PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arka cam dan içeri su damlatma

xcruelx
21/10/2009, 09:36
Arkadaşlar, gecen yağmurdan sonra bagajı actıgımda pandizot a 5-6 damla su düştü. gördüğüm kadarı ile arka cam ile içerdeki saç arasındaki boşluk bir alandan damlıyor. Yani lastiklerden falan değil. Cam ile sac arasında gelen boşluktan. İçerden baktıgınızda sol ve sağa doğru saç kısımda bir düzlük alan var. O hizadan cam ile olan boşluktan. Anlaşılmadı ise resim koyabilirim. Yağmurda durur ken damlatmamış. Ama bagajı actıktan sonra kapatırken damladı. Aslında orda kapı ters duruyor. Kapalı iken damlaması daha mumkun. Sanki kapıda su birikmiş bende bagajı acınca ters durdugundan üst kısma geliyor su. sonra tekrar kapanınca içeride bir kac damla düşüyor. ne yapmamı önerirsiniz?

Not: Araca daha 5 aylık

BSK
21/10/2009, 09:49
Servis yolları taştan, punto çıkardı beni beni baştan...

Tabi her araçta olduğu gibi servise gidince arızan birden düzelmiş olacak, orada su dökecekler bekleyecekler yıkamaya bile soksalar 1 damla su gelmeyecek. Ama umarım problemin çözülür.

batuhann80
21/10/2009, 09:51
arkadaki su püskürtme hortumu yerinden oynayabiliyor..gevsemiş olabilir ve içindeki sudan az biraz damlamıstır.onu bir kontrol edin..

kara kız
21/10/2009, 11:41
uğur bey anlattınız olay susebepten meydana geliyor..arka bagaj kapağını açtığınızda kaputun bittiği va arcın iç kısmına dönen yerde sağda ve solda olmak sartıyla iki adet su deliği var..neden delik var dicekseniz kışın arka cam buhar olupta aşşağıya aktığında suyun kaput iiçinde birikip paslanmaması iin yapılmış bir gider deliği..hatırlarsınız belkı bir çoğumuz şahın doğan kullanmısızdır..bagajda sağda vwe solda birer adet hortum vardır ve zamanla su dolar ve o hortumun ucu bagaj içinden bi delikle dısarıya bağlıdır..aynı şekilde ızım araçlarımızdada o iki deilk o işilevi görür..şimdi diceksiniz araç içindeki buhardan orya su nasıl damlar diye..olay soyle ufuk beyy aracınızı yıkamacıda yıkatın ve arka bagaj kapagını kaldırın..ve camın sağından ve solun dan aşşagıya doğru suzulen sulara bakın buyuk ihtimalle o deilklerden siz aracı kullanırken su gırdi ve bagajı kaldırdığınızda camdan damladı.bircaok kere benimde başıma geldii çok kafa patlattım ama sonunda sorunun nerden geldiğini çözdümm..puntonun bir çok uretım hatalırdan sadece birisi ..ama kesinlikle o delikleri kapamayın..

xcruelx
22/10/2009, 11:45
uğur bey anlattınız olay susebepten meydana geliyor..arka bagaj kapağını açtığınızda kaputun bittiği va arcın iç kısmına dönen yerde sağda ve solda olmak sartıyla iki adet su deliği var..neden delik var dicekseniz kışın arka cam buhar olupta aşşağıya aktığında suyun kaput iiçinde birikip paslanmaması iin yapılmış bir gider deliği..hatırlarsınız belkı bir çoğumuz şahın doğan kullanmısızdır..bagajda sağda vwe solda birer adet hortum vardır ve zamanla su dolar ve o hortumun ucu bagaj içinden bi delikle dısarıya bağlıdır..aynı şekilde ızım araçlarımızdada o iki deilk o işilevi görür..şimdi diceksiniz araç içindeki buhardan orya su nasıl damlar diye..olay soyle ufuk beyy aracınızı yıkamacıda yıkatın ve arka bagaj kapagını kaldırın..ve camın sağından ve solun dan aşşagıya doğru suzulen sulara bakın buyuk ihtimalle o deilklerden siz aracı kullanırken su gırdi ve bagajı kaldırdığınızda camdan damladı.bircaok kere benimde başıma geldii çok kafa patlattım ama sonunda sorunun nerden geldiğini çözdümm..puntonun bir çok uretım hatalırdan sadece birisi ..ama kesinlikle o delikleri kapamayın..
Teşekkür ederim. Dediğiniz noktaları inceliyeceğim.
Aksam evde olmadıgımdan resimleri koyamadım. Bu aksam koyarım.

xcruelx
23/10/2009, 09:17
Resimleri ekledim işaretlediğim noktalardan damladı. Cam ile sac arasında boşluktan.

femoli
23/10/2009, 09:34
muhtemelen cam fitillerinden geliyor ama enteresan çok zor bir yer ..

xcruelx
23/10/2009, 09:55
muhtemelen cam fitillerinden geliyor ama enteresan çok zor bir yer ..

İlk bende öyle düşündüm lakin normal yağmur altında günlerce durdu damlamadı. Nedense bagajı acınca değil de tekrar kapatınca damlaması ilginç. Onur arkadasımın söylediği şekilde olabilir gibi . Çünkü bir tek onun söylediği normalde içeri girmemesini ve bagajı acınca değilde tekrar kapatınca damlamasını açıklıyor. Lakin bana zor gelen taa en altta kilite yakın 2 deliğin nasıl olupta içeri su cektiği. Sonuç ta ben şakır şakır yagan yamur altında yada yeni yıkama suyu tumusum daha sular süzülürken bagajı açmadım. Öyle olsaydı Onur arkadasım %100 haklı derim. Bana garip gelen gece yagan yağmurda beklemiş, sabah yağmur yok iken hatta aracta böylesel ufak tefek ıslaklık var iken (kuramaya başlamış) bu olaya rast gelmesi. bu durumda o deliklerden su girmesi çok zor. akılma tek gelen madem Onur arkadasım dediği gibi orası buğu gibi iç suyun dışarı atılması için. Belkide tıkandı. Ve buğu suyu içerde birikti kaldı. sonrada bu şekilde altan cıkamdıgı için ben aç kapa yaparken üstten aktı. Tek aklıma gelen bu.

Acayip teoriler ürettik :)

pdr42
23/10/2009, 20:57
bende de 2 3 defa aynı durum oldu. su cam ile sac arasından geiyor hatta fitilden oldugunu dusnuyorum