PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İç bakım

muusti
19/10/2009, 01:37
herkese selam.arkadaşlar arcınızın torpido,plastik,vinil yüzeyleri parlatmak için ne kullanıyorsunuz.ben turtle wax bir ürününü kullandım.hepsiburada dan almıştı. 11 yl ye.hiç memnun kalmadım.hatta kullandığımada çok pişman oldum.sizin kullanıp tam anlamıyla iyi bir sonuç aldığınız bir ürün var mı? aracımın kokpit kısmının ve diğer plastik yüzeylerin soluk durması beni deli ediyor.hep canlı görünsün istiyorum.

htozturk
20/10/2009, 14:33
Ben sonaxın ürününü kullanıyorum ancak temiz gözükmesinden başka bir işe yaramıyor. Aracın iç malzemesi polyamid (yada ABS ki kökeni aynıdır) olup kullanılan katkı çerçevesinde görsellik, iklim şartlarına dayanıklılık (solma gibi) ve mekanik performans gibi spektler katar. (Bu spektlerden yalnızca biri ağırlıklı olur). Çok emin olmamakla beraber iç aksamın plastiği, mekanik performansı iyileştirilmiş spektlerde üretilmiş. Solma direnci düşük.
Ben bboş bir zamanımda, Hyundainin torpido kapağını boyayan bir firmadan bizim renge yakın torpido boyasını alacağım ve deneyeceğim. Sonuçları paylaşırım.

taygunm
20/10/2009, 15:38
ben sonaxın aldım hiç memnun kalmadım, arka koltuktaki lekeyi cıkartayım derken daha fazla alana yayıldı, bazen düşünüyorum eskiden babamın arabasını temizlerken sabunlu bezle silerdik içini pırıl pırıl olurdu bu kimyasallar daha beter ediyor..

BSK
20/10/2009, 15:51
Nemli bez

kubilai
21/10/2009, 00:25
SARP oto deri ve vinil koruyucu parlatıcı kullanıyorum çok memnunum fiyatı 6 ytl petrol ofisinden aldım.