PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arıza ikaz ışıkları hakkında bilgi

hakanyilmaz
30/09/2009, 16:08
Merhaba. Aracımdaki gösterge panelinde sağ tarafta yanıp sönen sarmal yay şeklindeki arıza ikaz ışığının neyi ifade ettiğini bilemiyorum. İkinci el olduğu için kullanım klavuzu da yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.:ohmy0000:

ABNEW
30/09/2009, 17:22
Hakan kızdırma bujisi ikaz ışığından bahsediyorsun.Araç çalıştırılmadan önce bu ışık sıcaklığa da bağlı olarak yanar ve sonra söner.Bundan sonra araç çalıştırılmakta.Eğer motor çalışırken sürekli yanıyorsa ya da yanıp sönüyorsa arızalı demektir.Serviste değişimi gerekmekte muhtemelen...

hakanyilmaz
01/10/2009, 09:24
çok teşekkürler. servisle irtibata geçeceğim.

sadiimren
31/08/2011, 22:48
selam
Sabah aracımı çalıştırdığımda anahtar şeklinde ikaz lambası yandı aracı yokladım bir sorun göremedim aracım 47 000 km dedir .Ne problemi olabilir ayrıca şu anda İstanbuldayım Bursa ya geri dönüş yapacağım bir problem çıkartırmı

ZAK1980
01/09/2011, 00:04
çok teşekkürler. servisle irtibata geçeceğim.
İzmir oto halleder forumdada aracların kullanma klavuzu var

sagitta
01/09/2011, 00:39
aracın nın bakım zamanı gelmış onu belirtiyor muhtemelen

GP COSKUN
01/09/2011, 23:16
selam
Sabah aracımı çalıştırdığımda anahtar şeklinde ikaz lambası yandı aracı yokladım bir sorun göremedim aracım 47 000 km dedir .Ne problemi olabilir ayrıca şu anda İstanbuldayım Bursa ya geri dönüş yapacağım bir problem çıkartırmı

immobilizer hata algılamıştır
anahtarı çok seri takıp kontağı çevirdiyeseniz belki şifre yi okuyamayıp
anahtar şeklinde sarı ikaz ışığı yanmıştır
sürekli yanıyor isew en yakın yetkili servise gidin yada yol yardım çağırın

zafer murat
02/09/2011, 09:14
anahtar derken tamirci anahtar işaretimi yoksa bildiğimiz kilit şeklinde ışıkmı yaktı

gemlikli_55
02/09/2011, 10:43
Merhaba. Aracımdaki gösterge panelinde sağ tarafta yanıp sönen sarmal yay şeklindeki arıza ikaz ışığının neyi ifade ettiğini bilemiyorum. İkinci el olduğu için kullanım klavuzu da yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden ilgilenen herkese teşekkür ederim.:ohmy0000:

Hakan müşteri hizmetlerini ara ücretsiz yolluyorlar