PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bridgestone Turanza ER300 Desen yönü

Yarasa
11/10/2009, 17:54
Arkadaşlar bu lastiklerde desen yönü farkı var mı?
Müşteri hizmetlerini aradım onlarda tam emin değil.
Lastik iç (inside) dış (outside) tarafı olduğunu söylüyorlar ama, desen bakımından lastiğin sağ ya da sol tarafa uygun olup olmadığını bilmiyorlar.
Yani her durumda (sol/sağ) yağmuru içerden dışarı atacak şekilde bir desen midir?
Çünkü lastiklerime baktığımda sol taraf tamam, ama sağ taraf sanki bu işlemin tam tersini yapacak şekilde duruyor gibi.
Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

OzzY
11/10/2009, 18:04
bu lastiği araştırırken okuduklarma göre inside outside yazısına göre takılması gerekiyo. sağ sol farketmez yazılar doğru taraftaysa sorun yaratmaz.

Yarasa
11/10/2009, 18:12
Ozan doğru diyorsun birinci öncelik bu şekilde ama dışarı doğru olan ince kanallar lastikleri ters tarafa takınca ters duruyor.
Yani sol taraftaki desen // bu şekilde dışarı doğru olurken, diğer tarafta \\ bu şekilde olması gerekirken gene // bu şekilde duruyor.
Kafamı kurcaladı çözemedim bi türlü :)

bu lastiği araştırırken okuduklarma göre inside outside yazısına göre takılması gerekiyo. sağ sol farketmez yazılar doğru taraftaysa sorun yaratmaz.

OzzY
11/10/2009, 19:53
ben lastikleri göremedim henuz(bayramda görcem :S) ama teroik olarak olmaması lazım. fransaya mail atılarak bilgi istenebilir.

bu arada lastikler nasıl? babam daha iyi bekliyodum filan dedi ama...(cmaxe takıldı)

Yarasa
12/10/2009, 10:03
Müşteri hizmetlerine sordum onlarda bilmiyor Ozan ve fabrikaya ileteyim dedi telefondaki bayan :D
Yol tutuşu iyi Ozan ama öyle fazla hız yapayım virajlara deli gibi gireyim tarzında bi sürüş tarzım olmadığından sınırları nedir bilmiyorum.

mustafaf
12/10/2009, 10:24
ER300 hem yonlu hemde asımetrık bır lastıktır.dolayısıyla yonlu lastık gıbı dusunmemek gereklı.sız donus yonunu ve ıc-dıs ayrımını uygun bır sekılde yaptıktan sonra bır sıkıntı olmaz.bende de Mıchelın Energy var.onlarda aynı sekılde karma lastık kategorısınde.ıcınız rahat olsun bır problem yaratmaz...

Stalker
12/10/2009, 13:55
bridgestone potenzalar da aynı tipte, ben de başta kıllanmıştım ama araştırınca dönüş yönü ile cizgi desenleri alakalı değilmiş onu anladım. Seninki de muhtemelen aynı.

Yarasa
12/10/2009, 14:11
Umarım dediğiniz gibidir. Fabrikadan hâlâ cevap gelecek :P
Biraz saçma gibi mantıklı düşününce ya neyse.