00
Evet Grande Punto bagajı oldukça küçük. Özellikle derinliği çok düşük. Baston tipi arabalar uzun geliyor. Ben Britax markasının bebek arabasını aldım. Aracın tekerlekleri de çıkınca zemine oturuyor. Şu anda ana kucağı ile kullandığımız için sadece iskelet kısmını koyuyorum. Pusetini giydirince biraz daha kaba olacaktır haliyle.
Araba AWM , hastane gibi yerler için çok güzel fakat şehir içinde gezmek ve kaldırım çıkma gibi konularda fazla başarılı değil.
https://www.which.co.uk/news/2011/08/britax-unveils-new-b-agile-pushchair-263859/
https://j1307.hizliresim.com/1c/r/qpkcf.jpg (https://bit.ly/c25MCx)