PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sağ kapıdan bas vurunca zangırtı sesi geliyor YARDIM!!!

chngrrrrrr
13/10/2009, 23:45
arkadaşlar sizinde başınıza geldiyse fikirlerinizi ve çözüm önerilerinizi duymak için bu konuyu açtım.
cd çalarımda basslı müzik dinlerken baslar full açıkken sağ kapımdan bass vurdukça zangırtı sesi geliyor.
aynı şeyi yaşayan v çözümleyen arkadaşlar varsa aramızda yardım etmenizi rica ediyorum
neden olabilir acaba.
hoparlörlerimizin perçinli olduğunu öğrendim bu forumdan.
civataları gevşedi desem civata yokki hoparlörlerde
perçinler kopacak değil ya.
patlamış gibi de değil ses.
değişik bi titreşim zangırtısı var ve çok sinirimi bozuyor.
lütfen çözüm önerin bana.
servise gidip bi dünya para da vermek istemiyorum....

chngrrrrrr
14/10/2009, 00:04
eee hani yardım!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111

defeat
14/10/2009, 05:56
Ben eski clio'ma karaköy'den gidip lastik conta almıştım,çok ince.Arkadaşımla bir pazar oturup otomobilin ne kadar bakalit temas noktası varsa yapıştırıp tüm sesleri kesmiştik ki,benim arabam düşüktü ve sert yaylar da vardı artı müzik sistemi.Satana kadar bir kere zırlamadı bir yeri.

batuhann80
14/10/2009, 08:02
arkadasında dedigi gibi kapı dösemelerinin titresimle saca degerek yaptıgı ses...

serdar2362
14/10/2009, 10:00
Senin anlatımına göre 2 ihtimal var. Birincisi hoparlör hafif patlak. İkincisi yüksek bas'ta hoparlör bir yerlere deyiyor. Ben olsam kapı döşemesini söker yüksek bas'ta gözlemlerdim.

GP COSKUN
14/10/2009, 10:37
perçinlerden biri atmış olabilir yada kolon muhtemel bir patlak var olabilir
döşemeyi söküp bi bakman lazım

effect1903
14/10/2009, 10:48
Eğer yüksek sesle ve bass'la müzik dinlemek istiyorsan ve zangırtı sesi duymak istemiyorsan dynamat ürünleri bu konuda çok iyi diye biliyorum bir araştır istersen. Biraz pahalı ama yaptığına değecek gibi, bende ses yalıtımı için kullanacağım.

chngrrrrrr
14/10/2009, 20:33
teşekkürler arkadaşlar önerilerinizi tek tek deneyeceğim
önc kapı döşemesini sökmeden sonra olmazsa sökerek bakacağım...

chngrrrrrr
17/10/2009, 12:15
Hallettik arkadaşlar
kapinin içindeki kolon bağlanti kablolari titreşim yapiyormuş
kapinin iç bölümüne köpük yapiştirdik.
Kablolara ve ses yalitim zimbirtisina baski yapti ve titreşimi kesti
çok şükür