PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto mu? Hyundai Accent Era mı?

zafers34
26/10/2009, 00:17
Arkadaşlar yeni bir araba alma telaşındayım.Dizel 90 veya 110 beygirlik bir araç kafamda Grande punto daha çok yatıyor açıkçası beğeniryorum almak istiyorum ama arkdaşlar olsun çevre olsun 110 luk era al daha iyi diyorlar.Gerçi bu arabalar farklı segmendeler gibi geliyor bana yani karşılaştırmak biraz kafamı karıştırıyor ama sizlerin düşüncelerini almak istedim.Birde hyundai dorumda bu soru aynen sorulmuş ve hyundaiciler grande puntoyu baya alt segmenlerde gibi göstermişler kafam daha karıştı.Bu konudaki düşünceleriniz benim için önemli teşekkürler, saygılar

berkeraaa
26/10/2009, 02:21
:) :) Zafer bey asla ama asla punto sahibi olduğum için söylemiyorum ancak araç almadan önce çoook araştırdım çok düşündüm...Accent Era yada bindim Getz e de bindim Sonataya da bindim Bravoyada...neyse uzatmadan konu hakkında yorumumu yapayım Dynamic yada Fun puntoya bir binin ve lütfen bir hyundai showroom una uğrayın.....kalite farkını göreceksiniz....

tüfekçi
26/10/2009, 06:59
merhaba zafer bey era yıo kesinlikle tavsiye etmiyorum puntoy la kıyaslanamaz...

narkoz30
26/10/2009, 08:06
HYUNDAİ dediğiniz acaip bir araba türkiyede de çok tutuluyor ancak tamam sonuçta yol yapacaksınız içi küçük bir arba mı yoksa geniş ferah bir araba mı itiyorsunuz önce onu bir kendinize sorun ben piyasaya çıkan tüm araçları kullanırım özel merakım ne yapayım işten güçten vakit bulup test sürüşlerine giderim punto alırken daha arabaya biner binmez karar verdim tamam bu dedim. Golf de bile araç iç mekanı küçük geliyor darlıktan daralıyorsunuz. Ha bir de dış mekan var accent era ya bir bakın bir de puntonun heybetine bakın bence 2. elleri ucuz ve daha kimse değerinin farkında değilken bravo yada punto alın yok pahasına alırsınız ama uzun yıllar size ucuz servis ve işçilikle hizmet eder parçasını da heryerde bulursunuz olmadı bir sürü alternatifleri var satarken de edeceğiniz zarar gözünüzde büyümez ben 22000 liraya aldım emotion 1.3 mj puntomu aradan 1 yıl geçti 21000 liraya verdim hemde hemen. :) yani 1 yıl kiraladığınızı düşünün çıkacak fiyat farkını düşünemiyorum bile. :) Size iyi seçimler dilerim bu forumda tarafsız biri bulamazsınız ben 1990 yılından beri fiatçıyım forumdaki birçok kardeşimizin yaşından bile büyük bu süre ancak bundan dolayı tarafsız yorum yapamam. Dediklerimi dikkatle kontrol ederseniz beni daha iyi anlamış olacaksınız.

zafers34
26/10/2009, 11:15
arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.İnşallah kafama göre bulabilirsem kısmetse alacam grande puntoyu saygılar

Arkadaşlar birde şunur sormak istiyorum bu grande puntolarda bilemiyorum ama direksiyon olarak cty olarak anladırılan özellik devamlı sorun çıkarıyormuş artı arka kapıların sıcaktan açılmama gibi sorunları varmış doğrumudur.Teşekkürler

ERDİ
26/10/2009, 13:24
Arkadaşlar birde şunur sormak istiyorum bu grande puntolarda bilemiyorum ama direksiyon olarak cty olarak anladırılan özellik devamlı sorun çıkarıyormuş artı arka kapıların sıcaktan açılmama gibi sorunları varmış doğrumudur.Teşekkürler

Sıfır araçlarda bu sorun tamemen çözüldü benim aracım 2008 benimde arka kapılar bazen açılmıyordu serviste iyileştirilmiş arka kapı kollarını taktırınca sorun çözüldü city ede gelince oda zaten 2008 modellerde iileştirlmiş hale getirildi yani artık sorun kalmadı

Eraların yol tutuşu ii değil diye duymuştum ben tavsiye etmem puntoda ki karizma erada yok

erdta
26/10/2009, 14:22
Merhaba Zafer,

İlk olarak bahsettiğin sorunlardan arka kapının açılmaması problemi yenilerde yok sanırım en azından ben yaz boyunce böyle bir durum yaşamadım. City motoru ise bildiğim kadarı ile ilk serilerde yaşandıktan sonra giderildi. Karşılaştırma konusuna gelirseniz bence hiç düşünmeyin punto konusunda piman olmazsınız heleki dizel bir puntodaki yakıt cimriliğini gördükten sonra.

zafers34
26/10/2009, 15:37
Çok teşekkür ederim arkadaşlar bilgi verdiğiniz için o zaman ben 2008 ve yukarı modellerine bakayım çünkü sorun istemiyorum arabamda çok saolun teşekkürler saygılar

ABNEW
26/10/2009, 16:59
Era nın bagaj hacmi, performans ve fiyatı dışında GP ya göre üstün bir özelliği bana göre yok.B segmenti sedanlar arasında Era benim de ilk tercihim olabilir ama gerek donanım gerekse güvenlik ve kalite olarak GP daha üstün.Albea mı Era mı deseler Erayı seçerim...

murti82
27/10/2009, 14:21
Era'yı ben de kullandım. Araç performans olarak daha atik ve hızlı ama virajlarda çok yatıyor, 100kmh üzerinde uçacakmış-savrulacakmış hissi veriyor, daha fazla yakıt tüketiyor, 3. viteste bayıldığı yerde 2. vitese atıyosun bu sefer araba çok bağırıyor.
Ayrıca iç mekan malzeme kalitesi bana göre berbat, kullanılan plastikleri hiç beğenmedim.

palombaro
27/10/2009, 15:55
ötv indiriminde era 24bin küsür satarak Türkiye'de en cok satan araç olmus ama ben puntoyu tercih ederim.

mustafa
27/10/2009, 17:43
Babamda Hyundai accent era var. Mayıs 2009 da aldı ve Yakıt tüketimine dayanamadığından aldıktan bir ay sonra lpg taktırdı. Benim asıl değinmek istediğim nokta aracın sağlamlığı şöyle ki bizim Gp lerde bagaj kapağını kaldırdığınızda ağırlığı hissediıyorsunuz eralarda ise tenekeden yapılmıs hissi veriyor. Sadece bagaj kapaklarına bakmak bile farkı hissetmek için yeterli.

Ah-MeT
27/10/2009, 21:56
bu durumda Tabiki Grande punto:)

StrawBeeRy
27/10/2009, 22:49
Motor ve performansta era iç ve dış dizaynda gp derim.

ERDEM1907
28/10/2009, 11:07
kesinlikle Grande Punto. ben 1.5 aydır kullanıyorum çok memnunum. Formu okursan araçla ilgili tek olumsuzluğun 2006 modellerde olduğunu görürsün. Gönül rahatlığıyla al derim

iongun
28/10/2009, 12:15
Hyundai tenekeden ibaret....

ABNEW
28/10/2009, 15:01
Konuda geçmese bile bence Era ile Linea karşılaştırılabilir aslında.Amaç sedan ise GP ya çok benzeyen Linea Eraya tercih edilebilir...

GPS2
28/10/2009, 22:51
:g0000000:az önce BURSA AUTOSHOW 2009 ziyaretinden geldim...alıcı gözüyle hemen hemen bütün bu ayardaki arabaları inceledim...yok yaww çin kore fransız beni çekmiyor, yeni reno FLUENCE dahil... linea *bana göre daha cana yakın çekici...fluncede torpidonun tam ortasına ucuz çin oyuncağı tetris gibi bir ekran ve sürücü koltuk ayar kolu baya bayağı sırıtıyor...megan 3 sw dikkat çekici ama onunda iç dizaynı fluencenin aynı...hyundai standında i10 i20 yi özellikle inceledim ruhum sıkıldı o kadar reklam... belkide gerekli ...işin yarısı reklam ...araba eh işte...era tamam... donanım olarak puntoyla imkanı yok kıyaslanamaz ...motor ok...CRDİ (FİAT-BOSCH teknolojisi)...rakibi motor hariç albea...:)

GP COSKUN
28/10/2009, 22:56
adını bile anmam
nerede benim italyan puntom
nerede kore malı hundai

GPS2
28/10/2009, 23:20
gözünüsevdiğimin puntosu onu hergeçen gün daha çok seviyorum...:)

ozdkay
29/10/2009, 10:16
motor performansına bişi diyemem ama iç aksamı yüksek hızlarda güvenilirliği çok kötü eranın.. puntonun herşeyden önce yakıt cimriliği, yere sağlam basması , daha spor ve görünümün daha güzel olması.. kronik sorunlarıda zaten yeni modellerde halledildiğini düşünürsek punto derdim

castro33
02/12/2009, 08:09
eraların performansı çok iyi.ben olsam era alırdım

gurik
02/12/2009, 11:28
GRANDE PUNTO Türkiye piyasasında sınıfında alınacak ve binilecek en güçlü ve donanımlı otomobildir. Diğer ARABA ları dikkate alamıyorum maalesef.

gurik
02/12/2009, 11:30
:thumbdown:
eraların performansı çok iyi.ben olsam era alırdım

sizin gp ile olan alakanızı da çözemedim. garaj bilgileriniz bomboş.

GP COSKUN
02/12/2009, 13:08
ERA ların performansı iyi fakat sürüş konforu sıfır
puntonun yanından bile geçemez konfor ve sürüş zevki açısından
şirkette elentra var kullanıyorum 1,6 hemde
ama puntoda ki kullanma zevkini alamıyorum

leon033
02/12/2009, 13:12
Accent eraların dizelleri 110 hp ve 235 nm torka sahip(yanlış hatırlamıyorsam) olması nedeniyle çok performanslı bi motora sahip çok müthiş bi sürüş keyfi veriyor insana bir tek artı yönü bu eranın... İç donanımı ve iç plastik kalitesi yönünden puntoyla karşılaştırılamaz punto bir çok donanıma ve kaliteli bir iç yapıya sahip olması yönünden eradan daha iyi bir yapıya sahip.fakat motor ve performan yönünden(dizel era için) eranın daha üstün oldugunu söyleyebilirim.era düşünürseniz select modeli donanım yönünden sizin istekleriniz karşılayabilir ama punto kadar olacagını düşünmüyorum(donanım açısından)...

Little F.K
02/12/2009, 19:55
3 ay uğramadık fanatizm almış başını gidiyor. Teneke mi diyen ararsın, koreli diyen mi ararsın Sonatayı işin içine katıp bilen, bilmeyen mi ararsın...

2'si farklı amaçlara hizmet eden araçlar. Tabi ki Era, GP'nin yanında performans hariç esamesi okunacak bir araç değil. Ama neye hizmet edicekleri önemli. 2'sinin üretim amaçları, hedef kitleleri çok ama çok farklı.

Bir kere punto hem sportif, hem çok daha modern bir iç tasarıma sahip, daha yenilikçi çizgilere, 18-35 yaş arası kitleye hitap eden, ve gerçekten İtalyan tasarımının güzelliklerini insanın gözüne sokmayı başarabilen bir araç. Ekonomi, tasarım, vs herşey yerli yerinde.

Era ise, daha çok şirketler için birebir, Türkiye yolları için birebir, gerçekten yürüyen ve motor aksamı olarak çok sağlam araçlar. Dikkat edin şase yada güvenlik unsurlarından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Yada maddi durumu çok iyi olmayan ama 2-3 çocuklu aileler için yada emekliliğini almış amcalar için gayet güzel, sağlam ve servisi gerçekten ucuz bir araç.

Punto ise daha nazik, daha bilinçli ellerde kullanılması gereken bir araç. Daha kibar dağa bayıra sürülüp kabaca annesi ağlatılmaması gereken bir araç :)

Eğer henüz araç almadıysanız, hyundai'ide Punto'nun karşılığı ancak i20'dir, Era'nın Fiat'taki karşılığı albea'dır.

(Dipnot: Sonata, i-30, ve i20'ye binmeden bütün Hyundai'leri teneke diye nitelendirmek çok yanlış, ben yanıldım sizde yanılmayın, Genesis'i katmıyorum bile)

Benim tercihim tamamen tasarımdan dolayı, GP'dir, onun haricinde bu sınıfta Corsa yada Fiesta'dır.

ozel_egt
02/12/2009, 20:25
donanım ve ekonomı olarak puntooo ama genış bagaj ve genıs aile kullanacaksa era olabılır

GPS2
02/12/2009, 21:56
3 ay uğramadık fanatizm almış başını gidiyor. Teneke mi diyen ararsın, koreli diyen mi ararsın Sonatayı işin içine katıp bilen, bilmeyen mi ararsın...

2'si farklı amaçlara hizmet eden araçlar. Tabi ki Era, GP'nin yanında performans hariç esamesi okunacak bir araç değil. Ama neye hizmet edicekleri önemli. 2'sinin üretim amaçları, hedef kitleleri çok ama çok farklı.

Bir kere punto hem sportif, hem çok daha modern bir iç tasarıma sahip, daha yenilikçi çizgilere, 18-35 yaş arası kitleye hitap eden, ve gerçekten İtalyan tasarımının güzelliklerini insanın gözüne sokmayı başarabilen bir araç. Ekonomi, tasarım, vs herşey yerli yerinde.

Era ise, daha çok şirketler için birebir, Türkiye yolları için birebir, gerçekten yürüyen ve motor aksamı olarak çok sağlam araçlar. Dikkat edin şase yada güvenlik unsurlarından bahsetmiyorum yanlış anlaşılmasın. Yada maddi durumu çok iyi olmayan ama 2-3 çocuklu aileler için yada emekliliğini almış amcalar için gayet güzel, sağlam ve servisi gerçekten ucuz bir araç.

Punto ise daha nazik, daha bilinçli ellerde kullanılması gereken bir araç. Daha kibar dağa bayıra sürülüp kabaca annesi ağlatılmaması gereken bir araç :)

Eğer henüz araç almadıysanız, hyundai'ide Punto'nun karşılığı ancak i20'dir, Era'nın Fiat'taki karşılığı albea'dır.

(Dipnot: Sonata, i-30, ve i20'ye binmeden bütün Hyundai'leri teneke diye nitelendirmek çok yanlış, ben yanıldım sizde yanılmayın, Genesis'i katmıyorum bile)

Benim tercihim tamamen tasarımdan dolayı, GP'dir, onun haricinde bu sınıfta Corsa yada Fiesta'dır. ok dostum bizde YENİ BRAVO,SEDİCİ,PANDA,LİNEA,ALFA, MASERATTİ,LANCİA*nın modelleri,FERRARİ hatta istersen CRYSLER* İ hiç bulaştırmayalım bu işe...:) hatta şu da bir gerçek olduğunu unutmayalım common rail sayesinde (fiat-bosch ortak icadı) şu sizin hyundainiz toyotanız fordunuz dieseli bu kadar verimli kullanabiliyor ve hatta GM yani OPEL*i ayakta tutan bu teknolojidir...DTİ ile CDTİ ARASINDAKİ FARK DAĞLAR KADARDIR...sıkıysa opel DTİ teknolojisini 1.3 motora uygulasın*da verim alsın bi görelim...mercedes bmw bile dize gelmiş..daha ne konuşalım gerisi teferruattır...dizayn italyan ve türk(giugiarro-murat günak) işidir...:)

Little F.K
03/12/2009, 21:33
:) Benim Fiatı kötüleyen bir yazım olduğunu düşünmüyorum, sadece markaları, koreli veya teneke olarak nitelendirip, kullandığımız araçlara put misali tapılmasından yana değilim... Beni tanıyanlarda bunu çok iyi bilir...

Ayrıca en eski Grande puntoculardanım lütfen :)ve Hyundai kullanıcısı değilim.

Opel ortaklığı bitirdi diye biliyorum motor konusunda, yanılıyor olabilirim, ama yeni gelen astralarda 1.3 95 bg kullanılcakmış ki bence bu çok ama çok büyük hayalkırıklığı. Çünkü multlijette 105 ve 120 bg seçenekleri varken 95 bg o arabaya hakaret.

Linea ve sedici'yi buraya hakikaten koymayalım, bence 2 modelde çok başarısız modeller. Panda ülkemizde başarısız satış konusunda ama İtalya'da çok tutulan bir model.

Lancia Delta, her ne kadar kıymeti bilinmesede Fiat500 ve tabi ki bravo bence Fiat bünyesinin en iyi elemanları...

GPS2
03/12/2009, 22:33
bende zaten senin fiatı kötülediğini kastetmedim ...dipnot yazmışınya konu era ve gp i ken işin içine elantra sonata fln...yani bende sende veya birçoğumuz markaya put gibi tapmıyoruz tabii (benim kendime ait 4 fiatım GP :) )... ancak haksız bilinçsiz(seni kastetmiyorum) genelde gelşigüzel eleştirilerde insanın canını sıkıyor bazen...bende diğer markaları eleştirirken çevremde iş yerimde arkadaşlarla fln herzaman objektif olmaya çalışırım sevsemde sevmesemde eleştiri konusu olan otomobili çok yönlü ele alırım ve alınmasını gerktiğine inanırım...seninde dediğin gibi toptan şu marka şöyledir şu böyledir demek doğru olmaz... biraz araştırarak birazda mesleğim gereği 1986 yılından bu yana otomobil hem işim hem ilgi alanım olmuştur...(eski)TOFAŞ fabrika personeli olarakta RENAULT veya HYUNDAİ*ye binmemiz hem etik olmazdı hemde emeğimize ihanet olurdu ...ve zamanla bu sempati(markaya) artarak devam etti ,bu arada birçok marka aracı test veya başka amaçla kullanmışımdır...fiesta ve corsa dahil...2004 palio*dan sonra (bütçeden dolayı) albea mjt veya GP mjt arasında bayağı bocaladım mantık gp den yana oldu...ileridede c sınıfı bir fiat sahibi olmak istiyorum 120 bg mjt grande linea veya yeni yeni bravo mesela :)

kara kız
04/12/2009, 00:47
Babamda Hyundai accent era var. Mayıs 2009 da aldı ve Yakıt tüketimine dayanamadığından aldıktan bir ay sonra lpg taktırdı. Benim asıl değinmek istediğim nokta aracın sağlamlığı şöyle ki bizim Gp lerde bagaj kapağını kaldırdığınızda ağırlığı hissediıyorsunuz eralarda ise tenekeden yapılmıs hissi veriyor. Sadece bagaj kapaklarına bakmak bile farkı hissetmek için yeterli.

çünkü bizim grandelrde bagajı kaldırması için yuksek basınçlı yay varr.yani piyasa ismiyle gaz yayı..ama hyundailerde ise sadece sarma yay ..tabikii daha hafif gelicekk bence verdiğin örnek maztıksız bi örnekk..tabiki bizim araçlar estetik ve kullanış bakımından daha kalıtelı.ama verdiğin ornekle pek pekişmiyo ne yazıkkii..

hakan26
04/12/2009, 09:46
Ticari taksi era kullandım gerçekten çok çabuk dökülüyor,zaten sınıf olarak gp ile karşılaştırılamaz.

Little F.K
04/12/2009, 17:07
bende zaten senin fiatı kötülediğini kastetmedim ...dipnot yazmışınya konu era ve gp i ken işin içine elantra sonata fln...yani bende sende veya birçoğumuz markaya put gibi tapmıyoruz tabii (benim kendime ait 4 fiatım GP :) )... ancak haksız bilinçsiz(seni kastetmiyorum) genelde gelşigüzel eleştirilerde insanın canını sıkıyor bazen...bende diğer markaları eleştirirken çevremde iş yerimde arkadaşlarla fln herzaman objektif olmaya çalışırım sevsemde sevmesemde eleştiri konusu olan otomobili çok yönlü ele alırım ve alınmasını gerktiğine inanırım...seninde dediğin gibi toptan şu marka şöyledir şu böyledir demek doğru olmaz... biraz araştırarak birazda mesleğim gereği 1986 yılından bu yana otomobil hem işim hem ilgi alanım olmuştur...(eski)TOFAŞ fabrika personeli olarakta RENAULT veya HYUNDAİ*ye binmemiz hem etik olmazdı hemde emeğimize ihanet olurdu ...ve zamanla bu sempati(markaya) artarak devam etti ,bu arada birçok marka aracı test veya başka amaçla kullanmışımdır...fiesta ve corsa dahil...2004 palio*dan sonra (bütçeden dolayı) albea mjt veya GP mjt arasında bayağı bocaladım mantık gp den yana oldu...ileridede c sınıfı bir fiat sahibi olmak istiyorum 120 bg mjt grande linea veya yeni yeni bravo mesela :)

Yaşınızdan dolayı affınıza sığınarak abi diye hitap edersem kızmazsınız umarım :)

Çok haklısınız, ben 2.5 yıl evvel G rande puntonun problemlerinden bahsederken bana kızanlar olmuştu, kötülüyorsun diye, bende buna kızıyordum, para verip almış olabiliriz ama eğri oturup doğru konuşucaz gerektiğinde.

Benim gördüğüm Fiat kullanıcıları, genelde model yükselttiklerinde araçları yine Fiat oluyor. Tıpkı sizin gibi kökten oluyorlar yani. Bense biraz daha her yemeğin tadına bakmak isteyen gruptayım :) 2 kere punto alıp sattım, birisi eski kasaydı, bidaha asla Fiat almam diyordum, ama şu an Fiat 500 bile alabilirim.

Türkiye'de Fiat 500'ün değeri bilinmiyor diye düşünüyorum, şu an İngilteredeyim, o kadar çok 500 görüyorum ki etrafta, gitgide sempatim artıyor araca. Fakat işin garibi doğru düzgün bravo göremedim, ama ciddi anlamda grandepunto kullanıcısı var burada.

ED235
04/12/2009, 19:01
daha arabamı alalı 4 ay oldu önceden sadece görünüşüne hastaydım donanımın bu kadar iyi olduğunu bilmiyordum açıkçası yinede şüphem yoktu ailem uzun yıllardır fiat kullanıcısı ve sırf görünüşü için aldım ama şimdi çok doğru bi karar verdiğimi düşünüyorum araba kullanmayı grande punto ile öğrenme şansına sahip oldum ve daha 2.günümde trafiğe çıktım inanılmaz rahat ve güven veriyor estetik özelliğide cabası bilmiyorum ama kolay kolay vazgeçemem arabam eskisin yine yeniden punto alırım boyut açısından da şehir içi arabası uzun yolda da konforlu ve gerçekten kullanması çok keyifli bence fiat otomobiller iç tasarım ve kullanılan malzemede piyasadaki bir çok arabadan önde o kadar hastası oldum ki gittiğim her yerde trafikte bile gözüm hep puntolarda değişik markalarda araba kullandım bu 4 ay içinde acemiliğimden mi bilmiyorum ama puntodaki rahatlığı bulamadım bence G.P.anlatılmaz yaşanır haksızmıyım arkadaşlar :)

GPS2
04/12/2009, 23:03
Fırat sana kardeşim diyebilirim...:) Yaşımızı karıştırma :) daha genç sayılırız hissediyoruz kendimizi yoksa albea bizim olurdu yani...sahip olduğum araçlar sırasıyla 1996 uno sx 1.4 i.e. , 1997 tipo sx 1.4 i.e. (ikiside ikinci el çok temiz ve 1-2 yaşındaydı) 2003 yılı sonu hurda indirimi ile 2004 palio 1.2 16v el ve 2009 ötv indirimi ile GP mjt dynamic 75 bg...ailemizde benim *BASKILARIMLA* :) ağırlık FİAT-TOFAŞ markalı araçlardan yana ...tabii boyun eğmiyenler yok değil :) ...ailede büyük olunca hemen hemen birçok markadan araçta görülebiliyor...mesela opel vectra 1994 ve 2000 model,vw polo classic,vw bora,passat,ford fiesta 2004,ford focus 2006 tdci,reno scenic ,hyundai accent,clio symbol 1.5 dci,opel astra 2008 ...gibi. Neyse... inan FİAT sahibi olanlar daha bugüne kadar hiçbiri bana gelipte yaw bizi yalnış yönlendirdin zarar ettik memnun kalmadık gibi problemler ile gelmedi çoğu yeni fiat modelleri hakkında bilgi sahibi olmak için eğilim gösteriyo...ancak diğerleri için aynı şeyi söyliyemiyorum ..herkesin ayrı bir derdi oluyo...yok servis pahalı(vw) yok otomatik şanzıman dağıldı tamiri istanbulda(opel) yok araba çok yakıyo,dağılıyo (accent admire 1,6) fln fln...ha bizimkilerde problem yokmu vardır belkide ama ne hikmetse kimse şikaet etmiyor...ilginç değilmi ?

Stalker
05/12/2009, 01:43
Bi yiğidi öldür hakkını ver tarzı yorum da benden olsun. Fiat Bravo sınıfında ve o paralarda o kadar çok araç var ki (ingiltere deki baz fiyatları bilmiyorum), o kadar çok satmamasının en büyük sebebi odur. Fiat 500 ise sonuçta konsept aracı, param olsa panda değil 500 alırımdım. GPnin yeri apayrı zaten, internette yabancı test sürüşcülerin GP "review" larına bakın, olumsuz yorum yok denecek kadar az :)

Yaşınızdan dolayı affınıza sığınarak abi diye hitap edersem kızmazsınız umarım :)

Çok haklısınız, ben 2.5 yıl evvel G rande puntonun problemlerinden bahsederken bana kızanlar olmuştu, kötülüyorsun diye, bende buna kızıyordum, para verip almış olabiliriz ama eğri oturup doğru konuşucaz gerektiğinde.

Benim gördüğüm Fiat kullanıcıları, genelde model yükselttiklerinde araçları yine Fiat oluyor. Tıpkı sizin gibi kökten oluyorlar yani. Bense biraz daha her yemeğin tadına bakmak isteyen gruptayım :) 2 kere punto alıp sattım, birisi eski kasaydı, bidaha asla Fiat almam diyordum, ama şu an Fiat 500 bile alabilirim.

Türkiye'de Fiat 500'ün değeri bilinmiyor diye düşünüyorum, şu an İngilteredeyim, o kadar çok 500 görüyorum ki etrafta, gitgide sempatim artıyor araca. Fakat işin garibi doğru düzgün bravo göremedim, ama ciddi anlamda grandepunto kullanıcısı var burada.

Romeo_er2
05/12/2009, 01:52
ilginç bi soru olmuş lark mı-marlboro mu gibi :D tabiki punto..hyundai alerjim var :D

boss
06/12/2009, 12:45
yav bunun için bu kadar yazmaya bile gerek yok KIYASLANAMAZ BİLE....

mercortal
06/12/2009, 16:24
kardeşim gel sen boş ver huyndai yi gp den şaşma bend 0 gp mayısata aldım okadar memnunumki anlatamam 1.4 77hp var 125 tl 39lt benzinle 640km yol yaptım yol tutuşu rahatlık anlatılamaz manisadan tekirdağa gittim hiç rahazsız olmadım yol tutuşu şahane rampalara tırmanışı anlatılamaz çorludan edirneye otobandan gittim 170km hız yaptım sarsıntı falan hiç yok kısacası rahatlık yol tutuşu yakıt tüketimi arabanın iç diyaznı lafın kısası ben çık memnunum sanada tavsiye ederim

murat53
04/01/2010, 00:09
yorum yapmayı düşünmüyordum puntoya hakaret olur diye dayanamadım ben era kullanmadım arkadaşım taksici ve erası var benim nakliye işlerini ona yaptırırım.arabanın kusurları şunlar yol tutuşu hiç yok firen sistemi berbat klima hem soğutmuyor hem ısıtmıyor doğru bir şekilde. iç donanım ve konfor bana göre yetersiz plastik aksamı ve torpidosu çok basit.birkere puntonun asaleti duruşu yeter. bence puntoyla era kıyaslanamaz. bu atla eşeği kıyaslamak gibi olur bence at attır eşek eşektir eşeğe binersin tıngır mıngır eve gidersin ata binersin uçarak eve gidersin.

gizlihayran23
12/02/2010, 23:51
Hundai nin adını bile aklından gecirme derim ben

srkn15
14/02/2010, 00:56
era al boşver puntoyu.

era al ki sonra daha iyi bir araba alırsan Punto filan gibi kıymetini daha iyi anla.

yoksa sen şimdi direkt punto alırsan anlamayabilirsin tam kıymetini :)

ha benim ilk arabam ilk aşkım o ayrı xD

Raistlin
14/02/2010, 11:56
ilginç bi soru olmuş lark mı-marlboro mu gibi :D tabiki punto..hyundai alerjim var :D

ertuğ sana daha da bişey demiyorum bu yorum üstüne :D

ahmetkarakaş
14/02/2010, 13:10
Anadoldan 6 sene sonra üretilmeye başlandi...

Yine şirkette ford ortakliği vardi...

Kopyaladilar kopyaladilar ancak bu kadar yapabildiler...

Bu kadar çok sattik şu kadar çok sattik dediler...

Unuttular 70 lerden beri en çok satan olduğumuzu...

Rakibiz dediler ama ağir sikletin karşisinda tüğ kaldilar...

Kaldiramazlar arkadaşlar...

Rakip olamazlar rekabet edemezler...

Bu ülkenin yükünü bizim gibi kaldiramazlar...

H100 lerinde starexlerinde makaslari tersine döner...

Kaportalari çürür boya masrafini karşilayamaz bunlar...

Sattiklari kadar telif öder bunlar ağababalarina kazanamazlar...

GPtolga
14/02/2010, 13:30
kesinlikle gp diyorum....

safajk
14/02/2010, 13:48
... Türkiye'de Fiat 500'ün değeri bilinmiyor diye düşünüyorum, şu an İngilteredeyim, o kadar çok 500 görüyorum ki etrafta, gitgide sempatim artıyor araca. Fakat işin garibi doğru düzgün bravo göremedim, ama ciddi anlamda grandepunto kullanıcısı var burada.

Bravolar İngiltereye ithal edilmedi diye biliyordum ama :cool0000:

GPtolga
14/02/2010, 13:51
Berker kardeşim bişey sorcam yeni konu nerden aciyoruz bi turlu bulamadim.....

34ozkankurtuldu34
14/02/2010, 14:04
Bence punto bu gibi arabalarla kıyaslanmamalı bile ama arkadaşımız kararsız kalmış bece ince ele sık doku ama yinede punto aklına yatacak buna emin ol hayırlısı olsun diyelim sizide puntonuzla aramızda görmek isteriz saygılar...
Punto kıyaslanamaz yaşanır ve anlaşılır...

(Eylemlerim devam edecek...)

KaGaN
14/02/2010, 19:57
konuyu açan arkadaş heralde çoktan almıştır aracını aylar geçmiş üstünden alamdıysa punto dioruz tabiki :D

StrawBeeRy
15/02/2010, 08:48
bizde grande puntoda var hyundai erada var size şöyle sıralayım
1.ikisi aynı sınıfta değil kıyaslanamaz
2.biri japon otomotivi diğeri italyan
3.konfor puntoda daha fazla çünkü eralar genellikle ticari amaçla üretildiği için fazla bir konforu yok
4.sağlamlık açısından puntonun 5 yıldızı var eranın 3 yıldızı var
5.japon otomotivler motor her zaman daha kuvvetlidir fakat kasa yapısı zayıftır (bakınız hondaya oda japon otomotivi motoru nasıl birde kasasına bakın)
6.yakıt ekonomisi bakımından ikiside sınıfında en az yakan otomotiv (dizelden bahsediyorum)
7.parça bulunma açısından hyundai türkiyede üretildiği için daha ucuz(örnek:kelebek camı 20 lira)
8.iç donanım açısından dediğim gibi era ticari amaçla üretilmiş olup iç malzemeleri çok zayıf ve punto kadar özelliği yok
9.tasarım ve gösteriş açısından punto ama motor açısından era derim

umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir

KaGaN
15/02/2010, 09:32
eranın motorunu puntoya taktıkmı olay biter ozaman :D mert

ABNEW
15/02/2010, 09:56
Mert, Japon değil de Güney Koreli diyelim,

Motor hacminden kaynaklanan güç farkına bakmazsak multijet, crdi den daha iyi diyebilirim...

StrawBeeRy
15/02/2010, 10:07
Mert, Japon değil de Güney Koreli diyelim,

Motor hacminden kaynaklanan güç farkına bakmazsak multijet, crdi den daha iyi diyebilirim...
diyelim abi senimi kırıcam :)

crdi den daha iyi ama VGT li motordan pekte iyi olduğu söylenemez buda senin bahsettiğin gibi motor hacminden kaynaklanıyor ama multijetinde motor hacmine göre yüksek performans elde ettiği apaçık ortada..

ABNEW
15/02/2010, 16:55
diyelim abi senimi kırıcam :)

crdi den daha iyi ama VGT li motordan pekte iyi olduğu söylenemez buda senin bahsettiğin gibi motor hacminden kaynaklanıyor ama multijetinde motor hacmine göre yüksek performans elde ettiği apaçık ortada..

VGT li 90bg mjtd veririz o zaman;)

Fiassa_199
15/02/2010, 17:49
Arkadaşlar, bizdeki Grande Punto'nun içeriden ve anahtardan açılabilen bagaj kapağını, bir de Accent Era'nın anahtarla açılan bagaj kapağını gördükten ve motor hacminden vergi avantajını (1.3 JTD-1.5 CRDi) gördükten sonra Grande Punto diyorum, lafımı burada bitiriyorum.

PESCATORE
15/02/2010, 18:07
Era yi da kötulemeyecegim o da konforlu gelmisti bana fakat punto cok daha sira disi kendini cok daha gosteren bi araba baksana burada herkes arasi icin neler yapiyor era cok daha siradan bi araba bence ama zevler renkler tartisilmaz derler tercih senin

narkoz30
15/02/2010, 18:25
Parası olan punto alır diğerleri ncapsız era alır :) Ne kadar ekmek o kadar köfte ama adamlar olaganüstü motor yapmışlar o iyidir o ayrı konu hyundai kullanıyorsanız bilin ki kaporta sizsiniz. :)

StrawBeeRy
15/02/2010, 23:44
eranın bagajı anahtarlada açılıyor içeriden kollada açılıyor sadece anahtar değil yani ;)

Ayrıca parası olmayan eramı alır erayı alan fakir demekki evet ikinci eli 17.000 lira çokmu ucuz??

alicanveliy
18/02/2010, 14:28
Grande puntoyu doğru düzgün bilmiyorduk bile, bir araç kiralamamız gerekiyordu. Elimizde dizel GP var dediler; bunu verelim. Dizel diye olur dedik. kiralayıp uzun yola çıktık. Hep ben sürdüm. Sonra tamam dedim; aradığım araba bu. Yazdım bi kenara ve aldım. Memnunum çok şükür.
Birisi de şöyle diyor: Arabalarda Hyundai, laptoplarda HP servisten çıkmıyor.
Yalnız Toyota'nın dizelleri bambaşka bunu da söylemeden geçemeyeceğim. Üstelik otomatik şanzımanları süper.

alperyonar
18/02/2010, 19:30
Bende kesinlikle punto diyorum. Ama bizim taraflı yorumlar yaptığımızı düşünmemeniz için birde hyundai forumunda konu açın derim:)

ABNEW
18/02/2010, 20:37
Bende kesinlikle punto diyorum. Ama bizim taraflı yorumlar yaptığımızı düşünmemeniz için birde hyundai forumunda konu açın derim:)

Alper, orada da Hyundai tarafında olunur doğal olarak.En güzeli başka bir markaya ait forumda konu açılması:):)

taipen71
18/02/2010, 23:17
Bir kere donanım olarak erada 2.airbag abs obsiyonel bu araçla mukayese olmaz ben bizzat 3 ay önce gittim almaya tek airbag yolcu istersen ekstra ücret abs oda öyle yavan bir araba punto yanında mercedes gibi kalıyor

tunc35
20/02/2010, 23:46
Puntoyu pek önermem ama Hyundai asla önermem. Kafanızda 2 şık varsa Punto. Bence Yeni Fiesta 90 hp en iyisi.

GPS2
21/02/2010, 00:20
Puntoyu pek önermem ama Hyundai asla önermem. Kafanızda 2 şık varsa Punto. Bence Yeni Fiesta 90 hp en iyisi.hadi hadi...milleti yalnışa yönlendirmeyelim...:)

mesut eyvaz
13/04/2010, 23:03
punto al derim ben çok inceledim 2 aracıda nasipse yaza bende bu kervana katılacağım malum memurum birikim gerek araba için

mesut eyvaz
15/04/2010, 21:32
Puntoyu pek önermem ama Hyundai asla önermem. Kafanızda 2 şık varsa Punto. Bence Yeni Fiesta 90 hp en iyisi.

katılıyorum boyası dökülen sahiplerini paranoyak eden fiesta önerilirmi tabi ki punto

murti82
16/04/2010, 10:01
Ammada tartışmışız bu konuyu Hyundai'nin iyi reklamı olmuş.

Scottie
16/04/2010, 11:40
tek kelimeyle GRANDE PUNTO.....

optech
19/08/2011, 22:39
Konu biraz eski ama punto araç sahiplerine soruyorum alttakım problemi yaşayanlar var bana kalırsa punto çok cici sevimli bir araç ama sağlamlıkta accent derim çünki araştırmamda alttakım motor kısmında sorun yaşayan ve şikayeti olana rastlamadım kırsal bir bölgede yaşıyorsanız accenti öneririm punto çabuk dükülebilir (linea da) bozuk yollarda albea da iyi diyorlar alttakım sağlam.