PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik bir iki sorum olacaktı?

virus
05/10/2009, 09:39
Öncelikle her keze merhabalar;
Şu anda Bir GP yok çok yakın zamanda almayı düşünüyorum bununla ilgili bir kaç sorum alacaktı siz GP'cilere.

1- Almak istediğim model 1.4 8v 77Hp dynamic; bu motorun şehir içi ve dışı yakıt değerleri nedi Özellikle izmir'li arkadaşlar dan bu konuda bir cevap bekliyorum.

2- 1.4 8v 77Hp araçların 1.4 16v 95Hp 6 ileri araçlardan daha seri kalktığını duydum bu doğru mu dur. tecrübeleriniz lütfen.

3- Eski aracımda kullandığım 195/45/16 lastik ebatlı 7.5 ofsetli et'si 35 olan 16inç 4x100 bijon aralığı cantlarım var 1.4 8v 77Hp araca bu cantlar sorunsuz olurmu sorun çıkartırsa ne sorun çıkarta bilir. tecrübeleriniz lütfen.
Şimdiden teşekür ederim...

ABNEW
05/10/2009, 14:32
Onur, öncelikle hoşgeldin,

1.4 fire nin yakıt tüketimi şehir içinde 7lt/100km civarındadır.Tabi kullanım tarzı ve trafik, değerleri çok değiştirmekte, forum içinde arama yaparak ayrıntılı tüketim değerlerine ulaşabilirsin fire nin,

Kalkış ve hızlanmada sürücü faktörü çok önemlidir.Fabrika verilerine göre 95bg lik starjet in performans değerleri biraz daha iyi görünmekte,

Eski araçta kullanılan 7.5 ve et35 olan jantlar bizim araçlarımıza uymayabilir.Denemeden yorum yapmak doğru olmaz ama ofset-et değerleri farklı,

Hayırlısı olsun diyelim, keyifli forumlar...

h k
05/10/2009, 21:57
o lastikler olursa çıkacak en büyük sorun şehir içi yakıt tüketimin olacaktır.

starjetten daha iyi belki bir 20-30 metre kalkabilir ama starjet sonra hemen geçer bizi.

sakin kullanırsanız fabrika verisine uygun yakıt tüketebilirsiniz , kullanım çok önemli. zayıf motoru ne kadar zorlarsanız o oranda fazla tüketiyor.

isocan
07/10/2009, 14:24
1- fabrika verilerine 1.5 litre ekle.

2- kesinlikle doğru değildir.

3- bijon aralığı tutuyorsa olur. yalnız yakıt tüketimini artırırsın. ve hiçbir zaman kadrandaki hızın ve yol bilgisayarındaki değerler doğru olmayacaktır.