PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Aracın ana kilometresini sıfırlama

fire
30/09/2009, 15:19
sıfır aldığım fire motorlu doblomun 180 km de iken nasıl yaptığımı halen çözemediğim şekilde sıfırladığımı(yol bilgisayarı ile oynarken) belirtmek istedim.

OzzY
30/09/2009, 16:10
bir kereye mahsus ve belli bir km ye kadar(yanlış hatırlamıyosam 200) normal günlük km yi sıfırlarmış gibi sıfırlanabiliyo

ABNEW
30/09/2009, 17:18
Ozan a katılıyorum.Sanıyorum H harfi olmakta sıfır araçlarda.Bu harf trip tuşuna uzun süreli basılarak bir defaya mahsus olmak üzere km yi sıfırlamakta.Tabi bunu serviste teslimden önce aracı teslim edecek personelin yapması gerekir...

GP COSKUN
30/09/2009, 23:18
aracınız size ulaşana kadar belli bir yol yapmakta mesala taşıyıcı araca bindirilirken veya satılacağı bayide test sürüşünde falan
buradaki kullanımları ortadan kaldırmak için arda ve ozanın dediğigibi bir defaya mahsus sıfırlanıyor ama bunu sizin değil aracın satışını gerçekleştiren bayinin yapması gerekliydi
eğer aracınızı aldığınızda kilometre saati sfırlanmadıysa siz sıfırladınız demektir

fire
01/10/2009, 16:48
ben aracı bayiden teslim aldığımda 7 km gösteriyordu 180 km de iken uzun yol öncesi yol bilgisayarında trip leri sıfırlamaya çalışırken ana km sıfırlandı.
dediğiniz gibi araç 200 km ye gelmeden önce bir defaya mahsus sıfırlama yapılabiliyormuş.
şu an için problem yok.
bu durum kitapçıkda yazmıyordu servisi arayıp öğrendim(acaba benmi bozdum diye)