PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Navigasyon 5" Piranha Leon Görüntüleri

aytuga
12/10/2009, 14:11
Arkadaşlar Piranha Leon 5" GPS cihazımın görüntüleri...

batuhann80
12/10/2009, 14:26
bende leon var güzel cihaz..
birde başarsoft haritaları daha dikkatli yapsa daha iyi olacak :D

serdar2362
12/10/2009, 14:29
Çok şık olmuş güle güle kullanın. O kabloyu gizleyebilseniz daha şık olacak. Yolda sizin arabayı görsem hareketli radar diye tırsardım heralde.

aytuga
12/10/2009, 15:51
Çok şık olmuş güle güle kullanın. O kabloyu gizleyebilseniz daha şık olacak. Yolda sizin arabayı görsem hareketli radar diye tırsardım heralde.

valla bu alet radarların nerede olduklarını da gösteriyor, ama haklısın millet görünce basıyo frene :laugh000:

serdar2362
12/10/2009, 16:13
valla bu alet radarların nerede olduklarını da gösteriyor, ama haklısın millet görünce basıyo frene :laugh000:

Nee..! Radarı'da gösteriyormu..? Hemen almalıyım. 3 kez ceza yedim hız dan bi daha ceza yersem ehliyete el koyacaklar. ;(

Bu alet kaç para ve nerde bulabilirim.::)

BSK
12/10/2009, 16:21
Serdar bey sizin hız ile ilgili mesajlarınız geldi şimdi gözümün önüne, doktorun dediğini yap yaptığını yapma durumları var galiba :)

serdar2362
12/10/2009, 16:31
Serdar bey sizin hız ile ilgili mesajlarınız geldi şimdi gözümün önüne, doktorun dediğini yap yaptığını yapma durumları var galiba :)

Yok valla. İş icabı Ankara-Eskişehir arası koştururken 118-125 arası yedim cezaları. Biliyorsunuz TC de hız sınırı 100 olan tek yol burası. Otoyol hariç. Harran ovası gibi yolda ister istemez arada ayar kaçıyor ama bende alışkanlık değil hız yapmak.

Moosty
12/10/2009, 17:36
bende leon var güzel cihaz..
birde başarsoft haritaları daha dikkatli yapsa daha iyi olacak :D

Yine de en iyisi Başarsoft, Route66 vardı bende TeleAtlas haritalı, kesinlikle berbat.

Nee..! Radarı'da gösteriyormu..? Hemen almalıyım. 3 kez ceza yedim hız dan bi daha ceza yersem ehliyete el koyacaklar. ;(

Bu alet kaç para ve nerde bulabilirim.::)

Aslında radarı değil de, hız kamerası olan yerleri gösteriyor.

OzzY
12/10/2009, 18:35
radarı göstermesi bişey ifade etmiyo benim için radar olan yerler belli zaten :) tabela olmak zorunda sonuçta. önemli olan o anda orda radar kurulumu değilmi :)

eakbas
12/10/2009, 19:01
evet ozanın solediğine katılıyorum. cihaza onceden radar görülmüş yerleri ( yada hız-kırmızı ışık kamerası farketmez) işaretliyorsunuz, bir dahaki o rotayı kullanmanız durumunda sizi uyarıyor. igo için speedcam.txt dosyasını çeşitli forumlardan bulabilirsiniz.

aytuga
13/10/2009, 09:31
ewet arkadaşlar yanlış anlaşılmasın, önceden radar görülmüş yerleri gösteriyor,ama öyle adım başı değil, genel bir paylaşımdan yola çıkılarak yapılmış,ne yalan söyleyeyim 2 defa kurtardı beni, parasını çıkardı , sonuçta radar oln yeri bilsek bile bazen ayar kaçıyor unuuyoruz, ama bu sinyal veriyor sesli bayağı önceden ,o güzel....

anvil
13/10/2009, 09:32
aytuğ bakıyorum da yavaş yavaş ısınmışsın cihaza :)

monte ettiğin yer uzak değilmi ulaşmak için. ben aynanın alt kısmına gelecek şekilde koydum. gerçi bazıları görüşü engeller diyo ama beni engellemiyo.

Ah-MeT
13/10/2009, 10:42
Radarları gosteriyorda eğer işaretliyse:)

EU+TR 07.10.2009
İGO ve İGOAmigo için Güncel radar yerleri (speedcam) dosyasını igo yazılımı kullananlar yükleyebilir.

link: RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting (https://rs114tl2.rapidshare.com/files/289842631/IGO_SPC_EU-TR_041009.rar)

rar ın içindeki speedcam.txt yi, Sd kartın içerisinden İGO klasorunun içerisinden speedcam klasorunun içerisine atın, Önceki dosya ile değiştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz biraz geç açılır normaldir.

taygunm
13/10/2009, 10:57
Aytuğ peki bu cihazda buletooth kalitesi nasıl?mp3 vs nasıl memnunmusun?

mustafaf
13/10/2009, 11:14
eczacı bır abım 2 yıl once amerıkaya gıttıgınde bır cıhaz getırmıstı.konsolun onune koyuyorsunuz, radar oldugu zaman bırkac km. oteden ıkaz vermeye baslıyor.ama bu cıhazları kullanmak yasakmıs.tesbıt edıldıgı takdırde cezasızda varmıs.400$ gıbı bır paraya almıstı o zaman...
dıger taraftan Pıranha Leon, Fıyat/Performans olarak tercıh edılebılecek bır cıhaz.almayı dusunenlere kesınlıkle tavsıye ederım...

aytuga
13/10/2009, 16:40
aytuğ bakıyorum da yavaş yavaş ısınmışsın cihaza :)monte ettiğin yer uzak değilmi ulaşmak için. ben aynanın alt kısmına gelecek şekilde koydum. gerçi bazıları görüşü engeller diyo ama beni engellemiyo.
üstad dediğin gibi ayna altında iyi ama görüşü çok engelliyor bilhassa sağdan gelen arabalar için mazallah...

Radarları gosteriyorda eğer işaretliyse:)
EU+TR 07.10.2009
İGO ve İGOAmigo için Güncel radar yerleri (speedcam) dosyasını igo yazılımı kullananlar yükleyebilir.

link: RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting (https://rs114tl2.rapidshare.com/files/289842631/IGO_SPC_EU-TR_041009.rar)

rar ın içindeki speedcam.txt yi, Sd kartın içerisinden İGO klasorunun içerisinden speedcam klasorunun içerisine atın, Önceki dosya ile değiştirin. Bu işlemi yaptıktan sonra cihaz biraz geç açılır normaldir.
üstad sağol bende çektim benim dosyadan güncel heralde, eline sağlık...

Aytuğ peki bu cihazda buletooth kalitesi nasıl?mp3 vs nasıl memnunmusun?
bluetooth gayet iyi, sorun yok ama benhiç kullanmadım transmitter da kullanmadım, gerçekten gerek olmuyor,alacaksanız blutoothsuz ve transmitter sız modeli var 5" onu alın derim, bu arada transmitter sorunlu bu cihazlarda...

eczacı bır abım 2 yıl once amerıkaya gıttıgınde bır cıhaz getırmıstı.konsolun onune koyuyorsunuz, radar oldugu zaman bırkac km. oteden ıkaz vermeye baslıyor.ama bu cıhazları kullanmak yasakmıs.tesbıt edıldıgı takdırde cezasızda varmıs.400$ gıbı bır paraya almıstı o zaman...
dıger taraftan Pıranha Leon, Fıyat/Performans olarak tercıh edılebılecek bır cıhaz.almayı dusunenlere kesınlıkle tavsıye ederım...

üstad bende o cihazlardan kullandım bizzat, bencede süper,buradada satılıyor :)) ama illegal,yakalanılırsa hapse kadar yolu var, 2 km öteden cay cay bağırıyo cihaz çok ilginç alet, sinyalleri ayırt ediyor, baz ist. ayrı,başka sinyal ayrı radar ayrı ötüyor...

canpolat21
16/10/2009, 04:27
igo ve başarsoftta olsa önermem çin malı sonuçta...300 liraya garmin nuvi 200w öneririm kesinlikle..updatelerdede sorun olmuyor kendi sitesinde hemen veriyor güncel başarsoft updatelerini...

kullandığı navcity yazılımı igodan aşağı değil araştırırsanız en iyi yazılımlarım başında igo ve navcity geliyor diğerleri peşinden geliyor Route66,tomtom vs. sonradan geliyor...
amerikan malı çok daha sağlam sorunsuz bende var 1 sene oldu en ufak sorun yok...bendeki garmin nuvi 255wt trafik alıcıda var ileride yapılırsa...

bence video müzik bluetooth bir gps aletinde gereksiz...

ha igo istersem illa next/nexstar gpstürk veya mio alırım daha iyi...

ama GARMİN bence en sorunsuz ve en iyisi...

Moosty
16/10/2009, 10:01
Ben Navking 300 kullanıyorum, üzerinde Route66 ile geldi, program güzel ama harita felaket. Bu nedenle üzerine IG08 yükledim şimdi çok memnunum. Çin malı falan ama gayet güzel çalışıyor.

Bayramda da kayınpederim Mio Moov 300 almış, o da Çin malı ve üzerindeki harita en güncel tarihli olmasına rağmen çok detaysız diye şikayet ettiği için bari IGO8 yükleyelim dedim. Demez olaydım cihaz kendini imha etti.

Aselsan da GPS yap(tır)mış, o da Çin malı, onun üzerinde de IGO8 var ama pahalı.

Özetle, alacağınız cihaz mutlaka Çin malı oluyor bundan kaçış yok. Eğer kendi yazılımını üreten bir firmanın cihazını alırsanız Mio Moov ile olduğu gibi müdahale ederseniz elinizde patlıyor, çünkü üretici firma içerisine türlü türlü hile yerleştiriyor.

Haritası TeleAtlas olan bir GPS almaktansa, içerisinde paşa paşa IGO8 bulunduran bir GPS almayı tercih ederim. Yani bu gün GPS alacak olsam:
-Çok param yoksa Piranha
-Biraz daha fazla param varsa Next

Neden Next, cihazı çok mu daha iyi hayır ama Türkiyedeki teknik desteği daha iyi.

Garmin Nüvi yi hiç inceleme şansım olmadı, ama eğer Başarsoft haritası varsa alınır. Çünkü GPS cihazında en önemli şey harita, haritanız detaylı değilse koordinat göstermekten öteye geçmiyor:

'Kaptan beni 36 derece 26 dakika Kuzey enlemi, 40 derece 35 dakika doğu boylamına götür' Götürür götürmesine de yolu bilmiyor ki alet.

anvil
16/10/2009, 11:15
Güzel anlatmışsın Mustafa.

Ah-MeT
16/10/2009, 11:23
Ben Navking 300 kullanıyorum, üzerinde Route66 ile geldi, program güzel ama harita felaket. Bu nedenle üzerine IG08 yükledim şimdi çok memnunum. Çin malı falan ama gayet güzel çalışıyor.

Bayramda da kayınpederim Mio Moov 300 almış, o da Çin malı ve üzerindeki harita en güncel tarihli olmasına rağmen çok detaysız diye şikayet ettiği için bari IGO8 yükleyelim dedim. Demez olaydım cihaz kendini imha etti.

Aselsan da GPS yap(tır)mış, o da Çin malı, onun üzerinde de IGO8 var ama pahalı.

Özetle, alacağınız cihaz mutlaka Çin malı oluyor bundan kaçış yok. Eğer kendi yazılımını üreten bir firmanın cihazını alırsanız Mio Moov ile olduğu gibi müdahale ederseniz elinizde patlıyor, çünkü üretici firma içerisine türlü türlü hile yerleştiriyor.

Haritası TeleAtlas olan bir GPS almaktansa, içerisinde paşa paşa IGO8 bulunduran bir GPS almayı tercih ederim. Yani bu gün GPS alacak olsam:
-Çok param yoksa Piranha

Neden Next, cihazı çok mu daha iyi hayır ama Türkiyedeki teknik desteği daha iyi.

Garmin Nüvi yi hiç inceleme şansım olmadı, ama eğer Başarsoft haritası varsa alınır. Çünkü GPS cihazında en önemli şey harita, haritanız detaylı değilse koordinat göstermekten öteye geçmiyor:

'Kaptan beni 36 derece 26 dakika Kuzey enlemi, 40 derece 35 dakika doğu boylamına götür' Götürür götürmesine de yolu bilmiyor ki alet.

Benim de kullandığım cihaz navking 300 fiyat performansına göre cok cok süper bir alet, harita çok berbattı bende İgo Amigo yukledim şimdi çok harika oldu.
Çin min İGO dan şaşmam...

canpolat21
16/10/2009, 15:09
bu çin mallarında igo ile arayüz sorunu çok oluyormuş... mio amerikan malıdır esasında üzerindede igo ve başarsoftlu şeklini demiştim ben... navking dediğin alet garmine üfleyemez bile hatta araştırırsan bazı özellikleri navcity nin igodan daha iyi....

pirhana dediğin alet sallama çin malı bir alet garmin ise liderliğini kanıtlamış bir alettir orjinal amerikan malıdır...

heryerde beni gideceğim alana götürdü!........

antalyaya gitmiştim mcdonalds bulup gittim :D

aaytun
10/11/2009, 18:56

-Çok param yoksa Piranha

Mustafa arkadaşım bende de naking300 var ben başaramadım başka yazılım yüklemeyi, bana yardımcı olursan çok sevinirim, dosyayı nasıl temin edebilirim ve nasıl yükleyebilirim ilgin için şimdiden çok teşekkürler...