PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GrandePuntoTR Sosyal Destek Projesi (İSTANBUL)

PLaTiNuN
30/10/2009, 18:13
....İZZET HUZUR EVİ ZİYARETİ....
<<<<DOMUZ GRİBİ SALGINI SEBEBİYLE ÖNÜMÜZDEKİ AY'A ERTELENMİŞTİR>>>>

NOT:HUZUREVİ YÖNETİMİNİN İSTEĞİYLE
https://forum.grandepuntotr.com/grandepuntotr_huzurevi_ziyareti.gif

Okuyan arkadaşlar şöyle bir şaşıracaktır Nasıl yani? diyecektir ama başlıkta okunduğu gibi herşey ortada bu seferki buluşma diil ondan ziyade bir ziyaret...
Malum herkes işinin gücünün okulunun peşinde.Kimi zevk, kimi dostluk kimiyse işini görmek için forumumuza katılmıştır.Mutlaka herkesin içinde biraz olsun insanlık duygusu ve merhamet vardır sadece günlük hayat ve eğlence için değil yardım elini uzatmak içinde ufacık bir zamanı vardır...Burada amaç zorunda bırakmak değil gönüllü kılmaktır...Bu düşünceyle yola çıkarak bizlerde (siyah_rüzgar, EviLDoeR ve ben) bu nacizane fikrimizi forumumuzda diğer üyelerle paylaşmak olursa desteklerini arkamıza alıp belkide yıllar sürecek bir gelenek oluşturmak istedik.Sadece İstanbul değil çok değerli dostlukların,arkadaşlıkların kurulduğu diğer illerimizdede bu tür projelerin gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum...
Bu insanların istedikleri çok birşey değil sadece onları ziyarete gelmiş onları önemsemiş onları unutmamış birilerini karşılarında görmek...Belki öz çocukları öz torunları gibi olamayız ama onlara bu istediklerini verebiliriz hürmet gösterip ellerini öpebilir onları mutlu edebiliriz.Onlar için bu yeterde artar bile...
Belki "bu konunun yeri burası değil" diyenler yadırgayanlar olabilir ama affetsinler çünkü eğlenmek için buluşmak kadar insanlık için buluşmakta çok normaldir bence...Hem forumumuzun tatsız olaylar nedeniyle durgunluğunu sonlandırmak hem de popüleritemizi arttırmaya yardımcı olacağını düşündüğümüz bu projede yer almak isteyen arkadaşlar normal bir buluşma gibi açacağımız listeye ismini yazdırabilirler...Tüm GrandePuntoTR ailesine saygı ve sevgilerimle...

06kaymak
30/10/2009, 18:17
tebrik ediyorum...

femoli
30/10/2009, 18:36
Valla süper bizimde ne zmandan beridir aklımızda ama sadece aklımızda :(

Bunu hayata geçirdiğin için tebrik ediyorum ...

JASMINE
30/10/2009, 19:46
Tolga gerçekten böyle ulvi bir buluşmayı gerçekleştireceğiniz için tebrikler.

PLaTiNuN
30/10/2009, 20:50
Valla süper bizimde ne zmandan beridir aklımızda ama sadece aklımızda :(

Bunu hayata geçirdiğin için tebrik ediyorum ...

İnşallah harekete geçmenizi sağlarız mehmet abi çünkü bizde 1 aydır düşünüyoduk...

KaGaN
30/10/2009, 21:07
Süper bi buluşma olucaktır..eminimki orda yaşayan insanlarda bunlardan çok ama çok mutlu olacaktır..teşekkürler arkadaşlar..

Ah-MeT
30/10/2009, 22:04
Sizleri Tebrik ediyorum, Çok iyi düşünmüşsünüz...

Ogulcan.Öğüt
30/10/2009, 22:22
Tebrikler Çok güzel Bir düşünce İstanbulda Olsak Kesin Katılırdık :( ...

ABNEW
30/10/2009, 22:27
Tolga, ben de tebrik ederim böyle önemli, kutsal bir buluşmanın yeri burası tabiki,

Bu ince davranış için teşekkürler...

erdiyilmaz
30/10/2009, 23:59
bu tur sosyal projelerini her zaman destekliyoruz,

buna benzer bir sosyal girisimi gecen yillarda yapmistik, adapazari'nda bir koy okuluna grandepuntotr sitesi olarak bilgisayar ve kirtasiye yardiminda bulunmustuk. bu tur sosyal girisimler sitemiz adina cok sevindirici, hatta yardim videomuzu buldum; https://www.youtube.com/watch?v=YBxANWvVc2w

no_fear
31/10/2009, 00:11
cok guzel bır fıkır önümüz kurban bayramı bayramda da gıdılebılır (ben kurban bagıslarımı huzurevlerıne yapıyorum sızede önerırım)

siyah rüzgar
31/10/2009, 13:46
düşüncesi bile duygulandırıyor insanı. bu fikir ilk aklımıza geldiğinde buraya taşımamızın gerektiğini düşündük ki tolgada muhteşem bir başlık ile konuyu açmış teşekkür ediyroum. bu zamana kadar hep kendimiz ailemiz için bişeyler yaptık, ama düşündük ki mala mülke değil sadece sıcak bir gülümsemeye içten bir sevgiye ihtiyacı olan insanlar var yaşlılarımız var. huzur evi ile görüşmemde o kadar sıcak ve güzel ilgiliydiki huzur evi çalışanı teefonda çok memnun kaldım. arkadaşlar kendimize bir kıyafet alınca yada sevdiğimiz bişey olunca çok mutlu oluruz, ama inanki mutluluğa ihtiyacı olan birilerini sadece kendi içimizden gelen sevgiyle mutlu ettiğimiz zaman mutluluğun hazzını o zaman alırsınız. HAYDİ İSTANBUL MUTLU OLMAYA MUTLU ETMEYE

siyah rüzgar
31/10/2009, 13:48
15 kasim pazar huzur evi buluşma listesi

1- siyah rüzgar +3
2-platinun
3- evildoer

jarahar
31/10/2009, 14:09
4-Jarahar

Maslak İzzet 'mı acaba?

ABNEW
31/10/2009, 14:13
1- siyah rüzgar +3
2- platinun
3- evildoer
4- jarahar

siyah rüzgar
31/10/2009, 15:20
4-jarahar

maslak izzet 'mı acaba?

evt altan abi maslak izzet huzurevi

jarahar
31/10/2009, 17:06
harika fikir kutlarım sizleri,katılmakda çok keyifli olacak.ne tür bir hazırlık yapmak lazım.pasta börek tatlı ile gitmekmi doğru meyva bitki çayları veya kıyafet benzeri hediyelermi almak lazım acaba?
Adem'cim görüşmenin detaylarını bizede anlatırmısın,hazırlığı nasıl yapmalıyız?

anvil
31/10/2009, 19:12
Bu güzel düşünceyi bulan ve uygulamaya geçiren herkese tebrikler.

plastro
01/11/2009, 12:56
Bende tebrik ederim güzel bir düşünce

siyah rüzgar
01/11/2009, 21:39
Altan Abi.
Konuşmamda çok önemli istekleri olmadı ...Orada yaşlıların kullandığı bir çay ocağı varmış..Burası için çay,kahve,şeker tadında şeyler alırsanız iyi olur dediler..
Onun dışında kıyafet vs..şeylere girmeyin ...Altından kalkamazsınız dediler..
Eğer ikramlarınız olacaksa(börek,dolma gibi) öğlen yemeği vermeyiz..Sizin getirdikleriniz ikram edilir..Öğle yemeğinde verilir..
Onun dışında 5 çayı için kurabiye alınabilir...
Gerekli detayları gene aramızda konuşuruz isterseniz..

Hep

serdar2362
01/11/2009, 22:01
Böyle güzel bir buluşmaya katılacak bütün arkadaşlarımı kutluyorum. Kararlaştırılan buluşma mükemmel insani bir görev darısı bize.

emrahcelik
01/11/2009, 22:43
tebrikler düsünene unutmayın ki hepimiz bir gün yaslanıcaz.....
bu iş icin herzaman ;)
+ 1 ;)

PLaTiNuN
01/11/2009, 22:50
Takdirini ve desteğini eksik etmeyen tüm abilerime,arkadaşlarıma ve en önemlisi bu projenin fikir babası (siyah_rüzgar) adem abi ye çok çok teşekkür ediyorum...

ati rugerm
02/11/2009, 10:51
düşüncenizden dolayı emegi gecen herkesi kutluyorum

siyah rüzgar
02/11/2009, 14:54
Takdirini ve desteğini eksik etmeyen tüm abilerime,arkadaşlarıma ve en önemlisi bu projenin fikir babası (siyah_rüzgar) adem abi ye çok çok teşekkür ediyorum...

kardeşim bana özel bir fikir değil sen ve murat (evildoer) olmasanız olmazdı her zaman destekleriniz için size asıl ben teşekkür ederim.

istanbul listede pek haraket yok nedennnnn....

superfat
02/11/2009, 15:36
Arkadaşlarım, Abilerim saygıdeger kardeşlerim listenin sıradaki yerine hemen adımı yazmanızı rica ediyorum =))))) 15 kasımı iple değil halatla hatta çeki halatıyla çekiyorum =) Düşünce mükemmel emeği geçen herkeze teşekkürler ...

Ayrıca Anadolu yakasından katılacak olan arkadaşlarla irtibata geçip beraber konvoy halinde gitmeyi öneriyorum

Teşekkürler..

Bu arada Adem Abi seni çok özledim =)=)

siyah rüzgar
02/11/2009, 16:24
Arkadaşlarım, Abilerim saygıdeger kardeşlerim listenin sıradaki yerine hemen adımı yazmanızı rica ediyorum =))))) 15 kasımı iple değil halatla hatta çeki halatıyla çekiyorum =) Düşünce mükemmel emeği geçen herkeze teşekkürler ...

Ayrıca Anadolu yakasından katılacak olan arkadaşlarla irtibata geçip beraber konvoy halinde gitmeyi öneriyorum

Teşekkürler..

Bu arada Adem Abi seni çok özledim =)=)

yunusum kardeşim balım böceğim :) bende seni özledim :) bu sefer de gelmezsen ben o halatı boynuna bağlayıp zorla geitircem seni :)

siyah rüzgar
02/11/2009, 16:26
1- siyah rüzgar +4
2- platinun
3- evildoer
4- jarahar
5- superfat

PLaTiNuN
02/11/2009, 17:33
kardeşim bana özel bir fikir değil sen ve murat (evildoer) olmasanız olmazdı her zaman destekleriniz için size asıl ben teşekkür ederim.

istanbul listede pek haraket yok nedennnnn....

Ne demek abi her zaman yanındayız hep destek tam destek :D :D

Yürü be yunus kim tutar seni adem abinin niyeti bozuk :whip0000: sakın gelmemezlik yapayım deme benden söylemesi :D Bu arada bi eksiklik var yaw bizim muratlar nerelerde :g0000000:

1- siyah rüzgar +4
2- platinun
3- evildoer
4- jarahar
5- superfat
6-emrahçelik

EviLDoeR
02/11/2009, 17:44
muratlar derken beni çok konuştuğum için çoğul mu göstermek istedin yoksa mm_ışık ile beni mi sordun (cevabı biliyorum) adem abi ile msn den konuşuyorum. şuan yazılanları takip etmekle yetiniyorum nede olsa her türlü listede adım var :D:D:D
adem abi ile arada msn de kritik yapıyoruz (soruna hızır gibi yetiştim dime)

PLaTiNuN
02/11/2009, 22:49
Walla bravo sölicek bişe bulamadım çözdün sorunu :P

siyah rüzgar
03/11/2009, 12:20
murat işte fiber murat :)

arkadaşlar ben demleme siyah çay işinî hallettim bilginize....

siyah rüzgar
03/11/2009, 12:23
Bu arada bi eksiklik var yaw bizim muratlar nerelerde :g0000000:

evt murat,özcan , elmedin ve diğerleri neredesiniz....

jarahar
03/11/2009, 13:43
Bende şeker işinimi halletsem diyorum,Eminönünde Şekerci Hafız Mustafa var,ordan akideli ,fındıklı ,güllü, bergamutlu şekerler ,nane şekerlermi alsam diyorum ama gideceğimiz yer için doğrumu acaba hani şekeri olanlar yiyemez,neyse ben hem şeker hemde dökme yaprak bitki çayları alayım iyi olur.şekerle hasta ederiz,bitki çayıyla düzeltiriz durumu:)
Birde Adem'cim tahmini kaç kişiyi ziyaret edeceğiz?Sayı bilirsek ona göre hazırlanırız.

siyah rüzgar
03/11/2009, 14:21
abi kesme şeker alsan yeterli olur sanırım :) gelecek olan arkadaşlar eşlerini arkadaşlarını getirebilirler ben listede belirttiğim gibi +4 kişi geliyroum..

PLaTiNuN
03/11/2009, 16:27
Bende şeker işinimi halletsem diyorum,Eminönünde Şekerci Hafız Mustafa var,ordan akideli ,fındıklı ,güllü, bergamutlu şekerler ,nane şekerlermi alsam diyorum ama gideceğimiz yer için doğrumu acaba hani şekeri olanlar yiyemez,neyse ben hem şeker hemde dökme yaprak bitki çayları alayım iyi olur.şekerle hasta ederiz,bitki çayıyla düzeltiriz durumu:)
Birde Adem'cim tahmini kaç kişiyi ziyaret edeceğiz?Sayı bilirsek ona göre hazırlanırız.

Aman Altan hocam naptın şeker komasına mı sokucaksın insanları biz mutlu etmeye gidiyoruz hasta etmeye diil :D:D:D Adem abinin dediği gibi kesme şeker yeterli sanırım...Bu arada diğer arkadaşlara özelden msj attım maillerine girdiklerinde göreceklerdir mutlaka...

EviLDoeR
04/11/2009, 12:00
1- siyah rüzgar +4
2- platinun
3- evildoer +1
4- jarahar
5- superfat
6-emrahçelik

PLaTiNuN
04/11/2009, 12:07
Sayı her geçen gün artıyo hadi hayırlısı :D

emrahcelik
04/11/2009, 12:59
arkadaslar gün ve saat göremedim ama Başkan belirt bunları :P 15 kasım faln yazılmıs ama ?

siyah rüzgar
04/11/2009, 13:20
buluşma tarihimiz 15 kasım pazar günü saat 1 civarı olacak tolga başkan detaylı açıklamayı yazacaktır.

PLaTiNuN
04/11/2009, 13:42
Adem abi'nin de dediği gibi günü de öldürmeden çok erkenede almadan saat 1.00 uygundur detayları başlığa eklerim önümüzdeki günlerde...

goksel_
05/11/2009, 20:31
Merhabalar. Bu güzel organizasyonu düşünüp,harekete geçen ve onları destekleyen arkadaşları tebrik ederim. ARkadaşlar listenize beni de ekler misiniz?
Bazı şeyleri de detaylandırmakta fayda olacağını dşünüyorum.Katılacak arkdaşlarla bir iş bölümü yapıp götüreceğimiz malzemeleri ve ne kadar olması gerektiği gibi bilgileri paylaşsak daha iyi olmaz mı?Sonra çay-şekere boğmayalım insaları :) yada eksik olmasın. Ayrıca ziyaret günü, karşıdan da gelcek arkadaşlarla ortak bir buluşma noktası ayarlanıp hep birlikte gidilebilirmi? 15 kasımda görüşmek üzere

PLaTiNuN
05/11/2009, 22:19
Merhaba göksel listeye senide ekliyoruz :) Detayları en geç pazartesi günü konunun başlığından takip edebilirsin çünkü netleştirmeden parça parça yazmak sağlıklı olmayacak netleştirmeye çalışıyoruz ayrıca buluşma için organize olabilirsiniz anadolu yakasından superfat nickli yunus arkadaşımız da bize katılacak ona ulaşıp bu fikrini sölerim merak etme...

15 KASIM PAZAR İZZET HUZUREVİ ZİYARETİ KATILIMCILARI

1- siyah rüzgar +4
2- platinun
3- evildoer +1
4- jarahar
5- superfat
6-emrahçelik
7-goksel_

siyah rüzgar
06/11/2009, 12:18
ben bugün gün içierisinde tekrar huzur evi yönetimi ile görüşeğim. sonrasında detayları sizlere aktarırız arkadaşlar... malzeme paylaşımıda o zaman yapılır

jarahar
06/11/2009, 12:36
Jarahar+1
Adem'cim toplam kaç kişiyi ziyaret edeceğimizde öğrenirmisin,hazırlığımızı ona göre yapalım

siyah rüzgar
06/11/2009, 14:21
arkadaşlar az önce huzur evi yönetimi ile görüştüm ve kendilerine yazı gelmiş ziyaretlerin 1 ay ertelenmesi hakkında. şu an bildiğinzi gibi domuz gribi salgını var ve bu nedenle ziyaretleri kabul edemiyorlarmış 1 ay sonra tekrar aramamızı rica ediyrolar.....

EviLDoeR
06/11/2009, 14:27
sağlık olsun ne diyelim 1 ay sonra tekrar deneriz şansımızı

jarahar
09/11/2009, 01:39
Sağlık olsun.Biz bekleriz.
Ama dün akşam şahsen deneyimledim domuz gribi vakasını,dışardan gözüktüğü gibi değil.Dün annemi yüksek ateş ile özel bir hastaneye kaldırdık,%90 domuz gribi dediler,İstanbulda bunun testini bir tek Şişli Etfal yapıyor dediler,gittik ve şok olduk artık normal grip yokmuş Türkiye'de tüm grip vakalarını domuz gribi olarak algılayıp tedavi ediyorlar,ve ne yazıkkı ayırt edemiyorlar normal grip ile domuz gribini.Enfeksiyon bölümünün önü gece 2 ye kadar ana baba günü.bu hastalık en çok akciğerleri zayıf olanlar,astım,şeker vs hastalığı olanlar için gerçekten ölümcül.annemi 39,6 ateşten geri çevirdiler sağolsunlar.Ayrıca çocuk acilin önü tam bir facia çocuklar cok yakalanmışlar ve çok kötüydü.Ziyaretin iptal olması bence iyi oldu iyilik yapalım,mutlu edelim derken onlara virüs taşıyabiliriz.Ve bence kış boyunca alışveriş merkezleri,sinemalardan yani virüs alabileceğiniz kalabalık yerlerden uzak durun,hastalığın seyri çok ağır,herhangi bir nedenle hastanelere işiniz düşerse kesinlikle maskesiz gitmeyin.virüs en çok hastanelerde bulaşıyormuş.

femoli
09/11/2009, 09:19
Bencede iyi olmuş tamam organizasyonun anafikri çok güzel ama kaş yapalım derken göz çıkarmayalım biraz daha bekleyelim :)

Domuz gribi ileti ne bu ya ..

siyah rüzgar
09/11/2009, 09:31
altan hocam çok geçmiş olsun. zamanında tedbir herşeyin ilacı gibidir tekrar büyük geçmiş olsun.

PLaTiNuN
09/11/2009, 22:57
Geçmiş olsun Altan hocam üzüldüm böyle kötü bir deneyim yaşamanıza ama annenizin iyileşmesinede bi o kadar sevindim...Uyarılarınız içinde teşekkür ederim gerçekten kimi insan tarafından tiiye alınan ama ne kadar tehlikeli olduğunu yaşayanın bildiği bir hastalık. Allah hepimizi korusun bi an önce bitse şu illet...

jarahar
10/11/2009, 00:21
Çok teşekkürler.
Ayrıca uyarmak istiyorum;Testi olmadığı ve ayırt edilemediği için özel hastaneler bunu fırsata dönüştürmek için her türlü yolu deniyorlar,.Bize %90 domuz gribi bu ve üç günde iyileştiririz dediler ve 3000 tl para istediler,bizimde hastanelere güvenimiz olmadığı için üç yerde baktırdık ve Şişli Etfal'de sigorta kapsamında iyileştirdik Annemi.Benim gözlemlediğim tek fark kusmak,eğer kusma eşlik ediyorsa hastalığa domuz gribi olasılığı daha fazlaymış.Ve boğazınızın alt bölümünde gırtlak altında tatlı bir yanma başladıysa hemen müdahale ettirin.Çünki hastalığın iki günlük kuluçka devresinde böyle oluyormuş.Kafanıza göre ilaç alıp atlatırım demeyin hiçbirşey fayda etmiyor,ama hastanede iki değişik serum ile 2 saatte hallettiler.

Ah-MeT
10/11/2009, 00:28
Altan bey, Çok geçmiş olsun...

femoli
10/11/2009, 08:47
Çok teşekkürler.
Ayrıca uyarmak istiyorum;Testi olmadığı ve ayırt edilemediği için özel hastaneler bunu fırsata dönüştürmek için her türlü yolu deniyorlar,.Bize %90 domuz gribi bu ve üç günde iyileştiririz dediler ve 3000 tl para istediler,bizimde hastanelere güvenimiz olmadığı için üç yerde baktırdık ve Şişli Etfal'de sigorta kapsamında iyileştirdik Annemi.Benim gözlemlediğim tek fark kusmak,eğer kusma eşlik ediyorsa hastalığa domuz gribi olasılığı daha fazlaymış.Ve boğazınızın alt bölümünde gırtlak altında tatlı bir yanma başladıysa hemen müdahale ettirin.Çünki hastalığın iki günlük kuluçka devresinde böyle oluyormuş.Kafanıza göre ilaç alıp atlatırım demeyin hiçbirşey fayda etmiyor,ama hastanede iki değişik serum ile 2 saatte hallettiler.
Walla böyle sağlam bilgiler daha çok işimize yarar çok geçmiş olsun altan .

serdar2362
10/11/2009, 15:20
Geçmiş olsun Altan kardeşim. Verdiğin bilgiler gerçekten çok değerli. Bu memlekette olmaz dememek lazım. Olmaz, olmaz. Her şey her an olabilir.

M@GIC
03/12/2009, 20:12
tebrikler güzel bir düşünce

emrequzel
03/12/2009, 20:52
Çok teşekkürler.
Walla kendimden korktum şimdi 3 gun once bogazımda hafıften kasıntılar wardı 2 gundur agrıo baya ama benım kronik bi hastalıgım bu oncelerden cok agrırdı iltihap olurdu içtiğim ilacın hakkı hesabı yoktur.Her ay korunma amaçlı iğne oluyordum ama 45-50 gun oldu olmadım daha dogrusu unuttum.Bende o yuzden acıyor diye düşünüyorum.Baska herhangi bi durum yok sadece bogazlarımda war .Baska bi durumda olursa bende kontrole gidicem.

aykaner
04/12/2009, 08:36
arkadaşlar ıstanbulda bı buluşma olursa benıde ekleyın