PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eureko Sigorta dan uzak durun...

puntolam
15/10/2009, 17:13
Değerli arkadaşlar Eureko sigorta ile bir yıla yakındır devam eden haklı mücadelem ve şikayet sitelerinde bu şirket ile ilgili sıkıntıların fazla olması sizleride uyarma gereğini hissetmeme sebep olmuştur.
Aşağıda Sigortalar birliğine gönderdiğim şikayet formunda sıkıntı yaşadığım konular detaylı olarak belirtilmiştir.Aynen buraya geçiyorum..Bilginize..

TÜRKİYE SİGORTA VE REASÜRANS ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ BAŞKANLIĞINA
İSTANBUL

Aynı sigorta şirketi ile iki farklı sorun ve mağduriyet durumu yaşayınca konuları tarafınıza bildirmek ve mağduriyetimin giderilmesi için talepte bulunmak ihtiyacı
hissettim.Her iki sorunumda aşağıda ayrı ayrı belirtilmiştir.

1- 34 23 plakalı 2006 model Fiat Punto marka aracıma 2008 yılı Mart ayında zorunlu Trafik Sigortası yaptırmak amacıyla T.C Garanti bankası Güngören sanayi şubesine gittim. Soyadını hatırlayamadığım Burak isimli EUREKO sigorta temsilcisi, prim bedelimin 260 tl olduğunu söylediğinde bu miktarın emsallerine göre neden yüksek olduğunu sordum.Yanıt olarak bana ''hasarlı kazanız olmuş ve sigortanız bunu sürprim olarak size yansıtmış''diye bir cevap verdi.Hasarlı kazam olduğu doğruydu ancak sonradan öğrendimki Zorunlu trafik sigorta poliçeme yansıyan bir kaza değildi.Kayıtlardada bu durum görülecektir.
Çok sonra edindiğim bilgiler ve araştırmalar doğrultusunda yapılan bir hata nedeniyle mağdur edildiğimi anladım.Şöyle ki ;2008 poliçem düzenlenirken 2007 deki İsviçre sigorta poliçe numaram kayıtlara girilmediğinden sanki ilk defa aracım sigortalanıyormuş gibi hasarsızlık kademem 5 iken1 üzerinden işlem yapılmış.Dolayısı ile 2009 yılı için Anadolu sigortadan yaptırdığım prim bedelimde bana yüksek fiyattan yansıdı.

Bu durumu bölge temsilcim Burak bey e defalarca iletmeme rağmen bir sonuç alamadım.Nisan 2009 da EUREKO sigorta genel müdürlüğüne(Levent) gittim. Teknik servis departmanından şef olan Nurhan hanıma konuyu anlattım.Açıkcası uzun süre anlamak istemedi.Yaptıkları bir yanlıştan dolayı prim bedellerimin çok yüksek çıktığını ve hem mali hemde TRAMER den kaynaklanan mağduriyetimin giderilmesini istedim.Yoğun ısrarlarım üzerine(ciddi ve sorumlu bir şirket özür dileyip hatalarını telafi etmeye çalışır, ancak önce kabullenmeme daha sonrada geçmişe dönük hataların düzeltilemeyeceği gerekçeleriyle zorluklar çıkarıldı) 2008 prim bedelinde alınan bedel farkının KASKO bedelinden düşürüleceği,TRAMER kayıtlarına yansıyan kademe hatasınında 15 gün içinde düzeltileceği Nurhan hanım tarafından söylendi.

Ancak belirli aralıklarla defalarca telefon ile hatırlatmama rağmen 14.10.2009 tarihli şu güne kadar herhangi bir sonuç almış değilim.Konunun tarafınızca ele alınıp TRAMER e gerekli müracatı yapmalarını sağlamanızı talep ediyorum.

2-Ağustos 2009 da yaz tatili için bulunduğum Elazığ kent merkezinde hasarlı bir kazaya karıştım.Her sigortalı gibi bende yetkili ve güvenilir bir servis sormak için ilk olarak sigorta şirketimi aradım.Bana Atıntaş otomotiv (hundai servis ve bayii) inde içinde bulunduğu iki servis ile anlaşmalı olduklarını söylediler.Bende Altıntaş Otomotiv ile bağlantıya geçtim ve aracımı götürdüm.
Servisteki yetkililere ''kesinlikle orjinal parça kullanmaları'' doğrultusunda defalarca ricada bulunmama rağmen aracımı teslim aldığımda işçilik kalitesinin çok düşük olduğunu,değişen parçaların oturtulamadığını ve bariz bir montaj hatası olduğunu gördüm.Bir gün sonra görev yerim olan İstanbul a yola çıkacağımdan sadece işçilikten memnun kalmadığımı servis yetkililerine bildirdim.Aynı gün EUREKO sigorta yı arayıp servisin kullandığı malzeme ve işçilik kalitesinden dolayı kendilerinden şikayetçi olduğumu bildirdim.Hatta aracım ile ilgilenen sorumluların (Mehmet Ali ve Hayali bey) isimlerini verdim.Ancak Şikayetim üzerine 45 gün geçmesine rağmen hala bir sonuç almış değilim.

Sayın TÜRKİYE SİGORTA VE REASÜRANS ŞİRKETLERİ BİRLİĞİ yetkilileri;Taktir edersinizki Sigortacılık herşeyden önce güven ve güvence temeli üzerine inşa edilmesi gereken bir sektördür.Toplum üzerine yeteri kadar güven oluşturamamış bir sigortacılık anlayışı önce o firmayı daha sonrada sektörü yaralar.
Ben bir sigortalı olarak bir daha EUREKO sigorta şirketinin kapısından dahi geçmek istemiyorum, bu şirkete dair güvenim tamamen tükenmiş durumdadır.Şirketle ilgili internet ortamındaki Şikayet sitelerine mağduriyetimi bildirmeyi toplumu bilgilendirmek adına kendime görev adlettim.Bir üst kurum olarak tarafınızca sorunlarımın giderilmesine dair bir girişim olursa sevinirim.Şayet bir sonuç alamazsam konuyu yazılı olarak Hazine Müsteşarlığı Sigortalar Genel Müdürlüğü ne tüm aşama ve detayları ile bildirmeyi mağdur bir sigortalı olarak vatandaşlık görevi saymaktayım.

Gereğini bilgilerinize arz ederim.

PLaTiNuN
15/10/2009, 17:27
Umarım mağduriyetiniz giderilir Mete bey bende eureko sigortalıyım bu 2. yılım hasarsızlık indirimim olmasına rağmen 100 lira gibi bi indirim uygulamışlardı ama bana çok az geldi bu fark biraz daha bastırmamla 40 tl daha indirim yaptırabildim bu arada ben direkt sigorta şirketiyle diil buna bağlı acentayla görüşüp halletmiştim bilmiyoru belki acentalar daha alakalıdır bu konularla...Paylaşım için ve bizi uyardığınız için teşekkürler...

serdar2362
15/10/2009, 17:31
Ne olduğu, hangi finansal kurum tarafından desteklendiği belli olmayan onlarca sigorta hizmeti veren firma türedi. Elbette tüketici hakları koruma yasası denen bir kanun var fakat ne kadar etkili o da tartışılır. Sizin hakkınızı aramanızda çok doğal.
Haklı mücadelenizde başarılar dilerim.

Kuyumcu
05/08/2010, 17:02
Eureko sigorta benide mahv etti (https://www.karagozkuyumculuk.com).Hasarsızlık Klozu yaptırmama rağmen hasarsızlık indirimimi yaktılar. Yaldızlı sözlerle beni Başka sigorta şirketinden kopardılar.Kendileri Kasko yaptılar.Maalesef Eureko sigorta hiç kurumsal bir firma gibi davranmadı.Üstelik tartışmamız sürerken;resen bana danışmadan Arabamı İndirimsiz şekilde Kasko yapıyorlar.
Bunları denetleyen yokmu?Bu kadar başı boşluk neden?Kim bunlara bu yetkiyi veriyor?Hesabımızdan para çekiyorlar.YAZIKLAR OLSUN ALDIKLARI PARAYA.

onderbaki
05/08/2010, 18:29
Eureko sigorta benide mahv etti (https://www.karagozkuyumculuk.com).Hasarsızlık Klozu yaptırmama rağmen hasarsızlık indirimimi yaktılar. Yaldızlı sözlerle beni Başka sigorta şirketinden kopardılar.Kendileri Kasko yaptılar.Maalesef Eureko sigorta hiç kurumsal bir firma gibi davranmadı.Üstelik tartışmamız sürerken;resen bana danışmadan Arabamı İndirimsiz şekilde Kasko yapıyorlar.
Bunları denetleyen yokmu?Bu kadar başı boşluk neden?Kim bunlara bu yetkiyi veriyor?Hesabımızdan para çekiyorlar.YAZIKLAR OLSUN ALDIKLARI PARAYA.

aracınızdaki kasko indirimi ancak şu şekilde yanmaz:
sattığınız aracın kaskosunu iptal ettirmeyeceksiniz, sani aracı kullanan sizmişsiniz gibi kaskonuz işlemeye devam ederken aldığınız yeni araca araç değişikliği zeyili yaptırarak satılan aracın kaskosunun biteceği süreye kadar aynı şirketten kısmi bir kasko yapılmış olacak. o tarihten sonraki tüm yenileme poliçlerinizde de kaza vb bir durum yaşamamışsanız eğer sigorta şirketinizi değiştirseniz bile indiriminiz hep devam etmiş olacak.

Genius
05/08/2010, 22:07
Anadolu Sigorta'yı tek geçerim, hem kasko'da hem trafik sigortasında. Bu arada ne olursa olsun bizlerde bu sigortacılık konusunda biraz bilgi sahibi olmalıyız. Yoksa bu adamların hakkından gelmek çok zor ;)

ibrahim06
05/08/2010, 23:17
Ne olduğu, hangi finansal kurum tarafından desteklendiği belli olmayan onlarca sigorta hizmeti veren firma türedi. Elbette tüketici hakları koruma yasası denen bir kanun var fakat ne kadar etkili o da tartışılır. Sizin hakkınızı aramanızda çok doğal.
Haklı mücadelenizde başarılar dilerim.

Eureko sigortanın Garanti Bankası ile ya da garanti sigorta ile bir bağı olduğunu biliyorum ama umarım doğru biliyorumdur.

PNT 34
06/08/2010, 10:02
çok şükür bu sene kurtuldum..indirim filan yapmıyorlar eski müşterilerine..bana bu sene bile geçen senenin üzerinde 300 tl fiyat çıkarmışlardı 2 senelik müşterileri olmama ve hasarsızlığım olmasına rağmen..yapı kredi sigorta en iyi fiyatı verdi, hasarsızlığımı aynen kendisine aktardı ve çok memnunum..auto king e götürüp bir küçük hasarımıda giderdim...sorun yaşamadım...ama tabi bu ölene kadar yapı kredi ile çalışacağım anlamına gelmiyor..tüketici olarak hakkınızı sonradan aramak istemiyorsanız önceden iyice hepsini birbirine kırdırın derim...küçük bir tavsiye olarakta her sene internetten kasko sitelerine girip teklif isteyin ve en iyi fiyat ve teklifi yapan kaliteli 3-4 sigorta şirketinden birini tercih edin derim..