PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sunroof Arızası...

bluEyes
26/10/2009, 18:02
Gece problemsiz çalısan sunroofum sabah kalkıp okula giderken tam açılmadığını farkettim yarıya kadar acıldıktan sonra düğme hiç işlemiyor ve sunroff yarıda kalıyor ancak yarıya kadar açılıp kapanmasında bir problem yok.Müslüm abinin yanına uğradım iki gün gibi sürebileceğini söyledi bu durduk yere oluşan problem canımı sıksada müsait bir zamanda kavaklıdere otoya bırakıp yenisi gibi almaktan baska yapıcak bişey yok... daha önce bu şekilde bir sorunla karşılasan oldumu merak ediyorum açıkcası..

ABNEW
26/10/2009, 21:54
Mustafa geçmiş olsun, ben önemli bir problem olabileceğini sanmıyorum.Belki ray sisteminde bir takılma ya da ayarsızlık olabilir, 2 sene kadar kullandım skydome u ama benim başıma gelmemişti bu tarz bir problem...

Romeo_er2
26/10/2009, 23:53
Mustafa geçmiş olsun, ben önemli bir problem olabileceğini sanmıyorum.Belki ray sisteminde bir takılma ya da ayarsızlık olabilir, 2 sene kadar kullandım skydome u ama benim başıma gelmemişti bu tarz bir problem...

abi galiba bizim cemiyette arabası sorun çıkarmayan bi sen varsın =) helal olsun çiçek gibi bakıyosun demekki hepsine =)

ABNEW
27/10/2009, 00:20
abi galiba bizim cemiyette arabası sorun çıkarmayan bi sen varsın =) helal olsun çiçek gibi bakıyosun demekki hepsine =)

Yok canım, benim araçlarımda da bazı problemler çıktı.Sadece bu problemlerin her markada olabileceğinin farkındayım o kadar ;)

Romeo_er2
27/10/2009, 00:33
neyse abi maşallah diyelim nazar değmesin =)

bluEyes
27/10/2009, 00:51
tesekkür ederim abi ya sıkışma algılıyo denildi ya da dişlilerde sorun olabilir dedi müslüm abinin servisinde çalısan usta arabanın garantisi devam ediyo uzattırmıstım son 1 yılıda muhtemelen ordan çözülcek tek sorun böyle olsun zaten yolda bırakmasında :))

ABNEW
27/10/2009, 00:58
neyse abi maşallah diyelim nazar değmesin =)

Sağol Ertuğ, hepimiz sorunsuz kullanırız umarım,

tesekkür ederim abi ya sıkışma algılıyo denildi ya da dişlilerde sorun olabilir dedi müslüm abinin servisinde çalısan usta arabanın garantisi devam ediyo uzattırmıstım son 1 yılıda muhtemelen ordan çözülcek tek sorun böyle olsun zaten yolda bırakmasında :))

GP larda arada sırada arıza çıkmakta ama daha yolda kalanını duymadım:)
Garanti devam ediyorsa kafana takma hiç, serviste güzelce halledilir.Zaten sunroof gibi çok da hassas bir ayarı yok skydome un...

bluEyes
27/10/2009, 01:02
servis kavaklıdere olunca kafaya takmıyorum zaten abi :) garntiyi uzatmakta tereddüt etmemistim iyikide uzatmısım diyorum tekrar en azından kafanda soru işaretleri olmuyo 1 yıl daha olsa uzatırım yani :) herkesin başına farklı sorunlar gelsede bence gercek anlmda gpler sınıfında en iyilerden ben memnunum aracımdan iyi ki almışım dedirtti bana abi daha ne olsun ;)

xnode
19/04/2011, 23:54
Konu açılalı epey olmuş ama Şu an aynı sorun bende mevcut.

Farklı Punto araçlarda gördüğüm kadarıyla sunroof tamamen açılırken benim aracımın sunroof'u diğerlerinin yarısı kadar açılıyor. Ancak açılmasında ve mekanizmasında herhangi bir sorun yok gibi. Acaba bir takılma veya yağlama eksikliği mi mevcut ?

Sorun çözüldüyse nasıl olduğunu yazabilir misiniz ?
Teşekkürler.

enemca
16/09/2016, 13:40
Konu açılalı epey olmuş ama Şu an aynı sorun bende mevcut.

Farklı Punto araçlarda gördüğüm kadarıyla sunroof tamamen açılırken benim aracımın sunroof'u diğerlerinin yarısı kadar açılıyor. Ancak açılmasında ve mekanizmasında herhangi bir sorun yok gibi. Acaba bir takılma veya yağlama eksikliği mi mevcut ?

Sorun çözüldüyse nasıl olduğunu yazabilir misiniz ?
Teşekkürler.

enemca
16/09/2016, 13:52
İlk önce sağ ve solda cam tawani tutan 4 vida var bunlari torx anahtarla sok cam tavanı geriye doğru nazikçe çekip cikar. Kolay çıkarmak icin arka kapıyı aç bi ayağınla eşiğe baş diğeriyle kilit mandalinin ordan destek al böylece cami dusurmezsin ve dengeni saglarsin. Tabiki bu işlemleri yapmak için skydome u tam acman gerek. Daha sonra halatlar bak dışarıdaki kalan kısmının uzunlukları aynimi? Sonra bu haliyle kapatma düğmesine basın tabi bi elinizlede zinciri tutup hafifçe çekin. Eğer zincir elinize gelirse veyahut açma kapama esnasında içeri dışarı hareket etmiosa kopmuş demektir. Bu durumda geçmiş olsn serviste 2500 dışarda en asa 1000 ankarada iseniz bn yardımcı olurum. Diger bir açılan sohbette yazmıştım burayada yazim dj_enemca@hotmail.com mail adresim yada 05414400512 numarama mesaj atarsanız donus yaparim