PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzatılmış garanti hakkında

ygttt54
14/10/2009, 17:21
Arkadaşlar direksiyon soyulması problemiyle ilgili olarak servise başvurdum sağolsnlar çok ilgilendiler fotorafları çekip gönderdiler ve çok şikayet olduğu için 1 2 ay sürer dediler ve bugun tam 2. ay gittim ve garantiden geri döndüğünü söylediler serviste şaşkındı... sebep ise garanti uzatılmış garanti olmasıymış uzatılmış garantide aşınmış parçalar değişmiyormuş ve aracın km fazlaymış diğer bi sebepte bu... bu arada araç 50 binde sorun çıktığında 43bindeydi Fiattan markasından feci soğudum soğumamın sebebi direksiyondaki aşınma diil uzatılmış garantideki sahtekarlık !!! arkadaşımn golfte toplu iğne başı kadar bi yırtık vardı direksiyonda komple değştirdiler göbeğine kadar ve bugun öğrendmki garantide yokmuş ayıplı mal adında değişmiş :S:S:S

batuhann80
14/10/2009, 17:36
siz bakmayın böyle seylere.hakkınızı arayın..mutlaka degişmesi lazım ..
bazen lüzumsuzlukları tutuyor..araba lastigimi bu?cok yol yapmıs,,
müsteri hizmetlerini arayın,,biraz malesef yırtık olmak gerekiyor..tüketici hakları filan deyin bakın sonunda ikna olacaklardır..cünkü zaten bu hakkınız...bosverin demeyin fiat para vermeden içine igne koymaz..hakkınızı arayın..

serdar2362
14/10/2009, 17:46
müsteri hizmetlerini arayın,,biraz malesef yırtık olmak gerekiyor..tüketici hakları filan deyin bakın sonunda ikna olacaklardır..cünkü zaten bu hakkınız...bosverin demeyin fiat para vermeden içine igne koymaz..hakkınızı arayın..

+1

clax22
14/10/2009, 22:57

+1 de benden

ygttt54
15/10/2009, 00:21
Arkadaşlar sözleşmede böyle bi madde varmış tabi o maddeleri görmek için mükemmel bir göz lazım

anvil
15/10/2009, 08:42
e peki uzatılmış garantiye neler dahil. benim bildiğim akü harici herşey dahil.

batuhann80
15/10/2009, 09:00
şimdi aşınan parcalar denilince kapsam büyük ne varsa koyuyorlar(yersen)
asınan parcalar ve garantide sınırlı parcalar...
akü,amortisör,fren balataları,debriyaj balataları,lastik,yaylar,kayıslar,kapı lastikleri,bagaj amortisör kolları,filtreler,sıvılar,,,
bunlar asınan parcalar bunlar garantiye zaten girmez(belli bir süreden sonra)...
ama direksiyonda asınınca(mantık düz mantık ya)onuda koymuslardır kafalarına göre sonrada asınan parcalar garanti dısıdır maddesinin arkasına saklıyorlar...SAÇMA..

clax22
15/10/2009, 09:09
garantiyi uzatmaya degmez bence arkadaslar garantisi bitince dooru sanayiye :)

erkaymis
15/10/2009, 09:53

sizin gibi titiz birisi aracını nasıl sanayiiye teslim edecek merak ettim ?:)

plastro
15/10/2009, 12:17
Bende dün uzattım 1 yıl 310 tl.'ye uzatmasamıydım acaba

batuhann80
15/10/2009, 15:56
Bende dün uzattım 1 yıl 310 tl.'ye uzatmasamıydım acaba
ben iki sene uzattım :D
(garanti konusunda mustafa'ya(mustafaf) gıcıgım orası ayrı..7 sene garanti..)

mustafaf
15/10/2009, 16:17
18.01.2015 :)

batuhann80
15/10/2009, 16:49
harbi gıcıksın yaw...(hemde bedava..)

ghazni
15/10/2009, 17:22
kesinlikle hakkınızı arayın. belki ürün farklı ürün ama ankara opmar etlik şubesinden güneş gözlüğü almıştım çerçevesi soyuldu değiştirilmesi için götürdüğümde incelemek için aldılar daha sonra kullanıcı hatası deyip işin içinde çıkmaya çalıştılar. bende tamam bana servis formu verin ben bu durumu sanayi bakanlığına ve firmaya bildiricem ve şikayette bulunucam deyince anında değiştirip özür dilediler. kesinlikle hakkınızı arayın.

anvil
16/10/2009, 09:03

dikkat et garantiyi bozacak işlere bulaşma :D

Moosty
16/10/2009, 10:48
7 yıl garanti ha? İyi haber.

ygttt54
16/10/2009, 12:24
bu garanti uzatma tamamen ticari ve servise müşteriyi bağlama city arızası dışında uzatılmış garantiden hayır gelmiyo benim anladığım bu !!

mustafaf
16/10/2009, 12:25
dikkat et garantiyi bozacak işlere bulaşma :D

bu tas kımın kafasına acaba :D

ekodin
16/10/2009, 13:51

Aracım 2006 model uzatılmış garanti ön konsolda yolcu hava yastığının olduğu yerde olan çatlak nedeniyle ön konsol değişiyor ve 2 ay önce sigorta kutum değişti sadece sigorta kutusunun maliyeti 900 tl civarı hiç düşünmeyin uzatın garantiyi. Diğer parçalardada aşınmaya giren giren parçalar içinde direksiyon olmamalı, ne yani 2 yılda bir direksiyon mu değiştirecez, fren balataları 2 yılda bir değişir ama direksiyon aynı şey değil

yakaryos
09/12/2009, 17:39
benimde yolcu otomatik cam açma anahtarının olduğu yerdeki plastik durup dururken kalktı uzatılmış garanti vardı. dedilerki olmaz plastik eskiyen bir parça tırnakları atmış 65 ytl rica ettiler. bende kızdım yaptırmadım. 2001 model scenic vardı. taş gibiydi birazda az yaksa satarmıydım ah ah. bence uzatmayın garantiyi

erosistanbul
01/04/2010, 19:29
2009 arabam için bugün fiyat aldım. +2 yıl için 590 tl dediler. garanti, akü harici herşeyi kapsıyormuş.özellikle sordum uzatılmış garantide fark varmı diye.hayır dediler.aynı garanti kapsamı devam ediyormuş.sadece öncesinde ve sonrasında bakımları yetkili serviste yaptırmak şart. Yaklaşım be bilgilendirmelerinden dolayı Küçükyalı birmot a teşekkürlerimi de sunmadan geçemeyeceğim.

demon
01/04/2010, 19:32
Uzatılmış garanti galiba soygundan başka birşey değil.

erosistanbul
01/04/2010, 20:01
Aslında çok yararlı birşey.Arabam dualogic. aracım daha 1. ayında fabrikasyon arıza yaptı.robot garantiden değişti. tatilde cam otomatiğim arızalandı, garantiden değişti. düşünün garanti bitiiğinde çıkacak arızaları.Valla kendi adıma 10 yıl garanti bile olsa hiç düşünmeden yaptırırım.sonuçta elektronik cihazlar.garantim var, kaskom var. aracımın başı ağrısa, hafiften öksürse götürüyorum. kafam rahat.

ZAK1980
01/04/2010, 20:08
fiat.com tr den bır alıntı

erosistanbul
01/04/2010, 20:49
fiat.com tr den bır alıntı

Valla bende anlamadım, sanırım bikaç yere daha soracağım.

GP COSKUN
01/04/2010, 20:51
Aslında çok yararlı birşey.Arabam dualogic. aracım daha 1. ayında fabrikasyon arıza yaptı.robot garantiden değişti. tatilde cam otomatiğim arızalandı, garantiden değişti. düşünün garanti bitiiğinde çıkacak arızaları.Valla kendi adıma 10 yıl garanti bile olsa hiç düşünmeden yaptırırım.sonuçta elektronik cihazlar.garantim var, kaskom var. aracımın başı ağrısa, hafiften öksürse götürüyorum. kafam rahat.

erhan aracımın garantili olduğu süre dahil hiç bir şeyi değişmedi
bu da benim şansıma işte
benim gp özel yapımmıdır nedir diye düşünüyorum bazen

erosistanbul
02/04/2010, 18:28
Doğru söylüyorsun ümit.elektronik işi tamamen şans işi.e benimde şansım ortada.

Bugün sanırım ortalığı karıştırdım biraz. bugün 3-4 yerden garanti uzatma fiyatı aldım, hepside birbirinden farklıydı. hepsinede aldığım fiyatları söyledim.çünkü fiyatı tofaş merkez belirliyormuş, bayiler belirlemiyormuş.fakat bütün bayilerde fiyalar farklı. en uygun fiyatı kırmak 549tl, 2.medos 560tl verdi.birmot 599 tl verdi.

savrun
07/04/2010, 09:20
aracımın garantısı bıttı, servıstekı arkadasımla gorustum, garantıyı uzatsammı dedım. boswer gerek yok garantı uzatmaya dedı. servıstekı servıs danısmanı bıle bunu soyledıkten sonra. bencede uzatmaya gerek yok...

Kriminal
07/04/2010, 09:56
Aslında madem garantıyı uzatmamız ıcın bıze o kadar di,l döken Fiat..Aracın fıyatını 300 tl fazla goster 7 yıl garantı de ınsanlar alırken wayy be fiata bak 7 yıl garantı verıyor desınler..Ben aracımı aldıgımda içinde 1lt mazot vardı (kartaş)..Hiç yakışıyormu hadı benzınlık bulamasam sıfır arac aldım dıye elımde bıdonlamı gıtseydım..
Garantı falan hikaye arkadaslar sanayıde bı ustanız olsun herseye bedel...

alperyonar
07/04/2010, 10:06
Evet Deniz bey in dediği gibi garanti hikaye. Ama Allah korusun araçta kronik bir sorun olduğu zaman cidden faydasını göreceksiniz bu uzatılmış garantinin.

nizamavci
07/04/2010, 11:28
Merhabalar

Ben aracaımı ikinci el almıştım ve haziran 2010'da ilk uzatılmış yılı garantisi bitiyor. Aracı ocak 2010 'da alır almaz 289 TL'ye haziran 2011 e kadar uzattım,

Geçen hafta garantiden aşağıdaki parçalrı değiştirm. Sizce garantiyi uzatmaya değmedi mi?
-Ses geliyor diye Ön amartisor takozları
-Tavanda bir kaç leke sebebiye tavan döşemesini
-Geri vites lambası su alıyordu komple lamba değişim

Kriminal
07/04/2010, 11:54
Takozlar 100 lıra cıvarında
tavan dosemesını degıstırmeyen yoktur sanırım ben dahıl
Geri vites lambasıda cok pahalı olmasa gerek..
ARaba almak şans işi gercekten bı arkadasım gp almıstı ama iç direk renkleri farklıydı ve fabrıka komple boya yapalkım dedıler ve aracı degıstırmedıler daha 20 km deydı

gorefest
10/04/2010, 10:10
benim aracımın garantisi de haziran 2010'da bitiyor. şu anda garanti uzatma işlemi yapılabilir mi?

taipen71
10/04/2010, 11:11
Tarihi geçince bile yapılabiliyor iyi niyet çerçevesinde iyi niyet ise tüm bakımlar serviste yapılmak şartı ile

pdr42
12/04/2010, 09:14
uzatılmısta problem cıkartabiliyorlar ama hakkımızı aramakta fayda var ben 2. garanti uzatımından ic tavan doseme ve kapı kollarını degisrtriecegim insallah:))