PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima problemi

ygttt54
11/10/2009, 16:29
Arkdaşlar geçen arabada brini beklerken sıkıntıdan klimayla oynamaya başladım havayı içeri/dışarı veren tuşa basılı tuttum bi değşik rakamlar çıktı snırım biraz değiştirdim onları, sonra kontağı kapatıp tkrar açtım klima eski haline geldi fakat sol taraftaki derece ayarı yanıp sönüyo mesela 22 // 22 ayarladım soldaki sanıp yanıp sönüyo hiç durmadan sağ taraftaki normal klimanın işlevindede bi sorun gözükmüyo daha önce başına böyle bişey gelmiş olan varmı ? aşırı sinirim bozuldu o orda yanıp söndkçe sinirimi bozuluyo :agiskavgasi: bnde hep offta geziyorum biri yardım etsin :ohmy0000:

ABNEW
11/10/2009, 16:53
Yiğit, anladığım kadarıyla sistem açık fakat klima kapalı olduğundan ayarladığın dereceye sıcaklığın inemeyeceğini belirtmek için sistem seni yanıp sönerek ikaz etmekte.Dereceyi yükselterek ya da klimayı devreye sokarak bundan kurtulabilirsin...

ygttt54
11/10/2009, 17:12
Evet dediğini anladım dışardaki hava sıcaklığı atıyorum 25 dereceyse ayarlamak istediğim derece 22 ise klimayı açmam gerektiğini ikaz ediyor yanıp yanıp sönerek fakat burda durum farklı ne yaparsam yapıyım mono yapsamda, klimayı açsamda sol taraf klima çalıştığı sürece yanıp yanıp sönüyor sağ taraf ise normal, ikazını verdikten sonra yanıp yanıp sönmesi duruyor veya klimayı açmamla geçiyor :(

kochuso
12/10/2009, 17:42
istediği sıcakjlığa getiremese her iki tarafta yanar söner bu tek tarflı.sağ sol sıcaklık /sogukluk üflemesınde değişiklik var mı

ygttt54
12/10/2009, 22:45
üflemede sorun yok çok güzel ısıtıyor çokta güzel soğutuyor hala çözemedim ve hala soldaki yanıp sönüyor

erhan0677
18/10/2009, 03:28
aynı problem bendede oldu dediğin tuşa basılı tuttuktan sonra sol teaftaki derece yanıp sönmeye başladı servise götürdum bir gün incelememi lazım dediler bırakmadım. seninki ne durumda

ygttt54
18/10/2009, 15:45
hala aynı şekilde yanıp sönüyor açmadan bilemeyiz dediler bi ara bırakıcam aracı komple ön tarafı sökceklermiş sol taraftaki motorda arıza olabilir dediler