PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses Sistemi Kurcam Ne tavsiye Edersiniz?

tangozcan
09/03/2007, 21:27
arkadaslar 3 günlük puntoma ses sistemi kuracağım subwoofer olarak linkteki pioneer ı düşünüyorum https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=2827&k_id=459 ayrıca jbl in https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=3986&k_id=643 subwoofer ını yani ikisinden birini almayı düşünüyorum bu subwoferrlardan hangisine hangi amfi uygundur hangisini tavsiye edersiniz bütçem fazla değil :d

uzman
09/03/2007, 21:41
valla bu işler birazda bütçe meselesi,bütçen sınırlıysa işin zor,sık dokuyup,sık elemen gerekir,

CaGRi
09/03/2007, 23:27
bana kalırsa bu woofer yerine jbl gt4-12 al https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=3986&k_id=643. ve amfi olarakta gene jbl in 75.4 amfisini kullan ama şöyle birşey war.eğerki kapı içlerindeki hoparlörleri değiştirmezsen bas sesi öne çıkacaktır ve pekte hoş olmayan bi ses ortaya çıkacaktır. tavsiyem eğerki bütçen sınırlıysa önce kapı içlerindeki hoparlörleri değiştirmen daha sonra wooferı değiştirmen..

Little F.K
09/03/2007, 23:32
Eğer bütçen azsa hoparlöre gerek yok direk ana ünetiyi değiş kolonları ana üniteyle besle.Sub ı da bi sub anfisiyle besledin mi tamamdır.

Ziyaretçi047
10/03/2007, 00:22
valla bence arkaya woofer takarsa önü duymayacak zaten :D

CaGRi
10/03/2007, 19:33
valla bence arkaya woofer takarsa önü duymayacak zaten :D kesinlikle katılıyorum.n yaparsan yap kapı içlerini değiştirmeden woofer takarsan mid ses kalitesi,yüksekliği yetmeyecek.

shoparr_
10/03/2007, 20:01
evet.kapı içleri spor paketle gelen sistemde bile sorun çıkartıyo korkuyorum açamıyorum fazla.

CaGRi
10/03/2007, 20:13
spor pakette bnm bildiğim kadarıyla ses sisteminde extra olrak sadece woofer war. kapı içleri hoparlörleri de mi farklı yoksa???

the_Algn
10/03/2007, 20:14
spor pakette bnm bildiğim kadarıyla ses sisteminde extra olrak sadece woofer war. kapı içleri hoparlörleri de mi farklı yoksa???

ben aynı diye biliyorum kapı içleri

Little F.K
10/03/2007, 23:54
Ana üniteyi değiştirmediği sürece sesi bozar.Bozucaktır da.Hatta yetmeyecekde.Ama ana ünite değişirse ve adam gibi bir teyp alınırsa kapılara gerek kalmaz.Bunun ispatıda mümkün.:ok:

matrox
13/03/2007, 00:19
nasıl mümkün arkadaşım ben alamadım?
blaupunkt iyi bir markadır
ama en iyisi diyorsan clarion almalısın headunit için
pioneer demeyeceksin herhalde

Ziyaretçi047
13/03/2007, 11:47
sony tek geçerim.

tangozcan
13/03/2007, 13:51
Teşekürler yorumlarınız için şimdi ben diom ki mevcut sisteme bi amfi birde subwoofer taksam nolur onu örenmek istiyorum ii mi kötü mü kaldırırmı kaldırmaz mı bu yani:D

matrox
13/03/2007, 14:16
tabiki olur arkadaşım eger arabanda çok fazla sağ sol açılmasın istiyorsan high in girişli bir anfi işini görebilir
böylelikle rca kablosu ve headunit değiştirmek yada sonradan rca out yaptırmakla uğraşmazsın arkadaki hoparlörlere gelen kabloları alacağın anfinin high in girişine bağlarsan sub da bağlarsın ekstra hoparlörde bağlarsın bu senin alacağın anfinin kaç kanal olduğuyla alakalı değişir
burada sorun iyi bir anfi kullanmazsan distorsion yani gürültü oluşacaktır yani vınlama seste bozulma gibi
bunun çözümü iyi bir anfiden ve anfinin sağlam şasilenmesinden geçer sağlam bir filtrelemeye sahip bir anfi al %100 rca kablosu gibi ses alamasanda %98 seviyelerinde istediğin sese ulaşırsın

Little F.K
13/03/2007, 17:20
nasıl mümkün arkadaşım ben alamadım?
blaupunkt iyi bir markadır
ama en iyisi diyorsan clarion almalısın headunit için
pioneer demeyeceksin herhalde

Siz hangi ana ünite ile alamadınız ses?Ben üst düzey bi ses demiyorum ama bizimkilerle mukayase bile edilmeyecek sesi Pioneer deh 5850 ile aldım.Denemesi bedava.

Ayrıca piyasadaki Blaukpuntların bizimkisiyle yakından uzaktan alakası yok.Bu arabaya yakışmayacak rezil bi teyp bu.Bas tiz ayarından başka hiç bir özelliği yok.

Clarion kullanmadım.Bir şey diyemeceğim.

femoli
13/03/2007, 18:38
clarion mükemmel bir sistem ama o kadar büyük bir sisteme gerek yok kapı içlerine midbas arkaya tek bas herkesin işini görebileceğine inanıyorum bizim araçlar sese en uygun araçlar bence yeter

matrox
14/03/2007, 01:01
[QUOTE=
Clarion kullanmadım.Bir şey diyemeceğim.[/QUOTE]

o yüzden :)

pioneer kötü değil ama iyi istiyorsan clarion spl yarışmaları ve her senenin headunit birincilerini incelersen göreceksin
ses kalitesi kişiden kişiye değişir bence ses kalitesi için bir headunitin zaman geciktirmesini yapabilmesi gerekli sol hoparlörler ile sağ hoparlörlerin arasına getirecek şekilde ses geciktirmesi yapabiliyorsa yani akustiğin ortasındaki adam sen isen o o headunit iyidir. bazısı içinde önemli olan kulaklarının ne kadar sağır olabileceğidir bu bir zevk meselesi
b sınıfında bundan daha iyi bir teyp bulma ihtimalin ise malesef sıfır barsa bile ben bilmiyorum :(

Little F.K
14/03/2007, 16:17
Abi bizde ses yarışmasına girmiycez zaten ya :icon_smile:

Artı dediğim gibi çok profesyonel bir ses zaten alınmaz.Ama bizim teyplerin kötülüğü baska bir ana ünite takınca ortaya çıkıyor.Mesela bende kolonları sırf arabanın sağı solu açılmasın diye değiştirmedim.Evde mid takımlarım var ama yaza takıcam kafaya koydum.

Bu arada teyp konusunda haklısınız.Ama kastım şuydu b sınıfının iyi bi teybi olsada çok zayıf,ince ayar mümkün değil özellik sıfır.

matrox
14/03/2007, 17:02
aslında haklısın seri üretim ile sonradan alınan ana ünite hiçbir zaman aynı olamaz
olsaydı o zaman ana ünite üreticileri artık satamazlardı :)
birde dikkatimi çekti active modellerinde blaupunkt yazmıyor unite üzerinde
ben konsolun şeklini bozmaktan korktuğum için ana uniteyi evde tutuyorum

bu arada mid tiz takımlarını takınca ses kalitesi ile ilgili bilgi verirsen sevinirim ne marka bu arada
ben mb quard düşünüyorum

Little F.K
14/03/2007, 17:08
Cadence takımlarım var.Ama yazın sub ı da değiştircem sub değişirken,mid leri de değiştirip daha güçlü ve kaliteli midler almayı düşünüyorum.

Açıkçası kafam çok karışık.Bi anfi daha alacağım ama 4 kanal güçlü bi anfi alıp şimdikini devre dışı mı bırakıyım yoksa sub için mono bi bas anfisi alıp onunla mı besleyeyim karar veremiyorum.

He tabi birde ilk ve kesin olarak yapacağım şimdiki pioneer ı indash 5750 dvd pioneerla değiştirmek olucak.

matrox
14/03/2007, 17:13
cadence çok iyidir ama mb quard ı da düşün
tavsiyem mono anfi teyp çıkışlarını hiç kullanma bir 4 kanal ve bir mono en ideali
gel sana clarion alalım
emin ol çok memnun kalacaksın :)
kafanda ne tip bir ana ünite var yani ne tür özellikler istiyorsun bende buradan inceleyeyim belki daha uygun fiyata bulabilirim ama gel sen vazgeç pioneerden
:D
clarion bayisi felan değilim yanlış anlaşılmasın ortaklığımda yok

Little F.K
14/03/2007, 17:39
Ya zateN şu aNda PioNNer kullaNıyorum.Deh-5850 mp var.En sağlam modellerden birisi.Ama in dash 5750 dvd ye geçmeyi düşünüyorum.

Bizdede Pioneer hastalığı var babamdan kalma.İn dash te kaliteli görüntü ve ses çıkışı arıyorum.Tabi seslere ince ayarda lazım :)

CaGRi
14/03/2007, 20:11
o zmn ben sana alpine d310 öneriiim. indash ve özellik ne ararsan war.ses kaliteside mükemmel.ben almayı düşünüyorum.

TATARİ@VİP
16/03/2007, 20:26
SONY CDX-V3800

önerirmisiniz

yada

Pioneer DEH-P4850MPH

Ziyaretçi047
16/03/2007, 20:31
gt serisi önerrim. gt-300 canavar gibiydi

Little F.K
16/03/2007, 21:17
Gözün kapalı al derim 4850 :ok: Ben 5850 kullanıyorum çokta memnunum.

matrox
18/03/2007, 00:45
SONY CDX-V3800

önerirmisiniz

yada

Pioneer DEH-P4850MPH

bu ürünlerin ikiside benzer özellikte ikiside kalitesini kanıtlamış ürünler arkadaşım
türkiyede clarion çok bilinen bir ana ünite değil
ama eğer ana ünite alacaksan clarion u iyice incelemeni isterim benzer rakamlara farklı özellikleride barındırabilen modeller bulabilirsin
genel olarak istediğin özellikleri yazarsan bende yardımcı olabilirim
bence
1 clarion
2 nakamichi
3 alpine

alacaksan 1 kere alacaksın mantığıyla düşünerek bu sıralamayı verdim
nakamichi yi 2. yazmamın sebebi insan arayüzü pekte modern değildir ama ses kalitesi 10 numaradır

:)

tangozcan
20/04/2007, 00:00
Arkadaşlar ben bi arkadaştan jbl 1000 w kabinli bassla osawa 4000 w amifi buldum arkadaş arabasını satmış bunlar elinde kalmış bana 300 ytl olur dedi merak ettiklerim şunlar öncelikle 1-benim cd çalar orjinal kaldırır mı 2- kaldırcak olsa bile amfi çıkışı var mı? 3-arkdaş amfi çok güçlü senin midleri patlatır dedi bana markasını unttum 2 tane mid almamı tavsiye etti!! Sizinde önerilerinizi yorumlarınızı bekliyorum ona göre alacağım

tempesty
20/04/2007, 01:50
1-benim cd çalar orjinal kaldırır mı 2- kaldırcak olsa bile amfi çıkışı var mı? 3-arkdaş amfi çok güçlü senin midleri patlatır dedi bana markasını unttum 2 tane mid almamı tavsiye etti!!

bunları bende çok merak ediyorum arkadaşlar olur mu acaba şimdi bize birde yeni teyp parası falan çıkarmayın :icon_rolleyes:

kaaneroglu_15
27/04/2007, 15:58
amaan bu işin sonu yok bilader..bi süre sonra kafanı şişiriyo..extra bişey yapma.bagajdanda kazanmak için bence 20 yada 25 cm jl audio woofer öneririm.yada p2 öneririm.bence 30-38 e gerek yok.puntonun bagajı zaten küçük..

DRaGGeR
27/04/2007, 16:42
Ana ünite olarak Pioneer 5950 tavsiye ederim 300YTL fiyatlara kadar bulabilirsin.

Component olarak Infinity reference serisi 180-250 YTL fiyatlara bulunabilir.

Bass olarak da kesinlikle Kicker tavsiye ediyorum.

Amfi de uygun fiyatlı bulman biraz zor ama Rocford Fosgate en iyisi...

mert efe
14/05/2007, 02:06
bende jbl 38 cm orjinal kabinli 1000watt woofer ve ona çok uygun blaupunkt gta1300 serisi amfi ve kolon var ilanlara verdim fiyatta anlaşırsak veririm ve senin baktığın wooferlara göre çok daha güzel ses alacağına eminim ama wooffer 38 cm orjinal kabin bunları dikkate al fiyat araştır anlaşırız

Ryu
14/05/2007, 11:35
Ana ünite olarak Pioneer 5950 tavsiye ederim 300YTL fiyatlara kadar bulabilirsin.

Component olarak Infinity reference serisi 180-250 YTL fiyatlara bulunabilir.

Bass olarak da kesinlikle Kicker tavsiye ediyorum.

Amfi de uygun fiyatlı bulman biraz zor ama Rocford Fosgate en iyisi...

kicker cvr 12 var aracımda camlarını seven taktırmaz :You_Rock_Emoticon:

yakında ön cam patlar heralde

Furkan
14/05/2007, 14:24
ses sistemlerinden pek anlamam ama arkadaşımın çalıştığı bi firma var, bazı markaların türkiye distiribütörü belki işinize yarar, internet sitesindeki fiyatları piyasanın altında mı üstüne mi bi fikrim yok açıkçası.
bi fikir vermesi açısından siteyi yazayım
https://www.essegrup.com

learner
14/05/2007, 15:14
bende parası az olanlardanım.(spor paket mevcut) diyeceğim ben fazla gürültülü etfafı banğırdatmaktan hoşlanmıyorum. teyibimizdeki 14-15 ses seviyesi yetiyor. sadece baslar iyi değil onun için bu sesle beraber derinde derinde bas sesi duymak istiyorum. bunu sadece woofer+amfi ile halledebilir miyiz? mesela 2 tane jbl1200w kutulu+alpine amfi işimizi görür mü?

otomüzik
14/05/2007, 17:25
Aslinda Kötü ürün Malzeme Yoktur Doğru Işçilik Vardir

grandecaglar
14/05/2007, 21:07
arkadaslar 3 günlük puntoma ses sistemi kuracağım subwoofer olarak linkteki pioneer ı düşünüyorum https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=2827&k_id=459 ayrıca jbl in https://www.eliftuning.com/index.php?p=show&pid=3986&k_id=643 subwoofer ını yani ikisinden birini almayı düşünüyorum bu subwoferrlardan hangisine hangi amfi uygundur hangisini tavsiye edersiniz bütçem fazla değil :d
bence jbl daha iyi birde burda pahalı hepsiburada.com da 117ytl oraya baksana ben ordan alacam bakalım hepsi ye bir bak

yerliplaka34
12/07/2007, 16:43
benim düşünğüm bi sistem var istersen bi araştır. malzemeler şunlar:

1000 Watt 350Wat Rms HERTZ 30cm Bass Çift bobin portlu kutuda :200ytl
pilippo 4 kanal anfi jblin eline vermiş bi anfidir dikkat :-) : 200ytl

anfinin yanındada uzaktan bass kontrol düğmesi hediye kablo dahil sadece bu cihaz 70-100 ytl arası.. buna birde dönüştürücü aparat eklersek 20 ytl
masraf oldu 220ytl montaj ve kablolama 100ytl desek 520ytl buarada ön kapı kolonları değişmeden cd çaların çıkışında kalıcak arka kapılar iptal bagaja basa bağlanıcak ama şimdilik ilerde bişiler düşünürüz..

grande06
12/07/2007, 17:01
konuyu hatırlatmanız iyi oldu şimdi biraz uzun olucak ama bilgisi olan bütün arkadaşlardan yardımlarını fikirlerini bekliyorum bildiğiniz gibi kapılardaki kolonlarımız oldukça zayıf ve değişmesi gerekiyor çoğunluk sanırım bu fikirde şimdi bende birde fort fokus var yeni kasa ve bilindiği üzre fortların müzik sistemni sony almış ve anfi olmamasına rağmen sadece 4 kolona sahip arabamda son ses te camlar yerinden oynuyor ki bu teyibin kalitesi ve kolonların kalitesi olmak üzere 2 ye ayrılıyo şşimdi puntoma tesisat yaptırcam fakat acaba diyorum şöle iyi bir kıompenantalsam 4 kapıya ve arkaya woofır koymasam iyi bir ses alabilirmiyim yada sadece arkaya bas ve anfi alsam sadecekapılar değişmeden iyi ses alabilirmiyim YANİ ANFİ VE ARKAYA BAS YAPTIRIRSAM SADECEAMFİ KAPILARI PATLATMAZMI FİKİRLERİNİZE ACİL İHTİYACIM WAR AİLE DOSTLARIM:D

grande06
12/07/2007, 17:43
önerileriniz Için Teşekkür Ederim Arkadaşlar

grande06
13/07/2007, 09:18
konuyu hatırlatmanız iyi oldu şimdi biraz uzun olucak ama bilgisi olan bütün arkadaşlardan yardımlarını fikirlerini bekliyorum bildiğiniz gibi kapılardaki kolonlarımız oldukça zayıf ve değişmesi gerekiyor çoğunluk sanırım bu fikirde şimdi bende birde fort fokus var yeni kasa ve bilindiği üzre fortların müzik sistemni sony almış ve anfi olmamasına rağmen sadece 4 kolona sahip arabamda son ses te camlar yerinden oynuyor ki bu teyibin kalitesi ve kolonların kalitesi olmak üzere 2 ye ayrılıyo şşimdi puntoma tesisat yaptırcam fakat acaba diyorum şöle iyi bir kıompenantalsam 4 kapıya ve arkaya woofır koymasam iyi bir ses alabilirmiyim yada sadece arkaya bas ve anfi alsam sadecekapılar değişmeden iyi ses alabilirmiyim YANİ ANFİ VE ARKAYA BAS YAPTIRIRSAM SADECEAMFİ KAPILARI PATLATMAZMI FİKİRLERİNİZE ACİL İHTİYACIM WAR AİLE DOSTLARIM

grande06
13/07/2007, 09:42
arkadaşlar bana yardımcı olacak birileri varmı acaba yukardaki konuyla ilgili!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Bülent A.
13/07/2007, 10:10
Bu aslında biraz senin ne beklediğin ile alakalı.
Kapıları kompenentlerle değiştirirsen sahneleme ve ses ayrımı çok net e temiz olacaktır ama mutlaka amfi desteği olmalı.Zaten hafif bir bass istiyorsan crossoverlar ve amfi üzerinden bu ayarlanabilir.

Yok bam güm kafama kafama vursun diyorsan bass ve amfi alıp kapıları elleme ama bu sefer kaplar bassın altında ezilecek ve duymayacaksın.Gene değiştirme yoluna gideceksin.

Bana kalırsa baştan komple hepsini hallet

grande06
13/07/2007, 10:16
konuyu başlık altında farklı şekilde açtım orada yardımlarıızı bekliyorum...