PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frenlerden Gelen Ses Hakkında Garantiden Kazanılan Değişim Hakkı

alibaki
21/10/2009, 08:47
s.a. arkadaşlar
Grande Punto 2008 model garantisi devam aracımın frenlerinden gelen ıslık sesi hakkında tüketici haklarına başvurup da kazandığım dilekçenin ve cevabının örneklerini ekte sunuyorum. Böyle sorunu olup da aracının garantisi devam eden arkadaşlar ben gibi haklarını arasınlar. daha nice haklarımızı kazanmaya inşallah.

foruma ekleyemedim arkadaşlar, rapid'e ekledim.

yeni rapid adresi arkadaşlar

https://rapidshare.com/files/296245221/punto.rar.html

femoli
21/10/2009, 09:13
Ses derken balata sesinden bahsediyoruz değilmi .. Muhtemelen balataların sertliğinden meydana geliyor ,yinede böyle bir öncülük yaptığınız için çok teşekkür ederim..:)

mustafaf
21/10/2009, 09:16
aslında bu konu hemen hemen herkesın sıkayetcı oldugu bır konu.servıslere danıstıgımızda sıze verılen cevaplar verılıyor sureklı.bu sekılde olayın uzerıne gıdıp sonuclandırdıgınız ıcın tebrık ederım.umarım bır sure sonra sesler tekrar gelmeye baslamaz.benım aracında fren dısklerı ve balataları 8.000km.de garantıden degısmıstı.15.000km.den sonra yıne sesler gelmeye basladı.dedıgım gıbı umarım sesler tekrar gelmeye baslamaz...

alibaki
21/10/2009, 09:20
Ses derken balata sesinden bahsediyoruz değilmi .. Muhtemelen balataların sertliğinden meydana geliyor ,yinede böyle bir öncülük yaptığınız için çok teşekkür ederim..:)

Evet balatalardan gelen ıslık sesi idi, frene hafif basıldığında gelen ses.

serdar2362
21/10/2009, 13:15
Aynı dert bende var. Araba 5700 de fakat bi fırsat bulup servise gidemedim.

cpeloo
21/10/2009, 15:32
ben 40000 bakımını yaptırdıktan sonra frenler ötmeye başladı..kaç zamandır toz, taş parcası sıkışmıştır diye düşünüyordum bugun komple tazdikli su sıktırdım...demmekki bu hakikaten bir problemmiş...Teşekkürler arkadaşlar en yakın zamanda servisteyim

Erdem Bozdağ
21/10/2009, 15:34
ben o fren sesıne okadar alıstımkı gelmese kendımı kotu hıssedırım heralde

kolombo
21/10/2009, 16:23
ben antalya birmottaki görevliye sorduğumda bu sesin...fren sisteminde daha önceden aspesmi öyle bir toz varmış..o tozun fabrika üretimi aşamasında kullanılmamasından kaynaklanıyor olmasından dolayı dedi.

iyi kötü çirkin
21/10/2009, 18:00
bu ses ara ara mı oluyordu

alibaki
21/10/2009, 18:08
bu ses ara ara mı oluyordu

yağmur olmadığı sürece sürekli fren sesi oluyordu.

misli1
21/10/2009, 18:27
Defalarca fren konularına yazdım, yine yazayım bosch servisine gidiyorsunuz ortalama 45tl ödüyorsunuz bosch veya lucas fren balatası taktırıyorsunuz, sorunu çözüyorsunuz. Son aracımda yaklaşık 10,000km'dir kafam rahat. Bu tectübemi 2003 yılından beri farklı fiat arabalarımda uyguladım.

misli1
21/10/2009, 18:39
s.a. arkadaşlar
Grande Punto 2008 model garantisi devam aracımın frenlerinden gelen ıslık sesi hakkında tüketici haklarına başvurup da kazandığım dilekçenin ve cevabının örneklerini ekte sunuyorum. Böyle sorunu olup da aracının garantisi devam eden arkadaşlar ben gibi haklarını arasınlar. daha nice haklarımızı kazanmaya inşallah.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting (https://rapidshare.com/files/295814943/punto.rar.html)

Mehmet bey, şikayet ettiniz ve haklı olduğunuz kabul edildi fakat FİAT servisi balataları değiştirse bile yine aynı standartta balata takmayacakmı? Ne değişecek? Aynı tas aynı hamam.

alibaki
21/10/2009, 18:43
Mehmet bey, şikayet ettiniz ve haklı olduğunuz kabul edildi fakat FİAT servisi balataları değiştirse bile yine aynı standartta balata takmayacakmı? Ne değişecek? Aynı tas aynı hamam.

Bu sıkıntı her araçta yok galiba. bazılarında var. hepsinde olsa bile, benim gibi başka kişiler de haklarını ararlarsa sorunu kökten düzeltirler belki de.

misli1
21/10/2009, 18:52
Bu sıkıntı her araçta yok galiba. bazılarında var. hepsinde olsa bile, benim gibi başka kişiler de haklarını ararlarsa sorunu kökten düzeltirler belki de.

Kökten düzeltseler tavan lekelerinin oluşumunu düzeltirlerdi (2003-2009) hala aynı şikayetler duyuyorum. Kökten düzeltselerdi ki çok daha önemli direksiyon (City) problemini şimdiye kadar düzeltmeleri gerekiyordu. Daha sayamayacağım bir çok kronik problem varken fren balataları yukarıda bahsettiğim gibi 45tl ile (BOSCH/LUCAS) kökten çözülüyor. Kimse yanlış anlamasın arabamı seviyorum ve hala kullanıyorum. Sadece tecrübelerimi paylaşıyorum. Sayamayacağım kadarda memnuniyetim var.

agabey3838
22/10/2009, 00:33
s.a. arkadaşlar

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting (https://rapidshare.com/files/295814943/punto.rar.html)

mehmet bey çok teşekkür ediyorum bu konuyu paylaştığınız ve örnek dilekçe eklediğiniz için. aynı sorun bendede var hafif fren yapınca oluyor.

30.07 tarihinde şikayette bulunmuşsunuz,karar tarihi 12.10 olarak görünüyor 2,5 ay gibi bi sürede karar verilmiş
aracımın garantisinin dolmasına 2 ay kaldı garanti dolmadan bende değiştirebilirmiyim acaba karasız kaldım şimdi...

berkkk
22/10/2009, 00:36
arkadaşlar rapidden inmiyor dosya

alibaki
22/10/2009, 08:32
mehmet bey çok teşekkür ediyorum bu konuyu paylaştığınız ve örnek dilekçe eklediğiniz için. aynı sorun bendede var hafif fren yapınca oluyor.

30.07 tarihinde şikayette bulunmuşsunuz,karar tarihi 12.10 olarak görünüyor 2,5 ay gibi bi sürede karar verilmiş
aracımın garantisinin dolmasına 2 ay kaldı garanti dolmadan bende değiştirebilirmiyim acaba karasız kaldım şimdi...

Bence dene şansını kardeş, araya bayram girdiği için biraz gecikti. Artı şehirden şehire de değişebilir. elini çabuk tut dilekçeni ver bence.

style07
22/10/2009, 08:56
Benim aracım 80.000 de bende de aynı ses sıklıkla oluyor

berkkk
22/10/2009, 19:20
Dosyayı tekrar ekleyebilir misiniz?

chngrrrrrr
22/10/2009, 19:59
ben o fren sesıne okadar alıstımkı gelmese kendımı kotu hıssedırım heralde

aynen bende valla
tozdur o toz:)
böyle avutuyoz kendimizi