PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Davlumbaz içi ses izolasyonu

effect1903
13/10/2009, 15:26
Arkadaşlar uzun bir süredir aracıma ses izolasyonu yaptırmak yada kendim yapabilirsem yapmak istiyorum. Ses çok fazla rahatsız etmesede yinede azda olsa rahatsız edici seviyede. Forumda izolasyon ile ilgili hemen hemen bütün yazılanları okudum ancak davlumbaz için yapılabilecek izolasyon ile ilgili bir bilgi bulamadım. Yol sesinin büyük bir kısmının lastiklerden geldiğini düşünürsek davlumbaza yapılacak izolasyonun sesi hissedilir derecede keseceğini düşünüyorum. Bunun için neler yapabilirim yada yaptırabilirim?

anvil
13/10/2009, 15:48
Burayı okudun mu Mehmet?

https://forum.grandepuntotr.com/teknik-yardim/10749-ses-izolasyonu.html

effect1903
13/10/2009, 16:04
Teşekkürler Fatih abi evet okumuştum ancak resimleri bir türlü açamadım. Pütür atılması öneriliyor ama daha etkili olması açısından pütürden sonra keçe yada başka bir madde kullanmamız mümkün olur mu acaba? Birde motor sesi içinde bişeyler yapmak istiyorum, motor yeterince sessiz (hatta en sessizi bence) ancak yalıtım yetersiz kalıyor gibi sanki, içeri ses alıyor bunun için var olan yalıtıma ek olarak bir kat daha keçe kullansam faydası olur mu?

effect1903
13/10/2009, 17:08
Sanırım davlumbaz ve taban için en iyisi pütür attırmak. kapi içleri ve bagaj içinde dynamat diye bir ürün buldum çok etkili olduğu söyleniyor, uygulaması da basit gibi. yaptıran yada bilgisi olan varmı?

misli1
13/10/2009, 18:35
Merhaba arkadaşlar, davlumbaz içi pütür yaptıracak varsa istanbulda bende yaptırabilirim. Yada kim nerede yapıyor bilen varsa lütfen söylesin.

effect1903
13/10/2009, 19:00
Abdullah bey emülzer pütür'ün uygulama yapan yerleri var sanırım bir araştırın isterseniz sitesi var nette bayi adresleri yazıyor, bende öyle yaptırmayı düşünüyorum.