PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Junyan angel farlara bi-xenon mercek

husso
21/10/2009, 11:29
arkadaşlar hepinizin bildiği gibi junyan angelların performansı düşük bu yaptığım mercek modifyesiyle uzunlarda süper oluyor resimleri ekliyorum...
not son resim doblo farı onada mercek modifyesi yaptım...

husso
21/10/2009, 11:32
3. resim junyan mercek 4.resim hella bi-xenon mercek

serdar2362
21/10/2009, 13:19
Bu çalışmayı kendin mi yaptın, maliyeti nedir. ne malzeme kullandın açıklarsan memnun oluruz.

berker
21/10/2009, 14:07
bu durumda eski uzun farın merceği herhangi bir işe yaramadan öyle kalıyor heralde

husso
21/10/2009, 14:14
bu durumda eski uzun farın merceği herhangi bir işe yaramadan öyle kalıyor heralde

hayır işe yaramadan kalmıyor hella merceğin içindeki motor sayesinde perde açılıp uzunlarla beraber yanıyor...

husso
21/10/2009, 14:15
Bu çalışmayı kendin mi yaptın, maliyeti nedir. ne malzeme kullandın açıklarsan memnun oluruz.

evet kendim yapıyorum hella bi-xenon mercek ve d2s zenon ampül kullanıyor...

erdiyilmaz
21/10/2009, 14:39
cok iyi calisma, eline saglik

berker
21/10/2009, 14:53
Benim bildiğim bi xenon için tek mercek gerektiğidir. Yanlış biliyorsam düzeltin. Aynı mercek, içindeki motor sayesinde hem uzun hem kısa görevi görüyor diye biliyorum. Bu durumda diğer merceğin bir görevi kalmıyor olması lazım.

hayır işe yaramadan kalmıyor hella merceğin içindeki motor sayesinde perde açılıp uzunlarla beraber yanıyor...

husso
21/10/2009, 15:04
Benim bildiğim bi xenon için tek mercek gerektiğidir. Yanlış biliyorsam düzeltin. Aynı mercek, içindeki motor sayesinde hem uzun hem kısa görevi görüyor diye biliyorum. Bu durumda diğer merceğin bir görevi kalmıyor olması lazım.

evet çalışma prensibi öyle ama çoğu bi-xenon merceğin yanında uzun için ayrı mercekde var uzun performansı ikisi aynı anda yanınca daha iyi oluyor...

Erdem Bozdağ
21/10/2009, 15:20
abi budur ya ellerıne saglık hem goruntu hem aydınlatma olcaksa bole olmalı

OzzY
21/10/2009, 15:31
seri üretime geç abi :D:D

plastro
21/10/2009, 20:46
Ellerine sağlık güzel bir çalışma

Ah-MeT
21/10/2009, 20:51
Hüseyin abi eline sağlık çok iyi düşünmüşsün:) benim farları gonderim uzunlara bir mercek takıver:)

husso
22/10/2009, 09:02
Hüseyin abi eline sağlık çok iyi düşünmüşsün:) benim farları gonderim uzunlara bir mercek takıver:)

ne zaman istersen kardeşim...

femoli
22/10/2009, 09:10
Harbiden süper yani ,tebrik ediyorum kardeşim yeni bir yorum getirmişsin farlara :)

ABNEW
22/10/2009, 18:40
Bence oldukça güzel bir çalışma, junyanların uzunları biraz zayıftı, böylece bu sorun da giderilmiş oluyor...

siyahinci83
22/10/2009, 19:12
abi bunlar benim farlar değil mi :) merceklerin son hallerini şimdi görüyorum eline sağlık en kısa zamanda gelip takalım benim araca

chngrrrrrr
22/10/2009, 19:30
başarılı çalışma tebrikler
öncelikle farları bi alayım da olmazsa sana göndeririz yardımcı olursan
bizleri de bi-xenonlarsın :)

siyahinci83
22/10/2009, 19:38
bende mercekler vardı ilk önce orjinal far'a uygulamayı düşündüm fakat geçen hafta hüseyin abinin yanına gittim bana junyan far'a takalım dedi mantıklı geldi ve mercekleri hüseyin abiye bıraktım o da bitirmiş sanırım

Merceklerin çiftini 50TL ye aldım biri Mercedes'ten diğeri Bmw den çıkma Hella marka

Alp
23/10/2009, 08:36
Çok güzel bir çalışma olmuş ellinize emeğinize sağlık. Kendi farlarıma yaptırmak isterim maliyeti ve ne kadar sürede olacağına ilişkin bilgi verirseniz ciddi ciddi duşunuyorum.

husso
23/10/2009, 21:10
Bence junyanın kısalarına da bir el at hüseyin. Çok dandikler. Sallanıyorlar, yamuk duruyorlar, ayar yapması tam bela vidasını çevir boşa düşsün felan. Merceğinin kalitesini de bilmiyorum. Onlara da bir ayar çekersen haberim olsun.

zaten bu bi-xenon mercekleri junyanın merceklerinin yerine taktım kısada yanacak ama bi-xenonların diğer özelliğide içindeki motor sayesinde uzunlardada yanacak olması yani bi taşla iki kuş hellanın mercekleri gercekten çok farklı ...

Çok güzel bir çalışma olmuş ellinize emeğinize sağlık. Kendi farlarıma yaptırmak isterim maliyeti ve ne kadar sürede olacağına ilişkin bilgi verirseniz ciddi ciddi duşunuyorum.

teşekkür ederim yaptırmayı düşünürsen seve seve yardımcı olurum maliyeti konusunda şunu söyleyebilirim secenekler var nasıl bişey olacağına karar beraber karar veririz saygılarımla...

siyahinci83
24/10/2009, 01:13
Valla çok süper. Uzun çakıldığında kısaların da uzuna dönmesi olayı çok güzel olmuş. Kullandığın ampul nedir kısa ve uzun için? Kısalarda H4 mü kullanıyorsun?

Benim bildiğim kadarıyla D2S ampül kullanılacak H4 bambaşka motorlu ileri geri haraket ediyor bi-xenon da perde var aşağı yukarı haraket ediyor

husso
24/10/2009, 08:59
Valla bizim H4 orjinal ampullerin aydınlatması gerçekten çok iyiydi. O da tek ampuldu ama içinde oynuyordu uzun olayını o şekilde sağlıyordu. Bu tarz bir ampul mu öğrenmek istedim xenon un da mantığı aynıdır sonuçta H4 olunca.

bu sistemin h4 ampülle bi alaksı yok resimdede göreceğin gibi bunda motor sayesinde uzun kısa yapıyor ampül sabit duruyor ...

husso
24/10/2009, 22:34
Tamam motoru anladım.

Soru 1. Ampul tipleri uzun ve kısa için yine H1 mi kalıyor?

Soru 2. Uzun çakıldığı zaman 4 lamba beraber mi yanıyor? (Kısa motorlu uzun normal)

Netleştirmek için soruyorum aynı sorular farkındayım.

ampül uzunlarda h1 kalıyor hella merceklerde d2s ampül kullanıyor