PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : LpG Nin GAranTİye EtKiLerİ

pdr42
08/03/2007, 17:57
yahu arkadaslar malum lpg taktıracagım diye ugrasıyorum. son kez dedimki arıyayım net bi cvp alıyım diyerek fiatı aradım dedimki ben aracıma lpg taktırcam garantiden cıkarmı cıkar dediler ayrıntılı sordum bi turlu istediğm noktaya gelmyor karsımdaki en sonunda ya dedima racın kapısı bozuldu garanti kapsamında mı değerlenir yoksa lpg li diye garanti dışımı olur ded,m. oda hayır deidi ama lpg her tarafı etkileyiblir falan dedi ama lpg ile alaklı deilse garantiden işlem gorur( en sonunda) dedi. ozaman tamam dedim neden dedi fiat servislerinde taktrımyosunuz ozaman garantiden ckmaz dedi. iyi odaha guzel ver telefonu ankara ustun otonun telini verdi aaradım bu sefer bixz takamayız neden fiat isin vermiyo ama onlar bole bole dei yok sizin arabanın markasını baska zannetmişler falan dedi. amaaaaaaaaaaaaan allah canını alsın zaten ben bu servisle fiatın anlastıgını hiç gormedim ya
gidecem ozelde taktırcam anasını satııym naısll olsa garantiden cıkmıyormus arkadaslar vulas kardes bak gor taktırcam

the_Algn
08/03/2007, 18:00
iyi edersin süper olur ...artık arabadan inmezssin

Muhendis06
08/03/2007, 20:09
yetkili servis disinda takilirsa, yuruyen aksam garanti disi kalir. Yetkili serviste takilirsa garantide kalir. Ancak bu isi becerebilecek yetkili servis bulabilmek lazim. Malum daha normal bakimi bile gerektigi sekilde yapamiyorlar, sakat isler bunlar..

pdr42
08/03/2007, 22:24
yaw zaten servis gel biz takıyoz desede burada soracaktım dediğin gibi adamlar ufacık bakımı yapamıyolarki bide lpg takacaklar. ama anlıyamadıgım yuruyen aksam derken aktarma organları dahil deildir herhalde buna sadece motor ve lpg ile ilgili kısımları olabilir sanırım dimi yanlısım olmasın

flu
08/03/2007, 22:33
Yaa mustafa anlamadım neden LPG çokavantajlı bence hiç bozdurma böyle kullan sonuçta çok kilometre de yapmazsın ki işin nedeniyle, hem de kapalı otoparklara filan almazlar lpgli aracı
Gel sen bii daha düşün, hem bir de nasıl güveneceksin ki ehil mi bu işi yapan kişiler allah korusun ne olur ne olmaz dikkat et

pdr42
08/03/2007, 22:35
valla uzaklara gtimeye gerek yok vulas vedat ın arabası lpg li 1 yıldırda biniyo sanırım sorsan aracı 100 lira yakıyodur sehiricinde bizmkisi kaç lira yakıyodurbi dusun artık sen

Mısafır
08/03/2007, 23:55
valla orj servısler lpg ye karsılar hatta cogu servıs lpg lı araca ıslem yapmıyor guvenlık kuralları geregınce...

Misafir2
09/03/2007, 00:43
siz geçın o işi arkadaşlar 1100 euro verdım yurtdısından gelmesını 2-3 ay bekledım ve montajı yapıldı servıste falanda değil lpg sıstemını takan hatta servısın en kıl olduğu adam selçuk akdenız TR dispratörü OMVL nın. Adamın yıllarca yurt dışında bu sektörde çalışmışlığı var ve adam öyle ussta falanda değil makıne mühendısı adam 150 mılyarlık jipe takmış kendı jıpı sıtenın adresını vereyım bakın bakalım na arabalara takıyorlar benım sıstemı temmuzdan berı bınıyorum ve garantı dışı kalmadığı gıbı servıste özen görüyor arabam ya ne garantı dışı kalması anlamış değilim

buyrun lınk ve takılan araba modellerıne bakın ha bu fırma öyle her arabayada takmıyor sısıtemı arayıp sorabılırsınız adamın parayla işi olmuyor ?? bende anlamadım adam AR-GE peşinde çok kalıtelı bır insan bır adam bukadarmı zeki ve çalışkan olur
https://www.megaotomotiv.com.tr/intro.asp

pdr42
09/03/2007, 07:02
vedat kardes ya sen stepneyi naptın tasııyomusun yoksa arka bagajdamı duruyo uzun yolda falan mı yanına alıyosun

ORACLE
09/03/2007, 08:23
Ya arkadaşlar yanlış anlaşılmasın ama, madem lpg taktıracaktınız neden dizel araç almadınız? Vulas kardeş 1100 Euro diyor. Zaten üzerine birazcık daha eklesen dizel araç alıyorsun. Yaptığınız km ye göre bence fayda maliyet hesabını iyi yapmak lazım. Her ne kadar bu sistem araca zarar vermiyor densede ben şahsen buna inanmıyorum. Sonuçta bu araç benzinle çalışmak üzere dizayn edilmiş. Bu benim düşüncelerim tabiki.

Mısafır
09/03/2007, 08:24
Dip not: Konu başlıklarına dikkat edelim...

femoli
09/03/2007, 09:29
şöyle düşünsene sen yılda kaç kilometre yapıyorsun taktıracağın tüpün fiyatı. ne, taktıracağın tüpün fiyatı 2000 ytl sen bu nu yakıt olarak koysan ne kadar bir sürede bitirirsin bunu hesapla eğer fazla binmiyorsan bırak kara geçmeyi ana parayı çıkaramazsın hem motor aşınmamış olur hem kafan rahat olur ben sırf tüplümü sattım dizel aldım bunun için iyi düşün derim tüpün derdi bitmezzzzz

akin78
09/03/2007, 09:54
Tüp olayına bende karşıyım ama kurşunsuzada son 20 günde 20 ykr zam geldi yaw!!!

Mısafir
09/03/2007, 10:21
Abi keşke LPG ile ilgili bi başlık açsaydın.

Bülent A.
09/03/2007, 10:53
Şimdi arkadaşlar az önce öğrendiğime göre fiat yetkili servislerdinde marea-bravo-brava-albea-palio araçlara aranti dahilinde lpg takılabiliyormuş.Fakat GP ler için uygulama yokmuş.Nedenine gelince Fabrikaın takılma prosüdürü üzerine çalışma yapmamış olması.
Diğer modeller için yapılmış ama buna henüz yapılmamış.Belki yakın zamanda bunada bir çalışma yapılır.
Dışarıda tüp taktırdığında sadece elektrik ve motor aksamların garanti dışı kalmış oluyor.

CAGLARKA
09/03/2007, 11:46
ben olsam satar dizel alırdım tüple uğraşmak yerine. ikinci el düşük kilometreli uygun fiyatlı dizeller var. hiç tüple falan uğraşma bence

microab
09/03/2007, 14:40
Başlığı biraz daha konu ile ilişkilendirmeye çalıştım arkadaşlar.
İçerik ile alakalı başlık atarsak ilgiyi arttırmış oluruz...

femoli
09/03/2007, 15:01
bence taktırma derim eğer çok fazla kilometre yaparsan o zaman olur ama kısa mesafeler için aracını kullanıyorsa anası danasını geçer ..

flu
09/03/2007, 16:12
Aynı fikirdeyim ben de. Mustafa sen taksici değilsin ki, (çok km yapma anlamında yani) zaten 2-3 yıla belki arabanı bile yenilersin, bu arada lpg de yalan olur, yine tabi sen bilirsin ama. Aslında beni en çok endişendiren orijinalinin bozulması ve güvenlik...

ABNEW
09/03/2007, 16:12
Bence biran önce düşünülüp karar verilmesi gereken bir uygulama.Satmaya yakın geçilirse pek bir anlamı kalmıyor.Araçlarını uzun süreli ve fazla kullanan arkadaşlar için yararlı olabilir...

nasrettinhoca
09/03/2007, 16:33
Aynı fikirdeyim ben de. Mustafa sen taksici değilsin ki, (çok km yapma anlamında yani) zaten 2-3 yıla belki arabanı bile yenilersin, bu arada lpg de yalan olur, yine tabi sen bilirsin ama. Aslında beni en çok endişendiren orijinalinin bozulması ve güvenlik...

Orjinalliğinin bozulmasına katılıyorum....Bence en önemli husus güvenlik..Eski aracım Uno ya bile sırf güvenlik nedenleriyle takmamıştım...Özellikle yer altı otoparklarda birer bomba sayılıyor ve bazı otoparkçılar kabul etmiyorlar...

ABNEW
09/03/2007, 17:06
Otopark sorunu var maalesef denildiği gibi.Bence kararlıysan yetkili bir servis (Fiat Servisi) bulunca taktır...

the_Algn
09/03/2007, 17:27
Adana'da biri jaguar ' a taktırmışş LPG ..millet benzine para vermekten bıktı...biraz tasarruf istiyo.Fiat servisleri yapmalı bu dönüşümü nede olsa Albea'lar Lpg fabrikasyon çıkışlı tecrübeliler bu konuda...Avrupa forumlarında Lpg li Punto'lar görmüştüm ama farikasyon mu sonradan uygulama mı bilmiyorum...Fabrikasyon Mercedes E serisi de vardı Lpg li t.v'de izlemiştim

SANtO
09/03/2007, 17:50
motoru cok fazla aşındırdığı söyleniyo. bide enjektörlerin ömrü 10000 km falanmış autoshow da okumuştum.yerinizde olsam yepyeni araçlara yaptırmam.şahin falan olsa neyse.

pdr42
09/03/2007, 18:10
ya uzun sureli kulanıldıgında faydası var yani sende enaz 15 bin yapacaksan lpgye ecmek avantajlı o zaman 1 senede amaorti eder zaten. dizel alsaydınız diyosunuz da arkadaslar ben elimdeki tum parayı zaten benzinliye yatırdım param olsaydı almazmıyıdım bende meraklı değilim ama zamanlar elimde yoktu ne yapayım son zamlardan sonrada lpgye gecmeyi kafaya koydum zaten lımda da vardı. devir ekonomi devri dimi ama . hulya lpg tehlikeli deiğil sadece garanti acısından haklısın ama onda da motor garantisi kalkıyormus zaten. (baslıgı değiştremedim kusura bakmayın)

uzman
09/03/2007, 18:55
pdr 42, sen bu lpg olayına uzun zamandır iyice takmış durumdasın, gerçekten yılda 15000 km. yaparsan sanırım en geç 2 senede amorti+kara geçersin, bu koşullarda aracına en az 3 yıl binmeyi düşünüyorsan iyi bir yer bul ve lpg ye geç sen de rahat et,bizde(Bizimki şaka tabi),hem bu arada satarken de + bir fiyatla satma olasılığın veya çabuk satma durumun söz konusu olabilir.

Misafir2
09/03/2007, 22:33
pdr 42, sen bu lpg olayına uzun zamandır iyice takmış durumdasın, gerçekten yılda 15000 km. yaparsan sanırım en geç 2 senede amorti+kara geçersin, bu koşullarda aracına en az 3 yıl binmeyi düşünüyorsan iyi bir yer bul ve lpg ye geç sen de rahat et,bizde(Bizimki şaka tabi),hem bu arada satarken de + bir fiyatla satma olasılığın veya çabuk satma durumun söz konusu olabilir.

+1
aktıve ye 24000 ytl verdı ler (benım arabaya)
2006 model ve 16000km de hemde bayiinin verdığı fıyat istanbuldan bır müzik öğretmenı arkadaş istedı nakıt 24500 verdı valla vermedım 2006 model 16000km de hangı aktıveye okadar para verırler??? lpg farkı tabi
cıddı anlamada satmayı düşünmedığım durum bu tabı ciddi olunca ne olur acaba :):ok: :ok:

CAGLARKA
09/03/2007, 22:47
22.000-23.000 civarında dizel puntolar var arada benzinliyi satıp dizel almak en mantıklısı bence

pdr42
10/03/2007, 20:47
abi ikinci el dedinmi duracan ben bu arabayı almadn once ne kadar ikinci ele baktım. hatta kazık yemek uzereyken kurtuldum ama tanıdıgın bildiğin dizelse olabilir tabi. bu arada bugun benzine yine zam gelmiş 2.88 oolmus gelde taktırma şimdi

uzman
10/03/2007, 21:25
takdır gitsin.bu konuda kilitlenmeden.

matrox
11/03/2007, 00:39
ben yaklaşık 8 sene palio ya bindim bende çok karşıydım lpg ye arkadaşlar keşke aklım olsaymış en başından taktırsaymışım lpg nin tek kötü tarafı yağlı bir yakıt olmaması ama bu durum sadece eski tip benzinliler için geçerli yani normal benzin diye tabir edilen araçlar için kullanımında prıblemler yaratabiliyor
ama eger araç kurşunsuz kullanıyorsa ki bizim gp ler kurşunsuz benzin kullanıyor yatak ve pistonlar ona göre yapılandırıldığı için lpg nin yağlama sorun ortadan kalkıyor bununla beraber yakılan yakıt lpg olduğu için yağ değişimleri ve araba bakımları süresi uzuyor yani lpg li bir araba yağı 2 kat daha fazla kullanabiliyor çünkü kirletmiyor
sonuçta eger lpg li ir araç kullanıyorsanız zaten 3 sene sonunda motor bitse bile ki bitmiyor yeni motor yaptıracak hatta kara gececek kadar para kalıyor
sonuç şu arkadaşım hiç bekleme işinin ehli bir ustaya git yaptır ben tam 4 sene yaptırmayı düşündükten sonra yaptırdım hala o 4 seneye yanıyorum
güvenlik konusuna gelince benzinliden daha güvenli olduğu kesin sadece düzgün yapılsın yeter yani normlara uyulsun yeter

pdr42
11/03/2007, 13:38
aha bugun haberde hummera lpg tktırmıs adam valla

ORACLE
12/03/2007, 00:19
Devir ekonomi devri diyorsunuzda kusura bakmayın ama ekonomi yapacak kişi için araba almak hiç te ekonomik bir durum değil.
Arabayı yerinden oynatmadan bir hesaplayın bakalım aylık masrafı ne kadara geliyor?? Nerde kaldı ekonomi. Bu benim düşüncem tabiki.

pdr42
13/03/2007, 22:35
ama soyle bi durum var yasam sartlarıbazı ihityacları almamıza mecbur kılıyo ole deilmi yani evsiz yapabilirmisn hayır bu soru değiştirilip araba içinde sorualbilir kimine gore bu ihtiyactır ee kullanmıs oldugun birşeyi daha ucuza enden mal etmiyesin evet araba oldugu yerdeyatsa bile yıllık bakım vergi sigorta kasko bi suru masrafı var ee bunun usutune fatih kardes ekonomi yapmıyalımmı bence daha fazla ekonomi yapmak lazım hesapladıgımızda vergi 500 sigorta 100 servis 150 kasko 600 1350 ytl ediyo atladıgımbişey varmı oonuda ekleseniz ne eder arababıb aylık masrafı 100 150 ytl binmemek sartıyla usutne benzin eklediğinde gerisini sen dusun artık
ee ozaman sonuna kadar ekonomi diyorum ben ve sozu neye getiriyorum
arkasdasta 1.6 vectra var lpg taktırdı inanmıaycaksınıaz ama 130 km gitti ve 11.5 ytl yakmıs simdi sizce bu inanılırmı ben inanıoyrum cunku samimi bi arkadas bu da benima aracın daha az yakacagı anlamına geliyo ozaman nedne yaptırmıyalım dimi rkadaslar