PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arkadaşlar Eibach 5 cm yay benzinli model için nerden bulabilirim? Hiç bir yerde yok

bulut
21/10/2009, 23:00
slm arkadaslar tam kafaya koymus ve ikinci kez yay parası verecek cesareti kendimde bulmuşken yine bi hayal kırıklıgı. benim araçta 3,5 H&R var ama araç düsmedi ve bende neredeyse 1 haftadır araştırıyorum ve 5 cm eibach yay bulamadım. aslında buldum ama sorun şuki; eibach'ın sitesinde BENZİNLİ İÇİN: E20-30-010-01-22 ve DİESEL İÇİN: E20-30-010-02-22 model kodları verilmiş. benim araç zaten 77 hp benzinli en hafif paketlerden biri ve ben koca ankarada benzinli için olan model kodlu eibach 5 cm yayı bulamadım bana heryerde diesel için olan model var yani 02-22 ama bana 01-22 lazım. üstelik hangi modifiyeciye gittiysem aldıgım cevap şu; ''abi ne farkeder al tak keyfine bak'' eee o zaman neden eibach iki model yay üretimi yapmıs bitane yapardı dimi. adamlara bak yaa delircem. sizden ricam bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. şimdiden herkese saygılar. bu da aracımın yaylı hali

ranet3000
22/10/2009, 00:08
bana msj atmışsınız satılıkmı yaylar die ama benim yaylarım zaten biraz farklı önler 3.5 santim ama kesik arkalar 5 cm onlarda kesik ikiside eibach... önlerde 5 likleri kesersen aşırı ön takıma zarar verio onun için öyle bişiler yaptım şimdi gene konuyu bilen arkadaşlarımızın yorumu eksik olmayacaktır öyle yapsaydın böyle etseydin die ama olsun ben sormuşsun yanıtlıyayım dedim. ayrıca eibach ın türkiye dağıtıcısını bulursan ki yeri istanbul aksarayda bildiğim kadarıyla ordan temin edersin... ayrıca millet 430 tl gibi bi para verirken sen bunu 350 lere kadar alırsın die düşünüyorum.

femoli
22/10/2009, 09:21
benzinli ve dizel olarak ayrı olması ikisinide tam 5 oranında düşürmek içindir. Dizel benzinliden ağırdır ikisinede aynı yayı takarsanız dizelde daha fazla benzinlide daha az düşme olacaktır..

vedatx
23/10/2009, 18:49
evet burayı okuyunca fark ettim benim önler nie tam düşmedi diye 6 aydır düşünüyodum benzinli aracıma dizel yay takmışım. teşekkürler bulut aydınlattığın için:)

bulut
25/10/2009, 01:20
ne demek kardesim. zaten bu yay işi canımı cok sıkıyo bakalım naapcaz çözüm arıyorum...:worthy00:

10kaan35
15/12/2009, 01:28
dostum zannedersem aynı sıkıntı bendede var 205 45 16 jant aldım taktım aracım 4*4 gb duruyo karsıdan .benimde isteğim onu 5cm daha alcaltmak banada yardımcı olursan sevinirim..zannedersem 5cm uyum saglıcak gb duruyo

bulut
15/12/2009, 01:34
Merhabalar kardesim. Eger benim garajima baktiysan , suan benim araçtaki süspansiyonla tamamen oynandi. Yani aracimda eibach falan yok. Bastan söyleyeyim. Ve bizim araçlar yani benzinli 77 hp ler cok fazla düsmüyo 5 cm takinca. Bende bu cözümü buldum ve amortisörlerle oynadik. Benim tavsiyem diesel bir puntodan cikma 5 cm yay bulabilirsen işini görür. çünki baya esnemiştir

bulut
15/12/2009, 01:36
Bu arada konu kilitlenebilir

StrawBeeRy
15/12/2009, 10:42
Hayırdır abi yay işini hallettin galiba?

KaMiKaZe
15/12/2009, 16:18
benim aracım dizel yaylarımda benzinli modele ait o yüzden biraz daha fazla yerde ama sonuçta aralarındaki mukavemet farkı 50 kg lik bir fark çok önemsenecek bir miktar değil.

ABNEW
15/12/2009, 18:15
Bu arada konu kilitlenebilir

Bulut, bence konu açık kalsın.Yay arayan başka kişiler ya da bilgi sahibi başka kişiler de paylaşımda bulunabilirler...

bulut
15/12/2009, 18:51
bulut, bence konu açık kalsın.yay arayan başka kişiler ya da bilgi sahibi başka kişiler de paylaşımda bulunabilirler...
ok arda abicim sorun degil

hayırdır abi yay işini hallettin galiba?
mert evet sonunda hallettim. Garajima bakarsan aracin süspansiyonlariyla oynadik ve baya düsürdük araci. şimdide hergün altini vuruyoruz:d:d

StrawBeeRy
15/12/2009, 23:02
Maşallah Süper olmuş tam istediğim gibi yakında bende sürüngenlere katılıcam reptile style olcaz :D

bulut
15/12/2009, 23:48
maşallah süper olmuş tam istediğim gibi yakında bende sürüngenlere katılıcam reptile style olcaz :d
aslinda bizim araçlari düsürünce baya yakisiyor. Tabi katlanmak lazim. Ben yaptirdim ama altini cok vuruyorum, bu arada aracin görüntüsüne o kadar alistim ki 1 cm bile yükseltmek istemiyorum. Benim arkadasta peguat 207 var adam 3,5 luk voglant takmis araç yerlerde.. Bizde 5 cm takiyoruz ve hala ön camurluga 2-3 parmak giriyo:d birde şöyle bi durum var ki; bizim araçlarin altina hafifce egilip bakarsan bütün organlarini görürsün. Zaten kismet olursa birdahaki arabamda dikkat edecegim hususlar;
-fabrika cikişi aracin camurluk mesefesi dar olmali
-araçin altkismi (yürüyen aksam,motor,vs.)biraz yukarda olmali. Yani aracin kaporta kismi yere yakin olmali şasesi degil
şimdilik bunlar aklima geliyo

StrawBeeRy
15/12/2009, 23:57
:D ee gülü seven dikenine katlanırmış senin gene iyi bizim otoparkta bizim yerimiz 2 kat aşağıda oraya inerken ve ordan çıkarken böyle bile altını vuruyor sürüngen olunca üst kattakilerle kanka olcaz yer almak açısından :D bu arada ayıptır sorması bu sürüngenliğin cabası ne kadar? :)

bulut
17/12/2009, 23:23
:D ee gülü seven dikenine katlanırmış senin gene iyi bizim otoparkta bizim yerimiz 2 kat aşağıda oraya inerken ve ordan çıkarken böyle bile altını vuruyor sürüngen olunca üst kattakilerle kanka olcaz yer almak açısından :D bu arada ayıptır sorması bu sürüngenliğin cabası ne kadar? :)
MERTCİM DEDİGİM GİBİ BEN ARACIN AMORTİSÖRLERİYLE OYNADIM SERTLESTİRDİM. İŞÇİLİK DAHİL 1 YAY PARASI DAHA GİTTİ:cool0000:

StrawBeeRy
17/12/2009, 23:32
Abime sordumda o press düşünüyor yaylara press sağlıksız diyorlar ama ne kadar doğrudur bilmiyorum aslında senin yaptığın daha mantıklı daha güzel oluyor hem tam istediğim gibi bak kıskandım şimdi :)