PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Katalizör Iptali

karagümrüklü
09/03/2007, 23:10
Selam Arkadaslar Arabamin Katalizorünü Söktürmek Istiyorum Bu Doğrultuda Tanidigim Bir Egzoz Cuya Gittim Egzozcu Bana Icini Bosaltiriz Ama Garip Bir Ses Cikartir Bu Da Seni Rahatsiz Eder Dedi Bende Uygulamayi Askiya Aldim . Yaptiran Varsa Yardimci Olabilirmi .yada Tamamen Iptali Mümkünmü .

tempesty
09/03/2007, 23:19
ben katalizörü komple söktürüp onun yerine performans egzos taktırmanı tavsiye ederim o zaman o rahatsız edici gürültü değil de hoş bir ses gelir fakat araç biraz bağırır tabii ki..

lithium
16/03/2007, 09:44
KAT iptaline hayırrr:D 1 2 HP için küresel ısınmayı ihmal etmeyin..:)

Lewent
16/03/2007, 11:28
Bence de iptal etme yaw, çok artısı olmaz sana gibime geliyo...
Hem doğa, çewre, sağlık flan bunnar önemli dimi ama?!!!

Akincl
16/03/2007, 11:34
kat iptali ilerde araç muayene sistemi değişince başına büyük problem çıkartır.

benden söylemesi.

Bülent A.
16/03/2007, 11:40
Ben içini boşalttırdım.
Benimki dizel olduğundan belki tuhaf ses vermedi.

gp_tuning
17/03/2007, 19:08
arkadaslar egzoz u deıstırınce garantı dısı kalmıyormu ben sadece stopları boyadım servıstekı eleman gorunce ne yaptın g dısı kalır falan dedı bende once egzoz u deıstırmeyı dusundum ama ole deyınce waz gectım

uzman
17/03/2007, 19:11
bence servis boya işini abartmış,o kadar da değil yani.

unik06
17/03/2007, 22:23
arkadaslar egzoz u deıstırınce garantı dısı kalmıyormu ben sadece stopları boyadım servıstekı eleman gorunce ne yaptın g dısı kalır falan dedı bende once egzoz u deıstırmeyı dusundum ama ole deyınce waz gectım

sen bence o servise en azından o ustaya bir daha gitme :ok:

boyama ile garantiden çıkarıyo haa!!!

hey allahım..daha neler göstericen bize :)

gp_tuning
18/03/2007, 14:38
wala adam bana ole dedı.yoksa burda komple egzo ıcın yanılmıyorsam 80-90 ytl fıyat werdıler takardım

femoli
18/03/2007, 14:41
allahım ya ne kadar komik servislerimiz var yaw arkadaşım bence servisini en yakın zaman da değiştir ok..

06kaymak
18/03/2007, 14:45
hakkatten komik yaa:) arka stop la garantinin ne isi var? ama soylede yorumlanabilir: eger stoplarinda bir sorun olursa mesala: su alma gibi bir sikayet iste o zaman gercekten garantiye alinmaz....:)

gp_tuning
18/03/2007, 14:47
boyayı kaldırırız bızde o zaman :D neyse ark lar konu deısmesın bence

06kaymak
18/03/2007, 14:50
servis cakar manzarayi ona gore:)

femoli
18/03/2007, 14:51
hayır canım ne alakası war stop su alıyorsa boyalıda olsa değiştirme mecburiyeti war araştırırlar boyama yüzünden su alıyorsa o zaman tamam garanti dışı kalır ama boyamanın su almayla bir ilgisi olmayacağı için mecburen değiştirecekler olurmu öle şey kanmayın böyle şeylere hem boyayı çıkartmak zorundada değilsin eskiler direk hurdalığa gidiyor zaten...

06kaymak
18/03/2007, 14:55
maalesef oyle degil iste...orjinal parcada degisiklik o parcayi garanti disi birakir...garantiden degisen parca da kesinlikle cope degil uretildigi yere gider inceleme icin...eger urun hatali ise parasi servise odenir...egerr parcada sorun yoksa veya kullanici hatali denirse soz konusu parca aynen kargo parasida servise ait olmak uzere servise fatura edilir....

matrox
18/03/2007, 17:02
arkadaşım katalizörü söktürmeden evvel kaç sensörlü olduğunu incele eger giriş ve çıkış sensörleri varsa yaniçift sensör katalizörü soktürmek başına bela olabilir işletim sisteminde dengesizlik görülebilir
katalizörün içinin boşaltılmasını da kesinlikle tavsiye etmem katalizör iptal kitleri kullanmanı tavsiye ederim çünkü içini boşalttırdığında geri dönüşü malesef yok parayı verip ki tahminen 1000 ytl civarıdır yenisini almak zoruna kalırsın
o hertürlü yaparız diyen eksozculara da güvenmeyin lütfen önce siz iyice araştırın böyle bir uygulama yapılmışmı yada nasıl yapılabilir ondan sonra bu işleme girişin
yoksa eksozcu herşeyi söker sonrada uğraşmak zorunda kalırsın

ABNEW
18/03/2007, 22:55
arkadaşım katalizörü söktürmeden evvel kaç sensörlü olduğunu incele eger giriş ve çıkış sensörleri varsa yaniçift sensör katalizörü soktürmek başına bela olabilir işletim sisteminde dengesizlik görülebilir
katalizörün içinin boşaltılmasını da kesinlikle tavsiye etmem katalizör iptal kitleri kullanmanı tavsiye ederim çünkü içini boşalttırdığında geri dönüşü malesef yok parayı verip ki tahminen 1000 ytl civarıdır yenisini almak zoruna kalırsın
o hertürlü yaparız diyen eksozculara da güvenmeyin lütfen önce siz iyice araştırın böyle bir uygulama yapılmışmı yada nasıl yapılabilir ondan sonra bu işleme girişin
yoksa eksozcu herşeyi söker sonrada uğraşmak zorunda kalırsın

Haklısın.Hatta gerçekte hiçbir sorun olmasa bile motor arıza ışığı yanarak da dolaşılabilir kat. iptalinden sonra:)

TEZEL PUNTO 45
26/04/2007, 20:22
bu servıslerde bıraz abrtmıs herhalde abılerım ne buya onu yapma bunu yapma ne yapalım bız gplerımıze degılmı

h k
26/04/2007, 21:07
benim gördügüm kat in üstünde bir tane sensör var.

eski paliomda ömrü dolan kati söktürüp yerine uygun bir susturucu taktirmistim. susturucuya ragmen rahatsiz edici bir ses geliyordu. ancak aracin devirlenmesi iyilesmisti özellikle üst devirlerde belirgin bir canlanma vardi. gürültü ve cig benzin kokusu nedeniyle performans artisi olmasina ragmen kat iptalini sevmemistim.

sifir yada sifira yakin bir aracin katalizörünün sökülmesini dogru bulmuyorum. ama ileride ömrü dolmus bir katalizörün yenisini alamiyorsaniz (ki oldukca pahalilar) o zaman iptal ettirebilirsiniz. ülkemiz yakit sartlari itibariyle aslinda ömürlük olmasi gereken katalizörler 100 bin civarinda islevlerini yitirmeye basliyorlar.

nejatb
27/04/2007, 08:32
arkadaslar,

benim katalizor iptal ettirenlere bir sorum oluyor. "kardesim evli misin, bekar mısın? evli isen cocuk yapacak mısın?

evet cocugum var diyorsa bende hemen iptal ettirme diyorum. ha bir araba fark etmez dersiniz ama sizin gibi 10bin araba iptal ettirirse fark eder.

katalizor daha iyi bir cevre icin konmus bir arac. iptali cevreye zarar veriyor, ben takmıyorum diyorsanız sorun yok, saygı duyarım kisinin kararıdır ama cevreyi onemseyenler iptal ettirmemeli.