PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bravo alıyorum yorumunuzu esirgemeyin!

narkoz30
22/10/2009, 21:10
https://www.carfolio.com/images/dbimages/zgas/models/id/14755/2007_fiat_bravo_6.jpg

Arkadaşlar bilindiği üzere 2007 emotion mj aracimi 106000 km de olup stil paketi ile birlikte takaslamak üzereyim yukarida resmini koyduğum araç 2008 olup 47000 km de 6 ileri dynamic bravodur ve t-jet motora sahiptir.
Sirali lpg önerileriniz vs benim için çok önemli yorumlarinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ha fiyati mi?

Benim araci veriyorum üstüne 3000 lira veriyorum hepsi bu. Aldiğim araçta kaza boya yok tek kusuru 47000km boyunca servise gitmediğinden garanti kapsami dişinda kalmiş sifirinin da 38000 lira olduğunu varsayarsak bana maliyeti 25-26000 civarinda olacak lpg dahil.

Saygilar sevgiler.

GP COSKUN
22/10/2009, 21:12
hakan abi madem t jet alıyon tüp niye taktırıyon
bence öle bin öldürme güzelim arabayı

chngrrrrrr
22/10/2009, 21:25
hayırlı olsun şimdiden

serdar2362
22/10/2009, 21:28
Gayet güzel fırsat. Al ve hayırlısı ile kullan. Tüp taktırma vs. gibi şeyler düşünüyorsan aldığın gün yaptırmanı öneririm. Allah ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin.

narkoz30
22/10/2009, 22:28
şehir içi dur kalk çok oluyor bu da yakıt tüketimii arttırıyor eğer lpg taktırırsam uzun vadede oldukça yüksek miktarda kar ederim lpg zaten kendini 2 ayda amorti eder 1 ayda yaklaşık 5000 km yapıyorum bilmem anlatabildim mi?
lpg benim için gerekli diesel araç istanbulda satılık bulamadım bulsam da takasa kimse yanaşmadı aracımı da satamadığım için bu sistemi uygulayacağım iyişallah zarar etmem. T-Jetler çok ünlüymüş bu arada ama hangi marka lpg taktıracağıma ve tubosunun hangi markaya uyum saglayacağını bilemediğimden yardımınızı rica ediyorum

Fuzuli
23/10/2009, 00:34
Forumda uzun zamandır göremediğim Ankara'dan Bora(tempesty) isimli bir arkadaşın konusu vardı...
Hollanda markası gaiba ismi de Teleflex'ti...
Piyasadaki brc lovato v. yabancı markalardan biraz daha pahalı idi...
Ama orumlar oldukça iyiydi hatta sitesinde porsche cayenne'e takırmış bir arkadaşın resmi vardı diye hatırlıyorum...
Konunun üstünden 1 seneye yakın zaman geçti markanın şu anki site durumunu da bilemem am ben bu Hollanda markasının iyi olduğunu forum dışı bir arkadaşımdan da duymuştum...

Eğer aracı 2-3 sne kullanacaksanız...Ayda 5000km.den 100.000-150.000 km. civarı yapacaksanız bence varsın lpg.sisteminiz kendisini 2 değil 4 ayda amorti etsin...Başınızın ağrıma ihtimali azalır...

lionT-JET
23/10/2009, 11:01
arabanın fıyatı cok mantıklı hayırlısı olur ınsallah.ben fazla km yapmadıgım ıcın senede 7000km bende tupe gerek yok...1500-2000tl cıvarında landı renzo taktıran arkadasım cok memnundu..

effect1903
23/10/2009, 11:07
Araç ve fiyat çok iyi, hayırlısı olsun.

sersev
23/10/2009, 12:00
arkadaşım ben senın adına bu durumdan tedırgın oldum cok dıkkatlı ol derım

mantıklı bır ınsan takasda 38.000 tjetı verıpde 25000 puntoyu alıp uzerıne de 3.000tl ye fıt olmaz

o aracı kesınlıkle servıse gotur fazladan 200 300 ver her yerıne 3 4 defa bakdır senın de ıstanbulda yasayan bırı olaraak tılkı oldugunu dusunursek yanılma payın dusuyor ama dıkkat hemde cok dıkkat et

lionT-JET
23/10/2009, 13:46
Dedıklerıne katılıyorum.aracta boya sorun bıle olmasa sonradan pısman olamamak adına mutlaka aracı goster.zaten servıs bunun ıcın cok cuzı 50 tl cıvarında para alır.bu arada arac ed makıne dıye bır satıcı vardı?ondaki arabamı?bu arada arkadasımın tup markası zavolı ımıs...

ılanınız pasıf durumda takası gerceklestırdınızmı?sahıbınden dısı satmıssınız gozukuyor.hayırlısı olsun.ıyı gunlerde kullanınız.

ABNEW
23/10/2009, 13:49
Hayırlı olsun Hakan,

Teleflex (Ben Fransız olarak biliyorum) Emirin de belirttiği gibi oldukça kaliteli bir marka ama fiyatı diğerlerine göre daha pahalı.Bir arkadaşım zamanında Peugeot307 sine taktırmıştı ve bildiğim kadarıyla sorunsuz kullanmakta,

T-jet e tüp taktırmayla ilgili aşağıdaki başlığı incelemeni öneririm:
https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/10314-t-jet-motor-icin-lpg-sistemleri-genel-basligi.html

narkoz30
23/10/2009, 20:59
teşekkür ederim arkadaşlar araç fiat tarafından kontrol edildi ve herhangi bir sorun bulunmadı çekişten düşüktü bir ara gelin motor kontrolleri ve filtrleri değiştirelim düzelecek bir sorun dediler ve ücret de almadılar yani biz bir sorun göremedik aracı finansbanktan aracı kuruluş ile aldm arabamı da onlara 21000 tl ye sattım üzerine de 2900 lira verdim ayrıca 295 lira noter kati satışına verdim hepsi bu. Yorum yapan arkadaşlar için teşekkür ederim araca yüklenmeyince fazla benzin de tüketmiyormuş ama ben araca yüklenirim yoksa niye t-jet alayım :)

Erdem Bozdağ
23/10/2009, 21:21
hayırlı olsun kazasız belasız

Ogulcan.Öğüt
23/10/2009, 23:10
Hayırlı olsn abi güle güle kullan , şu tüp işinden uzak dur derim ...

siromar
24/10/2009, 00:05
Bence super fiyat, super takas. Bana da uzerine 3000-4000 koy 20000'de bravo sport'la takas edelim deseler 1 dakika dusunmem dogrusu. Hatta varsa biri hemen takas edeyim :D

narkoz30
24/10/2009, 08:18
Bence super fiyat, super takas. Bana da uzerine 3000-4000 koy 20000'de bravo sport'la takas edelim deseler 1 dakika dusunmem dogrusu. Hatta varsa biri hemen takas edeyim :D
Dostum istanbul merkezli banka leasing merkezlerini arayacaksın yada bankaların aracılarını arayacaksın uygun araç düştüğünde seni ararlar ancak 50 000km den aşşağı araba bulamazsın ben 47000km de buldum ancak arabanın sağlamlığı ve kusursuzluğu konusunda fazla kıl tüye bakmayacaksın gerekirse 1000 lira masrafı gözden çıkaracaksın malum leasing ile alınan arabalar bankaya kötü bir şekilde iade ediliyor. Biraz şans ve işi bilmek kalıyor geriye galericiler de uyanık onlar da bu şekilde alıp sağını solunu toplayıp üste 8-10000 lira koyup kolay para kazanıyorlar. Türkiyem kücük Amerika Fırsatlar ülkesi kafayı çalıştırana fırsat çok :)
Benim ruhsatta finansbank yazıyor finansbanktan satış yapılmış adıma ben sadece notere gittim satıını aldım banka sattığı için oldukça düşük fiyata noter masrafından kurtuldum. Bu arada bilmeyen arkadaşlara ufak bir bilgi vereyim istanbulda en ucuz noteler Beşiktaştadır diğer noterlerde farklı ücretler alınıyor 80 liraya kadar fark yansıyor 80 liram cebimde kalsın diyen Beşiktaştan noter işlemlerini yapsın. Bizzat tecrübe ile sabittir.
2008 model bravo 1.4 t-jet dynamic için verdiğim para sadece 294 lira 40 lira da ruhsat ve ek-1 masrafı çıksa toplamda 335 liraya malolacak.
lpg muayene harç vs hariç fiyat lpg taktırırsanız ruhsatı taktırdıktan sonra çıkartmakta fayda var o durumda 40 lira bir avanaj da oluyor 2 kere rutsat parası vermemiş oluyorsunuz.

BSK
24/10/2009, 12:54
Keşke bu aldığınız da emotion olsaydı...

Keşke.

Acaba bravo forumuna mı devam edeceksiniz Hakan bey yoksa bizim forumda mı kalacaksınız?

effect1903
24/10/2009, 18:16
Gerçekten çok iyi bir takas olmuş, sizin adınıza sevindim hayırlı olsun güle güle kullanın. Keşke bizde bulabilsek de alsak :)

narkoz30
24/10/2009, 20:11
1-EMOTİON olması önemsiz puntonun emotionundan kat kat üstün bravonun dynamigi
2- Bu forumda kalacağım bravo ya da bakacağım tabiiki.
3- Bravolarda T-jet alanların dikkat etmesini öneririm turbosu arızalı t-jetler bu fiyata
bravonun turbosu 2282 tl ayrıca işçilik ha bir de servise zamanında gitmeyen bravolar garanti kapsamı dışında tutuluyor aman servisin yagından başka yağ kullanmayın yag borusu tıkanan turbolar tamir olamayacak kadar pert duruma geliyorlar ayrıca intercooleriniz sökülüyor bozulan turbo parçalarınız o bölgede bulunuyor ve yeni takılacak turboya zarar vermemesi için sökülüyor bir ton işçilik tutuyor bu da ayrıca
aracı uyguna aldım diye sevinmeyin illa 2. el araçlarda sıkıntı oluyor neyse ki banka aracısı arkadaşım olduğu için çıkan 1500 liralık masrafın 500 ünü karşılıyor bana geldi bravo + noter + ruhsat 25500tl pek de adaletli bir rakam sayılmaz ama piyasaya göre yne iyi neyse ki ptesi gidip alacağım bu arada sıfır turbo takılacak üzerindeki turbo puntolardaki t-jet turbosu değil japon malı çok kaliteli bir turbo benim turbonun arızalanması da tamamen yag zamanlarının kaçırılması ve farklı yaglarla kullanılması aracı alır almaz fiat a gidip carbonclean yaptıracağım. Sonrada şahane bir bakım.
İstanbulun en meşhur turbocusuna gittim 40 senedir Turbo işi ile uğraşan Yener Turbo üstadı Yasin bey de büyük indirim yaptı doğrusu yeri reklama girmeyecekse belirteyim ikitelli dolapdere san. sitesinde kime sorsanız gösterir zaten girişte atölyesi ihtiyacı olan gitsin pazarlık etmeyi de unutmasınlar parayı çok seven biri :D ama orjinal turboyu tofaşın yarı fiyatına taktığı da bir gerçek.
https://www.yenerturbo.com/index.asp den ulaşıp kullandığı makinalar ve referanslar hakkında bilgi alabilirsiniz.
FORUMDA BANA GÜLENLER VARDIR YA ASLINDA BEN DE KENDİME GÜLÜYORUM ENAYİMİYİM NEYİM DİYORUM AMA ARKADAŞ HATRINA DÜŞTÜK İŞTE. :)

ABNEW
24/10/2009, 20:52
Hakan t-jet 120bglerin turboları aynıdır.İkisi de Japon -IHI üretimi...

narkoz30
24/10/2009, 21:48
bana farklı dediler yaw :D llahım çıldıracam kazık yiyoruz sanırım adam giti punto çıkması buldu galiba o zaman çünkü bravo pert araç pek yok piyasada ama punto dolu.

ABNEW
24/10/2009, 21:50
bana farklı dediler yaw :D llahım çıldıracam kazık yiyoruz sanırım adam giti punto çıkması buldu galiba o zaman çünkü bravo pert araç pek yok piyasada ama punto dolu.

Bildiğim kadarıyla %99.9 aynı turbo:)Zaten motor birebir aynı.180bg lik t-jet ve muhtemelen 150bg lik t-jetin turboları farklı 120bgliklerden...

narkoz30
24/10/2009, 22:17
IHI Turbo olduğunu söyleyebilirim.

hayriyilmaz2
25/10/2009, 00:00
O fiyata o araba daha çok dertler açar.Bence satın EMOTİON Linea alın.

narkoz30
01/11/2009, 09:36
emotin linea pek begenmedim arabanın yapısı itibari il biraz çirkin yani bana göre çirkin ben bravomdan memnunum saol. :) Bu arada 50 liralık benzin ile 160-170 km şehir içi 210 km de şehir dışı giyorum sizce makul rakamlar mıdır? Aracı diesel araç sürer gibi 2000-2500 devir aralığında kullanıyorum bazen 3000 e geliyor ama sürekli değil. 100 km de ortalama 8 litre yakıyorum.

arslan
01/11/2009, 21:12
benzinli araca binmek zengin işi.ben arcımla 50 liralık yakıtla 275 km.yapıyotum.en az tabiki.ortalam 300 km yapıyotum şehir içi.bravo almak kolay ama binmek zor be kardeşim.

by_memur
02/11/2009, 14:02
bendede 1.3 90 hp var . mazotun litre fiyatı 2.70 tl iken 266 km'de 33 tl mazot yaktı.

narkoz30
05/11/2009, 19:33
Arkadaşlar aracı birmot beylikdüzüne götürdüm garanti kapsmına aldırdım aracım tekrar garantili 2 yıllık garanti uzatma aldım 40000 bakımı yaptırdım bakıma ne kadar gideceğini bilmiyorum ancak garantiden bazı parçalar değişecek cumartesi verecekler aracımı 2 yıl garanti uzatma 650 lira sizce nasıl?
not: şu an 6 aylık garanti süresinin üzerine + 2 yıl daha garantili olacak.2008 aracım 2012 yılının nisan ayına kadar garantilenmiş oluyor böylelikle.
Sizce hala pahalıya mı aldım? :)

Stalker
06/11/2009, 16:13
Garantisini uzatman mantıklı olmuş hem kendini güvene almış bulundun hem de aracı bu süre zarfında satcak olursan garantili olmasını işini kolaylaştırır.
Uzatılmış garantiyi ekstra bir hizmet gibi düşünmek lazım, direkt aracın fiyatına eklemek yanlış olur.
Bizim araçların (tjet) tüketimine gelince bence piyasadaki diğer turbo benzinli akranlarına göre biraz daha fazla yakıyor :( Bravonun 6.vitesi şehir dışı yollarda ağırlığının getirdiği dezavantajı nötürler ama sehiriçi trafikte 8den aşağı gitmiyor ne yazıkki :)

lionT-JET
06/11/2009, 18:26
hakan bey turbo sorununuz vardı?garantıyı uzatmısken turboyu garantıye soksanıza?benım garantının bıtmesıne daha var ama bende muhakkak uzatacagım..mert bey benım tjet 8-9 lt yakıyor.dedıgınız gıbı 8 ın altına dusmuyor..

narkoz30
06/11/2009, 21:20
turboyu cebimden yaptırdım erkaydaki servis müdürü arkadaşın işgüzarlığı yüzünden 1500 liraya yakın paramdan oldum. şimdi tekrar turbo arıza yaparsa biliyorum garanti var.
Fabrika verilerindeki 7 ltrelik raamlar ne yazık ki şehiriçi rakamları tutmuyor ancak lpg takılırsa diesel araçtan daha ucuza gelir yakılan yakıt. araç gp lere 200 kilo fark atıyor ağırlıkta bir de benzinli olunca yakması çok normal. Garantisinin bozulmaması için fiat onaylı lpg taktıracağım gibi görünüyor. (BRC) marka. Sanırm Şişlide Deha otomotiv yapıyor bu işi. Fiyatını bilmiyorum ama kesin tıuzludur.

ABNEW
06/11/2009, 23:36
........ araç gp lere 200 kilo fark atıyor ağırlıkta bir de benzinli olunca yakması çok normal. Garantisinin bozulmaması için fiat onaylı lpg taktıracağım gibi görünüyor. (BRC) marka. Sanırm Şişlide Deha otomotiv yapıyor bu işi. Fiyatını bilmiyorum ama kesin tıuzludur.

Atmosferik benzinli GP lara göre yaklaşık 200km daha ağır Bravo.Ancak t-jet ve mjtd GP lardan 100kg daha ağır,

LPG marka ve ustasını iyi araştırmak gerekiyor.Kaliteli bir marka bile kötü montajla birçok sorun çıkartmakta, bence taktırmadan iyi araştırın...

lionT-JET
07/11/2009, 08:40
ah bu servısler:agiskavgasi:ne dıyeyım gecmıs olsun.zamanında banada surdan ses gelıyor dıye neler degıstırdıler,sonra rot balanscı arkadaslar yagladı ve tum ses kesıldı:agri:servıslerın ıs guzarlıgı cebımıze dokunuyor!!benım aracı almadan once t jet kullanan bır arkadas 7 lt yaktıgını ama bursa yollarında sıkısık olmayan trafıkte yakalayabıldıgını soyledı.

narkoz30
08/11/2009, 08:34
Yorumlarınız için teşekkürler bu arada aracımın garantisi bitmediği için 559 liraya 2 senelik garanti uzaması yapılıyormuş. Yukarı yanlış yazmışım. Ama 2 ay sonra garanti uzatmayı daha pahalıya alacakmışız yani yılbaşından sonra 800 e yakın olacakmış rakamlar ne kadar doğru bilemiyorum. Aracımı ctesi servisten alacaktım ancak bursadan gelen parça eksik gelmiş dolayısı ile snırım salı akşamı yada çarşamba günü alacağım bu araba da yüzüm gülmedi arkadaşlar bu kadar uğraşma ve strese değmiyor emin olun tamam memnuniyet var ok ama uğraştığınız ve çektiğiniz stress yanınıza zarar kalıyor.

eab
08/11/2009, 23:46
https://www.carfolio.com/images/dbimages/zgas/models/id/14755/2007_fiat_bravo_6.jpg

Arkadaşlar bilindiği üzere 2007 emotion mj aracimi 106000 km de olup stil paketi ile birlikte takaslamak üzereyim yukarida resmini koyduğum araç 2008 olup 47000 km de 6 ileri dynamic bravodur ve t-jet motora sahiptir.
Sirali lpg önerileriniz vs benim için çok önemli yorumlarinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Ha fiyati mi?

Benim araci veriyorum üstüne 3000 lira veriyorum hepsi bu. Aldiğim araçta kaza boya yok tek kusuru 47000km boyunca servise gitmediğinden garanti kapsami dişinda kalmiş sifirinin da 38000 lira olduğunu varsayarsak bana maliyeti 25-26000 civarinda olacak lpg dahil.

Saygilar sevgiler.

abi bu güzelim araca tüp taktırılmaz...
yine sen bilirisin ama, ortalama yakıtı şehir içi 8 -8.5, şehirler arası 6-6.5.
2 seneye yakın kullanıyorum benzinle gayet iyi...:tux:

Stalker
11/11/2009, 10:43
Walla araç ile fazla km yapılacaksa gayet güzel de takılır, sonuçta aracı mezara götürecek değiliz, benzincileri de durduk yere zengin etmeye gerek yok. Araca kaybettireceği ekonomik maliyet hesaplanır eğer uygunsa taktırılır. Yılda 20-25bin yapan biri kesinlikle taktırmalı.
Linea t-jetlerde tüp olayı daha yaygın, onlara önceden lpg takan bir yerde yaptırılırsa sorunlar en aza iner kanımca. BRC'de turbo kiti de var, turboyu iddaa ettiklerini göre baya koruyormuş (garanti felan da veriyorlar)

narkoz30
12/11/2009, 08:29
FİAT Deha otomotivle görüştüm brc turbo kiti takarız ancak fiat garanti kapsamından çıkarıyor dediler bende taktımaktan vazgeçtim servis ile konuşarak bu durumda aracı ya satacağım ya da diesel bravo ile değiştireceğim . Yıda 30-35 bin km yapıyorum diesel e geçersem araç kendini 1 yılda fark olarak amorti eder 4-5 yıl da hizmet eder sonra satılır.
Fiat bravolarda lpg taktırmamasının sebebi lüks segmente girdiği için deniyor. İzin henüz çıkmamş lpg ye anlayacağınız 12 ay 2 misli vererek trafikte olacağım hele istanbul trafiği benzinli araç ile kabus gibi aylık 1200 lira tutacak benzin masrafm :)

Telefex ile de görüştüm turbo için özel en randımanlı sistem ve en iyisi kendilerinde olduğunu ve bu yüzden kaliteli ürün ve işçiliğin fiyatlarına yansıdgını ancak yararlanım olarak hakkını verdiğini söylediler kime sorsam iyi bir işçilik ile telefex taktırın başınız ağrımasın diyorlar. İngilterede 3 aylık kuyruk varmış telefex taktrmak için formlardan öğrendiğim kadarı ile :)
brc : 1650 lira
telefex : 2000 lira montaj proje dahil fiyatları ayrıca 10-12 arası taksit yapıyorlar ve fiytlar üzerinden %10 a varan iskonto yapabiliyorlar.(fiat bravo formlarndan geliyorum derseniz daha da bir etkili oluyor bu iskonto olayında merdiven altı ve küçük iş yerleri iskonto yapmaya yanaşmıyorlar merkez ankara tunalı oto bu fiyatlara yapabiliyor ancak mesafnin uzun olması montajın kaliteli ve mükemel olacağı ile kıyaslanınca hiçbir sorun teşkil etmiyor benim için. :) Telefex takmak zor ve bilgi gerektiren br işlem oldugu için aracımı kobay olarak kullandırmayı düşünmüyorum. Garantiden çıkacak isede brc yerine telefexi taktıracağım ancak biraz düşünmem lazım bu konuyu.

Erdem Bozdağ
13/11/2009, 18:54
olcaksa emotion olmalı zaten

narkoz30
14/11/2009, 13:48
valla piyasa durgun o paraya satamaz ise ben gideceğim muhtemelen 95 model mercedes ve üzerine bir miktar para ile takası kapatırım diye düşünüyorum ama şartlar şu anda benim için oluşmadı. :)

tempesty
21/12/2009, 22:56
Forumda uzun zamandır göremediğim Ankara'dan Bora(tempesty) isimli bir arkadaşın konusu vardı...
Hollanda markası gaiba ismi de Teleflex'ti...
Piyasadaki brc lovato v. yabancı markalardan biraz daha pahalı idi...
Ama orumlar oldukça iyiydi hatta sitesinde porsche cayenne'e takırmış bir arkadaşın resmi vardı diye hatırlıyorum...
Konunun üstünden 1 seneye yakın zaman geçti markanın şu anki site durumunu da bilemem am ben bu Hollanda markasının iyi olduğunu forum dışı bir arkadaşımdan da duymuştum...

Eğer aracı 2-3 sne kullanacaksanız...Ayda 5000km.den 100.000-150.000 km. civarı yapacaksanız bence varsın lpg.sisteminiz kendisini 2 değil 4 ayda amorti etsin...Başınızın ağrıma ihtimali azalır...

Emir kardeş ; bilmiyorum araba aldın mı lpg de taktırdın mı fakat konuyu şu anda yeni gördüm , evet benim lpg kit hollanda malı teleflex marka ve şu an tam tamına 41.000 km.dir kullanıyorum ve 41 kere maşallah diyelim allaha şükür yani taş gibi mal çıktı bence 2000 lirayı hakediyor tık demedi alet helal olsun :)

narkoz30
22/12/2009, 16:15
LPG işini araştırdım T-jet motorlara telefex yılbaşından sonra sistem yapacakmış yani şu andaki kitleri t-jetlerle uyumsuzmuş o yüzden BRC taktırdım bende 600 km yaptım bi problem göremedim üstelik FİAT tarafından yapıldı montaj.BRC KTİ HERŞEY DAHİL 1750 liraya taktırdım sanırım world karta da 5 taksit yapıyorlar ama ben peşin taktırdım çünkü worldkartım yoktu. 3 depo bitir gel dediler şu anda km de 0,212 krş yakıyorum. Ayar yapacaklar yakında DEHA otomotive gideceğim. Bu arada 50 000km oldu araç.

tenten77
06/03/2010, 10:51
Ne zahmet çekmişsiniz. Ama hayırlı olsun uğraşmanıza değmiştir umarım. Bende de GP 90MTJ var aynı takası araştırıyorum. Aslında çok memnunum ama garantisiz bir şekilde biniyoruz çıkma ihtimali olan bir city arızasından korkuyorum ben de Bravoya bakıyorum değer mi sizce takasa bu kadar deneyimden sonra

narkoz30
06/03/2010, 20:06
Kesinlikle değer ayrıca ben garantimi uzattım 2012 hazirana kadar garanti kapsamında bir de lpg taktırdım brc marka dieselden daha ucuza geziyorum. Alacaksanız mutlaka turbosunu kontrol ettirin. Bravolar çok tatlı araçlar yol tutuşu başka araçt böylesini görmedim seri ve kıvrak bir araç hatta arkadaşlar kafa mı buluyorlar nedir çok seksi oldugunu söyleyen bile oldu GP den sonra :D

GPS2
06/03/2010, 20:30
Ne zahmet çekmişsiniz. Ama hayırlı olsun uğraşmanıza değmiştir umarım. Bende de GP 90MTJ var aynı takası araştırıyorum. Aslında çok memnunum ama garantisiz bir şekilde biniyoruz çıkma ihtimali olan bir city arızasından korkuyorum ben de Bravoya bakıyorum değer mi sizce takasa bu kadar deneyimden sonra:) sanki bravo*da city yokmu?aynı sistem ...servomotor...ayrıca hayalleri süsleyen bir araçtır BRAVO ...TERCİHİM 1,6 MJT OLURDU AMA T-JET 120-150 BG LPG İLE NEDEN OLMASI...:) GÜLE GÜLE KULLAN HAKAN...

GPS2
06/03/2010, 20:36
Birde şu yol bilgisayarı nasıl tepki veriyor bu LPG sistemine...yakıt durumu AOT anlık tüketim menzil gibi...mesela...?

narkoz30
06/03/2010, 20:42
Birde şu yol bilgisayarı nasıl tepki veriyor bu LPG sistemine...yakıt durumu AOT anlık tüketim menzil gibi...mesela...?
LPG sistemi devreye girdiğinde yakıt sarfiyatını sanki benzin kullanıyormuşsunuz gibi veriyor ekrana çünkü benzin kesici devreye girdiğinde yol bilgisayarı lpgye enteğre olmadığı için siz sadece alttaki ışıklardan depo seviyesini kontrol ediyorsunuz. Yakıt sarfiyatım 1 dpo ile 400 km ye yakın yani 100 liralık lpg yaktım geçenlede soguk havada olmasına rağmen 443 km gittim daha da lpg vardı ama doldurmam gerekti o yüzden tam olarak 200 ile 250 krs arasında yakıyorum km de.

GPS2
07/03/2010, 00:07
şehir içi dizel ile hemen hemen aynı...ama yol bilgisayarı out oluyor anlaşılan...belki gözümden kaçtı ...şu garantiyi uzattım demişsin peki LPG ile garanti nasıl olacak...? servisin bu konudaki görüşü ve tavrı nasıl...?resmi olarak tabii...?GP almadan önce LİNEA 120 t-jet veya BRAVO t-jet düşünmüştüm ciddi ciddi(0km ve doğru LPG SERVİSİNE) ama FİAT servisten bu konuda doyurucu ve çok net cevap alamadım ...forumlardada herkes farklı şeyler söylüyor...

LeoN48
07/03/2010, 12:24
Günün birinde GP'mi bırakıp başka bir oto alacaksam bu bir dizel Bravo olacak.

Murat Gürakan
07/03/2010, 12:39
Vallahi ben bi bravo kullanıcısı olarak ( Yılların anti fiat insanı hayatta binmem derdim:))
kesinlikle öneririm. Çünkü fiyat olarak vadettiklerinin yanında çok iyi bir araç. Aynı özellikte bir golf alsanız en az 40 ödersiniz ama ama bravoyu 10000tl ucuza buluyorsunuz ;) Yakıt olarak belki onlardan biraz daha fazla ama lpg takılcaksa bence çok tatlı olur.
Bu arada esp li alınmasını şiddetle tavsiye ederim.
Ben ilk aldığımda yani fabrikasyon yay, amortisör, vede lastikler varken her dk başını atıyordu gerçi bunda benim esp ye güvenip zorlamamdanda kaynaklı bir durum olduğunu zannediyorum ama ben şahsen esp liyi şiddetle öneririm( şu anda esp devreye sokamıyorum o ayrı konuda :P ). Keyif alacağınız bir araç. Ama arka koltuk yerleri çok dar :) Koltuğu geride kullanan birisi için arkaya biri oturunca çok rahatsız edici bir durum olabiliyor :)

narkoz30
07/03/2010, 16:57
şehir içi dizel ile hemen hemen aynı...ama yol bilgisayarı out oluyor anlaşılan...belki gözümden kaçtı ...şu garantiyi uzattım demişsin peki LPG ile garanti nasıl olacak...? servisin bu konudaki görüşü ve tavrı nasıl...?resmi olarak tabii...?GP almadan önce LİNEA 120 t-jet veya BRAVO t-jet düşünmüştüm ciddi ciddi(0km ve doğru LPG SERVİSİNE) ama FİAT servisten bu konuda doyurucu ve çok net cevap alamadım ...forumlardada herkes farklı şeyler söylüyor...

Motor ve enjecsiyon sistemi garantiden çıkmış oluyor onlara bişey olursa ki lpg den dolayı olmaz fabrikasyon üretim ise de aracım 55000 km ye geldi şimdiye kadar çıkardı sorun ki çıkmadı. Yani için rahat bakımlarımı da servise yaptırdıkça en ufak bir sorunla karşılacağımı sanmıyorum.
Dğer yürüyen kaporta paslanmazlık elektronik sistem city sistemi vs hepsi garanti kapsamında yani 27 ay garantim var bakalım 100 000km yapınca kesin satarım bunu amacım eylül e kadar mercedes B150 almak ama nafakayı doğrultmak lazım Tarkan misali piyasayada atılkurt olayına girmişim. :) :D
Ne yapıyosak araba sevdasına işte.

hayriyilmaz2
07/03/2010, 21:10
Motor ve enjecsiyon sistemi garantiden çıkmış oluyor onlara bişey olursa ki lpg den dolayı olmaz fabrikasyon üretim ise de aracım 55000 km ye geldi şimdiye kadar çıkardı sorun ki çıkmadı. Yani için rahat bakımlarımı da servise yaptırdıkça en ufak bir sorunla karşılacağımı sanmıyorum.
Dğer yürüyen kaporta paslanmazlık elektronik sistem city sistemi vs hepsi garanti kapsamında yani 27 ay garantim var bakalım 100 000km yapınca kesin satarım bunu amacım eylül e kadar mercedes B150 almak ama nafakayı doğrultmak lazım Tarkan misali piyasayada atılkurt olayına girmişim. :)
Ne yapıyosak araba sevdasına işte.
Kardeş sende Merceses C yokmuydu?Yatırım için aldığın..:D

narkoz30
07/03/2010, 21:49
Yok biliyon sattık onu iyi bi takasa şimdi yatırım için B150 alacam sence iyi olur mu? 10-15bin km kullanır onu da çok sevdalısını bulup satar başka araba alırım aslında B150 den sonra bi 4x4 nissan quashai almayı düşünüyorum ama gelecek 5 yılı müneccim olmadığım için planlayamıyorum. Ben Arabaya çalışıp kazandığım parayı yatırmam geceleri internette sanal alemde iş yaptığım paraları biriktirerek değerlendirerek araba sahibi oldum bu 10 yıldır böyle maaşa dokunmuyorum araba alacam diye prensip bu ne kadar ekmek o kadar köfte eğer Allah kzanç kısmet ederse serbes girişim olarak E200 de alırız. Yaş ilerledikçe gönül bu dünyada toprağa basacağımız sürenin kısalacağını bildiği için vazgeçemeyeceği şeyleri de dünya gözüyle istiyor tabii Allah herkese nasip etsin. :)
Hayri arkadaşıma bol kazanç ve Mercedes E270 li günler dilerim.

demon
23/03/2010, 21:00
Bravo güzel araba ama Toyota Auris' ide beğendim. Aynı fiyatlarda. Auris' teki standart 9 hava yastığı harika bir olay.

skydome
23/03/2010, 22:00
İsterse arabanın 4 yanı yatıklarla kaplansın hikaye...asıl olay emniyet kemeri arkadaşlar...

Murat Gürakan
23/03/2010, 22:12
Bu konu cortlaya cortlaya bir hal oldu :D

BuRaK-BG
23/03/2010, 22:18
Bravo güzel araba ama Toyota Auris' ide beğendim. Aynı fiyatlarda. Auris' teki standart 9 hava yastığı harika bir olay.
toyotada tip olarak güzel bir araç ama motor özellikleri olarak tatminden çok uzak bir araba.bravo almadan önce test sürüşü yapmıştım,toyotanın trafik ışıklarlarda ve yokuşlarda bu araclar için arkadan itekleyici bir servis hizmeti vermesini talep etmiştim henüz cvp gelmedi:Dayrıca şenolada katılıyorum

Murat Gürakan
23/03/2010, 22:44
o kadarda değil şimdi. Toyota nın 1.4 d4d motoru gayette başarılı bir teknolojiye sahip. Teknif verileri olsun yakıtı olsunda gayet iyi bir araç. Sen arabanın şu anki haliyle kıyaslıyorsun heralde burak:P Normalde bravo dizellerde yokuşta kalıyor öyle:D

skydome
24/03/2010, 00:18
Ya kanka sen de amma japon hastasıymışsın adamların b..na bile hayran olacaksın yakında ahahahaha:)Bizim bravoların multijet teknolojisi çok iyi...

Murat Gürakan
24/03/2010, 00:46
Senin bravona laf eden yokki. Ben kötü demedim ama d4d de iyi bir teknolojiye sahip. Mesela forddaki peugeottaki 110hplik dizel motordan herikiside daha üstün ve daha yeni teknoloji.

demon
24/03/2010, 01:02
Ben kullandım hiçte öyle iteklenecek birşey göremedim. 1.4 90 beygir motoru gayette güzel gidiyordu yani.

GRDEDE
24/03/2010, 08:36
Gençler motoru bencede oldukça başarılı fakat karoser için aynı şeyi söylemek çok güç.Klasik japon tenekesi.Zaten japon araçların birçoğunda motor ve yürüyen başarılı iş kasaya gelince durum değişiyor. Bu da dedenizin yorumu...

BuRaK-BG
24/03/2010, 11:15
abi yapmayın ya ben 1.4 lük dizel motorlu toyotayı test ettim,viteslerin alt devirlerinde araba gerçekten çok baygın.turbo devreye girdiğinde araba toparlıyor ama bence geç sonuç alınmış oluyor.benim arabanın chipsiz hali ile kıyasladıgımdada bence tatminden uzak bir araba

narkoz30
24/03/2010, 11:39
Bravo TR de alınacak en ekonomik C segmenti araçtır. (yakıt parça işçilik ve kullanılan malzemenin kalitesi baz alınırsa) Reno fluenceler çıktı onlar da bravo çakması konsept ve sloganlar resmen çalıntı olmuş. :) Reno bu arabanın motorunun yanına yanaşamaz bile ama görünüş derseniz güzel yapmışlar.

BuRaK-BG
24/03/2010, 11:47
açıkcası ben reno nun görüntüsünüde hiç begenmedim,başka bir forumda uzaylı gibi benzetmeler bile yapmıştık.

narkoz30
24/03/2010, 11:58
açıkcası ben reno nun görüntüsünüde hiç begenmedim,başka bir forumda uzaylı gibi benzetmeler bile yapmıştık.
Ben ona bravodan ötürü öyle dedim stopları farklı diğer konsept i bravoyu baz alarak kaslı bir görünüş vermişler mesela yeni astra da öyle arkaya bakıyorsunuz bravoyu andırıyor. :) Bizim araçlar güzel ya ondan ötürü öyle dedim yani çaktın mı köfteyi :)