PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Camlar ve tavanın uzaktan kumanda ile kapatılması

tüfekçi
01/10/2009, 17:25
Merhaba arkadaşlar sizlere bi sorum olacak aracimi stop edip arabandan indiğimde uzaktan kumanda ile kapilari kitlediğimde tavanin ve camlarin kapanmasini istiyorum.bu özellik çoğu arabada var benim arabanda yok sonradan yapilabilir mi?
şimdiden çok teşekkürler...

ABNEW
01/10/2009, 18:50
Cihat bu özellik sanıyorum dynamic modellerde var.Ancak serviste yaptıran arkadaşlarımız da vardı yanılmıyorsam...

emre1307
02/10/2009, 13:46
Bu özellik bütün araçlarda mümkün şöyleki aracın uzaktan kumandası yani merkezi kilit olması ve camların otomatik olması gerekiyor.Ya da otomatik olan camlar kapılar kilitlendiğinde kapatılabiliyor. Arkadaşımın opel astra marka aracına yaptık gayette sorunsuz çalışıyor.İşi sadece bir diyodla yaptık.Temel şu aracın merkezi kilitlemesinden cam otomatiğine bir tetikleme alınıyor ve uzaktan kumandaya basıldığında aynı anda camlarda kaldırılmış oluyor önemli olan kabloları bulup kısa devre etmek ancak biraz kapı döşemelerini falan sökmek gerekiyor boş bi vaktimde uğraşçam bende.

tüfekçi
02/10/2009, 15:37
Teşekkür ederim emre bu işi diyotla hallettik diyosun geyet mantikli ama aracin içinde iken kapilari kitlediğimiz zaman nasil olacak. camlarda kapanır.

memox
02/10/2009, 17:54
Benim dynamic aracımda var bu özellik. Kumandada kapıları kilitlemez düğmesine uzun süre basili tutarsanız camları kapatıyor. Belki sizinkindede vardır bir deneyin.

tüfekçi
02/10/2009, 18:27
basılı tutarak denedim olmuyor benimkinde bu kadar basit bi şeyi niye koymaz bu fiat anlamıyorum ama sizin yardımlarınızla bulup yaptıracam bişekilde.

Desolator
02/10/2009, 18:38
Sadece Dynamic ve 4 cam otomatik olan modellerde bu özellik var diye biliyorum..Bende çok isterdim benim arabamdada olsun ama malesef :(

chngrrrrrr
02/10/2009, 19:24
bende 4 camı otomatik olan modellerde bu özelliğin olduğundan eminim
ayrıca sadece açmak değil
camlar kapalı araç kilitliyken açma tuşuna 2 kez basıp 2.yi basılı tuttuğunuzda 4 cam birden açılıveriyor
havalandırmak ya da hava atmak için herhalde:)

drahmet
03/10/2009, 00:15
evet benim aracımda da var kapatınca basılı tutarsan camları kapatıyor
açma düğmesine 2. kez basılı tutuncada camları açıyor

Erdem Bozdağ
03/10/2009, 01:43
ben de yoktu ama sonradan bır modul taktırdım 1 sene oldu bır sıkıntı yaşamadım
kapıları kıtleyınce camlar otomatik kapanıyor

tall_gha
03/10/2009, 06:06
benim 106 gti da o modülü almıştım 2 hafta sonra akü boşaldı sorun ondandır diye söktüm fakat ondan degilmiş bi dahada takmadım satabilirim

vedatx
03/10/2009, 08:08
benim 106 gti da o modülü almıştım 2 hafta sonra akü boşaldı sorun ondandır diye söktüm fakat ondan degilmiş bi dahada takmadım satabilirim
Modulün fiyatı ne kadar? modül camları açma işleminide yapıyormu?

Bu özellik bütün araçlarda mümkün şöyleki aracın uzaktan kumandası yani merkezi kilit olması ve camların otomatik olması gerekiyor.Ya da otomatik olan camlar kapılar kilitlendiğinde kapatılabiliyor. Arkadaşımın opel astra marka aracına yaptık gayette sorunsuz çalışıyor.İşi sadece bir diyodla yaptık.Temel şu aracın merkezi kilitlemesinden cam otomatiğine bir tetikleme alınıyor ve uzaktan kumandaya basıldığında aynı anda camlarda kaldırılmış oluyor önemli olan kabloları bulup kısa devre etmek ancak biraz kapı döşemelerini falan sökmek gerekiyor boş bi vaktimde uğraşçam bende.

evet astraya bir diyot ile yapılabiliyor fakat astraya yapan kişi benim aracıma baktıgında yapının daha farklı oldugunu ancak modül ile sonuç alınacagını söyledi.

tüfekçi
03/10/2009, 15:43
arkaşlar bu modülün fiyatı ne kadar. Dynamıc le fun modeli arasında arasında nasıl bi parça var bu görevi gören o parçadan taktıralım farklı olan ne bu kadar zor olmaması lazım.servise sordum birkaç gün içinde bilgi verecekler.sizinle paylaşıcam.

HugemaN
03/10/2009, 16:24
bende istiyorum o modulden bu modulu alanlar bizimle fiyat,link, isim paylaşabilirlermi?

Arkadaşlar modul dediğiniz herhalde linkteki gibi bişey. Fiyatı gayet uygunmuş aslında. Kalitelimidir acaba?

Cam Modül (https://www.tuningpiyasa.com/catinfo.asp?cid=98)
https://www.cokucuzacok.com/store/ProductDetails.aspx?productid=101040&ref=nekadar

Erdem Bozdağ
03/10/2009, 17:20
benim hatırladıgım kadarıyla ldr idi markası ürün 20 tl filandı
1 seneyi geçti memnunum camları açmıyor sadece açık kalınca kapatıyor benimkisi

tüfekçi
03/10/2009, 18:07
aracın orjinal cam kaldırma parçası nasıl birşey bilen varmı.

HugemaN
03/10/2009, 18:58
bu modulun hem acan hemde kapatan modelini bilen varmı? Varsa link fiyat isim paylaşabilirmi?

ygttt54
03/10/2009, 19:14
benimkide dynamic ama yok ama 3 kapı sadece 4 kapılılardamı var :S

siromar
03/10/2009, 21:25
benimkide dynamic ama yok ama 3 kapı sadece 4 kapılılardamı var :S
3 kapılarda yok o ozellik benim bildigim, hatta sıkısma sensoru de yok ne yazık ki

velespit1988
04/10/2009, 13:27
benim aracim da 3 kapi dynamic ve benimkinde de maalesf bu ozellik yok:( yaptirmak istesem maliyeti ne kadar olur bir de ankarada nerede taktirabilirim acaba arkadaslar?

tall_gha
05/10/2009, 02:45
vedat ben 35 yada 45 e almıştım tam hatırlamıyorum fiyatı açıkken kapatıyor camları acma özelligi yok yada vardır belki ama ben bilmedigim için denemedim ne deesem yalan olur

srknkyk
09/10/2009, 17:19
Arkadaşlar benim gp de fire dynamic modeli, 4 kapı ama arka camlar otomatik degil, yinede ön camları aç-kapa yapamıyor muyuz.?

Teşekkürler

emre1307
10/10/2009, 13:47
Teşekkür ederim emre bu işi diyotla hallettik diyosun geyet mantikli ama aracin içinde iken kapilari kitlediğimiz zaman nasil olacak. camlarda kapanır.

Haklısın o zaman önce kapıları kitleyip sonra camları açıcaz :)